Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krpcek
16. feb 2012

@furi2012 ked som tam bola pred mesiacom, chvilu som cakala na standartnom odd. na ultrazvuk a nejaka mamicka bola na nete v jedalni, hned pri dverach - ale ci mala svoj net,alebo nemocnicny neviem.
na nadstandarte je wifi. 🙂

amouramour
16. feb 2012

@furi2012 mne sa zda, ze ano, sestra nieco take spominala🙂urcite bola online takze bud kabel ale zda sa mi to skor na wifi...drzim palce nech sa hlavne nadstandart ujde🙂ja idem do nemocnice v stredu ked nic....

furi2012
16. feb 2012

dakujem vsetkym za info @amouramour dakujem. tiez dufam ze sa mi ujde nadstandard. to sa mozno ten buduci tyzden aj uvidime niekde na oddeleni, dufam ze uz s babatkami na rukach 🙂

amouramour
16. feb 2012

@furi2012 no to by bolo uplne super🙂inak sudiac podla poctu mamiciek na poradniach by teraz snad nemusel byt taky natresk🙂ak budes mat cas daj vediet ako to tam prebieha ked ta prijmu s prenasanim...a drzim palce🙂

monika0001
16. feb 2012

@furi2012 -ja som si ho tam tiež chcela vzať ale bala som sa najprv a potom sme tam boli vyše esiaca asi 4 babenky tak sme tam boli už ako doma a nepotrebovali sme ho .-D

merry580
16. feb 2012

Na nadštadarde je wifi aj TV a stravu si mozes vybrat. to hovorila jandova na tom sedeni.... Ja som bola na poradni teraz v stredu a vraj je nás teraz vo februári vela, tak neviem. dufam, ze to nebude take hrozne. hlavne nech uz máme potom a mame zdrave babatka. drzte sa baby

amouramour
16. feb 2012

@merry580 mne sa ani nezdalo, na poradniach su vacsinou 3-4 maminy a priebezne ludi prepustaju, tak musime mysliet optimisticky🙂

sabiatko
16. feb 2012

@denaalubos kiez by som im vedela vtedy povedat, ale po vsetkych stresoch s doktormi za posledny mesiac, ze ma traja kardiologovia odmietli vysetrit po tom, co ma internistka poslala na komplet vysetrenie, som sa tam uz len rozrevala. trocha trapas, ale sa mi uz ulavilo. aj tak som nastvana z pristupu lekarov, ako si dovolia odmietnut vysetrit tehotnu a este na mna ziapu, ze si so sebou donesem dieta. kvoli tomuto uz na dalsie kardio vysetrenie nejdem.

@amouramour ti drzim palce, nech mas babetko pri sebe cim skor, najlepsie uz zajtra 🙂

amouramour
16. feb 2012

@sabiatko dakujem krasne, nech sa aj tebe dari a nehnevaju ta lekari🙂

merry580
17. feb 2012

ja som bola teraz v stredu a bolo nás tam kopec ale pred tym bola pohoda, tak uvidime...to je aj tak velmi nevyspytatelne... len už aby to bolo 🙂

barbyes
17. feb 2012

@ivulik211 ahoj, a to odkedy majú zvyšovať?? 😕 kreténi, už nevedia čo za to pýtať....to je strašne veľa 😒

ivulik211
17. feb 2012

@barbyes už to zvyšovali od 1.2. 🙂

amouramour
17. feb 2012

@barbyes nakoniec tie ceny za nadstandart nezvysili o tolko ako tu niekto pisal, je to za 2-postelovu izbu 18 eur...najviac narastol poplatok za otecka, to je skoro 2x a za zazmluvnenie.....

barbyes
17. feb 2012

@amouramour už som pozerala aj na nete...našťastie, lebo to by bola teda riadna pálka 😝 ale nerozumiem aj toho otecka prečo tak rapídne zvýšili.... 😕 veď im tam žiadne náklady s tým nevznikajú, nechápem...ešte tú izbu fajn lebo aj strava, všetko ide hore čiže sa im aj náklady zvýšili, ale... tá suma navýšenia je podľa mňa adekvátna...ešteže si neplánujem dr zazmluvňovať inak by som asi vážne začala uvažovať nad inou nemocnicou 😒 a EPI si asi tiež nedám....

http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

tu je to rozpísané

barbyes
17. feb 2012

@ivulik211 škoda, že som nevedela....by som si aspoň toho otecka vybavila v predstihu 😝

amouramour
17. feb 2012

@barbyes no to nechapem ani ja preco prave ten otecko sa zvysil na 2x...esteze sme platili uz v januari🙂ja som si epi platila, ako zadne vratka🙂

barbyes
17. feb 2012

@amouramour ja som tiež uvažovala, že si ju pre istotu zaplatím, ale... 😒 nemám s ňou dobré skúsenosti z prvého pôrodu, vôbec mi nezabrala, neviem či to zle pichli alebo čo 😕 a ešte mám pocit, že mi to aj oddialilo pôrod 😒 a tým, že toto je druhé tak by to malo ísť aj rýchlejšie čiže asi kašlem na to... 😝 pri dcérke to boli isto vyhodené peniaze a mám ich kde míňať....

amouramour
17. feb 2012

@barbyes no jasne, ked uz mas takuto skusenost, tak to chapem...ja este neviem do coho idem a po pravde malej sa ani vobec nechce🙂

barbyes
17. feb 2012

@amouramour veď máš len tri dni po termíne...počkaj, možno dnes v noci budete utekať 😉 😀

moje telo na to asi zle zareagovalo 😒 ale počula som aj veľa kladných ohlasov čiže tiež nemať túto skúsenosť isto si ju dám 🙂

amouramour
17. feb 2012

@barbyes no to by som bola velmi rada, inak musim v stredu na prijem...a teda radsej prirodzene ako s umelou pomocou🙂

lulu999
17. feb 2012

ahojte kočky, čítala som príspevky o kramároch pred pôrodom, tak sama prispejem svojou skúsenosťou. Rodila som som tam pred 3 týždňami, teda som platila ešte po starom. Kramáre odporúčam a ak budem ešte niekedy rodiť, určite pôjdem tam. Personál bol veľmi milý, ležala som tam týždeň a teda sa vystriedali všetky zmeny, ale všetok personál bol fajn a pomáhal kedy som potrebovala. Na nadštandard som sa dostala hneď, hoci mi bolo povedané, že ženy po cisárskom majú prednosť, tak možno aj preto. Avšak v tom čase tam boli minimálne tri maminy aj s oteckami, takže si nemyslím že by mali plno. Každý deň prepúšťali, aj v nedelu, tak sa to tam dosť menilo. Nadštandard je naozaj v pohode, hlavne ma človek súkromie a svoju toaletu so sprchou - na nezaplatenie! Čo sa týka tej rekonstrukcie, tá spočívala vo vymaľovaní pôrodníckeho oddelenia na zeleno, takže žiadne terno 🙂) želám všetkým čo najkrajší pôrod 🙂

vivi
17. feb 2012

už niekoľko dní mám nepravidelné kontrakcie, niekedy sú fakt silné, hlavne v noci, tvrdne mi aj brucho.... Už som bola niekoľko krát jednou nohou v aute, že ideme do nemocky a potom mi to prestalo. Mala som napr,. 5 kontrakcii po cca 10 min a potom prestali, potom zas ráno chvíľu, zase pauza a tak stále dookola. ☹ Je to trošku na nervy, už som sa tak raz prehnala do nemocky a nič. Potom keď som si myslela, že nemám skoro žiadne bolesti, tak na CTGčku som mala zasa kontrakcie, ani som ich skoro necítila 😒 Máte niektorá podobnú skúsenosť? Za koľko sa spustil pôrod?

jariinka
18. feb 2012

Ahoj, chtela jsem se zeptat. Pani Jandova rikala neco o trojluzkovem nadstandarte a ted si nejsem jista, ci jsem zle neslysela 😀 Nevite, zda je to tak opravdu?

amouramour
18. feb 2012

@jariinka je to pravda🙂ja si to tiez pamatam a mali to aj v cenniku starom, ale myslim, ze je to len jedna izba taka....

jariinka
18. feb 2012

@amouramour Dekuju, tak se pak zkusim na to zeptat, ci je tato volna. Ja jen, abych tam nebyla za blbce, ze co jsem si to vymyslela 😀

seiv
18. feb 2012

@jariinka je to naozaj len jedna izba ....... a sprchu ma na chodbe,ale je tem pokoj 😉

amouramour
18. feb 2012

inak nema niekto skusenosti s tym, ked vas prijmu s prenasanim?po akom case zacnu porod vyvolavat a pod?

ava11
19. feb 2012

Dievčatá, ktoré ste rodili na Kramároch, aké máte skúsenosti s návštevami? Chodili za vami len v návštevných hodinách, či celý deň? Neviem, ako mám inštruovať rodinku. Verím, že partner sa prešmykne aj mimo hodín, ale či sa dá aj iní. Vďaka 🙂

amouramour
19. feb 2012

@ava11 no oficialne asi len v tych nastevnych hodinach...ale zas teoreticky ty asi po vizitach aj mozes vybehnut niekam von🙂ved tak ci tak navstevy nie su na izbe ale na chodbe....

kvetinqa
19. feb 2012

@ava11 za mnou chodili hoci kedy. Ked nie je vizita, nie je problem. Len oznamis sestrickam a hotovo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre