Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ivanka.7
10. máj 2012

@amouramour nie je to den porodu + 5 dni? Na Antolskej tak pocitaju (prosto den porodu sa nerata a po normalnom su to 4 dni a po sekcii 5 dni - vzdy bez dna porodu).

hama27
10. máj 2012

@veronika66 V roznych forach som o Dr. Pruzincovi citala iba pozitivne veci, no ja som s nim nemala prilis "valnu" skusenost. Ale pripisujem to tomu - aspon mi to potom neskor tak pripadalo - ze jednoducho vtedy nemal svoj den. Bol dost podrazdeny a ufrflany, ale nie neprijemny. Iba reptal ako chora koza. Ved vsetci sme len ludia. A ten mulatko, co spominala vevuska, sa vola Obieromach, a je strasne zlaty. Tiez mi bol pri porode. Inak, vsetci lekari na Kramaroch mi pripadaju byt dobri, takze ak vahas, ci si mas alebo nemas niekoho zazmluvnit, tak si nezazmluvnuj vobec. Uvidis, vsetko dobre dopadne 🙂 Ja som mala zazmluvnenu Dr. Gottschallovu, len ked to na mna prislo bola zrovna prec, takze preto ma nakoniec rodili tito dvaja chlapici.

amouramour
10. máj 2012

@ivanka.7 ano vratane🙂

vevuska1
11. máj 2012

@amouramour no moze byt, to ja uz neviem, ja som nemala cisarsky, ale viem, ze spolubyvajuca bola po cisarskom a povedali jej, ze min. 5 dni. mozno sa to od vtedy zmenilo, neviem

emka1
11. máj 2012

@veronika66 .... presne ako @hama27 pise, ja som si pri prvej dcerke nezazmluvnovala nikoho, zhodou okolnosti som mala stastie na Pruzinca a mladeho pana doktora tmavsej pleti Obieromah Elo. Pruzinec bol pri porode len chvilku, bol nejaky rozlietany a tiez asi nemal svoj den, odrodil ma teda prijemny a mily Elo, keby ze si mam vybrat, tak urcite opat on 😀

mwt
11. máj 2012

ahojte, ja som v 38tt a v poradni na Kramaroch mi lekarka oznamila, ze uz som otvorena na 1 cm a ze krcok skrateny na 1 cm. Neviete kolko cm je krcok v normalnom stave? Lekarka mi sice povedala, ze to je ok a ze otvorena na 1 cm mozem byt este aj 3 tyzdne.... no tak som zvedava, bola by som celkom rada, ak by som sa takto "nenapadne" otvarala aj nadalej, nech ten porod netrva tak dlho..... A este jedna vec, pijem cajik z maliny ostruziny.... tak neviem, mozno je to aj z toho, ze sa pomaly uz otvaram, bo on by mal uvolnovat svaly panvoveho dna...

amouramour
11. máj 2012

@mwt ten malinnik som pila aj ja a dva tyzdne pred terminom som bola otvorena na spicku prsta...ale nakoniec som skoncila s prenasanim a nezabrali ani vyvolavacky...deticky su teraz mali lenivci🙂))

veronika66
11. máj 2012

@mwt to je fajn ked tak pomaličky ja idem v utorok k doktorke a som zvedavá čo mi povie tak ten čaj si aj ja kúpim keď to môže pomáhať 🙂

demonique
11. máj 2012

@crapula Ahoj 🙂 aj mne bol odporuceny Dr.Valent. Idem za nim 22.maja. Uz si sa s nim stretla?

mwt
11. máj 2012

Inak som bola prekvapena z tych Kramarov, pretoze som si tiez chcela vybrat porodnika na tento posledny mesiac, ku ktoremu by som chodila ( podla odporucani) , ale v podstate akonahle som nechcela mat zazmluvneneho ziadneho tak ma priradili na poradnu do dveri 215 a uz som si nevyberala 😀

radka1414
11. máj 2012

@ponyxx moze byt, je to 18€ alebo 19€

emka1
11. máj 2012

kocky, tu je hodnotenie porodnice na Kramaroch a dole su aj aktualne ceny za nadstandard, EPI, vyber lekara, otec pri porode a pod.

http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

veronika66
11. máj 2012

@emka1 super toto som presne potrebovala ďakujem pekne 😀 🙂 🙂

chelonka
14. máj 2012

@mwt ahoj ja som bola pred týždnom v poradni a tam mi povedala, že mám skratený krčok na 2,5cm, tak neviem čo je normál a že branka zatvorena 😀

a počuj ty si ako prvé na kramaroch sa objednávala do poradne a tam ti povedali čo máš robiť dalej či aký je tam vlastne postup?

chelonka
14. máj 2012

@emka1 a teraz dám taku blbu otázku ale potrebujem si to ujasniť, teraz som podla kalendára presne 34+4tt teda zajtra 34+5tt to znamená že som už v 35 tt? tak to možem ratať a podla toho sa objednať do poradne na kramare?

hradnapani
14. máj 2012

@chelonka ano, za par dni ti uz konci 35 tt, takze je najvyssi cas sa tam objednat 🙂

chelonka
14. máj 2012

@hradnapani ok, zajtra idem na kramare, tak sa objednám, ale som zvedava na to sono, či ho stihnem bo moja je otočené riťkou dole, bo ak nestihnem to sono, jak potom zistia, či je mala spravne otočena, bo p. Jandová mi už stihla povedať, že ked som prvorodička, a mala je dole riťkou tak na kramaroch vačšinou indikuju akutnu sekciu ak sa babo neotoči, ale mna by zaujímalo ako to zistuju 😀

marianka0101
14. máj 2012

@chelonka doktor ti vie zistit pohmatom bruska ako je babo otocene 🙂

hradnapani
14. máj 2012

@chelonka urcite to vedia zistit aj bez sona 😉 a mozno ti ho spravia aj v poradni priamo, kedze je mala naopak. neboj nic, zistia to. A ano, hlavne v tychto kolosalnych velkych nemocniciach je KP vacsinou indikaciou na sekciu.

chelonka
14. máj 2012

@marianka0101

@hradnapani
jaj dakujem ste ma potešili aspon tým, že to vedia zistit aj iným spôsobom
no ja dúfam, že krpata sa otočila, alebo ešte otočí, bo nechcem ist sekciou ak to naozaj nieje treba, bo mne moja Dr. hovorila že dievčatka sa bezne rodia normalne aj ked je poloha KP a to vedela že idem rodiť na kramare. že sekciu indikuje chlapcom

hmmm takže tie baby čo sa nedostanu vlastne na sono, tak ani prietoky im neskotroluju a nič

hradnapani
14. máj 2012

@chelonka ono je to individualne. Tie prietoky snad este stihnes. co si pamatam, tak tam to trochu trvalo, kym dali termin. A pred kazdou poradnou sa robi CTG vysetrenie a s tym grafom potom ides do poradne, kde mozu urobit aj ultrazvuk, ak je to potrebne. Myslim, ze bezne vsetkym ho nerobia, lebo by to zdrziavalo. Ale videla som, ze pristroje tam na to maju, takze asi podla potreby 🙂
Ano, dievcatka s KP sa castejsie rodia normalne, chlapi obvykle sekciou, ale vseobecne sa to povedat neda, ved lekari sa rozhodnu snad podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia.
Tak nech vam to dobre dopadne!

chelonka
14. máj 2012

@hradnapani a na to CTG vyšetrenie sa tiež nejak špecialne objednáva či ako to tam chodí?

hradnapani
15. máj 2012

@chelonka ano, ale to ti vsetko dnes povedia, ked sa pojdes objednat do poradne. CTG sa robi na konci chodby., tusim c 217. Ked budes vediet termin poradne, tak sa objednas na ctg, idealne ak ti budu vediet dat termin v den poradne, nejako pred nou. Ked mozu, tak sa snazia tie terminy zladit.

mwt
15. máj 2012

@chelonka ahoj, ja som tam volala v 36 tt a objednali ma o tyzden neskor na monitor a poradnu. Tam volas na tel cislo ( podla toho ci si chces nejakeho konkretneho lekara zazmluvnovat alebo nie) a potom podla toho ta zaradia aj do poradne k lekarovi, ktory sa bude o teba starat tento posledny mesiac.... najprv som vlastne isla na CTG a odtial na zhodnotenie vysledku do dveri 217 a tam ma sestricka vlastne priradila k lekarke

mwt
15. máj 2012

@hradnapani ahojte, to CTG sa robi v dverach 221 a napr moja doktorka ma vyslovene poziadala, aby mi to CTG robili iny den ako mam poradnu, ze vraj tie ozvy by mali byt kontrolovane 2x do tyzdna a teda ona na poradni mi ich skontroluje stetoskopom ( ci ako sa to vola) a potom dalsi den mam ten CTG monitor....
mne to v zasade neprekaze, lebo byvam na Kramaroch, takze zbehnut do nemocky nie je taky problem, ale ked niekto musi cestovat a dochadzat, tak vacsinou vybvavuju maminy v ten isty den

emka1
15. máj 2012

@chelonka .... tak ako @mwt pise ... objednaj sa do poradne v 36 tt na dalsi tyzden, ja idem tento tyzden do poslednej poradne k mojmu dokimu, hned nato budem volat na Kramare - takze od buduceho tyzdna by som uz mala chodit tam - na monitorr + do poradne

hradnapani
15. máj 2012

@mwt co lekar, to iny nazor 🙂 v zasade, ja osobne tento humbug s poradnami v poslednych tyzdnoch, spojeny s monitormi, povazujem za zbytocny. Zvlast, pokial naozaj nebyvaju buduce matky na kramaroch, tak trepat sa tam niekolkokrat do tyzdna s velkym bruchom je namahave a stresujuce (ked to maju rozdelene na dve etapy).
Ja som sa rozhodla, ze pri druhom dietati ma tam nikto nedostane (pokial bude dovtedy vsetko ok) a do poradne budem chodit k mojej beznej gyn., ved to pocuvadlo na ozvy a uzv ma aj ona. 😎

imzuna
15. máj 2012

Ahojte, uvidime sa v juni na Kramaroch a mam par "blbych" otazok. Buduci tyzden budem mat 36 tt a teda by som uz mala ist na kramare. Lekara si neplanujem zazmluvnit. Postup je taky ze sa (uz teraz?) objednam rano na cisle 02 / 59 54 27 94, kde mi povedia co? Da sa vybrat si den, ze napr. v stredu - ved poradna je podla rozpisu rozne dni 1,5 - 2 hodiny. To sa objednava na presny cas, aj to funguje? Ktore je to potom cislo dveri 215, 214 alebo 222? Ci slovenska klasika - nic sa nepytaj aj tak ti len vynadaju a cakaj ako blbec pol dna?

ponyxx
15. máj 2012

@imzuna 214,215 je ultrazvuk a 222 je monitor, myslim, ze ked sa objednas mali by ti povedat ktore dvere pripadne sa ich opytaj, ved v najhorsom ti vynadaju 😀

imzuna
15. máj 2012

dakujem 🙂 tak opacim zajtra rano zavolat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre