Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

wvwvw
27. feb 2011

mam na vas este jednu otazocku. rozmyslate o tom ze si niektora vezmete/alebo ste mali so sebou aj vlastny monitor dychu?

@ela007 takze je mi jasne, ze si pockam co mi povie moj doktor.... ja viem, ze sa to tam da zvladnut, ved nie som prva a ani posledna 😉 vdaka

ela007
27. feb 2011

@wvwvw kazdopadne okolo 34 TT, max. 35 Tt by som sa opytala dokiny co dalej, kedy treba zacat chodit na kontroly do nemocnice 🙂

sirael
27. feb 2011

@wvwvw Ahoj, ja som rodila pred mesiacom a monitor som si nebrala a ani neviem o ziadnej, ktora by ho tam mala. Stale su tam sestricky, ty budes stale v strehu, tak si nemyslim, ze ho v nemocnici budes potrebovat...🙂

kryska5
27. feb 2011

@wvwvw na kramároch majú monitory dychu a požičiavajú ich. bola som teda na nadštandardnom oddelení, tak neviem naisto či aj na šestonedelí na 8.poschodí

kiwinka
28. feb 2011

dievcata, ziaden stres!
monitor dychu doporuci lekar, sestry z novorodeneckeho ci ho je treba, alebo nieje. rozhodne si tam nic take nenoste 😝

wvwvw
28. feb 2011

dakujem vam mamicky.....

papty
28. feb 2011

Baby viete mi povedať, čo znamená v tehotenskej knižke, keď napísal doktor CS 8 ? Až doma som kukla do knižky, tak som sa nemohla opýtať. dik

andysok
28. feb 2011

@papty nasla som ti to na fore http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...
CS znamena cervikalne skore, tzn tvoj krcok maternice, a pri 8 by si mala byt uz otvorena, tam je uz asi krcok skrateny odost. Drzim ti palce.

bosoriak
28. feb 2011

@papty Myslim, ze to znamena, ze uz coskoro budes mat babo v naruci 🙂 Na kraji tehot.knizky je napisane, aka je tolerancia pre prvorodicky (primi) a pre viacrodicky (multi).

papty
28. feb 2011

@andysok
@bosoriak ďakujem, no doktor mi hovoril, že je troška skrátený ale nič kritické, že sa mám šetriť 😀 tak neviem teda, či je 8 troška 😀

petrazav
5. mar 2011

@ella_joy ahoj dlho si nic nepisala, azda si teda uz porodila?

ella_joy
6. mar 2011

@petrazav Ahoooj, kdeze, u mna klud, ako celych 9 mesiacov, aj teraz 🙂 este idem buduci tyzden na ples a chcem riesit stahovanie 😀 Mimi malo tento tyzden 3.85kg tak snad to bude menej.. A Vy ako? Bola si kuknut na tom monitore?

petrazav
6. mar 2011

@ella_joy jeeej tak to si na tom naozaj dobre 🙂 . Ja tiez klud, v stredubidem zase na kontrolu k hruzikovi, tak uvidime. A vdaka za radu s tym monitorom, bola som tam v utorok ranko a zhodou okolnosti ma v ten den poobede aj hruzik poslal na monitor a teda som mu hned dala papier z rana 🙂 cize super a mam ist aj tuto stredu 🙂 . Ja sa tiez chystam ak vsetko bude ok trinasteho na OTA avsak pokial bude vsetko ok, ale priznavam, ze bola by som radsej keby sa malicka uz narodila, takeho desiateho by to bolo super, tak uvidime 🙂

paula_1
8. mar 2011

ahojte. ja by som sa chcela opytat ci je tu taka co rodila na kramaroch a dieta jej po narodeni dali na brucho a nechali jej ho tam dlhsie ako 5 minut... napriklad taku hodinku 😨 a prebehlo aj samoprisatie a ci detsky nerobil problemy ze chce mimino silou mocou vysetrit a poobliekat. dakujeeem 🙂

kiwinka
9. mar 2011

@paula_1 mne ju po porode dali na prsnik a ona sa prisala do par sekund 🙂 bolo to krásne 🙂 ! ale nebolo to hned ako vysla von. najprv ju ocistili, zvazili, zmerali, skontrolovali zdravotny stav a hend potom, bolo to par minut po porode...

paula_1
9. mar 2011

@kiwinka dakujem, no ja by som chcela hned 😕 ... neviem ci mi to prejde 😅, a aj ti ju potom nechali uz ci ju este potom dalej vysetrovali?

kiwinka
10. mar 2011

nechali mi ju jasneee dve hodky na porodnici aj s muzom.. potom mna previezli malinku mi vzali este na chvilku na novorodenecke a do polhodky bola so mnou a uz na vzdy xixix 🙂

syslica
10. mar 2011

Ahoj všetky, môžem sa vám votrieť do témy? Admini mi poradili, že nie je zakázané takto spropagovať nezárobkovú činnosť 🙂
Takže: už túto sobotu, 12.3.2011 sa v Stupave v kultúrnom dome koná Burza detských vecí, všeličoho pre deti a iných milých drobností v čase od 9.00 do 12.00. Kontakt a info: potvora@potvora.sk

Následne 2.4.2011 vo veľkej sále Miestneho úradu v Záhorskej Bystrici v čase od 9.00 - 13.00 hod. bude burza s podobným zameraním. Organizuje SČK. Kontakt a info: magdalena.misovska@gmail.com

A napokon: 16.4. v MC Bublinka, Devínska Nová Ves, 9.30 - 12.00 Burza detského oblečenia, potrieb, hračiek a pod. - zrejme posledná burza tu na dlhý čas, lebo MC má existenčné problémy ☹ Kontakt a info: petra.rybianska@zoznam.sk
Prídite sa pozrieť, ak chcete, určite si čosi vyberiete 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luculele
12. mar 2011

@dominika1988 ahoj, no ja som unho zopar krat bola aj kvoli operacii aj raz pred porodom. On nie je zly doktor, len je taky flegmos a neukazuje vobec city a rozprava stylom, ze vsetko je mu jedno. Mne osobne sa zdal v pohode, ale mozno inej by som poradila ineho doktora, lebo je ich tam dost vela vybornych...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luculele
12. mar 2011

@dominika1988 tak to urcite nie 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natas4
15. mar 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s doktormi :Turkotom, Valentom, Lovíšekom.Kolko maju cca rokov , kto je podla vas profesional, ako sa spravaju pacientkam a pod.Chcela by som si zazmluvnit lekara, ale neviem podla coho sa rozhodnut...dakujem za pomoc

kiwinka
15. mar 2011

@natas4 Turkota jednoznacne!
on jediny ma asi najvacsi cit, lebo vie ake to je, ked dieta nieje tak celkom zdrave...

natas4
15. mar 2011

@kiwinka a kolko ma cca rokov? nechcela by som moc mladeho lekara...takeho ani mladeho ani stareho...chcela by som takeho v strednom veku 😉 aby bol profesional, ak sa vyskytnu komplikacie, aby vedel co robit a zaroven aby bol ludsky ...a co hovoris na Valenta a Loviseka? ....mam panicky strach z porodu ☹

myzma
15. mar 2011

ahojte, k tym lekarom pridavam i lekarky 😀 ake mate skusenosti s lekarkami:

MUDr. Eva Dedinská
MUDr. Anna Boháčiková
MUDr. Feráková?

Minuly porod ma odrodila Tokolyova a bola som maximalne spokojna. Viem, ze nema najlepsiu povest, ale bol to jediny lekar, od ktoreho som citila "zaujem" a ze nie som len "dalsi kus na koze"... "skvelo" ma zasila, pri kontrolach na sestonedeli to bola ona, kto mi zistil tazkosti...jednoducho som s nou bola spokojna...

Rada by som k nej chodila na poradnu (predtym som chodila k Prochazkovi), neviem, ci sa to bude dat dohodnut so setrickou, ale nerada by som opät skoncila u Prochazku...

Tiez mam otazky na vas, co ste rodili naposledy, alebo chodite na poradne:

1. kolko cakate na vysetrenie alebo ci ste objednane vzdy na presnu hodinu (predtym som cakala 2 - 3 hod 😖)
2. ci chodite vzdy na UTZ a monitor (nebola som ani raz na monitore a UTZ)
3. ku komu chodite (chodila som k Prochazkovi)

poppy1
15. mar 2011

@myzma mozem vediet preco si nebola spokojna s prochazkom? 🙂

lenocka23
15. mar 2011

@natas4 ja som rodila u dr.Loviska.. nemala som ho zazmluvneneho, mal sluzbu... ma cca do 40 rokov, a bol naozaj v pohode, prijemny aj celkom vtipny.. rodilo nas v ten den dost vela,ja som nemala ziadne komplikacie, teda sa mi nemusel nejak extra venovat, tak primerane.. inak ja som mala stastie aj na anesteziologicku (nepamatam si meno) ta bola pri mne skoro stale.. sme sa vykecavali.. 😉

liv1
15. mar 2011

@natas4 Turkota, Valent urcite ano. obidvaja profesionali, Turkota je pozicne vyssie ako Valent, Valent velmi mily, vtipny, prijemny. Turkota tiez fajn. Takze vyber si 😀 . Lovisek sa mi zdal od nich mladsi ak si dobre pamatam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre