Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

natas4
15. mar 2011

@liv1 a podla teba ma Turkota kolko rokov cca? 😉

ela007
15. mar 2011

@myzma ahoj, mozem sa opytat, preco tokolyova nema dobru povest? Ja som k nej chodila do poradne a bola som maximalne spokojna. Nahodne som k nej bola preradena (lebo dokina co som k nej chodila bola akurat na PN, tak ma zobrala ona v ten den do poradne) a uz som pri nej aj ostala a vobec nelutujem. Akurat to, ze som si ju nemohla zazmluvnit a nestihla to odrodit u nej 🙂 rano koncila sluzbu a nas drobec prisiel na svet poobede 🙂 Perfektne odhladla hmotnost plodu na sone. Dokonca ma prisla sama pozriet na izbu sestonedelia, ze ci som v poriadku a ako sa ma malicka. Bola som tym milo sokovana. Ja ju urcite odporucam 🙂

myzma
15. mar 2011

@poppy1 ahoj, nemam s nim skusenost ako s odbornikom, ja som ho zazila na par poradniach a "nesadli sme si", nepacil sa mi jeho pristup, teda za tych 5 min s vyzliekanim, poradnou a obliekanim sme si moc "nepokecali"... nemam zaujem o takuto poradnu... Tokolyova ma videla jeden krat v zivote, prisla som neobjednana na jej poradnu, stravila som u nej asi 20min samotnou poradnou, jednoducho ma pocuvala, pytala sa, mala zaujem... a v ten den ma i odrodila, bo som bola na 3,5 cm otvorena a zacala mi odtekat po vysetreni plodova voda.... chapem, ze Prochazka sa mi nemohol moc venovat, ked ma denne 50 zien a k tomu operacky a ine veci... preto chcem ist tentio krat na poradnu k niekomu inemu ako k nemu... ziadna z mojich kamaratiek necakala na poradnu, mali monitor, UTZ... no a ziadna nechodila k Prochazkovi... neviem, ako to tam maju zorganizovane... preco musia desiatky zien cakat o 7 hod aj 2-3 hod na vysetrenie (5min s vyzliekanim a obliekanim) a preco ine mozu prist na konkretnu hodinu... bez cakania.... a naviac nie som z BA a mam rocneho syna, nesoferujem.... takze takyto typ poradne nie je pre mna uz akceptovatelny... 😉

myzma
15. mar 2011

@ela007 ja som povedala, ze som bola max spokojna, ale ked som hovorila inym, kto ma odrodil, boli viacere prekvapene, ze ona? ja by som k nej rada znova 😉 tiez som sa k nej nahodou dostala 😉

ela007
15. mar 2011

@jaja25 jeej, vy poznate p. Tokolyovu? Ja uz hladam na nu kontakt dlho a zatial som nenasla. Ja som s nou bola nadmieru spokojna ;) perfektna doktorka...ale asi k tomu prispelo aj to, ze sme si padli do oka a boli si navzajom sympaticke 🙂

ela007
15. mar 2011

@myzma ona je podla mna uplne super 🙂 velmi mi pomohla s jednym problemom v tehu a aj psychicky podporila a to takou hravou formou, ze namiesto slz som sa uz potom smiala 🙂 proste perfektna 🙂

poppy1
15. mar 2011

@myzma aha jasne, chapem...Ja som myslela, ze sa na kazdej poradni caka okolo dvoch hodin... poste pridu tehosky a cakaju... tak som to aj citala tu na diskusnych forach, nikdy som sa nestretla s tym, ze by niektora bola zobrata za 5 minut a bola by u lekara 20 minut... ale teda dobre vediet, aspon viem, ku komu pojdem ked budem znova tehotna 😉
Ja som chodila Prochazkovi, monitor mi robili VZDY a ultrazvuk mi robil trikrat... je pravda,ze som bola vybavena dost rychlo, ale uprimne, keby kazda tehoska tam mala stravit 20 minut, tak by som tam asi cakala do vecera ☹ Takto som prisla, cca do desiatich minut ma vzali na monitor, potom tlak zmerali a moc vzali a potom som cakala na poradnu... niekedy som tam bola dokopy aj s monitorom a poradnou hodinku, niekedy dve, dve a pol... viac to nebolo. A ta dr. u ktorej sa necaka a ktora sa ti venuje sa teda vola Tokolyova, ano? Ona kde robi? na Kramaroch??

kiwinka
15. mar 2011

@natas4 Valent sa mne osobne zda dost tvrdy s pristupom k pacientkm jak vysetrenim tak aj rečami... mne je sympoš Dr. Turkota. a Loviseka nepozna osobne,

myzma
15. mar 2011

@poppy1 no ja som sa k nej dostala nahodou ako @ela007... rozdiel medzi jej poradnou a Prochazkovou bol v tom, ze Prochazkovi tam stalo vonku fakt desiatky zien a Tokolyova tam mala jednu pacientku a mna - ktora som bola neobjednana... ale ako som spominala, mam kamaratky, co (zial, v tejto chvili neviem, ku komu chodili, okrem dr. ferakovej), co boli vzdy objednane na konkretnu hodinu... necakali viac ako 10 min... jasne, ze poradna nemoze byt o polhodine... preto asi tie 5min intervaly u Prochazku, aby to vobec pri tom mnozstve stihol... ja proti nemu nic nemam, nemozem povedat, ze je neprofesionaly alebo tak... jednoducho mi nesadol pristupom ale ono je to sposobne prave okolnostami (casovy tlak, mnozstvo zien), no nemam zaujem si to zopakovat... 😀 skusim si vybavit tentoraz prave tokolyovu od zaciatku (mam pred sebou ordinacne hodiny, tak skusim poprosit sestricku 😉 ) snad mi vyjde v ustrety... ale keby nevysla, chcela som vediet odozvy i na tie ostatne, co som pisala na str. 277

silvia31
15. mar 2011

Dr. Tokolyova bola aj moja, chodila som k nej na poradne a ešte ma aj odrodila, neskutočne super žena, robila mi cisársky a musím povedať, že sa o mňa ukážkovo postarala počas celej doby, čo som k nej chodila. 😉 fakt som bola šťastná, že som sa dostala práve k nej na poradne 😉

mirm
15. mar 2011

ahojte baby
ja chodim teraz k Plankovi. S nim som veeelmi spokojna, ale je rizikovy a myslim ze zazmluvnit sa ani neda. Ale rodit budem resp by som chcela u Gerincovej. operovala ma pred rokom a bola som s nou veelmi spokojna.

Chcem sa este spytat @myzma, mas cca termin ako ja. Budes chodit na pripravne kurzy? ak ano kedy zacnes? Uz si pisala Jandovej?

myzma
15. mar 2011

@silvia31 tak potom sa zacinam uistovat, ze fakt by som chcela ist k nej opät... vdaka za spätnu väzbu, toto su prve pozitivne skusenosti inych zien, ktore dnes pocujem z okolia... takze som nebola lastovicka 😀 😵 uz som to viackrat spomenula, ja som bola tiez veeeeelmi spokojna 😵

@mirm nie, nie... ani v predoslom tehu som nechodila a ja mam maleho synatora, takze aj keby som chcela, nemozem... a naviac nie som z BA...

natas4
15. mar 2011

@mirm a ty si sa doktora Planka pytala ci sa neda zazmluvnit?

mirm
15. mar 2011

@natas4 nepytala som sa ale pocula som ze sa nerad zazmluvnuje, ale vsetko je mozne...

mirm
15. mar 2011

@myzma tak to ano, uz mas po jednom porode a este ked niesi z Ba tak to by si prejazdila... a aj ta unava z cesty.. uff..
manzela nechces pri porode? asi by to bol u vas problem kto by bol s malym...

baby a neviete od kedy sa chodi k Jandovej?

myzma
15. mar 2011

@mirm maleho dam asi k nasim, rada by som muzicka pri porode.... uvidime, ako to cele zorganizujeme 😀

mirm
15. mar 2011

@myzma na kramaroch ale musi mat prednasku u Jandovej nie?

myzma
15. mar 2011

@mirm snad nam uzna tu poslednu 😀 vsak to bolo nedavno 😀 a zaplatit zaplatime 😀 ale to je len o nejakych 2 hod jedna prednaska 😉 takze keby sme fakt museli, nejako to zvladneme... a mozno ked prideme s malym, sama nas posle prec 😀 😀 😀

ela007
15. mar 2011

@myzma potom daj vediet, ci ci si nakoniec vybrala a dostala sa k Tokolyovej...ak sa nam dakedy zadari druhe, ja by som chcela ist tiez k nej a aj odrodit...dufam, ze sa uz bude dat vtedy zazmluvnit 🙂

papty
15. mar 2011

Ahojte baby, ja som chodila pri prvom tehotenstve Valentovi, teraz k Prochazkovi - obaja sa mi zdaju v pohode, ale zazmluvnovat si nebudem nikoho. Ja uz to mam za par, tak potom vam dam info 😉

cottoncandy
15. mar 2011

Ahojte baby, neviete, či sa na Kramároch dá zazmluvniť k pôrodu Dr. Čunderlík alebo Dr. Slezák? dík

kvetinqa
16. mar 2011

@natas4 ja som rodila u Valenta a bola som VELMI spokojna. Mily, ludsky, profesionalny.

kiwinka
16. mar 2011

@cottoncandy Dr Slezak je na klenovej na onkologii, n uz nerodi na kramaroch.
Dr Cunderlik sa da zazmluvnit pacientkam, ktore ho navstevuju unho v ambulancii v horskom parku..inak asi nie .

natas4
16. mar 2011

dakujem Vam vsetkym za nazory 🙂

cottoncandy
16. mar 2011

@kiwinka ďakujem za info🙂

ella_joy
16. mar 2011

Ahojte, mate prosim niekto skusenosti resp. info ako to funguje na Kramaroch, ked hospitalizuju z dovodu prenasania? Nech viem na co sa mam pripravit. Vdaka.

petrazav
17. mar 2011

@mirm berie rodicky od 34 tyzdna na prednasky...ale ked jej napises mejl tak zoberie aj skorsie terminy...

miamia33
17. mar 2011

ahoj chcem sa opytat ci v porodnici ked poviem ze nechcem kojit ale od zaciatku davat ´´sunar´´ ci su to sestricky povinne akceptovat, lebo vsak donutit ma nemozu nie..lebo na kramaroch som rodila v roku 2008 a boli tam celkom v poho sestricky tak dufam ze sa to velmi nezmenilo lebo by som tam chcela ist znova..prosim neodsudzujte ma mam na to dovody brala som aj lieky a ked som pri prvom dietati kojit prestala, vsetko bolo uz ok, cakam uz druhe dieta a tak to bude lepsie..

syslica
18. mar 2011

@miamia33 Ahoj, tu ťa nikto odsudzovať nebude... a možno budú niektoré sestričky divne pozerať, ale tvoje želanie - naviac podporené objektívnymi skutočnosťami a stavom - budú musieť akceptovať. Hlavne sa dopredu nestresuj 😉 .

bosoriak
18. mar 2011

@miamia33 Skor sa priprav na to, aby si dobre argumentovala, pamatam sa, ako jedna mamicka musela vyslovene zvysit hlas, ze nema mlieko a nech jej daju nahradne. Mne sa to teda velmi nepacilo. Mozno uz sa ale odvtedy veci zmenili, predsalen to bolo pred dvomi rokmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre