Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

p4
18. júl 2011

@dankamat a kolko si rodila po prichode do nemocky? pisem sem,nech tam nevykecavame. 🙂

dankamat
18. júl 2011

@emily3 mne urcili Dr. a k tej som chodila aj do poradne aj na utz - monitor robia len sestricky. Ale som bola rada, ze som to vsetko stihala v jeden den aj ked raz som tam bola skoro 5 hodin 😒
A ma sa ti kto postarat o deti, ked budes prec??? Ja si neviem predstavit, zeby som ich chlapovi nechala doma 🙂 ci si si dobre vychovala? 😀

dankamat
18. júl 2011

@p4 o 5:20 sme tam vraj prisli, kym ma prijali a pod.. isla som na monitor, viem, ze v sprche som bola okolo 7 a potom som isla hned do boxu, okolo 7.40 mi spustili plodovu vodu a dali ma lezat na bok, lebo maly mal hlavicku nejak trosku bokom, tak aby sa dostal na spravny smer 🙂 a mne to trvalo strasne dlho, ale ako sa maly zacal tlacit, tak ma otocili a na 2 silne vytlacenia bol o 8:39 vonku.... vsetci hovorili aj Dr., ze vsetky zeny mi mozu taky ukazkovy porod na prvorodicku zavidiet 🙂 ked citam ako rodia ine zeny, tak asi to bolo fakt rychle, co som aj rada. Takze takto som ja dopadla 😝

p4
18. júl 2011

@dankamat och,tak len tisko zavidim. 🙂 ja som po desiatom zatlaceni uz prestala ratat. ☹ inak,som sa ta uz pytala,ze kto ta rodil?

dankamat
18. júl 2011

@p4 nie nepytala a ani ti neviem odpovedat... rano mi robila tu kontrolu taka mladucka (cca 28r.) doktorka - dlhsie blond vlasy, ale potom sa menili sluzby, tak prisla na pohlad este mladsia Dr. (mne pripadala na 25r.) tiez blond vlasy s melirom a take kratke vlasy po plecia. Tiez ma mrzi, ze som si nezapamatala meno.... co uz.

p4
18. júl 2011

pocuj,ani ja som nevedela ako sa volala ta dr. co ma rodila,ale v tejto teme mi baby povedali. mozno ti niekto odpovie.

myzma
18. júl 2011

@dankamat jedna mlada blondina je dr. rukavicova, z tvojho opisu mi prijde ako ta starsia

emily3
19. júl 2011

@dankamat ja chodim vo svtrtok na monitor aj do poradne, len ta uzasna sestricka na monitore mi chcela dat iny den monitor..kedze som z blavy.... ale som sa s nou dohodla ze tam nebudem trcat kazdy den, mam doma 4deti a to kde ich mam zavesit dvakrat do tyzdna? sice teraz su ratolesti s manzelom uz tyzden prec a este tyzden budu... ale aj tak... na buduci tyzden musim ist este so synom no kontrolu k doktorke, a potom zo sebou utorok a vo stvrtok... to stravim zas na Kramaroch.... a mozno uz an inestihnem 😅

angie267
19. júl 2011

@dankamat no vyzera to na tu dr. Rukavicovu co uz spominala vyssie myzma. Mna rodila tiez a som vdacna, ze to bola prave ona 🙂

dankamat
19. júl 2011

@emily3 ja som ich poprosila ci mi daju v ten den ked mam poradnu a vyhoveli mi.... a nechodis nahodou ku Gottschallovej? lebo ta ma v utorom poradnu a vo stvrtok robi ultrazvuk.
@angie267 boze ked v tych bolestiach som si zapamatala akurat to, ze je sluzbykonnajuca a meno si nespomenim vobec 😖

emily3
19. júl 2011

@dankamat aj ja som uprosila sestricku aby mi dala monitor na stvrtok a u tej Gottschallovej som bola teraz vo stvrtok, celkom zlata doktorka " ma potesila" ze to pojde sup sup..ze s auz otvaram a ked to je piate, ako zacnu bolesti mam prist.... no ale bolseti mam kazdy den, len cakam kedy budu tie prave... 😉

dankamat
19. júl 2011

@emily3 ty uz si aspon skusena, vies kedy je to prave a kedy nie - ja som nemala ani sajnu co su kontrakcie 😀 Aj ja som chodila ku Gotschallovej, je velmi zlata.

emily3
19. júl 2011

@dankamat no ale i to stihla a zvladla 😉 a ta doktorka je, vsetko mi povedala nic nezatajovala....pred dvoma rokmi som chodila nejakej starsej, tam sme prisli vsetky na jedenastu a isli sme ako na pase, takze ma doktorka ani nepozdravila, nie to nieco povedala.... len sestricka ze uvidime sa o tyzden...to bolo vsetko 😕 ....

angie267
19. júl 2011

@dankamat ja by som to tiez nevedela, ale vsimla som si jej vizitku na plasti 🙂 a tak zasa ja mozem tvdit, ze som si teraz bolesti nezazila 😀

sladjana
20. júl 2011

@dankamat Gratulujeme k sincekovi,ozaj richli porod,nieco si pre to robila?pred tim mislim neake cvicenie alebo caje?ja mam strach,ako ja dopadnem a ci si mam zazmluvnit lekara?aj ja bi ssom bola najracej abi bola doktorka,pri porode ako dr ☹
ti si porodila v termine?

emily3
20. júl 2011

@sladjana ahoj, pozeram ze mame rovnaky termin , kedy ides doporadne na kramare?
a coho sa konkretne bojis? prvy s mala komplikovany? dobra rozcvicka pred porodom je sex ak mozes, teply kupel..... a na kramaroch si myslim su dobri lekari porodnici..rodila som 4x a nemala som zamluvneneho a dva porody ma rodil muz a dva zena...a vsetci styria boli skveli.... 😉 hlavne nemaj strach s porodu, daj sa do pohody, to je dolezite pri porode a pekne predychat kontrakcie a nepanikarit...strach je najvacsi nepriatel..... 😉

dankamat
20. júl 2011

@sladjana dakujem pekne 🙂 no robila ako robila - vies bud nieco z toho zabralo, alebo to proste moje telo tak lahko zvladlo. Ja som pila caj z ostruzliny malinovej, vecer pred porodom som skackala na fitlopte a dala som si horucu sprchu a potom to aj prislo.
Ja som nemala zazmluvneneho lekara a ani som nechcela - ved to je jedno, ked su komplikacie, tak je jedno kto je pri tom. Rodila som 10 dni pred terminom.

belusa
20. júl 2011

Ahojte chcela som sa opýtať čo ste potrebovali v pôrodnici na kramároch pre bábo myslím akú výbavu i ste potrebovali aj oblečenie a tak dakujem

vysocanka0107
20. júl 2011

Ahojte ! Už som tu dlho nebola, gratulujem dankamat k maličkému, tíško závidím aj ja už by som to chcela mať za sebou! Zajtra idem na poradňu prvý krát, za to na monitore som bola už 2 krát lebo sa im to velmi nepozdávalo tak ma nalakali, ale nakoniec to dobre dopadlo 🙂 ale poviem vám, že mi nebolo všetko jedno. Už mám tašku pobalenú, len som pozerala na ten zoznam čo mi poslala p. Jandová a sú tam nejaké podložky pod pacienta 4-5ks to ste tiež potrebovali? Ja už mám tak napratanú tašku, že neviem či sa mi tam ešte niečo stane?! 😅 Stavím sa, že polku z toho ani nebudem potrebovať. Ale asi je lepšie mať než by mi malo niečo chýbať. Chcela som sa aj spýtať, či vám kleslo bruško pred pôrodom dole? Lebo som niekde čítala, že pár dní pred pôrodom sa vám babatko posunie viac dole!

lucia1974
20. júl 2011

@dankamat uplne ti zavidim ako si to zvladla. aj mne sa to uz krati tak sa aj tesim ale aj bojim, hlavne porodu.no co uz musim to nejako prezit nech mame bambulku zdravu. a ako to zvladas teraz?

blackrose
21. júl 2011

ahojte dievcata 🙂
chcela by som sa spytat kedy by som mala zacat chodit na predporodnu pripravu a co vlastne ta predporodna priprava obsahuje na Kramaroch... tie tehu cvicenia su vramci toho, alebo je to zvlast len pre tie, ktore to chcu absolvovat? Ako som sa tu docitala, tak ma Jandova dovolenku, inak by som jej uz volala... dakujem vam pekne za info 🙂

dankamat
21. júl 2011

@belusa Ahoj - pre babo nepotrebujes absolutne nic - kazdy den nosia detickam ciste oblecenie, ked si uspini, tak si vypytas nove - dokonca dostanes aj balicek s liehom, kremikom proti zapareninam aj glukozu keby si nemala mliecko. Ale vela mamiciek si nosi svoje vlastne vecicky a obliekaju si ich do toho - nikto proti tomu nic nema, takze je to na tebe co si zoberies. Hlavne aby si mala vlastne ponozky a rukavicky.
@vysocanka0107 podlozky pod pacienta si kludne zober aj viac ks - ja som spotrebovala za 4 dni 6ks. Je to preto, ze ked krvacas, tak aby ti nemuseli stale cistit plachtu a na kazdu vizitu musis mat cistu podlozku - takze si spocitaj, ked tam budes cca 4-6dni a ja som ju niekedy menila aj 2x denne. Takze si kludne pribal viac - oni to tam nedavaju. A neber si zbytocnosti, lebo sa domov neodnesies - ver mi. Co tam fakt potrebujes je - uterak aj 2ks lebo ho urcite uspinis, samozrejme poporodne vlozky aspon 2 balenia, ja som napr mala 3 nocne kosele, lebo aj tie sa mi dost uspinili a z kozmetiky len zubnu kefku pastu a sampon - sprchovy som sa bala pouzivat, lebo by to stipalo a aj sa mi to potom rychlejsie hojilo. Netreba ranu zbytocne drazdit. Ani tie kojenecke podprsenky sme tam nevyuzivali a ja ich ani teraz nevyuzivam - lebo ver mi bradavky sa v nich zbytocne tlacia a tazsie sa hoja - treba ich len vetrat. Co sa tyka bruska tak mne kleslo asi tyzden pred porodom tak nizko.
@lucia1974 juuuj niekedy si hovorim, ze porod je oproti tomuto nic.... kojenie, bolestive prsia, ustavicna starostlivost o prsia, o maleho, to nocne vstavanie - o domacnosti ani nehovorim, upratovat a varit ani nestiham.

bubinovci
21. júl 2011

@blackrose na pripravu môžeš chodiť od 25 tt, naprv ideš na takú vstupnú prednášku a potom môžeš ísť aj na inú keď ťa to bude zaujímať, cvičenie je zvlášť, zapíšeš sa u nej na papier, na každom cvičení sa robí to isté

blackrose
21. júl 2011

@bubinovci dakujem 🙂
a ako je to povinne? A ak to nie je povinne v takom rozsahu, tak je to dobre?

bubinovci
21. júl 2011

nie je to povinné, ale ak chceš mať muža pri pôrode tak musíte ísť na poučenie

belusa
21. júl 2011

@dankamat dakujem veľmi pekne tak sa idem radšej pobaliť 🙂 🙂 a vkolkom týždni si rodila?Lebo ja som len 33-34 týždeň

dankamat
21. júl 2011

@belusa ja som rodila v 38.tt a nestazujem sa, lebo si neviem predstavit, zeby maly este podrastol do nasho terminu. Stacila mi aj ta jeho vaha 😀 ale nastastie som tam hned nechala 11kg a doma som uz zhodila dalsie 2kg.

lturkotova
21. júl 2011

Dobrý deň, chcela by som zareagovať na informáciu istej mamičky, že Dr. Turkota má postihnutú dcéru, dokonca mentálne. Nie je to vôbec pravda, nepíšte tu prosím neoverené veci. Dr. Turkota má vďaka Bohu jednu nádhernú, zdravú a nadanú dcéru, ktorá sa naňho veľmi podobá a má z nej obrovskú radosť. Verte, že mu to určite nepadne dobre, ak si on alebo jeho dcéra prečíta takúto vec. Ďakujem.

vysocanka0107
21. júl 2011

Ahojte baby, dnes som bola prvý krát na poradni a nejako nerozumiem, čo mi tu ten doktor napísal.:

Čapík skrátený na pol phalanga, vonk. bránka voľná pre tesný prst, uterus veľkosti grav. m. X., normotonus, OP+ ....
Neviete niektorá náhodou čo to znamená? Lebo išlo to tam ako na bežiacom páse, len mi strčili tento papierik a povedali , že sa mám objednať na ultrazvuk a dovidenia, Takže som sa nestihla ani nič opýtať 😒

belusa
21. júl 2011

@dankamat 38 už je fajn ale 34 ešte skoro ešte nemá pľúca celkom vyvinuté... ☹ ☹ no ale aj ma častejšie pobolieva brucho takže asi sa to blíži... 😝 😝 ešte aj môj gynekolog ide na dovolenku 😖 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre