Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

iviatko
10. aug 2012

@tatya dakujem pekne, mne je teoreticky jedno ku komu budem chodit, ved to vydrzim parkrat 🙂 a odrodi ma , kto bude mat sluzbu. Len v tom chcem mat jasno: Ako to prebieha ked tam idem prvykrat? Najprv treba ist na monitor a odtial do poradne? Byva tam asi vela tehuliek, ze?

tatya
10. aug 2012

@janak159 aha, az teraz som zbadala, ze @vevuska1 Ti to uz opisala z vlastnej skusenosti 😀 oni Ta niekam zadelia, ale nie vzdy plati ten rozpis, doktori maju napr. porod alebo operaciu, tak niekto pride zastupit, alebo aj nepride a cakas aj hodinu, kym sa to skonci 😝 no a hlavne teraz su dovolenky, takze mozes natrafit na hocikoho 😀

tatya
10. aug 2012

@iviatko prvy krat sa proste len objednas na ten monitor, tam nebudes cakat az tak dlho, lebo si objednana, ale ak si az niekedy ku obedu, mozes cakat aj pol hodiny, lebo ten monitor sa im nie vzdy podari natocit, niekedy ho robia mamicke dlhsie, alebo opakuju, tak sa to posuva 😝
no a po monitore vsetky posielaju na 217, tam Ti pozru zaznam z monitora a poslu Ta do poradne na niektore dvere 214 alebo 215, tak budes chodit vzdy, kym nemas vybrateho porodnika...
ale ak by si uz bola u nejakeho doktora dohodnuta, chodis potom za len nim a aj do inych dveri...
Jaj a tehuliek je podla toho, ake mas stastie, niekedy som bola so vsetkym hotova za 40 min. niekedy za 3 hodiny...

iviatko
10. aug 2012

@tatya si poklad, dakovala. a drzim palce!

miriamka
11. aug 2012

@nastasyk....ano, bola som to ja medzi dverami, lebo my sme na sedenie uz ist nemali len pre peciatku ale nechcelo sa nam tam 2 hodiny cakat kym skonci pani Jandova prednasku 😉

nastasyk
11. aug 2012

@miriamka super, tak Ti trochu zavidim, ze vies, do coho ides🙂 aj ked nam to pani Jandova dopodrobna vysvetlila, naostro to bude uplne ine🙂

adrianiiita
11. aug 2012

Baby neviete niektorá či sa dá zazmuvniť Elo Obieromah??? Bo som nanho počula len pozitívne ohlasy ... 🙂

veronika66
11. aug 2012

@adrianiiita každý sa dá zazmluvniť ale skús sa s ním najprv dohodnúť mimo zmluvu 🙂

dancul80
11. aug 2012

@adrianiiita kazdy sa da ale nie kazdy sa chce ;) mimo zmluvu to zavana korupciou 😠

svet1
12. aug 2012

Maminky, ktoré ste nedávno rodili na Kramároch a ležali na štandarde - nevšimli ste si, či sa tam ešte zbierajú vrchnáky od PET fliaš?

liz_lemon
13. aug 2012

@svet1 nic take som si nevsimla

vevuska1
13. aug 2012

@adrianiiita podla mna sa da 🙂 mna dr. obieromah rodil pred 3 rokmi, zazmluvnovat, ale nebudem nikoho ani tentokrat, necham to na nahodu, niekto ma odrodit musi 😉

adrianiiita
13. aug 2012

Dakujem baby ... no a ked si budem volať na objednanie do poradne tak mám povedať koomu chcem chodiť??? alebo mám volať do poradne už tomu dr ktorému chcem chodiť???

svet1
13. aug 2012

@liz_lemon Ďakujem za reakciu. Pred dvoma rokmi mali na stole, kde býval čaj, plastovú fľašu a tam sa hádzali tie vrchnáčiky. Odvtedy zbieram, tak snáď ich nebudem musieť všetky vyhodiť 🙂

vevuska1
13. aug 2012

@adrianiiita no v tomto ti moc neporadim ja si nezazmluvnujem nikoho tak mna priradia k hocikomu do poradne. skus si zavolat na ten monitor, objednat sa a tam sa opytaj ako to je ked chces ist k niekomu konkretnemu, to budes chodit k nemu na ambulanciu do poradne

lucica
13. aug 2012

@adrianiiita Neobjednáva sa na poradňu, ja chodím k Turkotovi a sestrička mi povedala, keď som tam volala, že sa chcem objednať iba to, že mám prísť v čase, kedy doktor, ku ktorému chcem chodiť ordinuje a posadím sa do čakárne. Mám doniesť moč a tehotenskú knižku a mám mať absolvovaný monitor. Ona vychádza von a zbiera tehotenskéjé knižky a volá si pojdnom dnu. A vnútri sa s ním už prípadne dohodneš ohľadom zazmluvnenia.

mima.k
14. aug 2012

Ahojte dievcata, tak uz som aj ja porodila. V stredu mi vyvolavali porod, lebo som tyzden po termine prenasala. Rodil ma Mudr. Obieromah - bol uplne super, velky pohodak, porod som si uzivala. 🙂 Dalsi porod chcem urcite len s nim. Narodil sa mi velky syn - 4180 g a doktor ma vobec nenastrihol, za co som mu velmi vdacna. Roztrhla som sa trosku len sama, ale to nestoji za rec, dal mi tam len tri stichy. Mozem normalne sediet a neboli ma to. Pri prvej dcere, ktora mala o pol kila menej ma sluzbu konajuca lekarka nastrihavala, nemohla som si tyzden poriadne sadnut a v bolestiach sa mi to hojilo este dalsie styri mesiace. Takze teraz je to uplne perfektne. Na nadstandard som sa nedostala, ale dalo sa to v pohode vydrzat aj na standarde. Je tam velmi mily personal a na izbe so mnou lezali dve zlate baby. Babetka sme tam mali len dve, lebo tretia ho mala v inkubatore. So sprchami a wc problem nebol. Vzdy ked som potrebovala ist bolo volne. Mam na porod a pobyt v porodnici pekne spomienky. Drzim palce, aby vsetk baby ktore to este caka, mali rovnako pozitivne skusenosti a zazitky ako ja 🙂

ponyxx
15. aug 2012

@mima.k blahozelam k miminku a super porodu :D, drzte sa

zojaaa
15. aug 2012

Ahojte, chcem sa spytat ci tu je nejaka mamina, ktora mala planovany cisarak na kramaroch a rozhodovala sa pre anestezu.......rozmyslam, ci spinal alebo celkovu.......bojim sa, ze ak by nastali komplikacie, asi nechcem byt pri vedomi a vediet o tom, pocut to a taak......som dost bojko......
Inak cakam dvojicky 😵

vevuska1
16. aug 2012

@mima.k gratulujem k babatku, super, ze si mala taky pekny zazitok a ze si bola spokojna 🙂 a na nadstandard si chcela ist a nebolo miesto alebo si ani nechcela? ja by som bolarada keby som sa dostala 😝 inak mne prvu dcerku rodil dr obieromah a tiez som bola spokojna, uvidim kto to bude tento krat, mozno ho vymakneme aj teraz, nebola by som vobec proti 😉

mima.k
16. aug 2012

chcela som ist na nadstandard ale prve dva dni to bolo full, uprednostnovali cisaraky, a potom som si povedala: kaslem na to, vsak aj na standarde je fajn a nic ma to nestoji

miriamka
16. aug 2012

Kocky, a na ten standard treba ako je v popise pribor, pohar,...?

vevuska1
16. aug 2012

@miriamka ja som mala pribor aj pohar aj ked som bola na nadstandarde 🙂 lepsie sa mi pilo z mojho

nastasyk
16. aug 2012

@vevuska1 a staci len pribor a pohar? lebo miska sa mi uz do kufra nezmesti...inaj je to hroza, aby sme si do nemocnice mueli nosit taketo veci a toaletak...ja mam vzdy nervy ked idem na poradnu, lebo ani na jednom wc nie je mydlo, co je v nemocnici podla mna uplna nevyhnutnost...tak nosim so sebou antibakterialny gel🙂

vevuska1
16. aug 2012

@nastasyk ja som si zbalila vsetko co bolo v zozname v pripade zeby som na nadstandard nedostala, takze aj toaletak, vlozky, podlzky a podobne, ale pribor tusim treba aj na nadstandard, ale keby si si nahodou nedoniesla, tak tam v kuchynke boli nejake, aj pohare, aj kanvica na caj keby si chcela asi daky svoj alebo nieco, ale to bolo pred 3 rokmi, teraz bohvie ako to je, ja si berem aj svoj pribor aj pohar pre istotu, pre mna je to tak lepsie ako pouzivat ich 😅

nastasyk
16. aug 2012

@vevuska1 Ved aj ja mam vsetko. Dr. Jandova povedala, ze na nadstandarde su aj vlozky aj podlozky, ale kedze nas je vela rodiciek na august, september nemusime sa tam vobec dostat...tak radsej si mame priniest vsetko...

vevuska1
16. aug 2012

@nastasyk jj presne tak aj ja, pre istotu vsetko 🙂 ja dufam, ze budem mat stastie a dostanem sa tam bez problemov 😉

nastasyk
16. aug 2012

@vevuska1 to aj ja dufam🙂 a nezda sa mi tam nejko vela tehotnych, ked chodim na poradnu...tak uvidime 😎

vevuska1
16. aug 2012

@nastasyk no ja ked som bola teraz posledne tak nas tam bolo celkom dost, ale nie vsetky sli na poradnu, teda aspon sa mi zdalo 😀 a kedy chodievas do poradni? ja utorky, teraz zase v utorok idem

nastasyk
16. aug 2012

@vevuska1 ja som bola zatial len raz vcera a idem zas v pondelok. Aj ked radsej by som uz do pondelka bola porodena🙂 aj ked neviem, podla UTZ v 20. TT bol maly o tyzden mensi, v 30. TT o tyzden vacsi, tak vobec neviem, kedy to mozem cakat, ci teraz alebo az v septembri🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre