Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

natali1401
28. sep 2009

no vsak ja som v teme september/zari a vsetky co uz prenasali a bolo im pohrozene ze pojdu potom do nemocnice tak porodili este predtym .. tak ma ukludnuju vsetky ze to bude aj u mna tak..len ja tomu jaksik neverim pretoze nemam bolesti ani nic..iba sem tam take nie moc hrozne 😀 teda si tie ozaj porodne predstavujem tisickrat horsie 🙂
len ja by som najradsej chcela spontanne sa bojim ze vyvolavanim to bude moc dlho..ale pravaze to moze byt rychlo .. to keby mi niekto povedal ze po inekcii to ide sup sup tak by som bola rada 😀

zuzitka
28. sep 2009

ja som v ten "den" od rana citila bolesti akokeby pri menstruacii, ale slabsie .... to som cely den pocitovala .... ale tie hlavne bolesti prisli o polnoci 😀 😀 😀

ja som mala asi strach z toho, ze mam ist rano do nemocnice len tak lezat ... tak som radsej porodila 😀 😀 😀

zuzitka
28. sep 2009

som mala termin 17.01, rodila som 24.01 .... takze naozaj mas do piatku este cas 😉

natali1401
28. sep 2009

no uvidime ako to dopadne..ale dakujem za povzbudenie 😉

zuzitka
28. sep 2009

ozvi sa este pocas tyzdna, ked ta chytia bolesti .... a hlavne daj vediet, ked uz bude malinka na svete 😉 😉 😉

nela.v
28. sep 2009

zuzi, mne odtieklo len minimum, ziadne litre vody a kaluze v kuchyni ako vo filmoch. 😀 isla som vyslovene s tym, ze ma doktor pozrie a otoci. ale vedla mna lezala kocka co bola na cakacke uz tyzden lebo jej voda priebezne odtekala, potom jej museli nasadit aj atb a stale sa neotvarala, tak jej robili nakoniec sekciu.

natali, neboj. niekomu pomoze napr. chodza po schodoch ci dlhsia prechadzka. niekde tusim radili aj caj z malinovych listov. ked je mala dobre otocena, ziadny strach. musis ratat ten tyzden-dva hore-dolu, maloktore dieta sa narodi presne na stanoveny termin.

zuzitka
28. sep 2009

vyvolavanie
1. davaju sa injekcie na zmakcenie krcka maternice - to si v nemocke a tak dva tri dni sa to picha do svalu
2. oxytocinovy zatazovy test - to sa davaju zvacsa infuzky s malym mnozstvo oxytocinu a sleduje sa ako reaguje maternica, ci sa rozbiehaju kontrakcie - ked nie, daju ta naspat na izbu den si tam oddychnes a potom znovu
3. tbl prostin - to sa zavedie do krcku maternice, vyvola to kontrakcie, ale zase len od maternice zavisi ci sa "chyti" a zacnu ozajstne kontrakcie - lenze pri tomto ta uz naspat nepustia, ale ked neraguje tak zvysia davku a boli to svinsky vacsinou
to su asi take zakladne typy, byva ich aj viac, zavisi od nemocnice co maju zauzivane a najma od prietokov, stavu babatka, placenty a mamicky

natali ... urcite sa ti rozbehne samo 😀

natali1401
28. sep 2009

zuzi tie odkazy na foto hehe faaajn 😀 😉 zasmiala som sa hehe 😉

k vyvolavaniu.. no teda 😕 😅 to ja nescem .. ja ze tam piatok pridem.. pichnu mi vyvolavacku...dojdu kontrakcie a ja za chvilu porodim... boze tak to idem behat po schodoch 😀 ja tam nechcem trcat a byt ako pokusny kralik ...

bambula1307
28. sep 2009

Ahojte.
ja by som tiez nerada vyvolavacku..ako pisala zuzitka..br.
zuzitka super fotky s bruskom..musim to skusit..parametre mam 🙂))

Ja som dnes bola u mojej gynekologicky..brali krvicku aj kultivaciu. Vysledky mi poslu postou a o dva tyzdne sa mam hlasit na 222 o 13.00.
Dali mi papierik na ekg.
Pytala som sa jej na to zazmluvnovanie a odpovedala mi, ze pri porode som dolezita ja a je lepsie ked mam pri sebe partnera,alebo niekoho blizkeho...aby mi nieco podal a pomohol.
Takze tak.

Dnes som daka unavena..nevladzem nic robit a aj nos sa mi upchal tak ma boli hlava a to moje male mimi ma dost kopcuje :(

vecicky som poprala a pozehlila ked som mala dofcu...este dobre..lebo teraz uz dako nevladzem ani obed uvarit :(..uf.

bambula1307
28. sep 2009

beruska.zuzanka..neboj este mas cas na chytstanie 🙂 a pranie..to ja uz nevydrzala keed som bola doma :D

ozaj v utorok budem hladat bodky na chrbatiku 🙂))ci ta nespoznam

zuzitka
28. sep 2009

ja idem na poradnu 22.10, asi mi vtedy budu robit kultivaciu .... a uz ma vypisu aj na matersku dovolenku 🙂

na ekg som bola na zaciatku tehulkovania, takze teraz uz asi nebude treba.

a mate aj zubara za sebou? netreba mat povinnu prehliadku?

cez vikend mi kamoska predala detsku postielku za 500sk 🙂 🙂 spinkala v nej len jej dcerka, cize je ako nova 😀
tesim sa 😀

prat a zehlit budem asi az koncom oktobra ...
dnes som si oprala akurat nocnu koselu na kojenie do porodnice 🙂

a vraj su plienky huggies newborn v akcii v tescu 😀 😀

zuzitka
28. sep 2009

a zelezo musim uzivat .... mam malo 😖

natali1401
28. sep 2009

mne to s tym zelezom zistili koncom osmeho mesiaca ze som vysoko anemicka zrazu tak uzivam tardyferon fol..
na zubarskej prehliadke som bola na zaciatku tehu a teraz v deviatom mesiaci lebo mi zacal jeden zub robit problemy tak mi dala inekciu a nieco s nim robila.. takze to ok a tiez co sa tyka ekg tak v knizke je z v prvom trimestri to som absolvovala a v tretom trimestri co som neabsolvovala .. aj som sa pytala na kramaroch na kontrole ze ci mi daju vymenny list aby som mohla ist a nejak sa na to vyprdli.. tak asi to neni take podstatne..

neviem ci su huggies v akcii ale tesco ma nove plienky a tiez ma newborn 24ks za 4€ nieco..tak sa to podla mna tiez oplati.. huggies mam kupene do nemocnice kde je tych 28ks a viac sa oplati asi tie tesco kde je o 4ks menej a stoji to o polovicu menej..takze to su moje poznatky hehe.. my sme kupili aj tie nove co su tesco od 3-5kg mam aj tie fialove starsie co mali doteraz a uz ich ani nemaju a su len v zelenom..tie sa mi zdaju este lepsie..teda uvidime ako sa budu zdat malej prdelke ked sa narodi 😀

zuzitka
28. sep 2009

v inej téme spomínali, že majú tie huggiesky 90ks za 14e 🙂

železo berem tuším to isté čo ty 🙂

bambula1307
28. sep 2009

zuzitka.
Ja som bola u zubarky na zaciatku a este idem 14.10..ze mas narok na 2 preventivky pocas tehu.
Na ekg som este nebola..tak asi preto ma poslali.

zuzitka..to mas super postielku..ja budem mat po bratovi kt ma 32rokov 🙂) a je na povale xixi..ale nic jej nieje.
ja som v Dm kupila take zlte balenie 28ks .., od 2-5kg ...a este v tescu velke balenie..mali v akcii pampers 3-5kg tam ich je tusim 70-alebo 80....tusim 17c vychydzala 1.
no musim teda manzela este vtiahnut nech kukneme a zasobime :D. Tie fialove som aj ja hladala..ale uz ich tusim nemavaju.

Fe beriem aj ja pocas celeho tehu a aj detralex mam..bo som velmi opuchala ..a opucham aj tak :(. Hadam mi napisu aj na kramaroch.

zuzitka
28. sep 2009

no ja mám postielku ešte po mne /tiež 30ročná/ ale som chcela ešte jednu do obývačky, kde bude bábenko počas dňa 🙂 lebo tá postielka v spálni je LEN na spanie, to treba miminko tak naučiť 😉

pri samkovi som mala tu druhú postielku požičanú, ale musela som vrátiť, lebo majú miminko tiež 😉
tak som rada, že teraz kamoška prišla s touto ponukou, že mi predá za 500sk 🙂

a teraz v tescu majú aj body s krátkym rukávom 2ks za 26sk 😉 😉 😉

... ja som u zubárky ešte nebola ..... 😅 😅

bambula1307
28. sep 2009

ja na 2 postielky nemam miesto 🙂
bodiciek nieje nikdy dost 🙂))
k tomu zubarovi by si mala ist 🙂)len na kontrolu

nela.v
28. sep 2009

baby, s tymi plienkami velmi neprehanajte, nech vam neostanu trcat doma v pripade dermatitidy. my sme ju schytali z pampersiek aj z fialovych tesco plienok. najviac sa mi osvedcili babylove z dm a huggies premium. tie newborn balenia su dobre, male sa v plienke nestrati a hlavne neprekaka. proti zapareninam odporucam sudocrem, je dobry a hlavne nesmrdi ako ta rybacia mast.

na prehliadku u zubara ma narok tehotna 2x a to v prvom a tretom trimestri. ekg na konci zvacsa vypustia lebo ste sledovane casto, takze zvyseny tlak odhalia raz-dva.

zuzitka
28. sep 2009

ja nemám ani 1 plienku ešte 😀
nám vyhovovali huggiesky aj tesco plienky 😉

k zubárke som najprv nešla, lebo mi bolo do 17tt zle, potom som si povedala, že pôjdem až začne samko chodiť do škôlky .... ale už by som mala ísť 😅

ja som mala najprv kolísku v obývačke, ale už v 4 mesiaci bola malá, lepšia je mi postielka .... ked idem prať alebo variť, miminko tam dám a nič nevyparatí 😀 😀
nejak posuniem nábytok a postielka sa zmestí 🙂

a ste už zbalené do pôrodnice?

wewe4
28. sep 2009

ahoj babeny, tak práve sa mi podarili dovolať na Kramáre a objednala ma sestrička na 1. poradňu (myslím v nemocnici) budúci piatok k dr. Ferákovej?
chodíte k nej niektorá? píšte, kto s ňou má nejaké skúsenosti...lebo ja osobne som o nej ani nepočula 😕

bambula1307
28. sep 2009

zuzitka..no ja uz prezeram ziznam a chystam kopky..ale tasku este nemam zbalenu. Od buduceho tyzdna zacnem, ked uz budem na MD 🙂))..bo uz ma to chyta..cas sa krati..jooooj bojiiiiiiiiim

zuzitka
28. sep 2009

ja musím tie podložky pod seba kúpiť, vložky Lydie sa mi osvedčili, musím kúpiť 😉
a tie plienky ešte nemám ..... akurát nočnú košelu na kojenie som dnes oprala 😉

no ale ja mám čas do 3.12 😉

bambula1307
28. sep 2009

to rychlo doplnis 🙂)) a cas veru este mas 🙂)

natali1401
28. sep 2009

tie huggies ale su tie od 3-5 lebo tie newborn od 2-5 maju vsade len v malych baleniach... 😉

wewe: co sa tyka doktorky ferakovej tak ja k nej patrim..uz som bola na poradni 4 krat..ale este som ju ani raz nevidela..pretoze najprv mala dovolenku a zastupoval ju dr. Židzik ku ktoremu ma furt jej sestricka poslala no a potom ked uz mala po dovolenke tak zas si zmyslela ze piatok ordinovat nebude..tak ma pre istotu nikto nevysetroval a objednali ma piatok co bol teraz teda na 25 a tam sme na nu vsetky cakali..sestricka nam pomerala tlak a zobrala moc.. a cakali sme na nu..potom ze ma vizitu este tak nemoze prist..tak sme znova cakali no a potom dosla sesstricka ze dr.ferakova nepride tak nas vsetky poslala opat k židzikovi takze sme opat cakali tam.. tak prajem vam vela nervov ked pojdete na KO 😀 dufam ze dopadnete lepsie ako ja hehe.. takze patrim k ferakovej ale v zivote som ju nevidela..ale sestricka je zlata 😀 😀 😀

natali1401
28. sep 2009

ja som si zbalila tasku v 38tt pretoze som tasku nemala a musela som si ist najprv kupit hehe 😀

zuzitka
28. sep 2009

no nejaké plienky už len kúpim ....

wewe4
28. sep 2009

no natali, tak to je super 😠
ale aspoň, že ťa niekam poslali a vyšetril ťa Dr. ,
Tak som na ňu zvedavá...dúfam, že to nebude flákať. ale tak zatiaľ nemám žiadne problémy, tak dúfam, že to aj zostane a nejakú zvláštnu opateru nebudeme potrebovať..a s malým to zvládneme pekne spolu 😅

ewelyne
28. sep 2009

no aki su mudri, ze najdolezitejsia je maminka pri porode a dolezity je blizky, ktoreho nechaju v prvej dobe porodnej cakat na chodbe, vy sa trapite same na izbe a pustia ho dnu na finalne tlacenie 15-20 minut a vtedy je va m jedno, ci tam uz je, alebo nie je... dolezitejsi je v prvej dobe porodnej, aby vam nieco podal a tak a potom ked je pri babu, ale len na tlacenie.... a Kramare to tak maju, jedine, ze by ste mali stastie a nikto iny vtedy nerodil a boli same na izbe ... ale to je take sci-fi a pravdepodobnost ako ze vas zrazi raketa 😉

beruska.zuzanka
28. sep 2009

Ahojky, tak som vás prišla pozrieť 🙂 nejaká som dnes cely deň unavená a nanič.... ☹

Zuzi-kráásne bruško 😉 inak všade pozerám, ako všetky pekne priberáte a ja takmer nič 😲 na začiatku tehu som dala dolu cez 6kg, bo mi velmi zle bývalo tak do 18-19tt... a nazad som zatiaľ nabrala tak cca 2kila.... keď som sa dokyho pýtala, či to je ok, tak že v pohode, že bábo je dosť veľké, ako má byť, ale na poslednej poradni, tá bola v 26tt sa zhrozil, že veď vy ste zchudli 😕 hlavne, že som mu to celý čas vravela... 😠

Bambula, ja viem že času dosť do polky decembra, ale tak pre istotu pomalinky sa chystám, bo už pár krát sa mi doky vyhrážal, že si pôjdem do nemocky poležať a chudák mm potom by to musel robiť sám 😀 😀 aj keď cez víkend som sa ho na to pýtala a on hrdinsky, že to by snáď zvládol 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre