Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

snezienka07
18. feb 2011

@myzma Manžel nemôže byť počas 1.pôrodnej doby s manželkou. Volajú manžela až k pôrodu. Keď som tam bola ja, tak tam bol taký frmol, že môjho som ani nestihla zavolať.

myzma
19. feb 2011

@snezienka07 dakujem za odpoved - tvoju skusenost, no, viem, ze manzel moze byt i pocas 1. doby 😉 poznam zeny, ktore mali svoje polovicky aj pocas 1. doby, i dr. jandova to potvrdila, ze to mozne je, ale len sa chcem spytat, kolkym to skutocne umoznili 😉 vsetko zavisi od personalu 😉 ako som spominala, moj porod pred rokom bol posledny v ten den a i tak ho nepustili, na izbe som bola v podstate sama, len sa sestra pousmiala a povedala, ze sa uvidi... ale z jej reakcie mi bolo jasne, ze nie 😠

terezakln
20. feb 2011

Prosim vas, fakt nikto nevie nic o zazmluvnovani? Kedy sa to plati, ci hned pri prvej navsteve, a keby som si to rozmyslela, ci sa to da zrusit a ci mi vratia peniaze??? Dakujem za kazde info.

lu
21. feb 2011

@terezakln ja viem len to ze sa plati az ked su zmluvy podpisane a schvalene, a peniaze vratia ked ta lekar nebude rodit

sirael
21. feb 2011

@terezakln Ja len doplnam k tomu, co napisala lu, ze proces vratenia penazi moze byt zdlhavy. Na to nas na sedeni upozornila MUDr. Jandova. Ide o velku sumu penazi, takze ti ju nevratia na pockanie na pokladni, ale riesi sa to nejak inak a trva to dlhsie.

petrazav
22. feb 2011

Ahojte posielam info ohladne vybavenia epiduralky na kramaroch, dnes som tam bola: vchod poliklinika, hned prva chodba do prava a tam najdete cislo dveri 152. Ked som prisla bolo asi 9.30 a v priebehu 15 min tetuska otvorila dvere zobrala porodnu knizku a preukaz poistenca, dala mi do ruk dotaznik na vypisanie s tym ze o chvilku ma vezmu dnu. O 10 min som bola dnu a velmi mile panie mi poskytli info o epiduralke, dali mi papiere na zaplatenie a doklad o navsteve ambulancie a vybaveneee, cize super rychlo, milo bez problemovo.

natas4
22. feb 2011

@petrazav a nemusela si mat ziadne vysetrenie od anesteziologa?

petrazav
22. feb 2011

Nie lebo cislo dveri 152 je vlastne anesteziologicka ambulancia a krv vezmu tesne pred porodom aby sa overila zrazanlivost.. Inak nic nie je treba.

ella_joy
22. feb 2011

@petrazav Cavo Peti, ako casto chodis k Hruzikovi teraz? Uz si bola na Kramaroch na CTG? Ja som sa objednala na tento tyzden, tetus na tom cisle ma sfukla, co som pochopila, ze preco tak neskoro v 38tt, keby si sa jeho na to priamo nespytala,ci tam ist, ani by mi nic k tomu nepovedal 😠 skoro ani prietoky nepomeral, cely bol nejaky nesvoj ☹

petrazav
23. feb 2011

@ella_joy ahoj nuz bola som u neho 16-teho a pojdem az 1.3., posledna navsteva bola nazaj velmi zvlastna, dokonca ordinoval neordinoval u seba ale v ordinacii oproti, kde ma klasicke sono, cize nie to, co meria prietoky a vsteky veci, cize tym padom urobil len standardnu prehliadku s tym, ze 1.3. urobi detailnu....a je nutne ist na CTG na kramare ? lebo podla mojich info ked chodime k hruzikovi tak netreba ist na kramare...hmm...a to ti akoze on povedal ze tam treba ist ?...tak to je novinka, lebo ja som tam tiez nebola a zjavne ak je to nutne tak sfuknu aj mna rovanko ako teba ...

kiwinka
23. feb 2011

ja si myslim, ze to vsetko zavisi od poctu porodov...ked je frmol, je tam nervozita aj personal to dava znacne na javo..zial vsetci sme len ludia,, v predpisoch kramarov nieje nic take ze manzel moze byt so zenou od prvej doby porodnej,,az na tlacenie na boxe.tie ktore chcu mat muza cely cas pri sebe mozu ist na antolsku, tam je to povolene.

petrazav
23. feb 2011

@ella_joy ahoj, tak pre istotu som napisala mejl sestricke, ci je to nutne ist na CTG a odpoved znie ze netreba 🙂 " Nakolko robievame ultrazvuk a prietoky plodu v kazdej tehotenskej poradni, pokial je vsetko v poriadku, nie je potrebne absolvovat CTG, keby sa doktorovi nieco nezdalo, poslal by Vas do nemocnice " ...lebo pravdou je ze na tom super sone co ma, je vidit aj prietoky, aj zaznam tlkotu srdiecka babetka aj ked pomera dlzku kosti atd, tak podla mna ziska este lepsei udaje ako sa ziskaju zo starych pristrojov v nemocnici, cize pockam na dalsiu poradnu a tam ako spominal urobi totalne detailne vysetrenie vstekeho tak uvidime.

petrazav
23. feb 2011

@kiwinka ale nakolko je momentalne vyhlasena vsade chripkova epidemia, do odvolania nemozu ockavia deticky ani vidiet, nie to byt pri porode, lebo vsteky navstevy su zakazane :( :( jajajjaaaj.

ella_joy
23. feb 2011

@petrazav 🙂 to iste aj mne napisala, ale som sa ho sama pytala, a bez komentara ma tam hned nasmeroval, aj mi dal cislo do knizky. Jedna vec je prietoky, tlkot srdca a biometria ( to u neho je bez debaty supis) a druha ozvy plodu a cinnost maternice, to mi vrtalo v hlave, preto tam zajtra idem..Nemyslim ale, ze je to vyslovene nutne, ja skor chcem mat klud na dusi, ze sme checkli aj toto 😉
A snaaad tu karantenu v nemocke co najskor zrusia 😕

petrazav
23. feb 2011

@ella_joy nuz mas pravdu pre klud na dusicke a babo je idealbe urobit vsetko. Mohla by som ta poziadat o cisielko do ambulancie, zavolala by som tam, ci ma zoberu tak budem dalsia oneskorenkyna, ktorej mozu vynadat 🙂

petrazav
23. feb 2011

@ella_joy uz som nasla cisielko na monitor, dakujem za radu. 🙂

wvwvw
24. feb 2011

ahojte, ako tak citam, trosku sa obavam tych navstev a poradni na Kramaroch. taky mensi chaos mi to pride ☹

Mozete mi prosim povedat, ci mi staci sa na prvu poradnu objednat tak tyzden predtym, teda v mojom 35.tyzdni?
A ci sa hned mam objednavat aj na monitor? p. Jandovej napisem mail, takze v tom neni problem.

vdaka

ka3na
24. feb 2011

@wvwvw na poradnu sa objednaj az ked ti tvoj dr vypise papiere. ja som tam zacala chodit az v 38-mom. mozes sa rovno objednat aj na monitor, najlepsie nech ho mas este pred poradnou a prides tam uz s papierom.

wvwvw
24. feb 2011

@ka3na naozaj? a niektore pisali, ze uz posledny mesiac sa chodi do nemocnice na poradne.... no dobre ze sa pytam... takze pekne sa budem riadit podla mojho dokyho

ella_joy
24. feb 2011

@petrazav Vsak uvidis, tetus bola celkom mila, podla mna sa opla aspon raz tam ist, pokial ide vsetko OK, uz tam ani nemusis potom ist, vsak Vase mimi je tiez o 2tt viac, tak mozno viac ani nestihnes 😉

ella_joy
24. feb 2011

@wvwvw Veru riad sa svojim doktorom, ak Ti povie, ze mas ist uz od 36tt do nemocky, tak si tam zavolaj kludne v 35tt, vacsinou objednavaju na tyzden vopred, ako Ti pisala @ka3na objednaj si monitor a na to poradnu, nech to mas hned za sebou

kiwinka
24. feb 2011

@petrazav ano viem o tom, ale sa opytaj mamičiek, ktore teraz rodia, cakaju na porod ..ako to vizera v skutocnosti 🙂))

petrazav
24. feb 2011

@ella_joy dakujem za radu, dnes som sa tam nedovolala tak skuim zajtra 🙂 este raz vdaka a tebe ako vychdza termin ?

ella_joy
24. feb 2011

@petrazav To je cudne, ze si sa nedovolala 😕 Mne vychadza na 1.3. ale to len podla USG, inak sa vobec tak necitim 😀 a Tebe?

petrazav
25. feb 2011

@ella_joy nuz povodny termin mam 18.3. novy je 4.3., avsak priznaky nemam absolutne ziadne , najradsej by som to vsak uz mala za sebou, lebo povodny termin sa mi zda byt straaasne daleko 🙂

petrazav
26. feb 2011

PUPOCNIKOVA KRV - ahojte, ak by ste este niekto chceli info z casopisu zdravie o pupocnikovej krvi, preco v niektorych krajinach jej komercny odber zakazali a ako to je s pupocnikovou krvou naozaj -mimo reklamnych letakov, a o co na to svetovi dobornici , tak naskenovany clanok som dala k sebe do fotoblogu : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/petrazav/alb...
ak by vam nesiel dobre stiahnut poslite mejlika a preposlem vam ho,

papty
26. feb 2011

@petrazav to je z najnovšieho čisla?

petrazav
26. feb 2011

@papty nie, to je z decembra

drobec222
27. feb 2011

@petrazav super clanok, konecne to niekde vysvetlili, ako to naozaj funguje.

ela007
27. feb 2011

@www so mnou sa moja doktorka rozlucila v 34. TT s tym, ze uz budem chodit len do nemocnice, kde budem rodit na kontroly. Tak som tam zavolala v 35. TT a objednali ma o tyzden do poradne, kazali ma objednat sa aj na monitor a priniest moc.
Ja som bola s kramarmi velmi velmi spokojna a ak budem este niekedy rodit, tak urcite na Kramaroch 🙂 Bola to dobra volba.
Drzim palceky a neboj, nie je to chaos 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre