Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

papty
11. apr 2011

@katakata kludne tam zavolaj uz teraz, sestricka sa Ta spyta kedy mas termin a podla toho ta objedna

mirm
11. apr 2011

@prettybaby Katka je naozaj super, aj ked ma nerodila este. Ale myslim si ze uz len ten pocit, ze tam bude urobi svoje 🙂

katakata
12. apr 2011

@papty vdaka, vyskusam...

zuzana369
18. apr 2011

Ahojte dievčatá, chystáte sa rodiť na Kramároch a máte termín v máji? Máte dohodnutého lekára? A nechodíte náhodou niektorá k Dr. Cunderlikovi?Ja mam termin na 23.5., chodím k Cunderlíkovi a neviem, ci je nutne chodit posledny mesiac na poradnu do nemocnice, alebo staci len k nemu...spytam sa ho, len ma napadlo, ci nie ste niektora v podobnej situacii ako ja ;)

adinam
18. apr 2011

zuzana369,ak chodíš k nemu do súkromnej ambulancie,nemusíš na Kramáre.Teda,ja som tak chodila.Pre istotu sa ho na to opýtaj 😉

zuzana369
18. apr 2011

@adinam ahoj, dakujem za info, urcite sa ho spytam...a ty si ho mala aj dohodnuteho k porodu?

adinam
19. apr 2011

Zuzana369,áno,mala som ho zazmluvneného. 😉

peony
19. apr 2011

@zuzana369 tiez k nemu chodim a netreba chodit aj do nemocky,staci len k nemu 😉 Pozeram,ze uz sa ti to blizi,tak drzim palce 🙂

zuzana369
19. apr 2011

@peony aaa tak to je fajn, k nemu je to predsa len prijemnejsie, nez do nemocnice 😉 Dakujem, ano uz sa nam to s malinkou krati, ale na porod sa uz tesim, ze sa po tolkom cakani konecne uvidime. Je to proste zazrak!

natas4
24. apr 2011

Ahojte, prosim je tu niekto kto rodil na Kramaroch a mal vyvolavany porod? po kolkych dnoch od prijmu do nemocnice vam ho vyvolali??? zacali vam ho vyvolavat hned po nastupe do nemocnice? alebo pockali este par dni?

lucikan
24. apr 2011

@natas4 ahoj, ja som nastupila v pondelok a pockala som si na dalsi den na rannu vizitu, kde povedali nie je na co cakat a dali vyvolavacku hned ako bola vizita, ja som ale prenasala uz devat dni, s utorkom teda uz desat.
Bola tam aj kocka, ktora este nemala planovany den terminu (ostaval jej nieco vyse tyzden), ale ju hospitalizovali kvoli tlaku myslim (ale to len tak matne spominam, mozno sa mylim) a ona velice chcela aby jej uz dali vyvolavacku, ale nedali jej ju, ta si pockala dlhsie.
Takze zavisi, preco ta idu hospitalizovat a ci a kolko prenasas.

natas4
24. apr 2011

@lucikan aha..dakujem...no ja sa pytam preto, lebo moj doktor tu nebude, ze ci aj ked ma prijmu sa bude cakat kym sa vrati...bola by som nerada keby mi porod vyvolali skor ako tu bude 😉

lucikan
24. apr 2011

@natas4 aha jasne, a kukam na tvoj "status" ze aj prenasas...ja by som povedala, ze bude zavisiet vela aj od toho ako sa bude mat babetko v brusku. To bude asi hlavny faktor na rozhodnutie, ci mu u teba bude este stale dobre. A mozno sa telo same rozhodne, doktor nedoktor 🙂. Nech sa porod podari 🙂

angie267
24. apr 2011

@natas4 ahoj maximalne na desiaty den zacnu vyvolavat, ale musi byt vsetko v poriadku. Inak na Kramaroch je naval vcera rodila moja svagrova a teda bolo veeeela rodiciek 🙂

luculele
24. apr 2011

Baby, prvorodicky, ktore este len cakate babatko. Hlavne tie, ktore sa chystate rodit na kramaroch, nenechajte nikoho chytat a mackat vase prsia, prisatie ma prebehnut jemne a bezbolestne bez toho, aby ste museli chytat bradavku...
Ja som hrozne napalena na sestricku na oddeleni, ktora hned po porode ku mne prisla a silno mi zmackla bradavku, az mi z nej zacala tiect krv. Potom este laktacne poradkyne bezne bradavku chytili a strcili babatku do ust, co bolelo a ja som dlho nevedela pochopit, ako sa prisava, lebo mi to vobec nevedeli vysvetlit. Ale teraz viem, ze staci podobrat prsnik a dat bradavku k ustockam babatka a ono sa prisaje samo. 😠

natas4
24. apr 2011

@lucikan dakujem 🙂
@angie267 fakt? ja ked som bola v sobotu na Kramaroch a pytala som sa sestricky ci maju vela, tak mi povedala, ze nie, ze vobec nemaju naval.. 😕 ono sa to asi meni zo dna na den

angie267
25. apr 2011

@natas4 asi sa to dost meni, ona rodila v sobotu a bolo ich vraj dost 🙂

natas4
25. apr 2011

@angie267 no tak dufam, ze budem mat stastie, lebo by som chcela nadstandard, kvoli sprche na izbe 😉

angie267
25. apr 2011

@natas4 tak prajem nech sa ti to splni a nech babatko je zdrave a krasne 🙂 tebe lahky priebeh porodu 🙂

natas4
25. apr 2011

@angie267 dakujem 🙂

beruska.zuzanka
26. apr 2011

@luculele no, presne toto okolo dojčenia bola nahoršia moja "kramárska" skúsenosť 😠 😖

myzma
26. apr 2011

@beruska.zuzanka mne ta laktacna poradkyna/sestra veeeeeeeeeeeelmi pomohla, bola super, mila, ochotna... len skoda, ze chodi len v pracovne dni. ked zena porodila cez vikend, ci v piatok vecer, nemala tam v case okrem "beznych" sestier nikoho na pomoc... a to som si myslela, ze s kojenim ani nezacnem kvoli nejakym veciam, z ktorych som bola dost zaskocena a mimo, v slzavej depresii... fakt mi pomohla...

beruska.zuzanka
26. apr 2011

@myzma no, ja som porodila 19teho decembra a laktačná už vianocovala a každá sestra radila niečo iné, raz ma tam na vizite detská primárka vyzliekla a okukávala mi prsia aj s dvoma sestrami detskými, že nech teda ukážem "z čoho malú djčím" 😠 😠 😠 😠 🙄 úplne zle... 🙄

myzma
26. apr 2011

@beruska.zuzanka 😖 to ma mrzi.. aj som niekde tvoju skusenost, tusim u divosky v clanku... je to dost blbe, ze kazda radi nieco ine... a casto su tie rady nedobre, ba az protilaktacne, ci ako to mam nazvat... 😠

beruska.zuzanka
26. apr 2011

@myzma vieš čo? už sa tým nezaoberám, respektíve viem, že také bolo, ale nerevem kôli tomu, ako na 600nedelí celý deň....
myslím pozitívne, že pri druhom bábätku budem hádam múdrejšia, asertívnejšia a budem si vedieť popýtať patričnú pomoc 😉
Tebe držím palce k ďalšiemu pôrodu 😉 🙂

myzma
26. apr 2011

@beruska.zuzanka dakujem, zuzi... ja sa tiez tesim, ze som o nieco mudrejsia a ze i s kojenim zacneme dobre uz na porodnej sale... idem na usko 🙂 dlhy den to bol s tou dnesnou poradnou ... dobru noc

beruska.zuzanka
26. apr 2011

@myzma pa 😉

lucinecka14
26. apr 2011

Ahojte baby - ja tiež nemám dobrú skúsenosť okolo dojčenia a vlastne celý pobyt v pôrodnici bol pre mňa dlho nočnou morou. Rodila som na Kramároch a malého mi na sále nedali ani na prsník. Pôrod bol bezproblémový, synček bol počas zašívania a potom so mnou na sále, ale dojčenie mi neukázal teda nik. Malý sa narodil ráno o pol deviatej, keď ma odviezli na oddelenie šestonedelia, jeho mi doniesli až o jednej popoludní - úplne na mňa zabudli!! Až keď som sa chystala, že sa idem spýtať kedy mi malého donesú, tak prišla sestrička - ukázala prebaľovanie, ale okolo dojčenia zase nič - len že si ho mám prikladať ale ako to mi neukázala a tak sme sa trápili ako sme vedeli - čo sa mi vybavilo z knižiek. Sestričky na oddelení boli nevrlé, bála som sa čokoľvek opýtať. Malý mi za tri dni schudol z 3830 g pôrodnej váhy na 3410 g - doktorka na detskej vizite bola veľmi nepríjemná - zvozila ma pod "čiernu zem", že sa nesnažím - mliečko sa mi urobilo na ten tretí deň, no malý bol dosť zoslabnutý a vôbec neťahal. Za laktačnou sestrou som chodila ako na hodiny klavíra - ale to už bolo neskoro - malý bol dosť zoslabnutý - prepukla u neho žltačka, sestrička ma medzitým nahovorila na zakúpenie klobúčika na kojenie, že to bude lepšie - nakoniec ho na štvrtý deň pred polnocou dali na billibed, dali mi pre neho nutrilon a na piaty deň ráno sa malý zázračne prisal. Z pôrodnice nás pustili na šiesty deň a to len kvôli kojeniu. Bála som sa, že nám to kojenie dlho nevydrží, predsa len v pôrodnici pil aj z fľašky, no našťastie plne kojím dodnes - drobček už má 5 mesiacov a vyše 8 kg. No mrzí ma, že sme si museli prejsť takou strastiplnou cestou - pri druhom už budem múdrejšia a asertívnejšia.

akuska
27. apr 2011

ja mam z Kramarou dobre skusenosti ohladne kojenia.teda ja som rodila cisarakom.malu my doniesli na prilozenie na druhy dn.bola to nedela.laktacna mi pekne ukazala aku polohu mam zvoli aby to bolo pe mna pohodlne tym ze som bola o cisaraku.mala sa pekne prisala.bola ako pijavica.laktacna pekne pozerala ako sa prisaje.nikto ma tam neohmataval.ja som bola spokojna.mala ma 15 mesiacov a kojim ju dodnes.

adinkag
2. máj 2011

ahojte aj ja som sa rozhodla rodit na kramaroch ako je to tam s tymi podmienkami??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre