Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tamilla
25. aug 2011

ahoj baby,

rodila som na Kramaroch pred 3 rokmi a bola som spokojna. Mozte mi prosim napisat, ake su teraz poplatky na Kramaroch za epi a otca pri porode? Mne chrbticu napichli dali skusobnu davku, ale dalej uz nestihli, lenze kedze ma uz napichli, tak peniaze mi nevratili. ako citam teraz to uz zmenili 🙂

sandy5
25. aug 2011

@tamilla ahoj, za epi sa plati 150€ a za otecka 16,60. Mne peniaze za epi vratili, ale preto ze mi ju nestihli vobec pichnut.

cecil36
26. aug 2011

Ahojte, chcem rodit na kramaroch a zaujima ma kedy sa zacina chodit na cvicenie k pani jandovej. Vie mi niekto poradit? Dakujem.

bubinovci
26. aug 2011

@cecil36 na prípravu sa môže chodiť od 25 tt

cecil36
26. aug 2011

@bubinovci dakujem 🙂, tak sa jej ozvem 😉

peta_petruska
29. aug 2011

Rodila som na Kramaroch pred 2 tyzdnami. Stazovat sa da len na nepochopitelne mnozstvo vizit potom na sestonedeli, ale inak to bolo OK. Jedine naco si urcite dajte pozor - je kojenie. Nedajte si po porode dieta odniest!!! Ja som urobila chybu a teraz sa trapim s kojenim.

emily3
29. aug 2011

@peta_petruska ahoj, ja som rodila na kramaroch piaty krat a mozem suhlasit s tebou, ze uz to nie je ono co sa tyka kojenia....prvy krat som tam bola pred 9rokmi a vsetko ma naucili, teraz tam poriadne nezakpopli ani o prvorodicky , rodila som vo stvrtok v noci. v piatok som bola este na vzdycharni a cakala kym sa uvolmi izba, ta( bola so mbnou prvorodicka)a nik o nas ani nezakopol a neukazal ako maj malu prikladat...potom bol vikend a zas nik neprisiel, ona sa trapila, mala sa nechcela prisat..jedina odpoved sesriciek...skusajte...a co mala skusat ked nevedela ako? potom vecer sa jej ujala jedna sestricka a poradila jej klobuciky a odstriekavat..a az v pondelok prisla za nou laktacna poradkyna a mala sa krasne prisala...ale neviem ako to skoncilo, lebo som isla domov a ona sa s malou trapila dalej....bolo mi jej luto... a ja kby somnevedela kojit tak asi tiez nekojim 😒
maju toho dost vela a nie vsetky sestricky vedia poradit a este som dala malu na novorodenecke a sestricka jej dala dudlik, aj ked ja dudliky nedavam detomm 😒 ..esteze ju nenakrmili s false,,, neviem nejak sa to tam zhumplovalo...

natas4
30. aug 2011

@emily3 uplne s tebou suhlasim ...mne 3 dni nik nepomohol s kojenim a stale som pocula len "treba skusat"...uz som bola na tie dve slova alergicka...az ked som dostala zapal prsnika, tak sa ma ujala jedna sestricka a ta mi pomohla...iba vdaka nej kojim

azarijka
30. aug 2011

No ja som tiez rodila na kramaroch a bola som velmi spokojna, vsetci sa o mna starali ako keby som ich mala vsetkych zazmluvnenych 😀 este aj na izbe som bola cely cas sama ... ale asi to bolo len stastie ze v tom case nas vela asi nerodilo. len co som trosku nepochopila je ze mi sestricka povedala ze ak bude mala v noci vela plakat mam jej dat cumlik 😒 nato ze je to BFH tak divna rada 😀

lillian
30. aug 2011

Tiez som rodila na kramaroch pred tromi tyzdnami a nemozem si stazovat ani na kojenie. Hned ako mi priniesli maleho z novorodeneckeho mi chceli ukazat ako na to. Aj ked som druhorodicka, a viem ako kojit. A vzdy, ked prisli na izbu sestricky z novorodeneckeho sa pytali, ako nam to ide.
Inak ohladom porodu a veci okolo toho som bola spokojna na 100%.

cerimi77
31. aug 2011

Ahojte, ja som porodila našu maličkú minulý štvrtok na Kramároch, predčasne, nestihla som si zaplatiť EPI a zazmluvniť lekára, aj keď som s ním bola dohodnutá, zmluvu sme nespísali a k pôrodu ho zavolať nemohli, EPI tak isto sa už nedala vybaviť, v stredu o 4:30 mi odtiekla plodovka porodila som na druhý deň, vo štvrtok o 12.26, mala som suchý a ešte k tomu vyvolávaný pôrod, nakoľko som sa vôbe neotvárala stále, sestričky na čakačke, ako ktoré, zažila som 3 smeny, prvá bola fajn, nočná bola otras, tretiu neviem posúdiť, lebo to som už bol úplne mimo, doktori sú myslím všetci dobrí, odrodila ma jedna mladá doktorka, dlhé blond vlasy, tuším Mlynarčíková a bola fajn, aspoň čo môj drahý hovoril, že bola dobrá, aj ma dobre zašila, hneď po pôrode som mohla sedieť, na pôrodnej sále nás nechali spolu všetkých troch ešte 3hod po pôrode, maličkú keď mi ešte na pôrodnej sále doniesli, už umytú a zavinutú v zavinovačke, tak som im povedala, že chcem ju vyzlieť a priložiť koža na kožu, s tým nebol problém, ale trvalo to len chvíľku, potom ma previezli na šestonedelie a po 2 hod mi doniesli maličkú a už sme boli stále spolu, je pravda, že ohľadom kojenia mi nikto nič nepovedal, ale mala som to všetko naštudované, skúsili sme to a išlo to.. ale ak by bol problém, viem, že stačilo zájsť na novordenecké a to v ktorúkoľvej hodinu a vždy ochotne poradili, sestričky chodili po izbách často a ak bol problém, poradili a ukázali, takže na pôrodníkov a sestričky či doktorky z novorodeneského nedám dopustiť, ale zvyšok už bol otras, sestričky na šestonedelí - česť výnimkám teda tiež otras, chcela som ísť na nadštandard, jasné, že som sa nedostala, ako všetky čo sme boli spolu na izbe a plno ďalších

dankamat
31. aug 2011

@cerimi77 este raz ti gratulujem k Terezke. To vas rodilo tolko vela, ze si nedostala nadstandart? No dole to nebolo az take hrozne, az na tie ranne vizity, niekedy to bolo ako na vojne, nas tam "zvozili" ze sme bordelarky a neviem co este.
To si inak dlho rodila, ale snad si sa az tak netrapila. Inak ta dr. bola asi aj pri mne, lebo ja som tiez prisla rano o pol 6 a o 7 sa uz menili smeny, tak odrodila ma tiez mlada blondinka, ale kratkovlasa. A mala si aj manzela pri porode? ako to zvladal? Mne moj povedal, ze je asi rad, ze tam nebol 😀 vraj je to krajsi pocit, ked prisiel po porode ku mne a videl ma stastnu a spokojnu. 🙂
Tak si uzivajte rodinnu pohodu a hlavne vela stastia s kojenim. 🙂

bibi13
2. sep 2011

Ahojte.. viete mi prosím poradiť, ako to teraz chodí, ked pôjdem na poradnu do nemocnice?? Mám sa objednať aj na monitor aj na poradnu? a zoberu ma v jeden den?? Dakujem

dankamat
2. sep 2011

@bibi13 Ked pojdes 1x do poradne tak ta automaticky poslu na monitor a ked tam budes, tak sa hned objednaj az do konca tehotenstva a na ten den ked mas poradnu - vedia prisposobit aj cas aj den. Ja som si dala monitor pred poradnou, lebo ten graf musi skontrolovat Dr. tak aby som nechodila k nemu 2x.

bibi13
2. sep 2011

@dankamat Dakujem

moncicka
3. sep 2011

ahojte, ja idem prvy krat na poradnu na Kramare chcela by som sa spytat ked som objednana na pondelok tak budem mat poradnu vzdy v pondelok? teda aj monitor si mozem dat na ten den a kazdy tyzden? dakujem

beruska.zuzanka
3. sep 2011

@moncicka ahoj, aj ja som mávala poradne v pondelky, vždy v pondelky, neviem, ako je to teraz, ja som dva roky dozadu chodila, ale tipujem, že zmena žiadna 🙂
ku komu ideš?

moncicka
3. sep 2011

@beruska.zuzanka neviem presne objednavala ma kamoska bud Bohacikova alebo Gerincova ale skor ta Gerincova si myslim. a o 11 mam monitor a to sa mozem objednat uz v pondelok na dalsie tyzdne? ja som tam rodila pred skoro tromi rokmi a pocitam ze sa to tam pomenilo ako tak citam tuto. Len sa obavam ten starostlivosti co ma caka

peta_petruska
3. sep 2011

@cerimi77 ja som rodila necele 3 tyzdne dozadu a aaspon s nadstandardom nebol problem... a vidim, ze si si - co sa tyka dlzky - porod "uzila" este viac ako ja 🙂
ale za ten maly vonavy uzlicek to stalo, nie? - teda vonavy je len dovtedy, kym nenaplni plienku :D

atanusa
3. sep 2011

@moncicka Ahoj, ja som rodila na Kramaroch pred dvoma tyzdnami, na poradnu som chodila vzdy v stredu a aj na CTG. Ked som bola prvykrat na monitore, sestricka mi dala dalsie tri terminy, az do 41. tyzdna, podla dna, kedy som mala mat poradnu. Aj ja som rodila pred cca tromi rokmi, ale ked porovnavam, poradne teraz funguju lepsie ako predtym. Teraz som necakala na poradnu nikdy viac ako pol hodinu...

cerimi77
3. sep 2011

@peta_petruska no ja som si to na Kramaroch užila tuším všetko, pôrod ťažký bez EPI, bez zazmluvneného lekára - čo sme akosi nestihli, nakoľko sa maličká poponáhľala o 3 týždne skôr a potom v takom čase, že okrem toho že vonku 36stupňové horúčavy boli asi preplnené pôrodnice, ja som si musela dokonca počkať až sa uvoľný pôrodný sál a potom som zasa musela čakť kým sa uvoľní posteľ na štandardnej izbe.. na nadštandard samozrejme nebola šanca, takže darilo sa nám... ale ako píšeš, ten malý uzlíček za to všetko stojí a v mojich plánoch, do 2 rokov mať druhé dieťa sa ani po tomto všetkom, nič nezmenilo, aj keď teda zažiť toto 2x by som nechcela, ale si zasa hovorím, že 2x predsa nemôžem mať takú smolu 😀 😀 😀

moncicka
4. sep 2011

dakujem za info baby. 🙂 uz to len dobojovat. 😉

moncicka
4. sep 2011

@cerimi77 gratulujem k Terezke

peta_petruska
6. sep 2011

@cerimi77 🙂 no na kramároch je možné všetko 🙂)

peta_petruska
6. sep 2011

@cerimi77 inak aj ja som rodila 3 tyzdne pred terminom, moj porodnik v den porodu odisiel na Hvar a epi som tiez nemala, lebo som to nestihla...
ale dalo sa a chvalabohu na nadstandarde
ale tusim aspon zltacku ste nemali, nie?

cerimi77
6. sep 2011

@moncicka Ďakujem 🙂
@peta_petruska tak to áno, aspoň žltačku sme nemali, a mliečka sme mali dostatok aj pre ostatné maminy, maličká je dobručká, pekne sa prisáva, papá, priberá, robí nám iba radosť, tak to všetko určite stále za to 😉

peta_petruska
7. sep 2011

@cerimi77 keď sa pozriem na tvoju usmiatu spokojnú fotku, tak mi je jasné, že malá musí byť taká spokojná, ako píšeš 🙂

cerimi77
7. sep 2011

@peta_petruska tak dúfam, že je spokojnučká 😉

jankass
14. sep 2011

ahojte, neviete nahodou aky je aktualny stav na porodnici?
diki

ella_joy
14. sep 2011

@alex2201 ahoj, mozem sa spytat, Tebe aj dali EPI a nakoniec ked si mala sekciu, Ti popatok za EPI ozaj vratili? Ja som sice rodila davnejsie, skoncilo to podobne, a tvarili sa, ze peniaze ee...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre