Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

hallie
21. sep 2013

@iviatko no, s tou spinou si ma nepotesila, to aby som si tam vzala savo a cif 😉 Este mam dost casu, tak zvazim aj tie Cechy, uvidime, ake info v nasledujucich mesiacoch dostanem 🙂

anjelicek94
24. sep 2013

@henuska
ahoj, mozno si uz po porode, ale napriklad ja som nemala nic dopredu vybavene..Iba epiduralku. Pri porode bola moja sestra, lebo tatinko sa bal. Mala som v ten den poradnu u lekara, ale ten mi povedal, ze budem prenasat tyzden no rodila som v ten den. Nemala som vybavene ze tam somnou bude sestra, ani zaplatene...Ked som bola na sale, bola tam somnou. Nikto nerobil okolky, ze nemoze, lebo nebola na nejakej priprave...a porodnika som tiez nemala vybaveneho ale odrodil ma moj lekar u ktoreho som bola na poradni v ten den. Dokonca aj moja kamaratk rodila v tu noc 3 hodky po mne, takze som s nou bola na izbe...personal super, bola som na kramaroch

anjelicek94
24. sep 2013

@kajuska9999
@kajuska9999 ahoj, na 8C je to naozaj des, ale na pooperacnom je nadherne...ako na nadstandarde...no tam zial nedavaju maminky s detmi...

anjelicek94
24. sep 2013

@hallie
ahoj, mozno je to zvlastne ale preco si chces nechat placentu??? V com ti ju daju??? a co znamena pupocnik dotepat??? Diky.

hallie
24. sep 2013

@anjelicek94 placentu som chcela na homeopatiká pre bábätko, ale pochybujem, že mi ju u nás dajú :-/ treba ju vraj hneď zmraziť alebo minimálne prudko schladiť, takže na tom to na 100 percent padne. Ale naprv. v Rakúsku to možné je.
Dotepanie pupočníka je, že sa hneď pupočná šnúra neprestrihne, ale nechá sa dotepať, takže sa do bábätka ešte vráti krv z pupočníka - dá sa to, ak nechceš odber pupočníkovej krvi.

anjelicek94
24. sep 2013

No pekne...o takychto moznostiach som nevedela...skoda, urcite by som to chcela aj ja...nevadi...
Neviem ani ako to cele prebehlo...Iba viem ze placentu zo mna vybrali a babetko mi uz dali odstrihnute, ale iba tak na 3-4 minuty a potom ho odniesli prec, ukazali tatinovi vonku a potom som ho videla az o dva dni...Pritom mi vraveli pred porodom, ze mi ho daju na dve hodinky a potom ho az zoberu...no vraj bolo pridusene, tak slo do inkubatora. Nechapem preco, robila som vsetko tak ako mi lekari vraveli. Boli okolo mna az 5ti ludia a moja sestra. Neviem ci to len u mna bolo tolko personalu, alebo je to bezne...

gojka
24. sep 2013

Ahoj hallie! J a by som sa chcela opýtať, ako chceš z placenty vytvoriť, urobiť či akým iným spôsobom získať homeopatikum? Ja si myslím, že ti ju dajú, ale ty čo s ňou urobíš? Poznáš spôsob, ktorý nepoznajú ani farmaceuti?Daj nápad a myslím, že ak bude reálny určite uspeješ, každý to bude robiť , hlavne aby pomáhalo. Ďakujem za dobrý nápad, len treba pridať aj postup a spôsob výroby toho lieku. / homeopatika/.

kajuska9999
24. sep 2013

Baby ako som sklamaná z toho nášho úchvatného systému. Ako doktorov ani sestričky na Kramároch absolútne nezaujíma, že ja som v 38.tt ešte nebola na prietokoch a už dva týždne na kontrole. Normálne som sklamaná.
@anjelicek94 To som vedela že to bude katastrófa, stačí keď sa človek pozrie nato ako vyzerajú celkovo sociálne zariadenia v nemocnici.

anjelicek94
25. sep 2013

@kajuska9999
ahoj, ja som tiez nebola ani na UZV babetka. Mesiac pred porodom nikto nekontroloval v akom stave je maly...A ked som sa sla objednat, tak mi dali termin (aj napriek mojmu upozorneniu na termin porodu) az o tyzden aj pol po termine porodu...Cize vlastne im to bolo jedno. V ten den som rodila. Mala som termin 14.9. a rodila som 15.9. o 00:38 hod. Este ma odrodil ten isty lekar, ktoreho som mala prideleneho na prehliadky. Bol prekvapeny, ze ma vidi, mala som ist na prijem az o tyden. Zvlastna nahoda, ze tu noc sluzil akurat on...Sme sa pobavili obaja
A este jedna sranda na zaver: Bola somnou moja sestra pri porode. Doktor sa jej pred porodom pytal, kolko chce mat deti, povedala 5, po mojom porode sa jej to spytal zas, ale uz chcela mat len 3. Potom sa pytal mna a ja ze jedno...Tak sme sa smiali na tom celom...a vsetci co tam boli okolo mna sa tiez rehotali...
Neboj sa to zvladnes...ja som tiez chcela vselijake vymyslance, ale nakoniec som bola rada ze to mam za sebou a ze na mna bol personal mily...a ze som mala svojho drobecka pri sebe...Ostatne prehliadnes s trochou snahy

kajuska9999
26. sep 2013

@anjelicek94 Fúha. Vidíš to sa ťa chcem spýtať, keď už by som šla na príjem že rodím a išla by so mnou namiesto partnera kamarátka, mohla by byť pri mne na vzdychárni? Až kým ma zoberú na sálu? Či to rovno dajú rodičku na pôrodný box alebo ako to na tých Kramároch funguje. A ešte že či je to platené či nevieš náhodou. Vďaka

anjelicek94
27. sep 2013

no ja som prisla z pohotovosti hore do porodnice...hned ma dali na monitor, po asi hodke ma dali uz na porodny box, spravili v tych bolestiach klistir, poslali ma na zachod, potom mi dali do ruk kanily, zaviedli epiduralku, dovtedy som bola sama. potom zavolali sestru. nemala som to predom zaplatene, ale mohla tam byt somnou na porodnom boxe niekolko hodin pred porodom, zaplatila to pocas toho, ako tam somnou bola. pocas porodu tam bola tiez a po porode tiez mohla byt dve hodky... PEDU musis mat predom bezpodmienecne vybavenu, inak ti ju nedaju!!!! na kramaroch je to 150 euro. vybavuje sa u anesteziologicky v ambulancii.

anjelicek94
27. sep 2013

@kajuska9999
ked prides na pohotovost s tym ze rodis, daju ta tiez co najsor na porodny box, to sa nemusis bat, len si vybav uz teraz tu PEDU,lebo ked to nestihnes, nedaju ti ju. a kamosku zvolaju, hned ako sa bude dat k tebe...moja segra nebola na ziadnej priprave a zvladla to...ved mi stala pri hlave a akurat mi namacala tvar vlhkym uteracikoom...

kajuska9999
28. sep 2013

@anjelicek94 Tak ja epidurálku nechcem, to si myslela tým PEDU? Len chcem som chcela vedieť že aj to že by bola so mnou kamarátka počas 1 pôrodnej doby je už platené? Hrôza niekde zato nepýtajú nič. No nevadí tak sa budem musieť nato pripraviť že tam budem sama celý čas.

anjelicek94
28. sep 2013

preco nechces pedu?
to je platene asi s tym porodom dokopy...segra platila 35 euro ale bola som rada ze tam bola

anjelicek94
28. sep 2013

ano PEDA je epiduralka

kajuska9999
6. okt 2013

@anjelicek94 nechcem epidurálku, 152€ za jednu injekciu je podľa mňa zbytočné.. aj tak je dosť možné že pôjdem asi sekciou, lebo moj krpec je veľmi veľký.

nati78
6. okt 2013

aj keby mal 4,5 kg tak ak nebudes mat ziadny padny dovod nebudu ta na sekciu davat a ak je velky tak to neni ktovie co rodit ho bez epiduralky. V kazdom pripade to je tak ze ak ju mas zaplatenu a nevyuzijes ju tak ti peniazky vratia, bez 10 euro, to je nejaky manipulacny poplatok, alebo ak by si sla na sc tak ti ich tiez vratia. radsej si ju vybav, aby si nelutovala a ak sa budes citit ze to das bez nej, tak usetris;) Ale tu barlicku budes mat a budes sa moct rozhodnut....

marianka0101
6. okt 2013

@kajuska9999 ja som mala odhad po ultrazvuku 5kg, po opakovanom ultr. 5,3kg... Mala mala "iba" 4,9kg sekciu nechceli v ziadnom pripade dovolit, ze nebol dovod. Nechali ma vytrapit a nakoniec aj tak rezali.A to som uz bola po jednom cisarskom... Ja by som radila kazdej pedu zaplatit a radsej nepouzit. Ked si ju nevybavis tak ti ju nedaju, aj keby si ako prosila...

anjelicek94
7. okt 2013

@nati78
@marianka0101
ahojte, ja si tiez myslim, ze PEDA je super vec...ja ako prvorodicka som ju velmi ocenila...hlavne, ked som cakala na sale na porod 8 hodin. Keby som ju nemala, tak asi steny nechtami skriabem.

@kajuska9999
a to je pravda, ked ju nevyuzijes, vratia ti peniazky. Ked ju nebudes mat vybavenu, nedaju ti ju, lebo musis mat absolvovany pokec s anesteziologickou.

nati78
7. okt 2013

Ja som cakala 18 hodin absolutne vysilena od bolesti, a az ked som im tam zacala totalne krvacat po tych 18 hodinach tak pristupili urychlene na sekciu, dovtedy ani pocut, takze viem tiez z vlastnej skusenosti ze pokial ta sekcia nie je vybavena dopredu cez ochotneho lekara....tak o nej ani neuvazuju aj keby sa tam holka trapila tri dni a trpela.....Ja som to mala o to blbsie, ze som ani po tych 18 hodinach nebola otvorena natolko aby s ami epidural pichnut dal, takze som nakoniec tiez na nom "usetrila"🙂 Ale aspon to vedomie ze hned ako to pojde mi ho daju mi dost pomahalo, aj ked to skoncilo ako skoncilo....

zitaje
10. okt 2013

Ahojte,
tak ja som po porode na Kramaroch 2 tyzdne.
Nemala som vybaveny ziadny nadstandard, ani epidural, ani zazmluvneneho lekara, bola som na 8C a jedine, co som mala navyse, ze som mala dohodnutu kamosku k porodu.
Do porodnice som prisla s riadnymi kontrakciami, pri vypisovani papierov som povedala, ze nic nechcem, len co najprirodzenejsi porod, a nakoniec to az na porodnu polohu aj bolo podla mojich predstav. Nic mi nedavali, ani ma nenastrihli, len som sa trocha natrhla, PA mi masirovala hradzu a porodila som vcelku v pohode do hodiny a pol od prichodu do porodky. Takze ja som spokojna, ale asi som mala stastie na PA. 🙂

lin123
11. okt 2013

@kajuska9999
@nati78
@marianka0101
moja skusenost: bola som hospitalizovana, lebo som uz bola po termine, 3 dni okrem sestriciek si ma nikto nevsimal, samozrejme okrem prijmu a povinnych vizit, dokonca ani vahu maleho nevedeli pri prijme namerat naUZV a nikoho to netrapilo...na 4.den sa jeden z lekarov nastval,ze to co ma znamenat, mala som fakt obrovske brucho, viaceri sa ma pytali, ci to budu dvojicky..zobral ma a nameral 4440 g a ze to je na sekciu,ja som o nej nechcela ani pocut a on, ze sa porozprava s primarom,ale ze take velke babo, ze jedine na sekciu, ale ze uvidime...na moju prosbu dali mi vyvolavacku, nezareagovala som, tak na sekciu na dalsi den.
Tak vzhladom na moju skusensot si myslim, ze sa pri takom vacsom babatku priklanaju k sekcii...hm...

kajuska9999
11. okt 2013

@marianka0101 Tak ja som mala najprv odhad 4,2 a po 2 dňoch už to bolo 4,5 a to bolo pred týždňom čiže nechcem ani vedieť koľko mi povedia teraz ... a k epidurálke ma bohužiaľ nik nepresvedčí, nakoľko mám z toho panický strach a počas tehu som si užila už toľko bolesti (zuby, zápal a aj šitie rany bez umrtvenia) čiže epidurál nechcem , ale nakoľko ja mám aj astmu a problémy so srdcom tak je na 95% isté že ma na sekciu zoberú..

hama27
11. okt 2013

@lin123
@kajuska9999
To, ci sekcia alebo nie sekcia, zavisi, podla mojho nazoru od postoja porodnika a aj od toho, ci Ty chces rodit spontanne alebo SC. Pokial je tehotenstvo bezproblemove, nie je uzka panva alebo ine zavazne zdravotne problemy, tak nie je dovod, preco by mala byt hned sekcia aj ked je dietatko velke. Ja som mala pri 1.tehu takmer 4 - kiloveho chlapca otoceneho KP a skusali ma najprv rodit spontanne, nakoniec som isla sekciou lebo som sa neotvarala. Pri druhom tehu som mala pri dcere predpokladanu vahu 4540g + stav po sekcii a zase ma skusali rodit spontanne (musim podotknut, ze ja som aj chcela porodit spontanne). Len ked som im tam po pol dni kontrakcii zacala krvacat a odpadavat, tak som zase skoncila s cisarskym. A poviem Vam, ze som dost smutna z toho, pretoze som velmi chcela "normalny" porod. A mimochodom, som tiez astmaticka a mam srdcovy selest. A aj tiez UZV sa mozu lisit od skutocnej vahy aj o pol kila, ako to bolo pri mojom druhom porode. Mala mala "iba" 4 kila.

zitaje
11. okt 2013

@hama27 @lin123
@kajuska9999
moj chlapcicek mal tyzden pred porodom odhad vahy 4400g a mal "len" 4050, takze ziadnu paniku 😉
Aj druha dcera mala den pred porodom odhad dobre cez 4kg a mala len 3740. Dokina mi vravela, ze pri vacsich detoch je ten odhad menej presny...

liz_lemon
12. okt 2013

@zitaje on je nepresny aj pri malych detoch, moj syn na UTZ nemal mat ani 2 kg, a pri porode mal 2460 g

libertine
12. okt 2013

moja dcera mala odhad 3800 g a mala 3670 g, tak relativne dobre sa trafili.

kajuska9999
12. okt 2013

@hama27 no tak mne to povedala aj doktorka že je tam 95% pravdepodobnosť sekcie, nakoľko aj ja som astmatička, mám šelest na srdci a ešte aj mám poškodenú jednu chlopňu.
@zitaje áno ako aj mne povedala že to nemám brať ako 100% váhu, že to môže byť v kľude aj menej..

snehulienkatrpaslik
14. okt 2013

@kajuska9999 ja som choila na poradne k rajonnemu gynekologovi v malom meste, vypisal mi papiere od 36tt, urobil sono a aj prietoky, teraz chodim na kramare, ale som spokojna zatial... kazdý týžden mam ctg-zaznam plus poradnu, tento týžden ma objednali aj na sono vratane prietokov... ked som bola prvý krat v ich amb, tak ako prve ich zaujimalo, kedy bolo posledne robene sono s prietokmi... je pravda, ze vzdy ma vysetruje iný lekar, ale ich nalezy sa zatial nijako nelisili a aj pristup mali velmi profesionalny a ludský...mam dva týždne do terminu ... preto som prekvapená, ze mas takuto negat. skusenost

snehulienkatrpaslik
14. okt 2013

@zitaje ahoj, pises, ze si rodila pred dvoma týždnami...no mna to o tie dva týždne caka a preto by ma zaujimalo, ako to tam cele funguje....napr. ked ma budu prijimat, tak ci sa mam obliect do vlastneho na porodnej sale, alebo mi daju nejake to erarne oblecenie a do svojho sa budem prezliekat az po "celej tej akcii"...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre