Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

valka
11. sep 2009

diky,
no mne prave ide o tie konzultacie...ja ich nejak nepotrebujem - bola som na nich pri lucke, tak mi tie info uz pridu zbytocne...(nehovoriac o tom, ze mam uz toho hodne nastudovaneho)...ale potrebujem vediet, co s tatom - my tam proste dvaja nezvladneme ist, nemam kam dat dieta...a tiez to pocul, zije porodom stale so mnou 😅 len potrebujem peciatku v materskej knizke...

zuzca80
11. sep 2009

aha...tak s tym mame aj my problem, ale urcite ti odpovie mailom a navrhne termin. mava to o 9:00, co je napr. pre nas dost nevhod kvoli manzelovej praci, ale bohuzial nemame na vyber. ale ked tam skocis za nou, tak si ta hned na nejaky termin zapise.

wewe4
11. sep 2009

mne sa zdá, že keď už to otecko absolvoval, nebude nutné, aby tam išiel znovu...
na konzultácii sa na to jedna tiež pýtala a povedala, že sa dohodnú...tak ale určite musíš priamo s ňou

ewelyne
11. sep 2009

wewe a plati aj keď to absolvoval pri prvom dietati, ze tam nemusi zasa chodit? lebo my by sme tam tiez museli dotrepat aj maleho a to by ti ludia tiez neboli radi. a co si pamatam, tak tam nas bolo vtedy asi 8 parov.

tin007
11. sep 2009

ahojte, ked sme boli minuly rok u dr. jandovej na konzultacii aj s manzelom, tak sa kazdeho muza z paru pytala, ci potrebuje ospravedlnenku do prace.

martina46
11. sep 2009

ale tam moze ist manzel aj sam, bez vas, nie? ak myslite tu konzultaciu, co ja.
valka,
na co potrebujes peciatku do knizky?

wewe4
12. sep 2009

martina, oni na Kramároch vyžadujú tú konzultáciu s oteckom, aby ho postili k pôrodu a to má byť poznačené v knižke..

martina46
12. sep 2009

Áno, to sme absolvovali pri Táničke, ja som ale myslela, že 1x stačí.

ewelyne
12. sep 2009

baby, tak ako to je, ked sme tu prednasku absolvovali pri prvom porode, tak musime zasa? bez toho nam neda potvrdenie do knihy?

kristina.jo
12. sep 2009

ahojte. my sme tu prednasku absolvovali pri prvom obaja a teraz pri druhom som tam bola len ja sama po potvrdenie s materskou knizkou. a este som musela doniest manzelovu karticku poistenca....
predtym som jej napisala mail, ze sme to uz raz absolvovali, ci je nutne, aby tam manzel zas chodil a odpisala, ze mam prist aspon ja,lebo mi to musi poznacit do knizky a mam doniest ten preukaz manzelov... 🙂

martina46
12. sep 2009

Kristina, tak to je fajn 🙂 vďaka.

nitkan
13. sep 2009

mam rovnaku skusenost ako kristina, aj sme to tak urobili a bolo to v pohode. bola som tam len na zaciatku ked hovorila o nadstandarde a nejakych veciach, co sa za posledne tri roky menili a potom som isla prec aj so vsetkym co som potrebovala.

valka
13. sep 2009

juj, tak to je super...
a este mam otazku - nema niekto mail na primarku? na stranke je iba mail na stencla...a teda ani on neodpoveda na mail...tak neviem, ci je chyba u mna alebo u nich 😕

bibes
14. sep 2009

Valka nie som si ista, ci ma primarka mail. Ked ma naposledy vysetrovala, tak sestricka pisala na pocitaci a ona tam potom svoje poznamky doklepala na stroji, tak neviem ci sa kamarati s e-mailom 🙂 Skus radsej telefon alebo osobne 😉

mizu416
14. sep 2009

valka tu mas mail na primarku a pre istotu aj tel.cislo
0904 - 060 513

bohacikova@medidwn.sk

wewe4
18. sep 2009

caute babeny,
ako je to na Kramároch s tou EPI? viem, že mám ísť najprv k anesteziológovi...ale potrebujem na to niečo od doktora? treba sa tam objednať alebo len tak stačí prísť na slepo?
a kde vlasne na Kramároch ten anesteziológ sedí? nieviete číslo dverí..poschodie?
díky moc

zuzca80
18. sep 2009

to by aj mna zaujimalo...tiez to chcem buduci tyzden absolvovat.

bibes
18. sep 2009

Ahojte, anesteziolog je na prizemi c.d. 150, netreba k tomu nic len tehotensku knizku. Vyplna sa tam taky zdlhavy dotaznik, informovany suhlas a tak... Da Vam papierik s cenou, ktoru treba ist zaplatit a povie Vam ake krvne testy si mate este vybavit. To je vsetko.

zuzkaxx4
18. sep 2009

Ahojte baby, v juny som rodila na Kramaroch a mozem len doporucit....
Mala som zaplatenu EPI pretoze som nevedela aka bolest ma caka ale stalo sa to ze pri nastupe do porodnice rano o 8 som bola otvorena na 2 cm a o pol desiatej uz na 8 cm takzemi to ani nestihli pichnut....
Dalo sa to prezit, zelam Vam prijemny a hlavne rychly porod...

beruska.zuzanka
19. sep 2009

Ahojky, pridávam sa aj ja do témy, keďže sme už napevno rozhodnutí pre Kramáre 🙂
V utorok 29.9. ráno idem na tú predpôrodnú prípravu, teda prvú konzultáciu, je tu niektorá, ktorú to čaká v rovnaký deň?

beruska.zuzanka
19. sep 2009

Inak, k Dr. Jandovej, mne odpovedala na mailík hneď druhý deň, ako som jej napísala, takže možno majú momentálne nátresk, alebo nejaké iné dôležitejšie povinnosti....

beruska.zuzanka
20. sep 2009

Kdeže sú dnes všetciii 😕

alicenka
21. sep 2009

No tak ja mam ist na Kramare teraz v piatok rano, mam z toho trosku nervy, lebo neviem, co ma tam caka, ale snad nic hrozne 😅

beruska.zuzanka
21. sep 2009

Ale snáď v pohodičke 😉 tiež na tú prípravku, či plánovaný pôrod, pozerám, že už si v 38 tt 🙂
Držíme palce 😉

natali1401
21. sep 2009

ahojte..tak ja tiez idem rodit na kramare..
alicenka ja tam idem tiez piatok rano... ale uz treti krat 😀 idem na monitor a potom na kontrolu do dveri c.222 k doktorke neviem ako sa vola.. lebo doteraz mala dovolenku a chodila som k doktorovi Židzikovi..
ak ides iba na kontrolu a si uz objednana tak sa nemusis bat..len si vyckas radu 🙂 a potom ta vysetri..a to vysetrenie je troska ine ako u tvojej gyndy..viac bolestivejsie ale nic hrozne.. ak si neni objednana tak tam najprv zavolaj a objednaj sa lebo ta hned nezoberie.. teda ja som tam sla prvy krat osobne a objednala ma..tak neviem..

alicenka
21. sep 2009

beruska, idem na poradnu prvy raz 🙂
natali, volala som si tam minuly tyzden a asi sestricka mi povedala, ze mam prist teraz v piatok o 8:30... tiez idem do dveri 222. To o tej sore som pocula, takze asi prideme skor, snad to nejako prezijem. Co znamena, ze vysetrenie je viac bolestive, pre Boha? 😅 Tusim si tam rovno vezmem tasku s vecami, keby nahodou 😀
Ja som prvy porod absolvovala v Martine, tam to prebehlo uplne super, ale robi sa to tam inak ako tu, tak mam trosku nerv... hlavne teda z toho, ze musim dochadzat z Malaciek... 🙄

nikak23
21. sep 2009

🙂 ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti s primarkou, chodim ku nej a mam ju zazmluvnenu aj ku porodu, vyzera celkom v pohode, ale predsa. Od personalu porodnice viem, ze je lepsie zazmluvnit si lekara, pretoze tam maju naval. A co sa tyka ARO a PEDA, tak sa pripravte na cakanie na ambulancii, ja som si vystala radu aby mi nakoniec povedali, ze mi epidural nemozu pichnut kvoli hernii disku na chrbtici...☹

alicenka
21. sep 2009

A co sa stane, ked si nezazmluvnim lekara?
Ja jedine co chcem, je EDU, tu som mala aj pri prvom porode a bola som velmi spokojna. Nepotrebujem fakt nic ine, len porodit a sup domov.

nikak23
21. sep 2009

no podla mna sa nestane nic. Je to len pre dobry pocit, ze budes rodit u niekoho koho si videla a kto dobre pozna tvoj zdravotny stav a reakcie. Aspon tak mi to bolo vysvetlene.Co sa tyka EDU, mam mamu anesteziologicku a ta sama by si to dala pichnut, ma viac za ako proti.

beruska.zuzanka
21. sep 2009

Noo, baby, tak vy už to máte za pár 😀 držím palce teda... ja sa tiež nechystám nikoho si zazmluvňovať.... ale epiduralku chcem, ak bude teda možná a ak bude voľno na nadštandarde, tak ten by som brala tiež.... no uvidíme 🙂
Tak sa držte, ja už sa decembra neviem dočkať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre