Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cryonae
23. aug 2010

@lulu4 no som tu minimalne do zajtra :( sakra, tak som dufala, ze dnes idem dom :'(
drzim paste, nech to mate coskoro v pohodicke za sebou 🙂

prettybaby
23. aug 2010

@lulu4 ahojte kocky,lulu, Dr.Gerincova rodila aj mna - 100% vynikajuci porod. Uzasna bola .-)

nsoci
23. aug 2010

@cryonae dali mi magnezium a guajacuran, ale na rizikovu nechodim, chodim normalne k svojej... no a pomaly by som mala zacat chodit do nemocky, tak uvidime ku komu...

cryonae
23. aug 2010

@prettybaby ako vyzera Dr.Gerincova? Tu sa premelie tolko doktorov a ziaden nema menovku a ani sa nepredstavi a mne je trapne sa kazdeho vypytovat, ze ky je :D

cryonae
23. aug 2010

@nsoci no presne tieto mi nechali, tak som zvedavos, ze co na to povie moj bruch; niekedy poobede ked sa vyplavia tie lieky co mi davali ma poslu na dalsi monitor, tak uvidime
vsak do nemocky sa chodi po 36tt, nie? to mas o chvlku 🙂

nsoci
23. aug 2010

@cryonae no ale tusim magnezko sa berie len do konca 35-6 tt mozno aj Guajacuran, uvidim dnes na poradni...
Minule ma moja lekarka "pustila" v 37tt a ani som nestihla ist na poradnu do nemocnice (len raz) a uz som rodila...

cryonae
23. aug 2010

@nsoci ja to iste :D minule som bola v 37tt na kramaroch, dokyno ma len zbezne pozrel ze CS3 tusim, kontrola o tyzden a to uz som sa nestihla dostavit, lebo som namiesto na poradnu sla na porodnicu

lulu4
23. aug 2010

@andelik8 ahoj tak keby si ma tam spoznala podla foto nahodou tak sa kludne prihovor lebo ja som taka nevsimava 🙂 a tazko takto podla foto malej spoznat cloveka... a co uz sa ti nejako prejavuje bliziaci sa porod? mne uz dost silnymi MS bolestami ktore mi vyrazaju az do vnutornej strany stehien akoby som mala krce ale vzdy to prestane len par krat to je... to ked sa prave mne mienia takto prejavovat kontrakcie tymi krcami do stehien no ameeen to je otrasne to som ani nepocula ved vacsinou do bruska vystreluju bolesti alebo do krizov takto sa zblaznim to sa ani chodit poriadne neda tak som zvedava ako sa budem prechadzat a predychavat kontrakcie...
a mas zazmluvneneho dr. ci ides ako ja len tak kto bude mat sluzbu? tak sa drz nech to uz mame za sebou

lulu4
23. aug 2010

@cryonae ale hlavne ze ta uz pusita ze nepadol nejaky hrozostrasnejsi verdikt ze este mesiac a podobne... takto je to dobre, zajtra si uz domka... tak sa tes... drzim palceky nech to do konca dotiahnes v pohode a hlavne uz nie v nemocke

lulu4
23. aug 2010

@prettybaby ahoj no ona je zlata ale asi mi nebude pri porode lebo na poslednej poradni v stredu sa vyjadrila tak ze ked do nedele porodim co uz bolo tak ze by bola vysoka pravdepodobnost ze by mohla byt pri porode asi mala casto sluzbu alebo co ale o tomto tyzdni nevravela nic a ked som bola v piatok na krv ked som sa pytala sestricky ze ci ide dr. na dovolenku alebo co nepovedala nic ze si nepamata co jej to uz hovorila tak asi aj na poradni budem mat inu doktorku alebo doktora tento tyzden... takze asi pri mojom porode bude niekto iny, ale ved vsetkych tam chvalia tak uvidime

cryonae
23. aug 2010

@lulu4 no dufam, ze ani nepadne 🙂 snad sa dnes nic nevyskytne, pre co by si ma tu este nechali :(
ta kocka o ktorej som pisala, ze je v 29tt je tu uz dva mesiace!!! chudatko ledva chodi a este sa tu premielaju aj nejake virozy na standarde (tu na pooperacnom), tak si to tam kocky predavaju jedna na druhu :(
keby som chytila nejaku virozu a kaslala alebo kychala, tak koniec, rovno porodim :(

lulu4
23. aug 2010

@cryonae dr. Gerincova moze mat tak do 30 rokov, vlasy ma tak po plecia take blond, spinavy blond tazko povedat ale je blondina... taka prijemna aj vystupovanim... mava vlasy aj zopnute stipcom alebo rozpustene... vyska taka akurat co ja viem 170 vacsinou sedi ked som na poradni 🙂 neviem ci ti pomohol opis aby si ju stihla identifikovat ktora to je ale presne mohli by nosit menovky nech uz clovek vie s kym ma tu cest no nie? 😀

lulu4
23. aug 2010

@cryonae jeeezis tak tej baba nezavidim vobec to tam musi byt hrozne a to pooperacne to je na 8. posch.ze? a to je ten standart s tymi otras sprchami a wc, aj ty si na tom oddeleni? a to preco na pooperacnom klasicke tehulky ved ked tam vidia vsetky tie pripady kyrety a neviem co tak to musi dat cloveku zabrat a hlavne to wc a tak... takto sa stadial clovek nevyhrabe tak skoro ked sa tam virozy z jednej na druhu posuvaju... a ty lezis na akom oddeleni a od kedy si tam? a vlastne preco si sa zacala predcasne otvarat? kamoskina dcerka sa narodila min. rok 36tt aj nieco tak to uz by si aj ty pomaly mohla pri najhorsom a nic jej dietatu nie je, je take sikovne ze dovi

cryonae
23. aug 2010

@lulu4 hej, som na osmom, na Ccku, Bcko je sestonedelie a Ccko je pooperacne
na som nastastie na nadstandarde, radsej nebudem zrat ale toto si neodpustim :( tie wcka su priserne, bola som tam kym mi pridelili izbu a teda jedine na lyziara a aj to s velkym sebazaprenim.... s tymto bruchom bolavym si to neviem predstavit. Sprchy som ani nevidela a ni nechcem :D mna hospitalizovali pred tyzdnom, lebo z nicoho nic mi zacali silne bolesti a brusko som mala tvrde stale a na monitore som mala cinnost kazde 2 minuty, co je na moj tt zle :/ a okrem toho mam krcok 1cm a zvnutra som sa zacala otvarat, zvonka na pol prsta :(
takze ja uz len lezat do konca

nsoci
23. aug 2010

@cryonae ja som rodila na antolskej, v pondelok som mala kontrolu koniec 38tt, vraj este to bude dlho a v utorok som porodila... to bola jedina nemocnicna kontrola co som stihla 🙂

lulu4
23. aug 2010

@cryonae no ved si to odlezis co by si pre babo nespravila ale radsej v domacom prostredi to je jasne, ved nemocnice oblukom obchadzat ked to ide... ale nevyberieme si niekedy... hlavne ze ta uz maju pustit budem drzat palce... tak to je super ze ty si na nadstandarte ja ze nemali volne a ze kazdeho supli na standart ze je tam tak plno aj na tom pooperacnom tak to tam musi byt iny humus.. ja len ked idem na poradnu a treba mi na wc, tak to co je na tej chodbe pri gynekolog. ambulanciach je otrasne tiez ako pises na lyziara 😝 a tiez sa modlim nech je volne aspon jedine miesto na nadstandarte na sestonedeli ked budem ja rodit lebo mna porazi ja ujdem asi ked budem mat byt na standarte nech si kazdy hovori co chce ze fajnovka a podobne ale ja nechcem nieco chytit a lezat tam dalsie 2 tyzdne a hlavne ked zena krvaca je zasita a potrebuje hygienu tak v takych sprchach je fakt hygiena 😠

cryonae
23. aug 2010

tak uz mam po monitore 🙂 vyzera to so mnou celkom dobre 😵
dnesna statistika je ze 5 babatiek na svete a dve cakatelky, ale ked sa spytam sestriciek na oddeleni, tak hovoria, ze vsetko je plne, tak neviem, ci bolo tolko cisarakov a komplikovanych porodov, ze nepustaju domov, alebo co... :/

cryonae
23. aug 2010

jedna mamicka sa dnes nenechala prepustit, ze nema odvoz 🙂 som nevedela, ze aj take sa da :D

gumimaci
23. aug 2010

@cryonae hehe to su teda aktualne spravy. Ale ked ta mamicka je z nejakej Hornej / Dolnej a musela by ist s novorodeniatkom na MHD a potom na bus, ci vlak, tak radsej vydrzat v nemocke, nez pre nu inekto pride 😒
Jedno z tych dnes narodenych babeniek je dcera mojej znamej. narodila sa o pol 8 a vola sa Tamarka 🙂

andelik8
23. aug 2010

@lulu4 no to neviem ci ta spoznam, lebo ja som na tvare magor a aj ked mi je niekto osobne predstaveny, do 5min. zabudnem nie len ako sa volal ale aj ako vyzeral 😀
zo soboty na nedelu v noci som mala bolesti, potom som zaspala a preslo to. Vcera pocas dna sa mi to zopakovalo asi 5krat, vecer som si dala teply kupel a zase to preslo. Dnes este nic, tak uvidime. A pocula som aj, ze pred porodom zvykne prehanat, co sa ma sice netyka, ale nafukuje ma, mam vetry a redsiu stolicu, tak mozno aj to je priznak, co ja viem?
doktora som si nezazmluvnovala. Ja si myslim, ze su to zbytocne vyhodene peniaze (ktorych mame momentalne dost malo), ale zaplatila som si EPI, mm pri porode a snad aj nadstandart sa mi ujde... ked to tak zratam, zaplatim rovnako ako za zazmluvnenie, ale pridu mi to rozumnejsie vyhodene peniaze...

lulu4
23. aug 2010

@cryonae no dnesna statistika nevyzera ruzovo ze vsetko je plne, to nech neblaznia nech len pekne pustaju domov... sakra ja chceeeem tak velmi ten nadstandart ja ujdem ked ho nedostanem.. 😀 😀 😝
no vidis ze to vyzera s tebou ruzovo, tak zajtra si doma nie? drzim palce

lulu4
23. aug 2010

@andelik8 no ja som na tvare taky isty pako, chvilu si pamatam a potom aj meno zabudnem ked sa nesustredim na cloveka ktory sa mi predstavuje 🙂 ale tak co mozno nahodou tam na seba natrafime ked nas to chyti v priblizne rovnaky datum a sa prihovorime jedna druhej a ani nebudeme vediet ze sme z MK 🙂
no ja tiez len tie bolesti a krce do tych stehien ale to je vsetko a asi vo vacsej miere taky slizovejsi vytok biely ale to je vsetko... tak nechapem kedy sa to chce rozbehnut ale ako pisala tuto bojovnicka z Kramarov cryonae ze vsetko je momentalne plne tak to by nebola bohvie aka vyhra... to by sme si ten nadstandart asi neuzili teda... tak sa drz a nech to mame co najskor za sebou... akurat som si s kamoskou na zajtra dohodla obed si trufam ale, nastastie je to restika tak do 10 min. od domu tak to hadam zvladnem a potom pride ku mne na navstevu este chcela vidiet vybavicku a co mam nachystane pre drobca lebo ona caka v oktobri ze nech sa inspiruje trosku 🙂

prettybaby
23. aug 2010

@lulu4
neboooj, na kramaroch poznam velmi vela dobrych porodnikov🙂

prettybaby
23. aug 2010

@cryonae
mlada, vlasy tak po ramena.-)blond melir v nich tusim ma, strednej postavy, velmi mila.-)

lulu4
23. aug 2010

@prettybaby no ved ja sa spolieham na to ze hadam pri tom porode ma kazdy z nich nejaky ludskejsi pristup a ako tak sa chovaju na urovni... a to zazmluvnenie sa mi zdalo byt vyhodenie penazi a samozrejme nikto ich nema nazvys, ved ten porod aj tak dost vyjde s oteckom pri porode, epi a este aj nadstandartom ked sa podari... tak je to dokopy celkom pekna palka...takze ty si mala s Kramarmi len dobru skusenost hej?

prettybaby
23. aug 2010

@lulu4 veru ano, samotny porod, personal, nadstandard, vsetko bolo super.Len buchanie dvermi sestier aj v noci a tie ranne vizity boli nic moc, no ale to asi vsade

cryonae
23. aug 2010

no a este vam sem hodim jednu aktualnu infosku 🙂 dnes prijali 6 bab na cisarak, tie mi zas povedali, ze dnes boli naplanovane 2 sekcie 🙂 taaakze tak ;)

@prettybaby tak potom viem, ta je straaaasne zlata 🙂 ta mi robila prijem tu na porodnici 🙂
no a o tom buchani dveri a vizitach mi ani nehovor... to bolo fakt ako vo vazeni, ked sa o piatej rozleteli dvere, rozsvietilo svetlo a sestra zacale stresovat, ze vizitaaaaaa... rychlo upratovat vsetko a vizita nakoniec prisla o deviatej-desiatej, aaaach, to boli casy :D

baby ja som na tom so zoznamovanim uplne rovnako :D musim sa pekelne sustredit, aby som si to meno pamatala a ja sa vacsinou sustredit zabudnem :D

evuliatko74
23. aug 2010

Ahoj kocky,
tak ja budem tiez rodit na Kramaroch. No, vidim, ze je tam v tomto obdobi poriadny natresk...

@cryonae A ty lezis na 9.posch. alebo na 8 B ?

cryonae
23. aug 2010

@evuliatko74 8C 🙂

evuliatko74
23. aug 2010

@cryonae Aha, pytam sa, lebo mna ASI caka sekcia a to pojdem predpokladam na pooperacne, teda na 8C.
A neviem, ci aj na tomto oddeleni sa rozlisuje standard a nadstandard, ci ako? Alebo musim na pooperacnom proste vydrzat v rovnakych podmienkach ako vsetky a az potom, ked ma budu presuvat mozem ziadat nadstandard?
dik za odpoved.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre