Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

veronika66
28. máj 2012

@pavlinakol ja idem doo druhej poradne tiež ale vo štvrtok tak ti držím palčeky a daj vediet ako si dopadla a čo doktorko.

ponyxx
28. máj 2012

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/... toto si prestudujte, uplne nahodou som na to narazila

chelonka
28. máj 2012

@ponyxx no ja idem zajtra a mna slak trafí ak pojdem do poradne až po 13:00 bo ja idem na CTG na 7:00

ponyxx
28. máj 2012

Je to trosku neaktualne, lebo Jandova je podla nich stale na prvom poschodi :(

aduska_ba
28. máj 2012

Ahojte babulky.Ja planujem ist rodit na Kramare a mudr Cunderlika.Ma niektora z vas skusenost s tymto lekarom?A este co vsetko potrebujem do porodnice.Dakujem

nastasyk
28. máj 2012

@aduska_ba Ahoj, obe moje sesternice ho mali pri porode a boli vemi spokojne a jednoznacne mi ho odporucali... Už ho mas zazmluvneného? Mna by zaujimalo, ci sa plati len tych 300 €, alebo este nieco navyse. Ak mozes, daj vediet, aj do IP. Dik.

mimuka
28. máj 2012

ahojte neviete či majú kramáre nejakú nadštandardnú izbu (VIP), v ktorej môžem byť ubytovaná aj s manželom aj so starším dieťaťom...??

emka1
28. máj 2012

@mimuka ... pokial mam info, tak ak nemaju na sestonedeli plny stav, moze byt s Tebou ubytovany len manzel na 2postelovej izbe - samozrejme za vyssi poplatok 35 EUR na noc, neviem, ci Ti tam ubytuju aj starsie dieta, nie je tam miesto pre dalsiu postel - pocita sa tam len s 2 postelami pre mamicky a s 2 malymi postielkami pre babatka. Ak vsak plny stav na oddeleni maju, potom manzel nema sancu. Je tam este jedna 1-postelova izba za 40 EUR na noc. Takze radim Ti, priprav manzela, ze zostane s malou doma, alebo si k nim domov zabezpec staru mamu, nech to tie 4 dni bez Teba zvladnu.

liz_lemon
28. máj 2012
mimuka
28. máj 2012

@emka1 hej o tomto viem....len som niekde počula, že tam urobili nejakú novú izbu, tak som chcela či náhodou o tom dačo neviete, či je to pravda lebo iba nejaký mýtus...o klasickom nadštandarde viem, že to tam takto funguje, to by som si nerobila nádeje, že bude voľný...

emka1
28. máj 2012

@mimuka .... je tam len ta jedna VIP 1-postelova izba, nic viac ... okrem nadstandardnych 2-posteloviek a jednej 3-postelovej izby pre mamicky.

bleelka
29. máj 2012

@pavlinakol ahoj, ja idem dnes na poradnu na 217 medzi 10-12 hod mam prist, medzitym monitor, tak sa mozno stretneme... ja viem, ze tam je len Zidzik, ale potesilo by ma, kebyze sa tam streidaju a nadabim na prijemnejsieho...daj vediet ako jednal s tebou...drzme si palce!

seiv
29. máj 2012

@liz_lemon akurat je tam chyba s tym klasik. sestonedelim,. Na izbe su neni tri zeny,ale 4....

blackswan75
29. máj 2012

@mimuka uprimne ti poviem nepocitaj ze ti tam umiestnia manzela, maju total plno na nadstandard cakaju co porodia aj dva dni, 😉 😉 😉 teraz mi rodila neterka na kramaroch, na nadstandard sa dostala 2den po porode aj to dala vsimne aby vobec a na izbe boli po dve 😉

hajajanka
29. máj 2012

@mimuka Dostat sa na nadstandard a este k tomu aj s manzelom a starsim dietatom je na Kramaroch skoro nemozne. Bud pripravena aj na moznost, ze budes na "obycajnej" izbe. Ja som na nadstandard cakala tri dni. Ja som to odmietla, ze predsa na par hodin (povedali mi to vecer pred planovanym prepustenim) sa nebudem stahovat so vsetkymi vecami, predsa zajtra idem domov. A keby som vedela, ze tam zostanem dalsich x dni kvoli babatku, tak veru nelenim a balim kufre 🙂 Na nadstandard preferovali mamicky po cisaraku a my ostatne sme sa tlacili styri so styrmi babatkami na jednej izbe. O spolocnych zachodoch a sprchach sa radsej ani nezmienujem. Na buduci raz urcite rodim u Kocha, aj ked ozeliem mojho doktora...

hradnapani
29. máj 2012

@mimuka minuly rok som lezala na nadstandardne so zenou, ktora velmi chcela ist na tu jednotku izbu. Ked vsak vysvitlo, ze tam moze byt s nou manzel iba cez den (co bol v praci) a na noc nie lebo by nemal kde lezat, tak radsej zostala so mnou na dvojke izbe, aby nebola sama pocas dna. Ked som odisla, na velke naliehanie a preto ze tam poznala nejakych lekarov, jej povolili toho manzela na jednu noc na mojej "byvalej" posteli, ale s tym, ze keby sa im zaplnila porodnica, musi ist prec. Takze je to skoro nemozne, so starsim dietatkom uz urcite nemozne.

lupatko
29. máj 2012

budúci pondelok idem poslednýkrát do poradne k svojmu lekárovi.. chcela by som rodiť na kramároch, ako sa dá zazmluvniť lekár k pôrodu? ako to tam vlastne funguje.. chcela by som absolvovať aj predpôrodný kurz u pani Jandovej.. mám vôbec šancu sa tam dostať kým porodím??

oliverka
29. máj 2012

@lupatko Som na tom presne ako ty. V pondelok idem posledný raz ku svojmu a asi budem musieť ísť rodiť na Kramáre. Vôbec to tam nepoznám, nechápem systém a len vyčitujem, ako to tam chodí. Termín mám 5. júla, tak sa tam možno stretneme. Ak niečo zistíš, prosím, daj mi vedieť. Rada by som absolvovala tú prípravu pre otcov u pani Jandovej, ale zazmluvňovať si asi nebudem nikoho - lebo neviem koho 😀

emka1
29. máj 2012

@lupatko
@oliverka ... kocky, do poradne na Kramare zacinate chodit az od 37 tyzdna - tyzden pred tym (36tt) si zavolajte na t.c.02/59542583 a objednajte sa prvy krat v na monitor (CTG) c.dv.221 - poliklinika 1.poschodie, s vysledkom CTG idete hned na c.dv.217, kde vam vyhodnotia CTG a objednaju vas na dalsi tyzden do poradne. V 36 tt napiste mail Dr.Jandovej (katarina.jandova@kr.unb.sk alebo katarina.jandova@kramare.fnspba.sk ), ze ste od bud.tyzdna zacinate chodit do poradne na Kramare a radi by ste absvolvovali u nej prednasku k predporodnej priprave, ona vam odpovie a dam vam termin, kedy bude prednaska. Ak mate zaujem o zazmluvnenie doktora, pytajte sa priamo sestricky na prvej poradni - dobre je zistit si, koho vobec chcete mat pri porode, alebo dat na referencie od ostatnych mamiciek.

oliverka
29. máj 2012

@emka1 Ďakujem. Už mi tu jedna tehuľka Pavlínka referuje svoje skúsenosti, tak posuniem potom ďalej 😉
Ešte by ma zaujímalo, keď sa objednám do poradne, tak vopred neviem, aký lekár tam bude? Z toho mám dosť nepríjemný pocit ☹

emka1
29. máj 2012

@oliverka ... ak si lekara k porodu nezazmluvnujes, tak sestricka rozhodne kedy a ku komu Ta priradia do poradne - to neovplyvnis. Ak si zazmluvnis konkretneho doktora k porodu, tak pocas poradni, uz budes chodit len k nemu. Ja som chodila pri prvej dcerke k Dr.Ferakovej a potom posledne 2 poradne k Dr.Zidzikovi - obaja boli v pohode, poradne su rychlovka, ziadne vykecavacky, prezru Ta, povedia ci je vsetko OK a ze vidite sa o tyzden. Ak mas otazky, urcite sa doktora pytaj.

cruellka
29. máj 2012

@bleelka Ahoj videla som že ideš do poradne k Židzikovi,aký bol ?Ja by som mala k nemu ísť v pondelok 🙂

bleelka
30. máj 2012

@cruellka ahoj, no kupodivu som bola milo prekvapena. asi mal dobru naladu alebo co, ale bol uplne v pohode! vysetrenie zabolelo, ale vopred ma nato upozornil. neviem ci on robi nejake speci vysetrenie krcku co moj lekar nerobi, lebo moj len opatrne zo oboch stran nahmatal krcok aby zistil pribliznu dlzku, ale Zidzik ho ako keby zatlacil dovnutra alebo prstom stlacil ten otvor, povedal, aby som sa uvolnila, ze to zaboli, tak som aspon vedela, ze to mam cakat. po 2,5 hodine ked som si sla k nemu po vysledky z monitoru som mu povedala, ze ma to este pobolieva (a potom ma este zvysok dna v roznych intervaloch este aj bolelo podbrusko) povedal, ze je to normalne, ze ma upozornil, ze to bude boliet. tak uvidime ako bude dnes ci este zaboli. fakt neviem preco po vysetreniach u mojho dokiho ma nikdy nic nebolelo a teraz ano...asi fakt nieco ine zistuje. inak pred tyzdnom krcok 4cm a zatvorena u mojho lekara a vcera u Zidzika krcok skrateny "na pol phalanga" (neviem co to znamena) a zatvorena. inak som bola spokojna, normalny pristup, buduci tyzden idem k nemu opat, tak uvidim ci este budem v celku a ak ano, aky bude, snad ok....

lupatko
30. máj 2012

@emka1 ďakujem ti veľmi pekne za info... 😉 a nevieš náhodou, že kde by som našla nejaký zoznam lekárov, ktorý sa dajú zazmluvniť? Lebo chcela som Planka, ale ten sa vraj zazmluvniť nedá 😒

lupatko
30. máj 2012

@oliverka jasne dám, prípadne daj aj ty 😉 uvidíme kedy sa tí naši drobci nakoniec vypýtajú 🙂

pavlinakol
30. máj 2012

@bleelka + veronika 66 ahojte, tak včera som tam bola, bol tam Žídzik,ale nemôžem sa sťažovať..včera tam bolo nejako málo ľudí, oproti minulému týždňu akoby som bola v inej nemocnici. Vyšetrenie u lekára bolo ok, urobil mi taký rýchly ultrazvuk, lebo malý je KP, tak aby si to overil a naozaj sa stále neotočil, povedal mi všetky informácie,kt. som chcela počuť, takže ja sa zatiaľ na neho nemôžem vôbec sťažovať..na CTG som bola objednaná o 8.20 a 9.40 sme odchádzali už aj po vyšetrení z nemocnice..budúci týždeň idem na normálny ultrazvuk a podľa toho ma už objednajú na plánovanú sekciu..tak som zvedavá, lekár hovoril,že pravdepodobne o pár dní skôr, čo by som aj bola rada,ale bude to závisieť od hmotnosti a veľkosti malého..tak dajte vedieť ako ste dopadli vy..

bleelka
30. máj 2012

ahojte baby, stalo sa vam, ze ste mali streptokoka agalactiae napriklad dlhe roky a teraz vam vysiel zo steru v 36tt negativny? ja som ho mla aj pri prvom tehu a pocas porodu mi dali ATB a mala som ho aj pocas tohto tehu ked mi robil cca v polke tehu moj lekar kultivaciu,t ak tam vysiel a teraz posledny krat ked mi robil ster v 36tt, tak vysiel negativny!!! ako je to mozne? vraj sa ho neda zbavit, len potlacit... co teraz? dostanem alebo nedostanem pocas porodu ATB? co ak sa mi znova objavi za par dni a nedostanem ATB a babo sa nakazi? mate s tym skusenost, ze by ste ho mavali a potom zas nie? vdakaaaa

bleelka
30. máj 2012

@pavlinakol tak to si dobre dopadla. ja som tam prisla cca 10.10, zobrali ma dnu 10.35, potom som sla na monitor, kde som meskala, ale nevadilo to, lebo nemali vela, potom s vysledkom naspat na 217ku, ale ked zobrali papier a knizku po par minutach vysiel Zidzik, ze musi na operacku, ze taku hodinku bude prec..... tak som sa sla objendat na uzv na 8.posch a na obed a potom prisiel lekar po 1,5hodine a zhodnotil monitor a vybavene... uzv mi nerobil, len popocuval tym zvoncekom (neviem ako sa to vola)...keby sme prisli skor, tak by sme tam nemuseli stravit 3,5 hodiny 😒

veronika66
30. máj 2012

@pavlinakol tak to je super že doktor bol fajn no ja idem zajtra a sa trošku aj bojím aj teším a ani mňe sa furt neotočil tak dôfam že mi zajtra p.doktor povie že či sekcia alebo čo lebo ja už nevládzem zase ma celý spodok boli hlavne tie kosti no a čo ešte bolo mi popíš čo môžem čakať 😒 🙂 ja idem ráno na 9:00

miskaska
30. máj 2012

@bleelka Čo som čítala články, tak ak si ho počas tohto tehu mala, tak by ti tie ATB mali dat. Ale radsej to skonzultuj s lekarom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre