Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miri.b
14. feb 2011

ahojte, neviete ako je to s porodom, ked sa prenasa a prvy bol SC?
chcela by som vediet, ci vyvolavaju druhy porod alebo robia rovno SC?
teda 1.x to bolo akutne, takze nemam indikaciu a zatial je vsetko v poriadku...

miri.b
14. feb 2011

myslim priamo na Kramaroch a nie vseobecne a este nemam zazmluv. lekara, ovplyvni to nieco?

veronikalucera
14. feb 2011

baby nepoznate nahodou MUDr. Gaza? rodi tiez na kramaroch?

papty
14. feb 2011

Baby, napíšete mi prosím to číslo, kde sa dá objednať na poradňu? Už sa mám hlásiť na Kramároch, ďakujem

ka3na
14. feb 2011

@papty 02 / 59 54 27 94

papty
14. feb 2011

@ka3na Ďakujem 🙂

snezienka07
14. feb 2011

@veronikalucera Nerodi na Kramaroch, ale vraj v Samorine.

wvwvw
15. feb 2011

Ahojte vsetky..... pomalicky sa nam termin priblizuje a zacinam sa zaoberat otazkou poradni a ostatnych kurzov v porodnici. Kedze mam v tom trosku chaos ako to na Kramaroch chodi a rodit by som chcela tam, nemohli by ste mi napisat co vsetko a kedy najlepsie sa tam objednat? Nechcem nieco premeskat, alebo nedaj boze prist tam a cakat zbytocne... Viem, ze p. Jandovej treba pisat mail a objednat sa na vsetky tie kurzy. Napiste mi prosim, co vsetko robi ona - ake kurzy a co treba absolvovat a kedy je najlepsie sa u nej objednavat... a tiez ako to tam funguje s poradnami...

Moc vam budem vdacna.

plivit
15. feb 2011

@kika6 Prochádzka nemusí byť zlý odborník to sa neboj 😉 len som potvrdila slova luciabilena ako sa správa na poradni pre tehotné 😖

terezakln
15. feb 2011

Ahojte. Kedy sa prosim vas plati na kramaroch zazmluvnenie porodnika? uz pri prvej navsteve toho koho si vyberiem, alebo az neskor? a da sa ked uz ho mam zazmluvneneho neskor rozhodnut pre inu nemocnicu? vratia mi peniaze? dakujem.

kika6
16. feb 2011

Dik baby. už som sa zlakla, ale Prochádzku mi vybavila známa tak dúfam že to dobre dopadne.

maropoko
16. feb 2011

ahojte, pripajam sa k wvwvw s prosbou o aktualne info o diani na kramaroch. som v 30tt, termin mam koncom aprila. vybrala som si kramare, dostavam viac-menej dobre referencie. v zivote som tam vsak nebola na gynde, takze netusim, ako to tam prebieha atd. porodnika si neplatim, chcela by som len epi, nadstandard a manzela pri mne. ake su ceny 2011? udajne riadne zdvihli cenu za epi...kedy sa mam obj. na prvu poradnu a kde ju najdem? a porod - co je treba mne a co je treba pre babo? v ruzinove som vlastneho nepotrebovala takmer nic, vsetko sme dostali...ako je to na kramaroch? budem naozaj vdacna za cerstve zazitky a informacie, dakujem 🙂

anjelik3
16. feb 2011

@maropoko Ahoj, no ak máš svojho gynekológa, tak na vyšetrenia na Kramáre ťa ten tvoj pošle v 36 týždni tehotenstva. Musíš sa tam objednať telefonicky. Každý deň je na poradni iný lekár, avšak na internetovej stránke nemocnice L. Dérera - Kramáre - nájdeš staré informácie, musíš tam ísť osobne, ak chceš, aby ťa stále vyšetroval konkrétny lekár. Ja som sa hneď prvýkrát objednala na štvrtok na 13. h a vtedy ordinuje mladá lekárka Korinčáková, veľmi fajn...Do poradne chodíš potom každý týždeň až do pôrodu stále k tomu istému lekárovi s tým, že ti zmerajú tlak a ty im odovzdáš vzorku ranného moču, lekárka ťa potom zospodu vyšetrí, či je všetko ok ohľadom krčka maternice a plodovej vody...Okrem toho sa ešte musís objednať na monitor srdiečka bábatka (ten je o pár dverí dalej ako poradna - poradna je tusim 215 a monitor 221 - telef. kontakt na monitor - (02/59542583) a na ultrazvuk (ten sa robí na ôsmom poschodí vo vedlajsej budove, cislo ti da lekarka alebo vyhladaj na internete).
Potom sa ešte objednaj k doktorke Jandovej, ktorá robí predpôrodnú prípravu, tá trvá dokopy asi 2,5 hodiny (kontakt na internete). Povie ti všetko ohľadom pôrodu a ako to na Kramároch chodí....Nás bolo na stretnutí 7 párov, z toho jediná dievčina mala zazmluvneného lekára a tiež len jediná si dala epidurálku. Epidurálka je od 01.01.2011 v cene až 150 eur...Nadštandard stojí okolo 16 eur (dvojka), platí sa až keď ťa uložia na izbu, lebo nadštandard tiež nemusí byť voľný...podľa počtu rodičiek...To, čo ti treba k porodu, najdes na www.academy.sk - veci do porodnice na Kramaroch...keby si mala este nejake otazky, daj vediet..🙂 Adrika

wvwvw
16. feb 2011

@maropoko ahoj. vyzera to tak, ze sa tam mozno aj stretneme....
🙂

wvwvw
16. feb 2011

@anjelik3 vdaka za infosky... kedy je najlepsie sa objednavat - na poradnu aj ku Jandovej. Staci tak tyzden, dva dopredu pred tym 36.tyzdnom? vies aby mi nahodou nepovedali, ze vsetko maju uz plne...
Ak to spravne chapem, prvykrat volam na poradnu a monitor a pri dalsich navstevach si dohadujem dalsie...
vdaka

anjelik3
16. feb 2011

@wvwvw Ahojky, prvýkrát voláš na poradnu, hned sa spytaj aj na telefonne cislo na ultrazvuk (a objednaj sa tiez) a aj na monitor sa hned objednaj. Na ultrazvuk pojdes len raz - v tom 36. tyzdni, na monitor a poradnu budes chodit pravidelne kazdy tyzden. Este jedno upozornenie - vraj na monitor by si nemala chodit v den, ked mas poradnu, ale kedze napr. ja dochadzam a cesta do BA mi trva hodinu autom (chodim s manzelom), tak u mna spravila vynimku a v rovnaky den chodim aj na monitor aj na poradnu (inac by si manzel musel bravat dva dni v tyzdni dovolenku). Drzim palce! 🙂 Adrika

petrazav
16. feb 2011

Ahojte, posielam oficialny zoznam co si treba priniest na kramare, doktorka jandova ho posiela mejlom, ale pre tie ktore ho nemaju verim ze pomoze, je stary asi tak 7 dni 🙂

Do pôrodnice si prineste:
občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky
tehotenskú knižku a preukaz poistenca
Odporúčame priniesť si:
pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy
balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
pohár, misku na polievku, príbor
uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
župan
prezuvky + šľapky do sprchy
voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)
Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
vlhčené hygienické utierky pre dieťa
v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

petrazav
16. feb 2011

@papty nuz doktorka jandova ti skor odpovie na mejl ako dvihne telefon, cize skus jej urcite napisat mejl ze mas zaujem ist na poradnu a ze termin porodu mas vtedy a vtedy a ona ti bud este v ten den alebo do 24 hodin odpise aky termin na poradnu ma volny, ci ti vyhovuje ak ano, tak potvrdis a sup ho na kramare. Toto prve stretnutie je bez partnerov a trva cca 2 hodky. Na danom prvom stretnuti vam vstekym povie o termine cviceni, rovno sa budete moct zapisat, o termine prednasky o sprievode pri porode ( ja som sa nahlasila, ale partner nemohol tak som mejloom napisala ze nestihame a hned mi poslala nahraden terminy ) a potom ma este prednasku o dojceni a na tu sa netreba nahlasit mozes prist v termin ktory ma vypisany. Akonahle by sa prednasky presunuli tak ona bud zavola alebo posle mejliky s new terminom. ja som bola tiez zmetena pred prvym stretnutim na kramamaroch, ale v podstate staci napisat mejl a na prvm stretku sa vsteko ostatne dozvies 🙂 netrba nic viac rieisit povie ti info aj o epduralke, aej o nadstandarde a j o mnazelovi pri porode, jednoducho o vsetkom 🙂

ella_joy
17. feb 2011

@petrazav Peti, nebola si Ty nahodou u Jandovej minuly utorok, kde sme sa potom bavili, ze tiez chodis k Hruzikovi? 😕

anjelik3
17. feb 2011

@petrazav Ja som tiež pani doktorke Jandovej písala e-mail (bola som asi v 38 týždni tehotenstva) a hneď na prvé stretko som išla aj s manželom, na ostatných sme ani neboli, nevravela, že ešte nejaké budú....čo sa týka dojčenia, posielam vám, babenky, super stránku, dúfam, že vám ozaj pomôže: http://dojcenie.wordpress.com/
Mate tam aj videa, aj ked sice po anglicky, ale podstatne je, aby ste videli, ako si priložiť dieťatko k prsníku.... 🙂 Adrika

anjelik3
17. feb 2011

@anjelik3 Pri tomto videu som až plakala...http://breastcrawl.org/video.shtml 😵 Je to krásne...

petrazav
17. feb 2011

@ella_joy ano ano to som ja 🙂

snezienka07
17. feb 2011

@anjelik3 Ja som z BA a v pohode som chodila v jeden den aj na monitor aj na vysetrenie, dokonca na monitore ma vzdy objednavala tak, aby som sa tam nemusela trepat dvakrat do tyzdna.

papty
18. feb 2011

@petrazav ďakujem ja som už bola u Jandovej, teraz som sa len objednala na poradňu k Procházkovi. Idem 28.2. aj na poradňu aj na monitor tak som zvedava, ak by som stihla, zabehnem aj na anesteziologiu, chcela by som si vybaviť aj epidurálku

maropoko
18. feb 2011

dakujem za vsetky prispevky 🙂 ale skor by ma zaujimala cerstva osobna skusenost...pretoze ten zoznam do porodnice, ktory spominate aj vy, mi pride dost neaktualny - nachadzam ho na strankach zriadenych pred rokom 2006. moj sucasny gynekolog nerodi na kramaroch, preto takto tapam a zhanam si info. ta pani jandova, to je povinne? ja nemam zaujem o cvicenie ani nic podobne, potrebujem proste len teho poradnu (prva je v 36tt??) + asi ten monitor musi byt + porod. a k tomu, ako porod na kramaroch vyzera + co treba naozaj mat so sebou. ako som uz spominala, v ruzinove som potrebovala akurat tak vlastny uterak, ziadne vlozky ani podlozky. a pre babo som potrebovala rukavice, ciapku, deku, dudku; vobec nie plienky ani oblecko na ten pobyt tam. takze takto konkretnejsie by som poprosila 🙂 ak niekto mate naozaj cerstvu skusenost z kramarov 🙂 vopred vam dakujem 🙂

plivit
18. feb 2011

@maropoko Ahoj rodila som pred rokom 😉 zober si to čo si napísala čapičku ,deku ,dudku, oblečko pre malé(ak by si nemala tak ti určite poskytnú), plienky jednorazové treba aj vlhčené obrúsky.,vložky,ale ak by si nemala dajú ti to sa báť nemusíš 😉 , svoju košelu, župan,svoj uterák,podložku si tiež zober ak si nechceš zamazať posteľ v prvý deň- tam ti skoro nič nedajú všetko musíš mať vlastné

mbrnakova
18. feb 2011

ahojte, aj ja som rodila v júli 2010 na Kramároch, a chodila som k MuDr. Prochádzkovi, a musím súhlasiť, jeden odmeraný človek. A dokonca mám osobnú skúsenosť, že ani odbornými znalosťami neohúril, keďže pri veľkej vizite ho sfúkol Mudr. Plánka ako malinu...nechal ma totiž od soboty, kedy som mala prvé kontrakcie ( každých 5 min.) ale následne prestali, do stredy!!!! kedy sa ma ujal doktor Plánka a nariadil sekciu, nikomu sa do nej nechcelo, pchali do mňa vyvolávačky, v pondelok prvú a nič, v utorok dvojitú dávku - začali kontrakcie až o pol jedenástej večer, každé 2 min. a keď ma prezrela x-tá lekárka, tá čo mala nočnú, a ,,zavalila,, že to je veľký plod 4200g.a taký ešte nerodila, že ma musí udržať do rána!!!myslela som, že skapem....tak som pekne ,,držala,, do rána a až potom kdesi čosi zavolali odborníka na väčšie plody, dali poslednú vyvolávačku, o pol jedenástej prepichli plodovú vodu a až o pol druhej uznali, že jedine sekcia, a čo vám poviem, zelená plodová voda...našťastie dieťa bolo v poriadku, apgar 10. ale videla som, keďže som nemala trvalý pobyt v BA a ani zazmnluvneného lekára, ako sa nikomu nechcelo urobiť rozhodnutie a urobiť sekciu už skôr, veď som bola už týždeň po termíne. Na personál ako sestričky nemôžem povedať ani mäkké f, lebo boli naozaj príjemné, často krát som videla aké sú unavené, znechutené, ale vždy ochotne prišla, laktačná sedela pri mne, kým sme sa nenaučili poriadne prisať aťď.... a jednoznačne odporúčam NADŠtandart! toľko moja skúsenosť, ak sa mi podarí niekedy v budúcnosti rodiť ešte aspoň raz🙂) opäť si vyberiem Kramáre, ale určite si niekoho zaplatím....po tejto nie moc príjemnej skúsenosti...

mbrnakova
18. feb 2011

@maropoko ja som rodila v júli 2010 na kramároch a mala som so sebou svoje osobné veci ( šampón, zub.kefku, hrebeň, zub.pastu, nejaký krém, balzám na pery, papierové vreckovky, wc papier!, žuvačky, nejaké sušienky, aspoň dve, tri nočné košele, v lete sme sa pekne potili🙂, asi hrubšie ponožky v tejto dobe, župan, uterák, osušku, zdr.podložky, mala som 5 a 3 som si doniesla nazad. Pre bábo potrebuješ plienky a vlhké obrúsky, a ostatné ti dajú - olej aj lieh, aj vatu na ošetrenie pupčeka, aj košieľku a perinku. Ja som si po dvoch dňoch bábo prezliekla do vlastných vecičiek, mala som so sebou aj dve bavlnené plienky, hlavne keďže som prvorodička, učili sme sa kojiť, vtedy som bola rada, že ich mám.
mala som pre malého aj vatové tyčinky, lepšie sa s tým ošetrovala ranka na pupíku, aj kefku na vlásky. mala som aj vložky, ale bolo tam zvykom, a snáď ešte aj je, že nám na wecko každý deň upratovačka priniesla plné papierové vreco vložiek, takže sme vlastné ani nepotrebovali. keď sa nám minuli, len sme poprosili sestru a ona to zariadila. určite si vezmi nadštandart, budeš mať komfort, dve na izbe, vlastná kupeľňa, wc, takže hneď sa lepšie ,,žilo,,🙂 jedlo si si mohla vybrať z troch druhov atď.... a aby som nezabudla, určite nezabudni vlastný príbor ( vidličku, nožík a lyžicu a aj hrnček na čajík!) síce ti požičajú, ale celkom neradi. to je snáď všetko, ešte nejaká časák, knižku o materstve...keby si náhodou mala viac času🙂)
držím palce!!!!

snezienka07
18. feb 2011

@maropoko Po kurze u dr. Jandovej posiela nasledovný mail so zoznamov vecí do porodnice:
Inak je velmi dobre absolvovat ten kurz, lebo sa dozvies presne ako to na Kramaroch chodi...a mozes sa aj pytat, ked ta zaujima este nieco naviac:

Čo si priniesť do pôrodnice?

Budúca mamička,

onedlho sa vo Vašom živote odohrá významná udalosť. Do rodiny pribudne ďalší člen – Vaše dieťatko. Je samozrejmosťou, že všetky ženy rodia v pôrodnici. Iste na to pamätáte, a preto si zavčasu pripravte do osobitnej tašky veci, ktoré budete v pôrodnici potrebovať pre seba i pre Vaše dieťatko. Dobre tiež strážte Vašu tehotenskú knižku, kde sú dôležité záznamy, ktoré umožnia lekárom čo najlepšie viesť pôrod, ako aj rýchlo a správne zhodnotiť stav novorodeniatka.

Do pôrodnice si prineste:

*

občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky
*

tehotenskú knižku a preukaz poistenca

Odporúčame priniesť si:

*

pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
*

4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
*

toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy
*

balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
*

pohár, misku na polievku, príbor
*

uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
*

nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
*

župan
*

prezuvky + šľapky do sprchy
*

voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
*

všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
*

môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
*

fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)

*

ponožky alebo papučky
*

bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
*

čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
*

bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
*

ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
*

vlhčené hygienické utierky pre dieťa
*

v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

myzma
18. feb 2011

Ahojte, ja som na kramaroch rodila pred rokom a nieco a tento rok sa chystam opät.

Chcem sa spytat, kolkym z vas v poslednych cca 6 mesiacoch umoznili, aby bol manzel uz pocas 1. doby porodnej s vami. mne to neumoznili pred rokom, i ked tam bolo skoro prazdno a v ten den/noc som rodila ako posledna, manzela som mohla zavolat az na 2. dobu priamo na box... vdaka za odpovede 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre