Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

babulka123
5. júl 2009

ewelyne.. a co maju robit???
maju toho teraz tak vela??? nevies??ja idem rodit o chvilku a dost sa bojim lebo by som chcela nadstandart.. ale ten normalny hehehehe
ale v kazdom pripade im nezavidim, v BA su 3 porodnice a su fuuuuul preplnene , ci je to antolska, ruzinov alebo kramare.. strasne.. myslim ze je to o stasti
mozno o aj o tomto je prispevok od Pemar.. radsej potom nechat manzelov doma.. aj tak si neviem predstavit ze sa mi tam rano drahy zobudi a ide do prace...kurnik je to nemocnica.. nemaju tam podla mna co robit.. nech pridu na navstevu aj na cely den.. ale inak

upozornujem ze je to len moj nazor...

ewelyne
5. júl 2009

babulka123 , ze co maju robit???? Byt normalny a ludsky a nie nas odsuvat na vedlajsiu kolaj, lebo aj ked sa nieco uvolnilo, tak nas nepresunuli, ale presunuli cerstvu rodicku.... a nas tam nechali hnit, mal si to tam uzit aj niekto iny.....a apartman bol volny... najhorsie ked mas peniaze a nams ich komu a za co zaplatit..... Neviem, vraj je tam 10porodov denne a ked tam bude nejaka pipi s manzelom, musis povedat, ze ty zaplatis viac... Vyssia asi berie.... To je moj nazor a vsetkym tym manzelom zaberajucim miesto citlivym matkam po porode, ktore potrebuju klad, by som gule nakopala a tam pipinam tiez.... necharakterni ludia... to je vsetko... leba ak niekto uprednostni manzela pred rodickou, kvoli tomu, ze zarobi viac, je hyena.... ved manzela ma doma stale, tak tie 4 dni moze prezit aj bez neho... nech sa daju vypchat tie, ktorych sa to tyka, ale su necharakterne......

babulka123
5. júl 2009

ewelyn.. necerti sa.. teraz ti to skodi.. no taaaak .. neboooj bude lepsie..
a tych porodov. nooo gyn.co ma bude rodit je znamy a tych 10 porodov denne ma pomaly on sam.. takze je toho strasne vela..
ale napriek vsetkemu suhlasim s tebou ze otec nech je pri porode, nech pride pozriet nech ja neviem co ale nema tam co robit na ukor rodiciek.. to mas to iste ako na co ja viem ortopedii po operacie chrbtice ked sa nemozes ani pohnut by tam bol s tebou aby sa o teba staral.. tiez ti tto nedovolia.. takze ano.. suhlasim ..

a popravde ani si to neviem predstavit..
ale to je jedno.. aj tak to nezmenime.. takze nadych vydych.. a necerti sa .. heheheh ja ti poviem potom ze ako bolo.. len uz aby to bolo.. heeh

ewelyne
5. júl 2009

Babulka123, veľa štastia ti prajem, ale neboj budeš mať šťastie, ak tam máš známeho, ten ťa môže pretlačiť možno aj na nadštandard, veď je to v jeho silách 😉 opatrujte sa 🙂

babulka123
5. júl 2009

nooo dufam.... ale nespolieham sa na to .. nejako bolo nejako bude..
a dakujem..

bobicek5
5. júl 2009

pozrite baby, ked si zoberiem "1"-tku na nadstandarde, aj keby som ako chcela, okrem manzela alebo sukromnej osoby by sa tam ina pacientka nedostala. Preto je takato izba vyraznejsie drahsia od "2"-ky. Nemocnica ma na tom zisk, takze aj tak by niekde ako ste tu niektora spominala, cakali v poradi dalsie rodicky...

Okrem toho, manzel so mnou mozno nebude cely pobyt, je mozne, ze sa vymenia s mojou mamou, ktora mi tiez pomoze.

babulka123
5. júl 2009

bobicek ale s tym rozdielom ze niektore mamicky su ochotne odstupit od toho aby boli same na tej jednotke alebo s manzelom alebo mamickou a ponuknu tu druhu postel mamicke ktora dobre ze s babatkom nelezi na chodbe...
ale to je citlivosti a sebecktosti.. kazdej z nas..

ewelyne
5. júl 2009

Bobicek5,

aj moja susedka porodila na Kramaroch dvojicky/ pred 2 mesiacmi/ a nepotrebovala, aby jej pomahal manzel a mama atd. ... bola na nadstandarde aj s inymi mainkami a neblokovala to, lebo s dvojickami ti pomozu sestricky z novorodeneckeho...a doma nech ti pomaha manzel, mama, svokra.... boze to zaskodi trosku empatie a sucitu??? Pomysli na mamicku, ktora by tiez rada nadstandard a pomoze jej to... Preco tolky egoizmus??????

ewelyne
5. júl 2009

Aj tak dovjicky nosia na striedacku a pomahaju maminke sestricky... 😠

pemar
5. júl 2009

ewelyne - neveriiim tomu co vidim na tych fotkach, to je teda vizitka nasho zdravotnictva.... ta porodnica za to nemoze, ale som fakt zvedava co budu robit ked teraz idu rodit tie silne rocniky, asi budu postele aj na chodbe a mozes rovno prijimat navstevy 😖 sa ti ani nedivim ze mas obavy, to musia byt desive zazitky. fakt havaria ☹

a pozrite na babulku, ona ide sekciou a v pohodke ide sama, nemusi ju tam obskakovat cela rodina. myslim ze je to trochu aj o pristupe. baby fakt sa nebojte, tie sestricky na novorodeneckom vam so vsetkym pomozu, ked nebudete vladat, tak sa vam o dietatko postaraju, na to su tam, netreba tam na to trepat manzela. jemu vsetko ukazu ked pride na kupanie babatka. ja mam taku skusenost ze na vedlajsej izbe bola kocka po tazkom porode ktory skoncil sekciou a musela ich presviedcat ze to uz zvlada, stale sa jej chceli o maleho starat v noci. staci ich len poprosit. samozrejme neviem co sa tam deje pri takej katastrofe ako zazila ewelyne 😖, tak ale snad funguju...a babulka ty sa neboj, nas najlepsi porodnik sa o teba urcite postara aj v tomto smere, myslim ze tam urcite nenecha nepovsimnutu lezat na provizornej posteli na chodbe.

bobicek, ja som bola na 1ke, je tam jedna taka izba, volaju to ze izolacka, kde je naozaj len 1 postel, takze tam moze byt mamicka sama, ale fakt sama, neviem ci tam manzela pustia na karimatku., druha postel sa tam nezmesti ani keby velmi chceli, tam som neblokovala celu izbu, kebyze to neni volne, tak som hned zahlasila ze chcem byt na 2ke, lebo moj nazor poznas, mne sa to zda trosku egoisticke tam mat celu izbu pre seba, ale ja nikoho za to neodsudzujem, napisala som len svoj nazor. asi budem teraz vdacna za kazdu postel ktora nebude niekde v prievane ako to tu citam..

babulka123
5. júl 2009

pemar.. teraz nechcem nejako tazit z toho ze porodnik je znamy..
viem ze sa postara... ale aj tak..
verim ze ewelyn si prezila svoje... nic prijemne..
ewelyn.. jedine co ti mozem odporucit je skusit inu nemocku a skus uz nekazit dojem kramarov ako najhorsej nemocnici na svete.... aj ked viem ze to nemyslis v zlom v ziadnom priapade..

lindula3
5. júl 2009

ja som netvrdila na 100% ze uprednostnuju oteckov pred mamickami... pozerala som na to z hladiska penazi...
a myslim ze z vas vsetkych hovori zavist... ake ste zrazu ohladuplne vsetky... chcela by som vas vidiet v "akcii"... ked si tam moze niekto dovolit manzela tak preco nie? ja som ho tam nemala preto ze by som sa nevedela postarat o dieta... proste sme na to mali tak preco by sme si to neuzivali od zaciatku a ked boli na to aj podmienky... kde to zijete... v zahranici je to normalne... rodila som sice 24 hodin ale normalne, ziadne komplikacie neboli, po porode som bola fit... a nebola som tam jedina ktora tam mala manzela... v kazdej druhej izbe bol manzel... a boli sme tam 8 dni kvoli zltacke malej takze za tie peniazky by sme mohli ist aj na dovolenku... takze nekricte hop mile damy... a nemyslim si vobec ze som hyena... to sa obratte na niekoho ineho ked vas to tak strasne rozculuje

babulka123
5. júl 2009

lindula.. ved nikto vas neodsudzuje.. ale ked tam na izbe moze byt radsej baba s babatkom.. uznaj ze radsej sa vzdam kuska komfortu pre seba ako keby si mala byt v takych podmienkach ako bola ewelyn..

a okrem toho .. ja osobne si vobec neviem predstavit ze by tam bol manzel somnou...
milujem ho nadovsetko ale proste tam nema co robit je to nemocnica nie kupele...

lindula3
5. júl 2009

no urcite by nenechali matky s detmi na chodbach keby mali plne nadstandardy oteckov... nemyslite? a preco by som to mala svojvolne uvolnovat... zdaju sa mi tie reci strasne prazdne ze rodinkarstvo, otecko tam nema co robit, a pod... podla mna baby friendly hospital je o tom ze tam to dieta mam nonstop a nebudem ho davat na novorodenecke... doma ho tiez odlozim susedom aby som sa napriklad dobre vyspala? pripada mi ako keby ste deti ani nemali a ani manzelov... je to vas nazor... ja s nim vsak nesuhlasim, nemyslim si ze je to hyenizmus a veci podobne... chodte sa stazovat na kramare ked sa vam nepaci a nemajte v zuboch maminy ktore si to dovolit mohli....

lindula3
5. júl 2009

ked budem mat druhe dieta urcite tam manzela mat nebudem... bude musiet byt doma s tym prvym... alebo jedine ze by tam dovtedy dovolili mat aj deti za este vacsi priplatok 😀 ... a ved to je aj vec toho chlapa... ci tam vobec s vami chce byt alebo nie...

mizu416
5. júl 2009

moj zazitok s pobytu na kramaroch:
rodila som na kram,skoro pred 10mes.-sekciou.mala som to stastie a lezala som na nadstandarte s mamickou ktora rodila v ten isty den ako ja a tiez sekciou...jej dcerka vazila okolo 2700g-moj chlapcek 3730g...obydvaja vela schudli.jej mala len toska pribrala.kedze jej sestricky na novorodeneckom dali nutilon.pribrala 1Odkg a ze moze ist domov na 4 den po sekcii.ked odchadzala nebola som na izbe ale s Jakubkom na novorodeneckom,neslo nam papkanie.tak spolubyvajuca skor ako odysla prisla za mnou ze mam ist na izbu lebo ma stahuju na inu izbu.a preco?lebo na nasu isla mamicka s oteckom...
tak koli peniazom poslu mamicku ktorej sa nerozbehlo mliecko,po sekcii skorej domov.

pred porodom som si uzila par noci na porodnici ale porod ma necakal.len nemali ma kam dat.tak som pocuvala porody inych zien-parada...pak par noci na 8 poschodi-otras...takze drzim palce aby miesta na nadstandarte boli volne...

lindula3
5. júl 2009

a my sme si ten nadstandard platili 8 dni a i tak nas pustili so zltackou domov... naco by uvolnovali izbu inej mamicke s oteckom ked tam takych istych mali... doma sme sa ohriali pat dni a utekali sme si na dalsich par dni polezat na detsku polikliniku... tam to boli ine podmienky, ziadny nadstandard... skoro s kazdym babatkom tam bola mamicka, jeden zachod, jedna sprcha na cele oddelenie, podmienky strasne, ani neviem k comu by som to prirovnala a prezili sme... ked mate chore dieta je vam jedno kde ste, hlavne ze ste s nim a nech je cim skor zdrave a neriesite ziadny kraviny typu nadstandard, podstandard, ziadneho otecka a neviem co este!!!!!!! tak sa spamatajte a budte radi ze budete mat zdrave deticky... lebo ked som tam videla tie strasne choroby a pripady malickych bezbrannych deticiek, tak nasa zltacka bola nic oproti tomu....

rodicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewelyne
5. júl 2009

Bambulka, neboj, nebudem, len som písala, lebo ma nahnevali niektoré IP 😉
A vlastne je to o šťastí 🙂 tak držím palce a opatrujte sa a dávajte si pozor. Len preto čo som zažila som na chvíľu rozmýšľala nad pôrodom doma/najlepšie s nejakým lekárom 🙂/ a toľko útočných IP a negat. názorov....ale to je jedno, ja som sa nevyjadrila, že budem rodiť doma, len o veciach, kt.sa mi nepáčia 🙂

ewelyne
5. júl 2009

Milá rodicka,

neviem ktoré príspevky ste čítali, ale budiš, môj život vôbec nie je kopa nešťastia a jediné s čím som mala problém bola skúsenosť s nemocnicou a pôrodom a problémy ss očkovaním, lebo sme si svoje prežili, ale je to už na dobrej ceste a som za to vďačná Bohu, že bez následkov. Kľudne napíšte, ktoré negatívne príspevky máte na mysli a v akých témach 🙂 ja sa rada zasmejem. A že keď sa mi niečo nepáči a nahnevá ma a ja to napíšem štýlom čo na srdci , to na jazyku, neznamená zákonite to, čo ste o mne napísali vy. Najjednoduchšie je však súdiť človeka na základe 104-ch príspevkov, však? Myslím, že problém tu máte vy, pretože MK je slobodné fórum a to, že na niečo, príp. na niekoho napíšem negat. hodnotenie, to neznamená, že môj život je nešťastný... je to váš názor a ja Vám ho neberiem. A možno by som sa aj ja čudovala, že vy máte deti ...ale nebudem Vám to takto priamo písať..... 😉 ako vy mne, kľudne ste mi mohli poslať IP,ale keď vám len o to ide...nech sa páči 😉

a ak by som si deti nezaslúžila tak by to hádam niekto hore zariadil, nemyslíte?
A čo tak inkognito? Dvojitá identita a 3 príspevky vrátane toho o mne??? Ja sa aspoň neschovávam za ďalšie "nicky". 😀 ako vy 😀
A čo tak inkognito pani rodicka? Nabudúce mi napíšte IP 😀 😀

babulka123
5. júl 2009

ewelyn... no negativne IP ani nic podobne pisat nebudem.. ale osobne si myslim ze porod doma je dost riskantny.. ale to je tak isto kazdeho osobne vec. ja by som to nedokazala..
sestrenica tiez nad tym rozmyslala a nakoniec isla urgentnou sekciou tak to bola dobra skola pre mna.. ale ako hovroim to je kazdeho osobna vec.. a viem .. citala som tvoje prispevky..

..na margo toho co pislaa mizu... noooo to je presne to preco by som tieto veci zakazala.. myslim to ze by mal byt otec alebo niekto iny na izbe... naco su potom v nemocnici .. nech idu domov hned.. alebo niekam do sukromneho sanatoria kde si to zaplatia.. ale na margo toho ze niekto chce mat otca pri sebe potom posiela nemocka rodicky domov skor lebo ich nemaju kam dat.. a bohuzial.. vsetci vieme ze je to o peniazoch.. bohuzial... nechcem sa k tomu viac vyjadrovat..

patrici
5. júl 2009

Ahojte,

iba nedávno som sa rozhodla, že by som rada rodila na Kramároch. Termín máme na konci augusta. Chcela by som si zazmluvniť pôrodníka a preto by som vás chcela pekne poprosiť o odporúčania, s kým z pôrodníkov z Kramárov máte dobré skúsenosti. Budem vďačná za každý váš názor, prípadne odporúčanie. Ďakujem

ewelyne
5. júl 2009

babulka, ja doma rodiť nebudem 😉 viem že je to riskantné, hmmm... preto hľadám nejakú nemocnicu už teraz 😀 a necham sa prekvapiť kde skončím 😀 a chcela som o tom len vedieť viac... ja som taký zvedavček 😉 a vždy mám nejakého chrobáka v hlave, nad ktorým rozmýšľam a ktorého riešim 😀

babulka123
5. júl 2009

parici.. ja budem rodit u dr. Valenta. je zlaty, mily, prijemny, sranduje {este som ho ja osbone nezazila so zlou naladou } ochotny. no proste same pozitiva mozem na neho len povedat..
ked som lezala na krmaracho v 19tt , tyzden, tak si baby neskutocne pochvalovali aj primarku aj Dr. Janyho, a Cunderlika... ostatni neviem.. a este Turkota.. ten je tiez svetovy.. nieco na sposob Valenta..

ewelyne
5. júl 2009

Kamoška čo ma dvojky a rodila pred 2 mes. si pochvaľovala Valenta , a vravela, že primárka je prísna 😉

babulka123
5. júl 2009

no sak hovorim .. hehehe
dokonca aj moja kamoska co chcela rodit u janyho presla k nemu..
a primarka neviem, kamoska teraz rodila u nej a hovorila ze pohoda.. je to hlavne aj o nalade toho lekara.. a hlavne aj oni su ludia.. ci sa nam to paci alebo nie.. takze vsetko treba brat s rezervou .. viem o com hovorim , robila som s ludmi ...nooo ty kokso.. uz 12 rokov.. a nieje to med liiiiizat.. hehehehheheeheheh

babulka123
5. júl 2009

ewelyn , co som citala tak velmi dobre referencie boli na Bansku Stiavnicu.. len to je take ked si z BA.. neviem ako to riesia mozno beru rodicky skor o par dni a vyvolaju porod.. neviem .. ale zatial sa mi to javi ako jedna z moznosti pre teba..
ja buddem tam kde bude Dr. takze dufam ze do 3tt nezmeni pracovisko.. hehehehehh

pemar
5. júl 2009

lindula, celkom nechapem tvoju narazku v zmysle ze zavidime mamickam ktore si nadstandard mozu dovolit ako aj to ze spominas asi 3x ze si si aj s manzelom zaplatila 8 dni. A???? myslim ze tu nikto nerozobera nase financne moznosti, takze asi s nimi nemam problem. ja som neutocila konkretne na teba ani na nikoho kto si to tu pochvaluje, bolo to skorej len take zamyslenie o tom, ze je trochu egoisticke vyzadovat taky nadstandard ako je otec na izbe ked na to evidentne chyba v nemocnici priestor.

ale ja to tiez uz vzdavam tu niekoho presviedcata nebudem sa k tejto teme uz vyjadrovat, to musi byt v cloveku. a to ja som povolanim financnik, ale myslim ze treba vediet rozmyslat aj v trochu inych dimenziach 😉 a mozno si skusit predstavit ze ja by som si zobrala s manzelom, dcerkou, mamou a svokrou par izieb lebo by sme prispeli peknou ciastkou na nemocnicu a chceli by sme sa tesit vsetci spolu a povedzme nejaka tvoja dobra kamoska by lezala na tej hromadke ako ewelynn.

a ja s dcerkou nahodou DFNsP celkom poznam, tak prosim nekric hop ty, ale to sme uz trochu out of topic.

patrici, skus si tu trochu prebehnut tuto temu, najdes tu o porodnikoch na kramaroch az az, pripadne potom si daj vyhladat toho konkretneho co ta zaujme, najdes tu na konikovi myslim dost referencii.

ewelyne
5. júl 2009

babulka, to áno, práca s ľuďmi je dosť ťažká... tiež to poznám 😉 8 rokov 😀
to, že ta BŠ je dosť ďaleko... veď uvidíme 😉
ale veď ja nie som až taká náročná 😀 len by som chcela , aby si ma vypočuli a pochopili aj oni mňa aspoň s časti... a keby som mala šťastie, tak aj peknú izbu by som brala 😀 a samoška zazmluvneného lekára. Chodila si od začiatku k tomu lekárovi?

ewelyne
5. júl 2009

Baby, veľa šťastia 😉

Pemar a ostatní, vďaka za pochopenie, nechcela som nikoho vystrašiť, len niekedy sa ľuďom nepáči pravda a negatívne hhodnotenia vyvolávajú zákonite strach, takže ešte raz sa ospravedlňujem.... 😖
Len proste nič nie je nemožné.... a stáva sa všeličo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre