Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

stanka33
26. máj 2010

🙂

zuzana1971
26. máj 2010

urcite si nezabudnite zobrat pribor, a tanier na polievku
pre babo plienky a utierky na zadocek
ked nepojdete na nadstandart tak aj poporodne vlozky a podlozky
slapky do sprchy

a pozor z ladnicky casto mizne jedlo, jogurty, pribinaciky....

zuzana1971
26. máj 2010

este k epiduralke, vybavte si ju dopredu, aj zaplatte, lebo inak vam ju uz nikto neda

a ak na to mate zaplatte si porodnika (ci uz na zmluvu, alebo nacierno mimo), peniaze dnes hybu svetom a mala som moznost vidiet tie velke rozdiely ked rodila ta co nezaplatila a ta co zaplatila

tak ako vsade aj tam sa najdu aj dobri doktori aj zli, aj dobre, aj zle sestricky

ja som mala moznost skusit si aj nadstandart 6 dni aj viackrat standart, ovela viac som bola spokojnejsia so starostlivostou na standarte, na nadstandarte je zas vacsi klud ked su len 2 v izbe, so starostlivostou som bola vyslovene nespokojna....a viackrat netiekla tepla voda 😝

bibione
27. máj 2010

Buduce mamicky...ked porodite,cakame vas v teme Babatka z Kramarov 😉

angie267
27. máj 2010

bibione, dakujeme za pozvanie 😵

meggie.sk
27. máj 2010

No keď porodíme tak tam určite kuknem 🙂
Maminy chcem sa Vás spýtať jednu vec či ste sa s tým stretli. Včera ráno poradňa, všetko ok, poobede som amla divné pocity v podbrušku, bruško mi nejako netvrdlo, nechutilo mi jesť a večer keď si ľahla do postele tak to začalo. Stvrdlo bruško, to bolo ešte bez bolesti. O chvíľku znova tak som to začala stopovať za aký čas sa to zopakuje, ale to už bolo aj s bolesťou ako keď máte silné menštruačné kŕče. A to sa opakovalo po cca 5 minútach. Po hodine som si dala sprchu s teplou vodou na bruško a ľahla naspäť do postele. Tam to pokračovalo. Keď už tie sťahy boli asi 17x tak som od únavy zaspala na boku, tak sa to dalo úplne v pohode zniesť. Do tretej som pociťovala také mierne bolesti na brušku ale úplne to ustalo. Tak neviem kedy sa mám pripraviť či sa to zopakuje.

skelin
27. máj 2010

angie267- Za test na zražanlivosť krvy treba tiež platiť ? ja som tam dnes bola na anesteziolog. amb. EPI zaplatená a musím isť na ten test k mojmu dokimu, len neviem či to stíham, lebo mi to s tou epiduralkou trklo až teraz a v pondelok mam termín 😀

meggie.sk
27. máj 2010

skelin myslím, že to je všetko v tom. Ja som sa o tom s lekárkou tiež bavila ale nespomenula, že ten sa platí. Okrem toho vravela, že sa robí tesne pred pôrodom. Tak neviem či som ti pomohla

lenocka23
27. máj 2010

baby, ak Vam to pomoze, mne ten krvny test robili v den porodu... 😀 mala som naplanovanu normalnu poradnu, ale na tej mi dr.povedal ze som na 2 cm otvorena, no ale moze to trvat aj tyzden, alebo aj hned.. 😉 krv mi zobrala sestra rano v tej poslednej ambulancii, a este som si to aj sama zaniesla do labaku o poschodie vyssie... ale nepamatam sa, ze by som za to platila nieco... hodinku som tam potom cakala na vysledok, pomaly predychavala uz kontrakcie... frajerka... 😀 😀 a potom to slo rychlo, aj ked som stihla vybrat starsieho syna z MS a absolvovat zbytocnu cestu pred nas dom.. meggie, ja som ziadnych poslickov nemala, u mna oba porody boli rychle, ale pri druhom som dufala ze to este nie je ono. lebo som mala plno prace naplanovanej... 😀 😀 😀

angie267
27. máj 2010

@skelin, je to tak ako pise meggie ak to stihas este raz na poradnu poziadaj sestricku a ta ti krv vezme ak nie tak ti zoberu aj ked pojdes rodit, lebo ta krv ma byt co najcerstvejsia. A hlavne ked uz ju mas zaplatenu tak urcite ti ju budu brat aj pri porode, ved tam na to cas bude urcite...

angie267
27. máj 2010

@meggie.sk no meggie ako citam tak uz mas fasa poslickov, ale myslim ze to je v poriadku, telo uz s tebou cvici poriadne 😵 ja zatial len take jemne stahy maternice pocitujem, ale brusko tvrdne o 106. Len som sa nastrasila na vcerajsej poradni ked mi povedali vahu malinkej 2600g sa mi to zda malo na dany tyzden, ale dr. Bohacikova ma ubezpecila ze je vsetko v poriadku, tak sa snazim nestresovat. Buducu stredu idem na 10.30 monitor´+poradna, ale to ti este napisem IP.

Baby to na kazdej poradni robia ten monitor? Mne zatial kazdu poradnu.

lenocka23
27. máj 2010

@angie267 Ano, posledný cca mesiac sa už robí monitor pred každou poradnou...

skelin
27. máj 2010

V pondelok o 8.00 sa hlasim v nemocnici ☹ takže potom dam vedieť jak všetko prebiehalo

lenocka23
27. máj 2010

@skelin Drzime palce.. 🙂

angie267
28. máj 2010

@skelin drzim palce a daj vediet

skelin
28. máj 2010

Dakujeeeeeem 🙂

meggie.sk
28. máj 2010

@angie267 no mám to fasa. Dnes som bola na hematologickej ambulancii lebo som mala nedostatok železa napriek aktiferinu, ktorý som brala. To je teraz celkom ok ale vyšli mi pozitívne pečeňové testy :( Tak som z toho na nervy. Lekárka mi nakázala aby som sa hne´d v pondelok hlásila u mojej lekárky v nemocnici. No ale čo ke´d nerobí. Asi sa zastavím na 217ke aj s výsledkm monitoru a lekárovi ukážem ten papier. Nechcela dokina ani počuť o tom, že by som mala ísť až v stredu za ňou. No tak sa v pondelok možno stretneme so skelin 🙂 Uvidíme. Len dúfam, že bábatko bude ok keď sú takéto testy. Čítala som, že sa to prejavuje svrbením ale to už nemám, to som mala pred týždňom, skôr by som povedala, že mám hustú krv a a pečeň tak nestíha spracovávať žlč. V každom prípade dám vedieť. Tak pls držte pästičky

meggie.sk
28. máj 2010

@skelin možno sa stretneme. Mám sa hlásiť u lekára v pondelok. Viď príspevok vyššie

skelin
28. máj 2010

meggie.sk , no asi hej, aspon si myslím že si ťa tam nechaju. Ale ešte možeš dufať že nie 😅 ja mam dojsť aj s taškou , tak ma to neminie, teší sa na tu celodnovu nudu 😀 , ale v pohodke. Uvidíš

angie267
29. máj 2010

@meggie.sk no mas to teda perne, tak v pondelok sa hlasis, tiez si myslim ze je mozne ze ta tam nechaju tak sa radsej na to psychicky radsej priprav a daj vediet ako si dopadla, budem tebe aj
@skelin drzat palce

skelin
29. máj 2010

angie267 dakujem , dnes som bola pozreť kamaratku, rodila v ružinove 😒 a som rada že som si vybrala kramare. Ved budem referovať, nech sa dozviete včas, lebo aj vam to klope na dvere 🙂

freefamme
30. máj 2010

Damy, casto spominate sitie, to vas na Kramaroch naozaj vsetky nastrhli? Skusil niekto poziadat o nevykonanie preventivnej epiziotomie (iba ak hrozi natrhnutie 3. a .4. stupna, ako odporuca WHO)? Ake boli reakcie?
Chcem sa opytat aj na porodnu polohu - dovolia nejaku inu ako poleziacky s vyviazanymi nohami, skusil niekto?
Dakujem pekne!

hilaris
30. máj 2010

freefamme... na inu polohu ako poleziacky na chrbe tam nemaju "nabytok". Mamicka co bola so mnou na izbe povedala ze jej lekar povedal ze ju nemusel ani strihat... a vidis... strihal.

freefamme
30. máj 2010

@hilaris - dik ti...:( rozmyslame nad Kramarmi, kvoli tomu neonatalnemu, povodne sme chceli ist do Hainburgu, lenze co ak sa nieco stane, budeme si do konca zivota vycitat, ze sme uprednostnili pohodu pred bezpecnostou. Hrozne, ze v 21. storoci treba toto riesit ako dilemu. Napadlo ma, ze si zozeniem porodnu stolicku a darujem ju na Kramare, ak mi v nej dovolia rodit 🙂 A skusime presvedcit doktora, nech ma nenastrihuje, ak nemusi...som zvedava, ci ma vysmeju alebo tak..:(

hilaris
30. máj 2010

freefamme ... Za pokus to stoji. Asi aj dost zalezi od lekara. Ja som to uz predom stravila aj ked som sa bala hojenia a odovodnene. Zle sa mi hoja rany. Lenze som tusila ze pre mna bude nastrih mensie zlo. Aj vnutri som sa potrhala a urcite by som sa bola aj zvonku. Ak ti to pomoze.. ked som to prezila ja ,tak to prezije kazda 😉 kazdy maly skrabanec na kozi sa mi hoji dva tyzdne a bli akoby som mala hlboku reznu ranu 😒

Co sa tyka tej porodnej stolicky... bolo by to od teba velmi slachetne bo v septembri sa tam chystam :D

skelin
30. máj 2010

Nevie niekto či bude mocť byť parter tie dve hodiny po porode somnou na izbe aj ked nebude pri samotnom porode ?

pele
31. máj 2010

Ahojte freefamme, toto by aj mna zaujimalo. Este mam sice cas, ale planujem ist na Kramare a cvicit s EPI-NOm, tak dufam, ze to nebude nadarmo a neschytam 'preventivny' nastrih.
Drzim palce, nech sa ti podari najst takeho dr, co nebude namietat. Potom daj vediet, ako to dopadlo 🙂

kiwinka
31. máj 2010

freefamme, na Kramaroch sa rodí len na porodnom boxe s vyviazanymi nohami- ziadna ina poloha a nastrihuju kazdu . ten nastrih necitis, neexistuje ho citit 🙂 ! citis šitie- trošku a hojenie vie byt obtiazne a neprijemne, ale nie je to nic co by sme my zeny nezvladli,
ak by niekto vyslovene nechcel nastrih , myslim si, ze ak by prebiehal porod OK, tak ho nevykonaju,
ale nastrih je pomocou vytiahnut babetko ....netreba sa toho bat!

elika
31. máj 2010

ahojte, ja som rodila pred 2,5 rokom, vtedy tam vraj mali porodne kreslo, ale vraj ho personal nevedel obsluhovat, tak ho ani nepouzivali, resp. ho tusim mali kdesi zabaleny v sklade ci co..... ☹

kiwinka
31. máj 2010

eli, ked som bola na stretnuti s psychologickou-kedze chcel byt mm pri porode bolo nutne to absolvovat...tam to spomenula jedna tehula,,ze pocula ze maju porodnu stolicku- tak to nazvala.. a ta psychologicka povedala ze je to blbost, ze nemaju a ani nemali nikdy,,, ze nevie preco si to pacientky myslia, ze je to mylna informacia,, tak teda neviem comu uz verit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre