Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

monika0001
17. dec 2010

@kiwinka
@mirinda10 - Ďakujem. viete ako sa teším?? iba samé dobré info na nich počúvam. paráda... 😀 aspoň niečo dobré v mojom tehu 😀

mircalla
17. dec 2010

dobra volba obaja🙂

ella_joy
17. dec 2010

Dievcata, neviete, cisto nahodou, ci nejaky doktor hovori aj po anglicky, aspon troska? Tiez planujem Kramare, len moj priatel je cudzinec, tak neviem ci nebude vyhukany co sa tam deje, kde sa ma pohnut, co ma robit, a ja schopna mu to vsetko prekladat (chce byt aj pri porode) 😅

mirinda10
17. dec 2010

@ella_joy urcite ano, videla som tam mnozstvo mladych dr a do ordinacie aj tak mozes len sama

@monika0001 aj ja som k nemu zacala chodit od 18tt a aj som tam skoncila ale ma dost pacientiek, tak si zober nieco na citanie 😉

monika0001
17. dec 2010

@mirinda10 - aj ked som objednaná na určitý čas? 😕

ella_joy
17. dec 2010

@mirinda10 Ooo, supis dakujem. 😵

peony
17. dec 2010

@monika0001 ja chodim k Cunderlikovi a aj rodit chcem u neho, z mojej rodiny za posledne 3 roky odrodil 5 deti 🙂 Je strasne mily a trpezlivy.

mirinda10
17. dec 2010

@monika0001 ano nakolko staci aby zacal neskor a hlavne on caka pokial pred nim skoncia a ked maju meskanie, tak nemoze ordinovat, moze mat urgentnu sekciu a tak ale najviac som asi cakala 1.5hodky co je asi v norme nakolko ja moc nechodim po lekaroch, tak neviem ako to inde chodi

peony
17. dec 2010

@ella_joy pokial viem tak Cunderlik vie anglicky,robil v Australii,tak urcite vie 😉

monika0001
17. dec 2010

@mirinda10 - a vhodíš ku nemu kam?
lebo ja som objednaná do toho Horského paru... aj tam sa tak čaká? ale zas to nevadí. na hematológii čakám vždy od 6,20 do 11,20 takže to hádam zvládnem aj tu 🙂
Ďakujem kočky naozaj veľmi pekne. Veľmi si vážim, že mi píšete aspoň viem čo ma čaká a viem, že to bude len a len dobré 😉 😵 😵 😵

mirinda10
17. dec 2010

@monika0001 pockaj pises asi teraz o Cunderlikovi, tam na Horskom parku robi sukromne sono a za to platis ak by si isla k nemu na Kramare tak to mas zadara, Plank robi rizikovu na Kramaroch

monika0001
17. dec 2010

@mirinda10 - hej k čunderlíkovi. tam som sa mala objednať tak idem tam. čo už.. síce sa platí soť ale tak čo neurobím pre mimi 😀
dokonca za 4D budem platiť menej...

kiwinka
19. dec 2010

@monika0001 sice sa unho plati, ale stoji to zato.
ale aj tak si myslim, ze kazdy moze mat den blbec....takze aj doktori su ludia a maju svoje nalady 🙂 je to tak.

monika0001
19. dec 2010

@kiwinka - ved jasné.. s tým počítam, že môžemať zlú náladu. veď je to tiež iba človek. ale tajne dúfam, že bude mať dobrú 😀
a hej stojí to platenie za to.. len ma troška škrie to, že u neho zaplatím 60€ a 23.01. za 4D ďalších 50€. ale čo už... chcem to mať za sebou aby som sa mohla vytešovať 😀 strašne sa na to tešíím 😵 😵

kiwinka
19. dec 2010

@monika0001 ti verim, ze sa tesis,aj ja som sa mooc tesila, ekd som cakala karolinku , a dnes uz ma 8 a pol mesiaca slniekco moje 🙂 !

monika0001
19. dec 2010

@kiwinka - strašne ten čas letí... ale malinká Karolínka je nádhernáá!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kiwinka
19. dec 2010

@monika0001 dakujeeeeeem! 🙂 je to princezna nasa krasna 🙂
vsetky deticky su prekrasne 🙂)) !

matula1981
20. dec 2010

@snezienka07 ahoj, gratulujem k mimi a chcela som sa ta opytat, ci dr. Mlynarovicova ma take dlhe cierne kucerave vlasy. Nezapamatala som si meno dr, ktora ma rodila, ale ak to bola ona, tak velka spokojnost 🙂

drobec222
20. dec 2010

@matula1981 ano dr. Mlynarovicova ma cierne kucerave vlasy a aj ja som u nej rodila a som bola maximalne spokojna 🙂

monika0001
21. dec 2010

😵

zuzca80
22. dec 2010

@monika0001 pokial viem ani plank ani cunderlik sa nedaju zazmluvnit k porodu...ak sa da cunderlik, tak ja by som tiez chcela chodit k nemu. planka som mala pred tym v jendom sukr. centre a strasne som bola nespokojna. nikdy nic na poradni nepovedal, len vsetko je ok. a nechcel sa zazmluvnit na porod a moj porod bol fakt hrozny. doktori pruzinec a este taky mlady. uplna katastrofa.

zuzca80
22. dec 2010

@monika0001 uz som si spomenula, akos a volal druhy...lovisek. mame s mm vdaka nim fakt traumatizujuci zazitok z porodu.

zuzca80
22. dec 2010

@jankaa15 mam na loviseka zle spomienky z pred roka ☹. bol pri mojom porode. a skoro sa pobili s mojim mm 🙂

gumimaci
22. dec 2010

@zuzca80 aoj, a co sa salo, ak mozme vediet? 😕

zuzca80
22. dec 2010

hmmm...ja mam dost zlu spomienku na porod a teraz ked ma caka o 7 mesiacov dalsi, tak mam z toho dost velke obavy. neviem, ci to tu mam rozpisovat, lebo sa bojim, ze ked nahodou pojdem znovu rodit na kramare, tak si ma tam znovu podaju. ale co uz ☹
prisla som tam v kontrakciach asi kazde 4 minuty, na 5 cm otvorena, takze ready hned na salu. dr. L mal sluzbu. a prisiel, ked som bola na chrbte na monitore. kontrakcie som predychavala, ako ma ucili na priprave. a jeho prva veta smerom ku mne bola od pisacieho stroja...to mate take strasne bolesti, ked tak predychavate? takto urcite neodrodite, lebo budete mat krce....takto zacal moj porod. moj mm bol vtedy na chodbe bez jedineho slova, takze absolutne ani nevedel, ako na tom som. potom ma dr vysetril a povedal, ze som na 5 cm otvorena a pojde to celkom rychlo. dali mi klystir na koze...to sa fakt nedalo vydrzat....podla mna absolutne nehumanne a zbytocne. klystir ked uz davaju, mala by zena lezat aspon na boku. na koze s rozkrocenymi nohami to fakt nejde v kontrakciach udrzat.
potom pustili mojho muza, kedze som sa presunula na porodny box. dosiel dr, ze mi ide pichnut vodu. bez opytania. a samozrejme, ze mm poslali prec, ked ma isli vysetrovat. co moj mm nechapal, kedze mal byt pri celom porode. dr. mi povedal, ze si mam laskavo muza ukludnit, lebo ho znervoznuje.
no a potom pichli vodu a dcera mi vyliezla hore pod rebro. videli sme, ako zoslabli kontrakcie (mala som epi, takze som bolesti moc nemala) a ako sa jej zhorsuje srdce. nechali ma na monitore skoro hodinu (lezat na chrbte). no stale hovorili, ze nic sa nedeje. aj ked sme sa vyslovene pytali, ci je to ok. po hodine ziadneho posunu prisiel dr p a ako mal ruku vo mne vtipkoval nieco s dr L na styl, ty mas dnes spinave tricko...co si robil...ani sa na mna nepozrel. asi po minute som chcela zakricat...halo...mate vo mne ruku a vysetrujete ma, ale vtedy povedal, ze sa to nikam neposunulo a odisiel. potom dosiel dalsi lekar...pozrel na monitor a odisiel. stale sme sa pytali, ci je to ok a oni ze uplne. o minutu na to dosli, ze musim na akutnu sekciu a ze nie je cas ani na spinal, lebo to musi byt hned. nepovedali mojmu mm ziadny dovod..nic...
na otazky mojho mm reagoval dr L, ze sa s nim nebude bavit, pokym nebude mat atestaciu z gynekologie...najlepsie ze ani on ju nemal 🙂.
no a ja som sa prebrala z narkozy asi o tretej na intenzivke a sestricka mi nevedela povedat, ci je moje dieta v poriadku. tak som ticho plakala az do siedmej rano, lebo som si myslela, ze to mozno ani neprezila.
dieta som prvy krat videla asi na 30 sekund po 18 hodinach od porodu. a potom az ked ma prelozili na nadstandard. takze po dalsich asi 18 hodinach. od momentu prelozenia to bolo ale super. sestricky, cely personal, prostredie. vyborna starostlivost.
ked sa moj mm isiel stazovat na danych dr, dr P prisiel za mnou a vyhrazal sa mi, ze uz s mm rodit na kramaroch nikdy nebudem. a ukazal mi spravu, kde odporuca mm psychiatricke vysetrenie.
pre mna dost zly zazitok.

snezienka07
23. dec 2010

@matula1981 áno a vyzerá veľmi mladučko a je veľmi sympatická. By som jej typovala tak max. 25, ale určite má viac.

kiwinka
23. dec 2010

plank nezazmluvnuje to je pravda 🙂 neoplati sa to doktorovi, naco by to robil.?!
a cunderlik "zazmluvnuje" len svoje pacientky, takze tak.. 🙂
ale su tam mnohí iní ktorí velmi radi sa zazmluvnit daju....

kiwinka
23. dec 2010

@zuzca80 mala by si ist rodit inde po tomto co si vsetko napisala.

daniela1974
23. dec 2010

@zuzca80 fuha ani neviem preco som sem prisla na tuto temu ale ten Tvoj pribeh je tak na dobru zalobu pana dr L a chod inde rodit a dohodni si normalneho lekara, prejdi si s nim porodny plan svoj, neustup ani o slovo. Ja idem rodit tretie a uz sa tesim ked sa ku mne budu chovat takto, tak odchadzam z porodneho stola, rodim na izbe a zalujem nemocnicu a lekara na cele, lebo toto je hanba nasho zdravotnictva, rodicka bez prav, kokos kde je charta. Je mi z toho zle.
Keby mne praskli bez opytania vodu tak odchadzam s porodnymi bolestami z porodnice a to vazne, ja osobne som pripravena rodit doma ale velmi to nezverejnujem. Prave kvoli tymto sprostym primitivom ako bol ten Tvoj porodnik.

zuzca80
23. dec 2010

@daniela1974 no v konecnom dosledku, asi by to neskoncilo inak ako sekciou. vraj mala dcera hore hlavu a zlomila by si vazy. ale uplnu pravdu samozrejme vedia len ti 2 lekari. ja chcem ist rodit do kocha, ak uz bude otvoreny. a ak nie, stale preferujem kramare, lebo poporodna starostlivost na nadstandarde bola podla mojich predstav. ale rada by som si zazmluvnila cunderlika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre