Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

papty
29. jan 2011

@wvwvw epidurálka stojí 150 EUR, otec pri pôrode 16,60 a nadštandard na deň tiež 16,60 EUR
@kiwinka21 určite Ťa zoberú na Kramáre - za to nič neplatíš, jedine, že by si chcela ležať na nadštandarde tak za to sa platí tých 16,60/deň

wvwvw
29. jan 2011

@papty dakujem. takze okrem epi sa nic nemenilo

lucijja15
29. jan 2011

Má niekto skúsenosti s MUDr. Lovíškom?....poprosím o referencie, dakujem.

kiwinka21
29. jan 2011

@jana776 ahoj ano u pani dr.jandovej som bola aj predtym je zlata..a to u nej sa mozem informovat jak to teraz prebieh?lebo mne obvodna tak povedala ze aj do tej predporodnej aj uzv si treba zaplatit..a ten nadstandart som mala tiez tie peniaze mi za tu vlastnu kupelnu rozhodne stoja.🙂

jaz
30. jan 2011

@lucijja15 dr. Loviska som mala pri porode prvej dcery, nemala som ho zazmluvneneho a bola som spokojna 😉

ka3na
31. jan 2011

ahojte, neviete ako to teraz vyzera na kramaroch? ja som sa dnes objednavala do poradne a skoro ma nezobrali, lebo vraj uz nemaju volny termin. ako je to v porodnici? je tam natresk?

vladimira32
31. jan 2011

@ka3na Ahoj, dnes som bola 2x na poradni , mne sa tam docela páči, aj prístup lekárky Gerincovej.
Rozprávala som sa s jednou, ktorá išla práve z porodnice a nevedela si porodnicu vynachváliť. A to si neplatila ani lekára, ani nadštandart.
Ked sa budeš objednávať na poradňu, objednaj sa aj na monitor. Ak chceš dám ti tel. číslo.

angie267
1. feb 2011

@ka3na v nedelu tam rodila moja kamaratka a hovorila ze je tam vela porodov, ani nadstandard nie je volny..........

ka3na
1. feb 2011

@vladimira32 ahoj, na poradnu som uz objednana. sestricka mi nehovorila, ze sa treba zvlast objednat aj na monitor.

@angie267 takze sa mozem pripravit na to, ze rodim na chodbe a na nadstandard mozem rovno zabudnut 😀

ella_joy
1. feb 2011

baby, este mam jednu otazku, co sa robi na poradni a co na monitore? Pytam sa preto, lebo moj gynekolog robi aj na Kramaroch, a ze nemusim teda chodit na Kramare, ale staci k nemu az do konca, co sa mi zda super, ze budem objednana na presny cas a budem mat prave jeho. Len aby som vedela, co mi ma robit..snad to nebude problem, ked nebudem chodit do nemocnice tie 4tt pred TP 😒

miri.b
1. feb 2011

neobjednavali ste sa niekto v poslednej dobe na UZV? ja sa tam uz 4/den neviem dovolat... 😒

angie267
1. feb 2011

@ka3na 🙂 tak to snad nie......... 😉 prajem rychly a bezproblemovy porod

sunny1112
1. feb 2011

@ka3na s tymi porodmi sa to meni stale...a nastastie je tam vela izieb na nadstandarde 🙂 neboj na chodbe neporodis 🙂
@miri.b s telefonovanim je to tam horsie..a ku komu chodis do poradne?
@ella_joy poradna je presne taka ista ako ked chodis k svojmu gynekologovi a na monitore si pobudnes tych cca 20 minut a potom Ti ten zaznam lekar skontroluje...

miri.b
1. feb 2011

@sunny1112 poradnu mam vo stvrtok o 1, je tam taka mlada sympaticka Dr., myslim ze sa vola Koricanska?

a neviete kam sa chodi na ten UZV, ze by som tam isla osobne sa objednat, aj ked myslem ze ked su problemy s terminmi, tak porodim mozno aj skor ako sa tam dostanem 😀

sunny1112
1. feb 2011

@miri.b utz je na 8.poschodi (pod porodnicou) 🙂 ked vystupis z vytahu tak nalavo su dvere, hned pri schodoch

zuna77
2. feb 2011

Ahojte, tiez idem buducu stredu prvy krat na poradnu na Kramare a tiez mi nikto nevravel, ze si mam dohodnut termin na monitor ani ze treba priniest moc. (niekde som citala, ze aj to sestricka vravela do telefonu). Myslite, ze si mam ten temin na monitor aj tak dohodnut resp. vzorku moci priniest? Dakujem.

katka92
2. feb 2011

@lucijja15 ahoj,ja mám veľmi dobrú skúsenosť s Mudr.Lovíšekom,rodila som teraz 14.januára a musím povedať,že naozaj lepšieho lekára nepoznám... 🙂 🙂 🙂 🙂

vladimira32
2. feb 2011

@zuna77 na poradňu si určite prines aj moč lebo ho kontrolujú, a čo sa týka monitoru, tak mne sestrička hneď povedala, aby som sa objednala aj tam. Najlepšie je objednať sa na monitor na ten istý deň ako ideš na poradňu. 🙂

petrazav
2. feb 2011

ahojte chcem sa opytat co sa tyka skoleni u pani Jandovej, je mozne niekde najst zoznam terminov skoleni ktore ona realizuje pre buduce mamicky, alebo je mozne to zistit len odoslanim mejlu, ci telefonatom k nej do ambulancie a tiez existuje aj nejaky zoznam ake typy skoleni sa vlastne poskytuju na kramaroch u jandovej? taktiez ohladne prednasky doprovodu pri porode existuju nejake oficialne terminy? dakujem velmi vlemi pekne za informacie 🙂

papty
2. feb 2011

@petrazav termíny nemá nikde vypísané, treba jej len napísať na katarina.jandova@kr.unb.sk je velmi milá a určite Ti odpíše. Ono to ani nie sú nejaké typy školení - v podstate vás tam budu informovať o ekonomických záležitostiach - čiže, čo kolko stojí a potom ako prebieha samotný pôrod.

petrazav
2. feb 2011

@papty jeeej dakujem ti za odpoved 🙂

zuna77
2. feb 2011

@petrazav To intro stretnutie je ako pise papty skor o tych ekonomickych zalezitostiach, tu ti aj presne povie, kedy robi ake skolenia. Na toto intro sa treba prihlasit mailom. Ona ale robi aj kurzy s cviceniami, kde sa okrem cvicenia na posilnenie napr. svalov panvoveho dna uci aj spravne predychavat kontrakcii a tak. Okrem toho robi kurzy ohladne dojcenia, tie byvaju v utorky o 11.00 (radsej si to ale over). A este byvaju 2hodinove kurzy pre oteckov (minule som ale sledovala tych oteckov, niektori z nich tam zaspavali, tak neviem, ake to je zaujimave:D..) Na tieto sa treba prihlasti ca. mesiac pred porodom.
@vladimira: dakujem za info, asi si radsej zajtra zavolam na ten monitor. Pls. nemas nahodou tel.c, kam tam treba volat? Dakujem.

myzma
2. feb 2011

@zuna77 no ...ak sa mozem pridat... moc treba priniest kazdu poradnu, ako si bola zvyknuta... priprav sa, prosim, ze budes dlho cakat, ak nie si nejako speci objednana u nejakeho dr. ... na monitor posiela potom priamo dr. .. .ale ako koho a ako kedy... ja som napr. nebola vobec.. az v den porodu... ale su baby, ktore boli kazdu poradnu... 😅

petrazav
2. feb 2011

@zuna77 dakujem ti velmi pekne za info, nuz som zvedava ako mm na takom skoleni vydrzi 🙂

vladimira32
2. feb 2011

@zuna77 na poradňu chodím vždy pred poradňou ( ja napr. každý pondelok okolo 11 monitor a o 13 poradňa ),
tel. číslo na monitor 0259542583 . 🙂

zusika
3. feb 2011

Ahojte kočky! Na Kramaroch veru poriadny natresk Zrejme vlna okolo datumu 1.2. a 2.2. Pomalicky sa to tu ale uvolnuje,priebezne aj ten nadstand. Teraz bude asi haloo okolo 14.2. Ale ak treba da sa to vydrzat aj na standardnom odd. Ja som tu dnes presne 2 tyzden kedze sa otvaram a cakam gemini Snad uz 8.2.bude sekcia Lekari su vo vseobecnosti fajn vsetci ale kazdy porod je individualny Neskutocne zlata je Mlynarcikova ci Mlynarovicova ci ako sa vola Uplny anjel je to Rukavicova sa tvari stale nabrusene a Holan...to je kapitola sama o sebe Neviem aky je pri porode ale osobne by som sa mu nezverila do ruk Zda sa mi neskuseny Z tych starsich su OK vsetci * odkaz pre @linduska2 / prepac,ale neviem ti nejako odpisat z IP Nemam vsemocny mobil 🙂 Napis mi mail na zuzana7stich zavinac gmail.com a ja ti rada odpoviem na vsetko o doc.Plankovi 🙂 Drzte sa buduce mamicky a hlavne necakajte od SR zdravotnictva zazraky

zuna77
3. feb 2011

@myzma Ahoj myzma, dakujem za info..ja som dnes bola na Kramaroch u Jandovej, tak som si proaktivne vybavila bez nejakej konzultacie so sestrickou aj termin na monitor...oops, dufam, ze to nebude pre nu alebo doktora problem 🙂 Na monitor idem o 9.00 a poradnu mam o 13.00, takze si tam rovno pockam..
@vladimira: dakujem moc za to cislo, ani som ho nakoniec nepotrebovala 🙂

zuna77
3. feb 2011

@petrazav ja som bola na tom "oteckovskom" kurze dnes. Najprv vysvetlovala administrativno ekonomicke zalezitosti 🙂 a potom hovorila o priebehu porodu a ulohe oteckov pri nom a tak. Celkom to bolo zaujimave a informativne. Asi aj koli Jandovej..vie vsestko super a vtipne odlahcit 🙂

dendy1
3. feb 2011

@petrazav ahoj, ja som bola na tom úvodnom stretnutí ( utorky o 9:15) - terba potvrdiť mailom účasť. potom sú tuším 3x do týždňa cvičenia + nácvik dýchanie ( zapisuješ sa na nasleduj. týždeň) , Poučenie pre oteckov ( doprovod pri pôrode) sa tiež objednáva - je to tuším pre 6 párov. Neviem či to je len 1, alebo 2x týždenne. Epi si môžeš vybaviť v anestez. amb. č. 152, vraj od 36tt, aby to bolo čerstvé potvrdenie. ja idem budúci týždeň v utorok na to cvičenie, vraj sa cviky opakujú, tak asi pôjdem zo3x, hlavne ma zaujímajú tie dychové cvičenia.
Neviem, či si dám epi, zaujímalo by ma, či účinkuje aj pri šití nástrihu, lebo to ma bolelo najviac, inak by som ju asi ani nedávala.

petrazav
3. feb 2011

@dendy1 dakujem dendy za vycerpavajucu odpoved, idem sa nahalsit na utorkove uvodne stretnutie a pokial sa mi podari prihlasit aj na cvicenie tak sa mozno stretneme, lebo ja som uz taka gulicka, ze keby niekto chcel ma tak vykrmit za polroka tak sa mu to nepodari 🙂 este raz vdaka za informacie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre