Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

petruska77
7. máj 2007

megie, to s tymi rukami nebude urcite pravda... na kramaroch som rodila a aj sme boli na odd. patologickych novorodencov hospitalizovani a sestricky aj doktorky si vzdy umyvali ruky ked prechadzali od jedneho baba k druhemu...
A babetka obcas bohuzial umieraju 😢 A na kramaroch ich mozno bude viac aj tym, ze im tam posielaju najtazsie pripady z celeho slovenska... ked sme tam boli my, tak so mnou na izbe bola mamicka z kosic a druha z trencina...
hlavne sa moc nestresuj, vsetko dobre dopadne, neboj 😉

titkovamiriam
7. máj 2007

no tak oddelenie patologickych novorodencov ani mi nehovorte.lekarky super a mozno dve sestricky,no sanitarky a zvysok katastrofa.Sama som zazila reakciu sestrickz ked sme ju dve mami upozornili na hodnu chvilu piskajuci inkubator a dockali sme sa odpovede ci si ma za 9 tisic zodrat nohy a vobec pristup tam bol priserny a to som mala uz tretie dieta,no ako sa spravali k prvorodickam proste horor

babulka
7. máj 2007

Megie, myslim, ze termix hovorila o porodnici a a novorodeneckom tam. Rozdiel su patologicki novorodenci v Detskej fakultnej - tam su inkubatory. A ake babtaka ze im umieraju??? O com to hovoris? Prepac, ale taras nezmysly. Umrelo tam tvoje babtko kvoli neumytym rukam alebo niekoho ineho, koho poznas?

Aj my sme si polezali na patologikych novorodencoch v DF, a je pravda, ze tie sestricky sa tam nabehaju, ale niektore by tam mohli byt fakt milsie. Sopimnam si na jednu taku hodne silnu s cervenymi vlasmi, ta bola dobra rafika jedna. Ale zas doktorky su tam vyborne, dokonca mi vyberali z oka zapadnutu kontaktnu sosovku - primarka Frankova s vrchnou sestrou, bola to zabava pre cele oddelenie.

Inac - tato tema je o porodnici, tak sa baby nestraste navzajom - koniec koncov - v BA su tri dalsie porodnice, tak naco ist rodit na Kramare, ked mam o nich take zle informacie?

lindda
7. máj 2007

tie ruky si naozaj velmi starostlivo umyvali to musim aj ja potvrdit.
I ked moj nazor na kramare je stale rovnaky.

babulka
8. máj 2007

Ja som dostala normalne skolenie, ked som sa chcela dotknut vlastneho babatka - najprv modrym antibaketrialnym umyt, ususit v papierovej utierke a potom natriet takym priesvitynm dezinfekcnym. To dodrzivalai sestricky, lekari, vsetci, ani raz som nevidela, zeby si neboli aspon tym dezinfekcnym umyli, aj to ked sa ponahlali, ze sa nieco dialo v inkubatore.

sue
8. máj 2007

Babulik, ahojky 😵 (prečo ste zmenili foto?)

babulka
8. máj 2007

Sue, ahojh, nasla som este toto z togho isteho dna (menej mi vidno ksicht a nestrasim tu poctivych obcanov 🙂 ) Ale nie, ja to aj tak stale menim, uz mam tusim desiatu fotku.
Chystas sa rodit na Kramaroch? 😉 😀

sue
8. máj 2007

Babulka, u mňa nič nie je isté... ja budem preventívne zisťovať všetko od Viedne až po Krakow 😀

babulka
8. máj 2007

Sue, ved ja viem. A ked budes zistovat, tak s triezvou hlavou, informacie maj ocistene od zbytocnych hysterickych vyplodov druhych, ale vsak to ti nemusim hovorit, si rozumna hlavicka...Ale tusim sme od temy, radsej sup k maminkam, tam mozme rozoberat vselico 🙂

janula203
8. máj 2007

Ahojky maminky, tak ja som rodila na kramaroch pred necelymi dvoma rokmi a v juni sa znova chystam....

To je tak, kazda nemocnica ma svoje zapory i klady.....hlavne bez stresu 😉

megie
9. máj 2007

Babulka, ano kamarátke tam umrela dcérka ☹ (mala dvojičky chlapca a dievča) narodili sa predčasne, mali cca 1,5 kg a neviem, na aké oddelenie také detičky dávajú, ale na vlastné oči videla sestričku, ktorá chodila od inkubátora k inkubátoru a NEumývala si medzitým ruky 😠 . Bolo to pred dvoma rokmi v apríli, neviem, či je to tam teraz lepšie, len ja keď poznám tento prípad, tak sa mi nechce veriť, že je tam dobrá starostlivosť...
No musí sa uznať, že vybavenie pre tých novorodencov tam majú fakt dobré. Preto si asi budúce mamičky vyberajú túto nemocnicu a ja im prajem veľa šťastia a hlavne zdravé bábenká, aby tie prístroje a inkubátori nemuseli využiť. 😉 😵
PS:Neboj, ja pôjdem určite rodiť inde... 😉 😎

megie
9. máj 2007

Ešte som zabudla...zápal mozgových blán sa prenáša aj d o t y k o m. 😉

kiwuska
14. máj 2007

ahojte, len jedna infoska o nadstandardnom odd. sestonedelia na kramaroch
http://www.bleskovky.sk/cl/10/157069/Na-Kramaro...

janula203
29. máj 2007

dievcata, poradne pre tehotky su nadalej u mudr.cunderlika v utorky, po jedenastej hodine?

mon10
30. máj 2007

Ahojte, neviete mi poradit, kedy je najblizsi kurz pre oteckov pri porode? dakujem

helen155
30. máj 2007

Ahojte maminky, malinká už je na svete ,narodila sa 23.5. po vyvolávačke, celé to trvalo 3hodiny 40minut, meria 48cm a váži 3380gramov.
Ked budem mať viac času napíšem aj podrobnosti.
😉

certica
30. máj 2007

helen, myslela som na teba,ze uz to musite mat davno za sebou 😀 😎 . moooc gratulujem 🙂

janula203
30. máj 2007

mon, aj ja by som to rada vedela, no mudr.jandovu je nemozne na tel.cisle zohnat 😠

lilyk
31. máj 2007

ahojte, mi sme prednasku absolvovali dva tt dozadu v piatok, bolo nas tam asi 6 parov, skuste volat okolo 11-tej, ked ma tie prednasky tak vyklada telefon aby to nerusilo, inac ja som tam bola osobne, tiez som sa jej nemohla dovolat.

janula203
31. máj 2007

no, ja mam skor pocit, ze tuto prednasku ani pri druhom babatku nestihneme...a asi na to aj kaslem, pri prvom manzel aj bol....dala mu patminutovu prednasku, zaplatil 500sk v pokladnici a prisiel za mnou...ak s tym budu kramare robit problem, pojdem inam, zbalim tasku a hajde do druhej porodnice, vsak v ba neni jedina

iffka2002
8. júl 2007

ahoj janula, tak ako dopadol porod???

zuzannas
9. aug 2007

Ahojte dievcata - tie ktore ste rodili na kramaroch, prosim podelte sa so mnou o vase dojmy a pocity z tejto nemocnice. Dakujem vopred!! 🙂

pernicek
9. aug 2007

cafte kocky! bude niektora z vas rodit na kramaroch koncom septembra???

rut
13. aug 2007

Ahojte, neviete mi poradit, kedy je na Kramaroch najblizsi kurz pre oteckov pri porode? Dakujem.

zuzannas
14. aug 2007

Treba dohodnut termin u porodnej asistentky... 🙂

petruska77
14. aug 2007

rut, ale pocitaj s tym, ze manzela k tebe pustia az ked budes na sale... ked som ja bola na vzdycharni, tak tam so mnou bola jedna kočka, ktora mala zaplateneho manzela pri porode a nechceli dovolit aby tam bol s nou... vraj by to mohlo rusit ostatne rodicky (akoze mna 😀 )... ja som povedala, ze mne to nevadi, nech ho kludne pustia, ale oni nie... a potom bola na vedlajsej vzdycharni buduca maminka sama a tiez ku nej manzela nepustili 😒 az ked islo do tuheho 😕 😉

rut
15. aug 2007

Ahojte, dakujem za info. Ideme tam zajtra, konecne som sa dovolala. Na Kramaroch mi ho nedovolili vziat ani na ultrazvuk, aby sme nerusili ostatne maminy..., tak ta vzdycharen ma uz az tak neprekvapila, aj ked by bolo prijemnejsie byt spolu.

olinka6226
20. aug 2007

zuzanas - bola som velmi spokojna. vsetci boli ku mne mili a ochotni. ozaj sa nemam na co stazovat.

zuzannas
23. aug 2007

Dakujem Olinka 🙂 chodim tam uz na predporodne kurzy, a zatial vsetci, s ktorimi som sa tam stretla boli velmi prijemni... 😵

fenrirka
24. aug 2007

Môj gynekolog dr.Kajaba mi odporučil kramáre,vraj tam má občas službu.Velmi sa bojím pretože niektore reakcie niesú pozit. a toto bude moje prve babo.Chcela by som sa opytat aký mate názor na tu rekonštrukciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre