Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

andy22
11. feb 2010

ahojte, chcem sa spytat tych mamiciek, ktore rodili na Kramaroch cisarskym: Ked budem po cisarskom, je mozne, aby dcera a moja mama videli malinku? Manzel bude cakat pocas operacie na chodbe, cize predpokladam, ze on ju uvidi. Ale keby chceli napriklad prist v ten den v navstevnych hodinach aj moji rodicia a dcera, ukazu im sestricky malu? Dcera by to asi "neprezila", keby nevidela sestru medzi prvymi 🙂 Dakujem za odpoved!

plivit
11. feb 2010

zuziq môžeš mať aj bavlnene nohavičky len pred vizitou si ich daj dole,lebo oni to neradi vidia ked máš gaťky 😅 😅 😅

miselar aj ja som mala také bolesti to sa ti všetko rozťahuje,ale ked porodíš ustúpi to neboj 😀 treba ešte vydržať

bibione
11. feb 2010

andy: ano,jasne ze mozu vidiet babo...staci ked vysles manzela a j s rodinkou na novorodenecke 😉

zuziq: tak to je divne,zas tak siroka si hadam neni 😀 lebo to je jedna velkost...aspon tie co ja myslim,take dierkovane 😅 a mali ich na sebe aj ine baby ...vascie 😀

andy22
11. feb 2010

bibione vdaka! 🙂

zuziq
11. feb 2010

bibione ale tie co maju u nas su velkosti asi tri a su take onicom a proste ich neobleciem 😕 ... ale kamoska mi akurat doniesla ine a tie su super 😵

miselar
11. feb 2010

babi mozete mi povedat ako prebieha porod na kramaroch?myslim celkovy ten cas pocas kontrakcii az po koniec porodu a po nom?

zuziq
11. feb 2010

miselar zalistuj par stranok dozadu, baby tam podrobne pisali ako im prebiehal porod 😉

bibione
11. feb 2010

zuziq: uz sa ti to kraaaati 😉

zuziq
11. feb 2010

bibione jaaj sak keby uz bolo aj po tom 😀 ale mam citak, ze nakoniec porodim az v marci 😀

miselar
12. feb 2010

no to saa mi prave nechce listovat tych stranok som myslela ze mi niektora napisete ako to tam prebieha na kramaroch,nez listovat ktovie kolko stran dozadu. 😀

laxity
12. feb 2010

miselar....ty sa hlavne nestresuj z pôrodu, je to individuálne...nikde nelistuj, užívaj si posledné chvíľky tehu 😉

kacenqa
12. feb 2010

baby caute, tak vidim, ze nie som sama, komu sa panva roztahuje....kokos posledne dni mam pocit, jak keby som prejazdila slovensko od vychodu na zapada na bicykli bez sedanky.....takaaaa boles, a ked sa zasedim, alebo si na chvilu lahnem a mam potom vstat, no koniec sveta 😀 😀 😀

zuziq - nebooooj pojdes za chvilu, aj u mna to nevyzeralo pri gretke na skory porod a od stvrtka do nedele sa veci tak pohli, ze som rodila 😀 😀

andul18
12. feb 2010

Kacenqa dakujem za pochvalu mojho maleho 🙂 Ako hrdej mamicke mi hned narastli prsia o jedno cislo za tie krasne slova od teba 🙂 Skoda, ze som nevedala, ze mam kamaratku z konika tak blizko seba 🙂

andul18
12. feb 2010

miselar............................ moj porod bol dost nestandardny, o 19:00 mi odisla hlienova zadka, postupne mi hodinu odchadzala plodova voda, kontrakcie z 20 minutoveho intervalu na 5 minutovy presli behom jednej hodiny, cca. o 21:25 som prisla do nemocnice na "urgent" hned ma rychlo odviedli na 9. poschodie na salu. Monitor, ultrazvuk, klistyr, holenie - nic mi nestihli urobit, pretoze som hned rodila, 3x som zatlacila a o 21:48 bol moj Tomasko na svete. Nastrihnutie som vobec necitila, pred zasivanim mi dali injekciu. Bola som prvorodicka, takze tento bleskovy porod ma dost prekvapil. Priznavam, ze porodu som sa nebala, pretoze som nevedela coho sa mam bat. A ak by mi niekto zarucil aj druhe tehotenstvo a porod take bezproblemove ako som to mala teraz, tak otehotniem rada hned po sestonedeli 😀

zuziq
12. feb 2010

andul18 tak to hej, ukazkovy porod. O takom snivame kazda 😀

modra1
12. feb 2010

Už neviem kto sa pýtal: áno, rodila som bez vyloženia a pripútania nôh. Bola by som sa pre túto polohu aj hádala, lebo tak som to zažila aj pri synovi a vyhovuje mi to, na chrbte som sa dusila. Našťastie nebolo treba sa hádať, lebo sa ma zastal doktor, prebrala som to s ním dopredu. ALe fakt je, že tá ženská čo asi bola PA sa netvárila nadšene a kvôli tomu, že veľmi neochotne nastavovala to lôžko do sedu, som prešvihla prvú kontrakciu, proste som radšej rozdýchala tlačenie. Ešte som odpovedala na tie pripomienky o tom, že takto neporodím. Takže som porodila až pri druhom zatlačení, našťastie, lebo malinká mala pupočník 2x obtočený okolo krku. Bez nástrihu, bez šitia, až si závidím, ako ma potom už nič nebolelo.

martina46
12. feb 2010

modra, "az si zavidim" 😀

tinad
13. feb 2010

maminky, ked kojim je normalne, ze mam menzes 2Xdo mesiaca? a beriem antikoncepciu pre kojace matky..

beruska112
13. feb 2010

andul18:No konecne si tu to ta tam do kedy drzali?A co Tomasko uz je ok? 🙂
A henta bosorka zahulena tam dokedy bola? 😠

miselar
13. feb 2010

andul18 no tak to si mala bleskovy porod kiezbych som aj ja mala taky heh 😀 ,tu injekciu na sitie davaju automaticky?alebo musis poziadat o nu?jaj uz to chcem mat za sebou aj ked mam strach ale uz sa tesim na malinku kedy uz budem drzat v naruci a hlavne nech je zdrava tak mi drzte palce a doktori na kramaroch su aky?

martina46
13. feb 2010

miselar, mna ked isla dr sit, povedala mi, ze teraz budem asi citit, ako mi picha injekcie na umrtvenie - ti bola zlata, ze ma upozornila. nonic vobec som necitila. neboj sa uz 😉

lovula
13. feb 2010

tinad,

nie nie je to normálne, mala by si byť bez menzesu ☹

bubatenko
13. feb 2010

ahojte,

tak ja sem idem zaspomínať.... ahoj lovula, tak mi sme tu boli takto pred rokom....... my sme už oslávili 1. rok minulý víkend, Vás to len čaká, tak prajeme s mojim Adamčekom tvojemu Adamčekovi všetko naj, naj, naj 🙂

Baby nebojte sa..... však pôrod je krásna vec, nie strašidlo, ja som sa tešila veľmi na pôrod a 5 min. po ňom, by som išla znova dotoho, keby sa dalo.... je to o psychike nič viac 🙂

tinad, ja som napr. prvý menzes dostala až na Silvestra, skoro po roku, lebo do vianoc som kojila... ked kojiš, tak by si nemala moc menzesovať, ale nie je to pravidlo, je to také indi vindi... ked sa ti začne znižovať produkcia mlieka, tak by sa potom mal dostaviť menzes.....to asi na antikoncepcia, skús cinknúť dokimu, čo ti na to povie 😉

Andul18, ty si z Dúbravky? Lebo neviem či si tá, čo si myslím 😉

katikaba
13. feb 2010

babenky,ide niektorá z vás cvičit v pondelok Jandovej? lebo ja sa chystám... 🙂

kacenqa
13. feb 2010

tinad: je to indivindi, mozes mat kludne menzes, ja som ho dostala, ked mala mala asi 7 mesiacov, a tiez som kojila, ale rozhodne nie je OK, ze ho mas 2x mesacne a to este pri HAK, urcite by som na tvojom mieste zasla za dr.

andul18
14. feb 2010

beruska112.......... pustili ma v pondelok o 15:00, skoro ma slahlo, pretoze este o 14:30 som nemala svoju spravu.... neviem dokedy tam bola "bosorka zahulena" pretoze ked som odchadzala este stale ju nemali v plane pustit. My uz sme ok 🙂

miselar...... injekciu davaju automaticky. doktori na kramaroch su normalni (niektory je lepsi, niektory horsi) asi ako v kazdej nemocnici......... priznavam sa, ze mne uz na 4 den liezli na nervy vsetci (aj gynekologovia aj lekari z novorodeneckeho).

bubatenko....... ak si Lubka a chodila si na Batkovu, tak som to ja 🙂

martina46
14. feb 2010

Kto je bosorka zahulená?

kacenqa
14. feb 2010

jedna pacientka, ktoru mali kocky na izbe, taky zufaly typ...no vlastne ich tam bolo aj viac, ale ony pisu oi tejto jednej konkretne 😉

inac fakt to nechapem - boli tam zeny tesne pred ci po porode a cele dni len chodili chrapu vypalovat pred nemocnicu....alebo povedali ze chodte si okupat babatko a ona ze - a to musim, ved som ho vcera kupala....a podobne.... 😠 😠 😠

martina46
14. feb 2010

jejda, tak to je sila ☹

laxity
14. feb 2010

kacenqa...to je tak, keď otehotnie primitívna žena, ktorá určite tehotná nechcela byť...fuj fuj fuj a také čo by chceli, čo by boli ochotné všetko za to dať, aby otehotneli, tak také šťastie nemajú ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre