Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

anjelicek30
9. nov 2012

@ponyxx tak sme naraz odpisovali 😀

edibedi
9. nov 2012

@ponyxx vdaka, hned som o nieco mudrejsia 😉

lumari
9. nov 2012

@ponyxx
vypýtal si úplatok? myslím, že to komentár nepotrebuje ☹

hama27
9. nov 2012

@ponyxx a to myslis, ze oficialne zazmluvnenie + nieco navrch alebo neoficialna dohoda bez zazmluvnenia? A pochybujem, ze ten "nepoctivec" bol iba jeden, podla mna z tych "starych slavnych docentov" to robi kazdy, minimalne pri pacientkach, s ktorymi maju dlhodobejsie vztahy, a to v kazdej porodnici, nie iba na Kramaroch. Inak ani sa im velmi necudujem, pretoze z tej zmluvnej ceny dostava lekar iba tu mensiu cast, vacsia cast ide nemocnici, co su vlastne utopene peniaze, ktore idu na dlhy nemocnice a nie na zveladenie konkretneho oddelenia. Ked to bolo este v SKK, tak 5tis. islo nemocnici a 2tis. lekarovi, ktore mu nasledne este aj stat zdanil. No a ako robit tajtrlika den-noc-sviatok-piatok za 2 litre v hrubom by teda ani mne nestalo za to. Samozrejme nechcem tymto povedat, ze ich postoj obhajujem, pretoze som toho nazoru, ze by sa mali ku kazdej rodicke spravat rovnako, bez ohladu na to, ci si ich zaplatila alebo nie.

ponyxx
9. nov 2012

@hama27 no bola to zmluva + do vrecka a nebol to az tak stary lekar... sumu a meno lekara radsej neuvediem. Kamoska tam rodila 1x...Suma vsak ovela vyssia ako si uviedla , bohuzial

hama27
9. nov 2012

@ponyxx a upozornila ho na to, ze kona protipravne, alebo s tym suhladila a zaplatila mu? Pretoze ak mu zaplatila, tak to znamena, ze s tymto "nepoctivym cinom" suhlasila a tym padom je zbytocne to tu rozoberat, lebo castokrat to takto jednoducho chodi.
Ozaj, nepochopila som tomuto: Suma vsak ovela vyssia ako si uviedla, bohuzial ..... pretoze, tych 5tis.+2tis. bola pred 4 rokmi oficialna suma za oficialne zazmluvnenie.

lumari
9. nov 2012

@ponyxx
obaja spáchali trestný čin, ona dala úplatok, on si ho zobral ☹ ...........ja som si zazmluvnila lekára oficiálne a úplatok nedám a keby ma pýtal, odstúpila by som od zmluvy, pretože chcem lekára odborníka, ale na druhej strane má byť aj človekom nie úplatkárska krysa 😠 Pretože sú tam takí, ale nájdu sa aj lekári poctivci 🙂

ponyxx
10. nov 2012

@hama27
@lumari vobec netusim, preco mu boli dat taku horibilnu sumu za porod, ja by som treskla za sebou dverami, ze by mu z nich titul spadol.... ze mu dali tie prachy je ich problem....kazdopadne to meno nevidim na dverach ziadnej poradne, takze ju pravdepodobne dosiel len odrodit bez toho, aby nejak konkretnejsie poznal jej zdravotny stav...dalsia kalamita. Ale ako vravim, ich problem.
Teraz sa zazmluvnuje za 300 oficial a on si vypytal o dost viac ako je 300 este mimo 😠 Takze zaplatili naozaj dost...

strakovakatka
10. nov 2012

Toto je chyba ludí, že si na takéto veci doktorov naučili. Odjakživa sa doktori uctievali, nosili sa vajíčka, klobáska... kto čo mal, a teraz sa davajú peniaze. Ja som 2 x krat rodila na Kramároch, ani raz som nedala uplatok, nemala som tu potrebu, a doktori sa ku mne správali uplne normálne, v pohode, spravili si svoju prácu. Nemôžem na nikoho nič zlé napísať. Ved doktori si nemôzu dovolit odfláknut nejaký porod len za to, že im nedám uplatok!

stut
10. nov 2012

Zdravotnícky pracovník a pacient
1. Zdravotnícky pracovník si vo vzťahu k pacientovi plní svoje profesionálne povinnosti.
2. Zdravotnícky pracovník sa k pacientovi správa korektne, s pochopením, s rešpektovaním
intimity a trpezlivosťou a nezníži sa k hrubému alebo nemravnému konaniu. Zdravotnícky
pracovník rešpektuje pacienta ako rovnocenného partnera so všetkými občianskymi právami
i povinnosťami vrátane zodpovednosti za svoje zdravie.
3. Zdravotnícky pracovník nesmie pomáhať porušovaniu cti a dôstojnosti človeka alebo sa na
ňom zúčastňovať. Každý zdravotnícky pracovník je povinný oznámiť príslušným orgánom
podozrenie z hrubého alebo krutého zaobchádzania a týrania pacienta, a to najmä maloletej
osoby a osoby zbavenej spôsobilosti na právne úkony.
4. Zdravotnícky pracovník je povinný v rozsahu svojich kompetencií zrozumiteľným spôsobom
poučiť pacienta alebo jeho zákonného zástupcu o charaktere ochorenia, zamýšľaných
diagnostických a liečebných postupoch vrátane rizík o uvažovanej prognóze a o ďalších
dôležitých okolnostiach, ktoré môžu nastať v priebehu diagnostiky a liečby.
5. Zdravotnícky pracovník je povinný získať informovaný súhlas pacienta, jeho zákonného
zástupcu alebo splnomocneného zástupcu pred poskytnutím nezvratného zdravotníckeho
výkonu.
6. Zdravotnícky pracovník nijakým spôsobom nesmie zneužiť dôveru a závislosť pacienta.
Všetky informácie získané pri výkone povolania sú dôverné počas života pacienta, ako aj po
jeho smrti.

edibedi
10. nov 2012

@anjelicek30 ďakujem za info 🙂

lin123
10. nov 2012

@domeli ja som chodila šnopu a mozem len odporucit.

domeli
10. nov 2012

@lin123 dík a bolo to v dopoludňajších hodinách či popoludní?

domeli
10. nov 2012

@anjelicek30 snáď to bude tak, ako si prajeme 🙂

domeli
10. nov 2012

@ponyxx beriem, ak sa niečo musí, tak áno - nebudem mudrovať, keď nie som MUDr. Ale vyvolávať pôrod len preto, aby ku mne zazmluvnený lekár nemusel letieť mimo služby... Toto mi príde nefér.

evickav
10. nov 2012

@anjelicek30 ahoj, môžem sa spýtať či treba na poradňu prísť oveľa skôr ako som objednaná, aby som nemusela dlho čakať,,, ja mám ísť budúci piatok o 10.00 na rizikovú a neviem, či mám prísť na čas alebo radšej aj o hodinku skôr,,,

iviatko
10. nov 2012

@evickav ahoj, na ctg nechodis? tam totiz vzdy beru pozadu/nestihaju brat nacas.../, cize skor by som nechodila...ked to budes mat, pojdes do poradne.

evickav
10. nov 2012

@iviatko no ja tam idem 1x a vôbec neviem, čo ma čaká,,, CTG mi nikto nekázal objednať,,, skôr by som povedala, že toto je taká vstupná konzultácia

iviatko
10. nov 2012

@evickav ale na ctg sa musis objednat... s tym sa tam vzdy chodi, ved uvidis.

evickav
10. nov 2012

@iviatko aha, no tuším tam ešte raz zavolám a opýtam sa, lebo sestrička mi nič nepovedala,,, len sa opýtala, či mám doporučenie od môjho gyn. dr. a čo je tam napísané chcela vedieť
ďakujem 🙂

iviatko
10. nov 2012

radsej 🙂 mne tiez nikto nic a tu som sa dozvedela

ponyxx
11. nov 2012

@evickav urcite tam netreba ist bez objednania...ja ked som tam bola teraz vo stvrtok, tak tam dosla jedna pani zo Samorina. Sestricke ju bolo luto poslat domov, ked uz dosla z takej dialky, ale musela cakat... plus do toho dosla pacientka,ktorej ctg si vypytala lekarka. Pani prepustili z nemocnice, ale nieco sa jej nepozdavalo, taku ju poslali na kontrolne ctg, tak tu pani potom aj prednostne brali... telefon je tam 02/ 59 54 25 83.

ponyxx
11. nov 2012

@domeli no ja to doktorecke vysvetlim, ze ziadne vyvolavacky nebudu. Na zmuve je uvedeny spontanny porod, tak taky si aj prosim 😉

evickav
11. nov 2012

@ponyxx ďakujem,,,
no mohla mi sestrička povedať, že sa mám aj na CTG objednať,,, ja som jej povedala, že tam idem 1x a neviem, na ktorú ambulanciu sa mám objednať,,, no uvidím, čo vybavím,,, na budúce budem chytrejšia 😉

domeli
11. nov 2012

@ponyxx držím prsty, nech Ti to výjde tak, ako to má byť - spontánne, bez urýchľovačov. Daj potom vedieť. Ja mám termín až po Tebe (15.12.), tak pozitívne správy povzbudia 🙂

ponyxx
11. nov 2012

@domeli Dakujem, urcite tu budem pisat cerstve dojmy 😀

lin123
11. nov 2012

@domeli ja som chodievala do skupiny od 18tej do 19tej a viem, ze zvykla byt hodina este pred nami. Ale pozri ich stranku a najdes tam rozvrh aktualny. Maju tam aj plavanie pre tehulky a cenovo su najprijatelnejsi v ramci BA.

domeli
11. nov 2012

@lin123 veľmi pekne Ti ďakujem za informácie a prajem všetko dobré

red_kika
12. nov 2012

ahojte zienky. tie ktore ste uz rodili na Kramaroch - co ste mali na sebe ked ste uz boli na porodnej sale? Dali vam erarnu koselu alebo ste mali svoju. Alebo nebodaj hola?

ponyxx
12. nov 2012

@red_kika erar nedavaju..aj pisu v zozname, ze si treba doniest dve, jednu na porod a jednu na prezlecenie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre