Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

poppy1
4. nov 2010

@nikak23 dakujem krasne 🙂

fathi
4. nov 2010

@luculele -tak tak, stastna mamicka = stastne dietatko, zdielam 😉

vejkadu
5. nov 2010

Ahojte kočky,

Asi som už viac menej presvedčená pre túto pôrodnicu, len mám pár otázok. Možno sa to tu už rozoberalo, ale tak hádam chápete, že sa mi nechce čítať všetky strany kvôli tomu.
Mám problém zohnať kojeneckú podprsenku, nakoľko mám veľké prsia. Hľadala som zatiaľ iba na nete, ale jediná stránka čo som našla tak sú tam také ceny že 47 euro...a to akože nemienim dať. No otázka je, či to fakt potrebujem do pôrodnice, lebo doma to akosi neplánujem využiť. Musím si to tam doniesť ? A neviete kde sa dá kúpiť ?
Ďaľšia otázka je, ako to prebieha keď tam pôjdem prvýkrát ten mesiac pred pôrodom, bude niektorá z Vás ochotná mi to popísať ?

Ďakujem pekne

ponyxx
6. nov 2010

Oooo mám tu česť rozbiehať nový deň 😀 , ak ma niekto nepredbehne 😎
Ospravedlňujem sa za opustenie termínu novembrovka o jeden deň 😀
Psrosím zhrňte mi, kto to má už za sebou, lebo je toho veľa na čítanie 😎 a nejak postrádam čas na prelúskanie stránok 😅 😅 .
ďakujem za congratulácie 😀
Takže len tak zbežne ako sa zo mňa stala naozaj mama.
V sobotu na pláne nákupy... 😀 , lenže už som sa zobudila s bolesťami, tak reku dám teplú vodu a snáď prejde, no prd 🙂 na uteráku už bola krvička. Zrevala som na mm, dobalila tašku a šlo sa na príjem. Že reku krvácam a oni že kedy máte dátum, ja že osmeho. A sestrička....no veď vy rodíte.. 😀 . Tak hore na pôrodnicu, kde som si prečkala celý deň od rána cca 9:30 otvorená na jeden centy, a celý deň sa to ani nepohlo. Spravili mi hemiltona....hviezdičky...bolesti sa stupňovali a fasne. Baby neviete si predstaviť tú úľavu keď som večer dostala EPI 🙂 Kto sa rozhodol risknúť bez EPI drržím palce. Nakoniec som sa dočkala 31.10. o 2,25 ráno po vytrápenom pôrode 😖 . Malinkú som nevládala vytlačiť, takže sa do mňa museli zaprieť dve ☹ . Ale keď som počula ako malá začala plakať, tak celá bolesť odišla na druhu stranu sveta 😀 😀 😀 .
Danielka je veľmi dobručká, papkáme každe dve hodinky, a môžte si ich podľa nej nastaviť tie svoje 😎 A inak spí 😎 . Nemá rada prebaľovanie a kúpanie, to aspoň vieme, že vie plakať alebo mrnčať.
Prejem spokojné bábetká 😎

luculele
6. nov 2010

@ponyxx jeej, no gratulka. Vzdy je pekne pocut, ze sa narodilo dalsie zdrave dietatko 🙂 nechces nam trosku popisat aj o nemocnici, o pristupe diktorov a sestriciek a tak?

@vejkadu ahoj, ja som mala povodne kosik D a teraz je vacsi, asi DD a nasla som podprsenky v Eurovei v Bratislave - su tam tri obchody pre babatka. Jeden par podprseniek tam dokonca mali v akcii 20-30 eur za dve. Cenu presne nepamatam. Lenze bacha, lebo do porodu sa tie prsia stale zvacsuju a zvacsuju, takze doporucujem kupit tesne pred, alebo o trochu vacsie. Mne tie, co som kupila pred mesiacom su uz trochu tesne..

ponyxx
6. nov 2010

@luculele nemocnica super, či pred pôrodom alebo po na nadštandarde, sestričky z novorodeckého tiež 😀 česť výnimkám kde sa radia aj sanitárky, ale oni robia len do výšky svojho IQ 😀 . Rodila ma Gerincová, som celkom rada

luculele
6. nov 2010

@ponyxx vdaka 😉

ponyxx
7. nov 2010

treba rátať ale s tým, že na obed si treba zadovážiť niečo vlastné, je tam chladnička aj mikrowele, takže pohoda, veď čo by sme čakali za hotel kde noc stojí 16e 😀 ešteže jedlo nosia na izbu 😀 😀 😀 ...trochu treba pridať s plienkami, mne tých 30 ks nestačilo, síce iba o 1 ks 😀 , ale jeden nikdy nevie 🙂

luculele
8. nov 2010

@ponyxx hiii a za aky cas si potrebovala tych 31 plienok?

rebinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prettybaby
8. nov 2010

@ponyxx ahoj, aj mna rodila gerincova .-)

gumimaci
8. nov 2010

@vejkadu ahoj, kojenecku podprdu zas az tak nutne potrebovat nebudes 😉 mne sa tiez dost zvacsili prsia, ja pouzivam klasicku, len nevystuzenu. Ked pojdes na poradnu, lekar ta prezrie, zhodnoti stav. neviem, ci uz sa aj prvy krat treba objednat na monitor, alebo az ked prides na poradnu. Opytaj sa ked tam budes telefonovat a pytat si termin na poradnu. Ak budes mat nejake otazky tak sa pytaj hned, je mozne, ze to tam bude jak na pase, ak bude vela mamiciek. Tak lekar nebude mat cas ti vsetko vysvetovat. Inak su vacsinou velmi mily.

prettybaby
8. nov 2010

@rebinka mne to nejde, .-)ako tam mam zadat slovensky mobil, skusala som aj s predvolbou slovenskou ,no nechce mi to vziat

zvedavec1
8. nov 2010

@gumimaci ahoj...a kam treba zavolat?

vejkadu
8. nov 2010

@gumimaci
@luculele dakujem Vám pekne. A ako je to s drahým ? Môže ísť so mnou dovnútra na ultrazvuk ? A ked robia UZV majú tam aj 3D, že či neukážu, nedajú foto na požiadanie atd.

Ešte raz Vám dakujem

gumimaci
8. nov 2010

@vejkadu neviem ako je to s 3D, ja som bola inde. Z normalnoho UZV na kramaroch mi ale dr. vzdy vytlacila obrazok 🙂
Otecko s tebou do ambulancie nemoze, ono to tam byva tak, ze jedna pacientka je v kabinke, druha sa vysetruje, tak by to bolo pre tie pacientky asi neprijemne, keby tam bol cudzi chlap 😉

@zvedavec1 cisielko neviem, opytaj sa tvojho gyndosa, alebo pokukaj na webe gyn. ambulancie na kramaroch, sestricka ta objedna. opta sa ta na tt, povie ti co si mas na prvu prehliadku priniest.

tanija133
8. nov 2010

@vejkadu Co sa tyka kojeneckych podprseniek, ja mam jednu a uplne mi staci. V HM v Eurovei maju tehu ohlecenie,a aj spodne pradlo, maju 2 podprdy ciernu a bielu za 19, 90 amaju aj velkosti, a aj v Tecsu na Zlatych maju kojenecku podprdu za 6, 50 , a je uuuplne v pohode a cisla maju aj obrovske, takze ak nechces do toho investovat, tieto ti budu uplne stacit....

kvetinqa
8. nov 2010

ahojte, mna by zaujimalo ako to prebieha u anesteziologa kvoli Epi. Nemusim sa objednavat, proste tam pridem a potom co? Oni mi urobia nejake vysetrenie alebo ako?
A este jedna vec, ked na mna pride porod kam mam ist? Na prijem alebo na urgent alebo na ambulanciu? vdaka

vejkadu
8. nov 2010

@tanija133 jeej dakujem Ti veľmi pekne. Ty si rodila na Kramároch ?

tanija133
8. nov 2010

@vejkadu Nie je za co , tiez mi pripada zbytocne kupovat sprndu za 40 e, a mas ju tak na rok, tieto co som spominala , ti spravia taku istu sluzbu...Ano rodila som na Kramaroch, ved len teraz nedavno, moj Misko ma dnes 3 tyzdne. Bola som so vsetkym a so vsetkymi max. spokojna,ci uz na porodnych salach, sestonedeli - nadstandarte ( ten si urcite zaplat) a aj s novorodeneckym...Uvids aj ty budes... 🙂

romy31
8. nov 2010

@kvetinqa epi sa vybavuje v spájacej chodbe medzi poliklinickou a nemocničnou časťou....číslo dverí myslím 152?....naj je tam ísť tak okolo 10:00 vtedy tam je prázdno, objednávať sa nemusíš...oni keď uvidia tvoje brucho, tak ti prinesú také dve A4, ktoré si prečítaš a vyplníš dotazník...potom si ťa zavolajú dnu, niečo vysvetlia, položíš svoje otázky a hotovka....do knižky dostaneš štempel a papier na zaplatenie 106 E.....potom pred pôrodom treba ísť na krv, mne ju zobrali v poradni
pri pôrode ideš vždy na centrálny príjem....to je tam v kopci, taký samostatný vjazd

katka55
8. nov 2010

@prettybaby ahoj, a ako vyzera ta gerincova? lebo ja ani neviem, kto ma rodil 😒 bola to taka mlada doktorka, blondynka, dost pekna 😉 a sikovna bola 🙂

tanija133
8. nov 2010

@katka55 Ahoj, ak mozem , tak mna rodila mlada , sikovna blondinka, dost az velmi pekna a ta sa volala Masiarova Tatiana, tak mozno ci aj teba nie.... 😉 a Gerincovu nepoznam...

vejkadu
8. nov 2010

@tanija133 a boj aj muz pri tebe? tiez si plánujem po porode zaplatit nadstandart. a ako to chodi na poradniach ? to kazdy tyzden byvaju ? a vzdy robia aj uzv a davaju aj fotky ? prepac, za ten vysluch prosim 😉

katka55
8. nov 2010

@tanija133 to by teda sedelo 😉 ved kolko peknych porodnicok moze byt na kramaroch 🙂 a ozaj, tehotensku knizku ti tiez nevratili? som si ju mohla prefotit, keby som vedela, lebo som ju mala velmi pekne vypisanu...

tanija133
8. nov 2010

@vejkadu Ano,moj priatel bol pri porode, namala som ten papier od Jandovej( psychologicka na Kramaroch, robi psych.pripravu pre oteckov),stacilo, ked sme to zaplatili v den porodu. Nadstandart je prijemne zrekonstruovane prostredie, TV na izbe, 2 rodicky na izbe, kupelka , zachod , sprcha na izbe, vyber zo 4 jedal..... stoji to za to. Ja som na poradni bola 2 krat na Kramaroch, mne bol doporuceny jeden lekar, tak som isla rovno za nim, a robil mi 2 krat aj UZV, fotky neviem , to som si nepytala, a 3 D to sa uz v takto vysokom stadiu nerobi. Ale ano, posledny mesiac pred terminom sa chodi kazdy tyzden na poradnu, robia ti urcite nejaky monitor, vysetrenia a aj UZV.....Kludne sa pytaj.... 😉

tanija133
8. nov 2010

@katka55 Hej to by sedelo... 😉 Nevratili mi tehot.knizku, to ma ani nenapadlo, ale mas pravdu, bola by to pekna spomienka.... 😉

vejkadu
8. nov 2010

@tanija133 super. no a ak sa este mozem popytat tak tu psychologicku pripravu otecko musi absolvovat ? lebo ja mojho pomaly spracuvam nech ide k porodu, ale boji sa toho a viac menej by isiel ak by to na mna prislo a dopredu by sa nic neriesilo, proste by sme dosli zaplatili a bolo. to ked mu poviem, ze musi ist k psychologicke sa bojim ze odmietne. Nechcem ho do toho nutit, ale myslym, ze by mi to pomohlo aj ked som donedavna mala iny nazor. Vraj sa vyslovene nemusi pozerat tam dole, ale stoji pri hlave nie ?
takze si mala zaplateneho doktora pri porode ?

prettybaby
8. nov 2010

@katk
@katka55 no aj K.Gerincova, je mlada, pekna, blond melir vo v lasoch .)

katka55
8. nov 2010

@prettybaby no, tak som si nepomohla 🙂 mohli by to pisat do prepustacej spravy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre