Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lovesista
3. nov 2011

@tulina77 no ja dufam ze mas pravdu (aj ked im ani tak nejde o to zvysenie platov..) tiez verim ze nakoniec pride ku kompromisu a na poslednu chvilu tie vypovede stiahnu. a ano, chodim k doc. plankovi lebo som rizikova.
@miriem spytaj sa plis a potom nas informuj 😉

bibes
3. nov 2011

@lovesista
@miriem ja chodim tiez k Cunderlikovi a spytala som sa, nepovedal priamo, ale vyjardil sa "uvidime co s nami spravia" takze rozumiem tomu tak, ze tiez dal vypoved 😒
Som si ho chcela zazmluvnit k porodu, ale asi to takto nebude mozne, vy uz ste si boli vybavovat zmluvu na riaditelstve? Tam by asi najskor vedeli povedat, ze ktori lekari zostali a teda je mozne ich dostat k porodu.

miriem
4. nov 2011

@bibes @lovesista Ja som si povodne nikoho zazmluvnit nechcela, lebo som tak nejak verila, ze vsetci co su tam su odbornici a postaraju sa aj o mna aj o prcka. Okrem toho, som sa chcela vyhnut tomu, ze ked si niekoho zazmluvnim, tak mi "naplanuju" porod na jeho sluzbu. Stale som optimista a verim, ze sa na poslednu chvilu dohodnu a nijak negativne sa nas to nedotkne... Dam Vam v pondelok vediet, ci mi povedal nieco blizsie.

natas4
4. nov 2011

@miriem ja som mala zazmluvneneho doktora, prenasala som, lezala som v porodnici a nenaplanovali mi porod na sluzbu mojho doktora...ja som sa vyjadrila, ked som tam tyzden lezala, ze nechcem aby mi vyvolavali porod..a tak som nakoniec porodila bez vyvolavacky 😉

miriem
4. nov 2011

@natas4 Tak to si mala super. Dve moje kamaratky, co mali zazmluvnenych lekarov- jednu naplanovali a druhu "urychlili"- napichali ju oxytocinom, aby porodila rychlo a stihla to este pocas sluzby toho lekara. Ale zjavne to zavisi od konkretneho dokiho..

natas4
4. nov 2011

@miriem ale ved ty nemusis s tym, aby ti vyvolavali porod suhlasit 😉

strociatka
4. nov 2011

ja som si tiez nikoho nezazmluvnila, ale priznam sa, ze momentalne dost vaham, lebo sa velmi zle citim a najradsej by som rodila hned, mam taky pocit, ako keby to babatko bolo nenormalne velke, priznam sa, uz mi robi to cakanie dost problem

care
4. nov 2011

@adrianiiita Nebude ziadna, lebo hoci ostala Antolska gynda a novorodenci, nebude mat ARO..teda ziadne epiduraly ani cisarske.

krpcek
4. nov 2011

ahojte. ako to teraz vyzera na Kramaroch? uz aj nejaky lekar odisiel, ci zatial su len vypovede podane?
mam rodit v januari, chcela som si zazmluvnit porodnika, ale toto co sa deje. . . . kazdy den s napatim sledujem spravy, co je nove a zatil moc pozitivnych sprav nie je.
uz ste premyslali, co budete robit,kam pojdete rodit, ked sa to nejako neutrasie?

keziah
4. nov 2011

Kto vie, mozno sa konecne nieco pohne: http://www.sme.sk/c/6126560/prezident-odporucil...

kiwinka
6. nov 2011

na kramaroch na gynde dali vypoved vsetci okrem troch styroch doktorov...aj to su nejaky mladí na polovicny uvezok. a este prednosta stiahol vypoved- inak vsetci maju podane zatial....
ja byt vami, tak si nezazmluvnujem nikoho. a aj tak je to zbitocne, tam su vsetci dobrí podla mna.

kiwinka
6. nov 2011

a tiez nejde len o to ci to doktori stiahnu,,ide o to, ze zamestnavatel nema povinnost tu stiahnutu vypoved prijat! 🙂 riskuju vela vsetci, ktori vypoved podali....

seiv
7. nov 2011

a co riskuju ?ked ich vsetkych vysmari, tak nebude mat kto robit ? nic sa nestane..... vsetko bude fungovat ako doteraz.... zbytocne sa siri panika ...

kaby
7. nov 2011

@krpcek to ze je pozastavena transformacia nemocnic, neznamena, ze lekari stiahnu svoje vypovede... Maju 4 poziadavky, nie jednu.... Na stiahnutie vypovedi mali dost casu... . ☹

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vaio1
7. nov 2011

@kaby musia to vyriešiť do konca novembra, lebo na konci novembra lekárom vyprší výpovedná lehota.

pajka22
7. nov 2011

ahojte baby chcem sa spytat ako to chodi s vyvolavackou na kramaroch?Chcem sa informovat lebo ak do piatka neporodim tak nastup do nemocky..a ked mam vyvolavacku tak partner moze byt odkedy pri mne?dakujem za odpovede....

miriem
7. nov 2011

Caute baby, tak som dnes bola na poradni u Cunderlika a pytala som sa, ako to vyzera v nemocnici a nic urcite mi nepovedal, len ze sa nemam bat, lebo do Vianoc je este dost casu a urcite sa to nejak dovtedy vyriesi...takze som sa v podstate nic nedozvedela a nechcela som to z neho tahat ako z chlpatej deky, lebo asi mu to nie je velmi prijemne, kede sa ho na to vsetky pacientky vypytuju. No ale co s nami, ked sme zvedave 🙂

hajajanka
8. nov 2011

Ahojte. Zajtra nastupujem na Kramare lezat a chcem sa spytat tych viac skusenych 😉 , co si mam vziat. Mam zbalenu tasku klasicky do porodnice, ale ako som vcera pochopila lekara, najprv si polezim (dufam, ze nie dlhsie ako tyzden, pretoze doma mam dalsie dietatko) a potom sa snad dostaneme aj k porodu. Rozhodla som sa zbalit si navyse este jednu nocnu koselu, sp. pradlo, viac ponoziek a hyg. potreby na dlhsi cas. Viac ma uz nenapada. A este sa chcem spytat na standardne izby - ako to tam vyzera, ako to funguje (hlavne sprcha, wc, hygiena). Nadstandard si hodlam platit az ked budem vediet, kedy porodim, lebo takto by som sa nedoplatila.
Miriem, lekari sa k tejto situacii nejako nevyjadruju. Ja som bola vo stvrtok na priprave u p. Jandovej a ta sa tiez k tomu nejako extra nevyjadrovala (moj lekar detto). Vsetci vravia, ze ved sa uvidi, urcite to nebude az tak zle. Tak uvidime...

seiv
8. nov 2011

@hajajanka na standarte predporodnom, budete 4 na izbe. Tri sprchy na celu chodbu a k tomu 2 WC. Nic moc to tam neni, ale ked len tyzden tam mas byt , tak je to ok. Ja som tam bola mesiac. Sestricky su inak mile 🙂

hajajanka
8. nov 2011

@seiv No, praveze ja neviem, do kedy ma tam nechaju. Termin mam az v polovici decembra. Ale snad to prezijem.

seiv
8. nov 2011

a preco tam ides uz teraz ?

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka tak ako pise seiv, da sa to tam vydrzat, ja som tam teraz po porode lezala pri druhom syncekovi. Len by som mozno este k strave - pre mna to nebolo nic moc, taka ta nemocnicna strava, tak pripadne nech Ti potom z domu na navstevu nieco prinesu .)))

hajajanka
8. nov 2011

@seiv Babetko ma dost velky problem, tak asi pojde von o nieco skor a potom sa uvidi, co bude.

seiv
8. nov 2011

aha, tak potom snad dlho nebudu zdrzovat... samozrejme premna bol nadstandart po porode obrovska odmena 🙂 ten bol fajn. prajem aby vsetko dobre dopadlo 🙂

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby Tak stravu si este pamatam 😀 , na to sa neda zabudnut. Po porode som bola na nadstandarde a mohli sme si vybrat z 3 jedal. Po druhom dni som zistila, ze treba si vyberat podla ranajok, lebo vsetko ostatne je k nejedeniu.

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka
@seiv
tak tak, ja som pri Radulovi lezala na nadstandarde (2 roky dozadu), tam sa vybrat dalo, aj ked som mala dietu (no aj tak som sa moc nenajedla .))))
teraz pri Dávidkovi, posledny flek na nadstandarde vychytila kocka,co porodila 15 minut predomnou na vedlajsom boxe .-)

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby Tak tomu sa hovori smola 😠 Ja by som najradsej jednotku, ale neda sa vyberat, tak uvidime, co sa mi ujde.

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka kazdopadne drzim silno palce aj babatku aj maminke a nech ste coskoro spolu doma .)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre