Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

poludnica99
7. okt 2010

@ponyxx ahoj, mne jandova poslala mail, ze co si priniest do porodnice, ale ked tak pozeram, je to to iste ako na nete.

ponyxx
7. okt 2010

@poludnica99 dakujem 🙂

ponyxx
8. okt 2010

žiadne novinky z kramárov? no fuuha.

ponyxx
8. okt 2010

@janka46 ides aj s mm na tu konzultaciu? moj asi nebude moct ☹

kvetinka211
8. okt 2010

DOTAZNIK
Ahojte .. v tejto téme sú super informácie, len nie je v nikoho silách prečítať tisíce strán diskusií za posledné roky na to, aby si človek urobil základný prehľad o tom, ako to chodí v jednotlivých pôrodniciach. Pripravila som preto pre nás dotazník, ktorý by po nazbieraní väčšieho množstva dát mohol priniesť zaujímavé informácie v súhrnnej a prehľadnej podobe. Týka sa 3 BA pôrodníc a pôrodov od roku 2006 (aby to bolo aktuálne). Týmto by som Vás chcela poprosiť o jeho vyplnenie. Po vyplnení uvidíte aj súhrnné dáta. Keď sa ich nazbiera viac, dám sem k dispozícii daľšie závery. Viem, že už bolo pár pokusov o hodnotenie pôrodníc, našla som však len nie veľmi prehľadné stránky. Tuto bude všetko pekne pokope. Dotazník môžte vyplniť na adrese: https://spreadsheets.google.com/viewform?formke... Ďakujem 🙂

janka46
10. okt 2010

@ponyxx ahoj, ja už prípravu otca pri porode mam, teraz by som mala tu k cviceniam absolvovať, idem v utorok (ak mi do toho nič nepríde) a ty?Inak ked som bola ja , tak tam bola ja jedna mamička bez manzela, ze tiež nemohol, tuším bol na služobke či take niečo hovorila 😕

meggie7721
10. okt 2010

Ahojky.Tak už aj naša malinká Stelka je na svete.Narodila sa 5.októbra o 2.58.Včera sme sa vrátili domov z Kramárov.Som zvedavá ako to z dvoma detmi budem doma zvládať,ale hádam časom si spravime nejaký rytmus...

cryonae
10. okt 2010

@meggie7721 no uprimne zavidim a gratulujem 🙂 my sme sa narodili 4.10 a este tu trcime :(
to by aj mne zaujimalo, ako to zvladnem s dvomi diablikmi 🙂

ponyxx
10. okt 2010

@meggie7721
@cryonae obom vam gratulujem k babatkam 🙂

cryonae
10. okt 2010

@ponyxx dakujem 🙂

feith7
10. okt 2010

Ahojte kocky, od ktoreho tyzdna sa zacina chodit k dr. Jandovej na pripravu? vdaka...

priadka
11. okt 2010

@feith7 s predpôrodnou prípravou sa u Jandovej začína najskôr od 25. týždňa tehotenstva. Viem to priamo od nej - pytala som sa e-mailom.

janka46
11. okt 2010

@cryonae Grutulujem!!!!Ako dopadol nakoniec porod, verím, že všetko je OK!!!!!

cryonae
11. okt 2010

@janka46 porod som mala uplne luxusny 🙂

v pondelok rano som sla normalne na poradnu k prochazkovi, ten ma pozrel s poznamkou, ze hore na porodnici sa nepotesia (ze bol natresk), ze som na 4cm a mam ist na prijem, tak som zbehla este domeno po veci a tak, potom prisiel mm a o nejakej dvanastej sme ficali do nemocky, tam nas prijali, vysetrili, bola som uz na 5cm, tak ma poslali na vzdycharen, tam som si polezala a citala mama a ja :D potom mi dali klystir, ale asi nejak malo, lebo ani po pol hodine ma neprehnalo :/ tak som sla aj tak na zachod, ale teda nic moc, ale potom ma ale uz zacali chytat bolesti, to mohli byt asi tri hodiny, o stvrtej mi pustili vodu, v ten okamih sa spustilo peklo na zemi, dali ma na box, zavolali mm, statne predychaval so mnou, obcas sa zastavila sestricka alebo doktorka ma skontrolovat, jedna, ze ako sa super sa to vyvija, ze uz som na 7cm, skoro som jej hlavu urvala, ze LEN?!?!?! a ona ze co len, vsak to je super, a fakt este par kontrakcii a zacala som citit tlaky, ale nie na konecnik, ale ako keby na malu, tak som este zo 2 kontrakcie predychala a rychlo poslala mm zonhnat doktorku, ta ledva dobela, ze ideme na to, uz som na 10, ze tlacime, tak som zatlacila a hned som citila maleho v porodnych cestach, ozvalo sa cvak, zatlacila som zase, doktorka ze staci, oddychnite si, ja ze no to iste a dotlacila som maleho na to druhe zatlacenie von 🙂 normalne som na nas pysna
rodila ma Dr. Gerincova, superska bola 🙂

cryonae
11. okt 2010

a maly sa narodil 16:56 🙂

kvetinka211
11. okt 2010

Ahojte, dakujem vsetkym, ktore vyplnili a vyplnia dotaznik (https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...) .. uz sa to pekne zbiera a data vyzeraju zaujimavo ... vysledkom bude okrem ineho porovnanie spokojnosti mamiciek s porodnicami kramare/antolska/ruzinov .. hodim sem potom link na zaverecnu analyzu ked sa nazbiera dostatok dat. Momentalne vsak dost vyrazne prevazuju vyplnene dotazniky z ruzinova (55%), kedze tam sa k teme viac diskutovalo, hodili by sa preto este nejake dalsie z antolskej a kramarov, aby sme to mali vyvazenejsie. dakujem 🙂

lulkax5
11. okt 2010

Ahojte ma tu niekto termín okolo 12.12 ? 🙂

ponyxx
11. okt 2010

@cryonae tak to si mala naozaj dobre 🙂 . U Gerincovej som bola iba na uzv a mala som z nej naozaj veeelmi dobry pocit. Tak nech sa vam dari aj nadalej 🙂

janka46
11. okt 2010

@cryonae tak som rada, že si hlavne ty spokojná 😉 ako to cele prebehlo a tiež s Mudr.teda hlavne, že to cele dobre dopadlo....ešte raz gratulujem 😵

feith7
11. okt 2010

@priadka dakujem

lulu4
12. okt 2010

@cryonae ahojcek,tak som na teba myslela tento vikend co bol ci nerodis,a ty si uz mala drobca na svete,pocuj ved medzi nasimi huncutmi je presne mesiac rozdiel🙂gratulujem ti a ako som citala tak porod si mala supis a este aj dr.Gerincovu ako aj ja,aj ked ja som mala este aj Rusnaka.a rano pred porodom ma tiez vysetroval Prochazka ze som na 4cm ako ty aj ked u mna to nenabralo take obratky potom.a kedy idete domov ked 10.ste este boli v nemocke,preco tak dlho?a nastrih ti ani nerobili?

cryonae
12. okt 2010

@lulu4 ale hej, nastrih musel byt :( pekne ma trapi teraz :(
neviem, ked sa dostaneme domov, az ked maly dozltackuje.... uz som z toho uplne na prasky
mi mozu vystavit plaketu s napisom sponzor kramarov :(

zvedavec1
13. okt 2010

@cryonae ahoj...mala si mm aj na prvu dobu porodnu teda?

ponyxx
13. okt 2010

otázka: ak zaplatím poplatok za prítomnosť blízkej osoby pri pôrode a blízka osoba sa nebude môcť dostaviť, vrátia poplatok? Ja viem, že v podstate je to banálna suma, ale aj tak.. 🙂

andelik8
13. okt 2010

@ponyxx jasne, vratia. Aj za epi by vratili keby ti ju nepichli

ponyxx
13. okt 2010

@andelik8 dakujem a ako sa máte? 🙂 babatko poslucha? 🙂

andelik8
13. okt 2010

@ponyxx 🙂 malinka je ukazkova. takmer vobec neplacka, v noci spime obe 8 hodin v kuse, stale ju este kojim, na prechadzkach v kociku sa jej paci.... hadam nam to takto dlho vydrzi 🙂

ponyxx
13. okt 2010

@andelik8 jej tak to je super, ze ti takto spinka. A na prechadzky je tento tyzden uzasny 😎 Tak nech vam to naozaj vydrzi co najdlhsie 🙂

cryonae
13. okt 2010

@zvedavec1 no v podstate hej, ked mi pustili vodu tak ma dali hned na box a zavolali muza ku mne a predychaval to so mnou tu hodinu... uzasna podpora, neviem, co by som bez neho robila

@andelik8 jej, to mas malinku za odmenu 🙂 a nebolia ta prsia ked mate 8 hodinovu pauzu? mne by asi explodovali :/

andelik8
13. okt 2010

@cryonae vies co, zozaciatku som mala totalne mokru koselu (aj skrz vlozky do podprdy) a prsia ako kamen... ale nejako sa mi to mlieko upravilo. Posledny tyzden mam dojem ze ho mam nejako menej, ale mala je spokojna, cecok pusta sama ked sa napapa, stale spi rovnako dlho, tak hadam jej staci zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre