Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

seiv
21. máj 2012

@lucica urcite fajn clovek a odbornik...odporucam !!!!!

hradnapani
21. máj 2012

@ponyxx a vidis, to by ma nenapadlo... ja by som tam traposila na tej preplnenej chodbe s poharom 😀 dobre vediet nabuduce s tou skumavkou. este ze je to vecko aj na prizemi, to bola celkom zachrana

seiv
21. máj 2012

@cincilla mno dopadla este dobre celkom ....casom to preboli ...mne to trvalo 6. mesiacov kym som sa dokazala nejak na to pozriet s odstupom

ponyxx
21. máj 2012

babule mi sa tu stazujeme na strasne porody a ako to je v tom zahranici super, co by dali za tie nase "strasne" podmienky zeny v afrike, ci inych rozvojovych krajinach. Mne niekedy len napadne: Kto si nevazi malo, nezasluzi si vela.....Mojej mame, ked som rozpravala o priprave u Jandovej, tak skoro zabudla zavriet usta. Ze ako by sa im rodilo lepsie, keby mali tolko informacii ako mame my teraz...... to len tak na uvahu, o tom ake mame strasne porodnice... 😉

seiv
21. máj 2012

@lilitela mat tak vase starosti......uvazujte nad tym co tu pisete a skuste si precitat, co prezili ine matky a bolo im ukradnute, ci im niekto nieco vysvetlil alebo co ...a ze doktor dobiehal na poslednu chvilu ? a co ? ved aj porodna asistentka by zvladla porod doviest do uspesneho konca ....

lilitela
21. máj 2012

@amouramour Tak do tretice 🙂 Mne nevadi klystir, mne vadi, ked niekto ku mne pristupi a bez ceknutia chce zapocat proceduru. Mozno som mala len "smolu" ze som vychytila taku zmenu a mozno aj obdobie, mozno bolo v tom tyzdni vela porodov, co ja viem... Ale to nikoho neospravedlnuje od jeho cinov. Ked som bola na izbe, napriek vlozkam a podlozke som zakrvacala plachtu. Vizita bola kazdy den, aj tak ma v nej nechali 3 dni. Viete kedy ju vymenili? Ked mala byt velka vizita a mal prist osobne sam pan kral. A este chvilu predtym vbehla do izby upratovacka a zacala mi nad hlavou utierat na tych nocnych svetlach prach. Prave som kojila malu, vsetko na nas padalo do postele. Najprv som ju slusne poprosila, ze nech to teraz nerobi, ze vsetko pada na babatko. Odpovedala mi, ze ved to treba niekedy upratat. Potom som na nu uz prisnejsie, ze nech prestane, nech to robi inokedy. Neprestala. Chapete? Sorry, ja nie...

lilitela
21. máj 2012

@seiv Si si ista? Dcera mala apgar 5, az potom sa stabilizovala.

lilitela
21. máj 2012

@seiv A este jedna prihoda. Krvne testy po porode mi preukazali zvysene hodnoty zrazanlivosti. Nasadili mi fraxiparin. Spolubyvajucej tiez brali krv, ona bola v norme. Mne pichli injekciu 2x, na treti den prisla sestra a zobrala spolubyvajucej krv, ze na zrazanlivost a mne nic. Spolubyvajuca sa jej opytala, ze na co to, ked mala testy ok, (rodila uz po 4x a bola to sestricka, cize mala uz prehlad v procedurach). Odber robiaca sestricka jej odvetila, ze nech to NERIESI. Poobede mala spolubyvajuca krvne testy zase ok. Mne uz nikto injekciu pichnut neprisiel. Na dalsi den sa na vizite pytam doktora, ci uz ten fraxiparin nebude. On ze nevie, ale zisti to. Uz sa v ten den neukazal. Na dalsi den pri prepustani som sa opät opytala na ten fraxiparin a doktorka sa opytala, Vam uz ho nepichaju? No nie. Chapes co sa udialo? Sestricka zobrala krv spolubyvajucej namiesto mna, a kedze boli testy ok, uz nikto nic neriesil. Ja som mohla skoncit s trombozou. Kedze mi mohli domov nabalit iba 3 fraxipariny, musela som sa unuvat z domu 5x na hematologiu, aby som to doriesila. Doma som nechavala tyzdnove decko. Toto vsetko mi vobec nepadlo vhod. Mne sa zda, ze tych preslapov je trochu vela na jednu matku.

lolla25
21. máj 2012

@lucica ahoj.chodila som k nemu do poradne a aj ma odrodil,odporucam,je prijemny a skvely odbornik

lilitela
21. máj 2012

PS: Tromboza je aj smrtelna.

ponyxx
21. máj 2012

@lilitela ako tak to uz naserie.....mala si podat asi nejaku oficial staznost....

lilitela
21. máj 2012

@ponyxx Ja som napisala vedeniu sukromny mail, s tym, ze neocakavam odpoved, ale bola by som rada, keby si to vnutorne vyriesili, a ze, ked pridem k nim rodit druhykrat, ze sa mi to nestane, alebo nieco ine. Neodpisali mi. 🙂 A potom som podala este oficialnu staznost, tykajucu sa inych veci, konkretne titulu BFH, pretoze ja som mala asi fakt smolu, aj v tomto smere doslo k poruseniu stanov, podla ktorych sa udeluje ten titul. Na odpoved cakam.

sofia27
21. máj 2012

@lilitela nieco podobne sa stalo aj mne v oktobri 2010. latku co sa podava do 48h po porode pri Rh inkompatibilite pichli spolubyvajucej (!) a az na moju vyslovnu ziadost aj mne. samozrejme bez nejakeho nasledneho ospravedlnenia. ake je dolezite byt informovany...

amouramour
21. máj 2012

@lilitela no to je mrzute, ze si to tam mala tak...asi zle obdobie, teraz naposledy sa ma pytali vzdy rano ci mam vsetko ciste a ci mi netreba nieco vymenit...len sa cudujem, ze ides tam rodit napriek zlej skusenosti este raz...
@ponyxx to mas pravdu, ja som radsej za porod na sk ako niekde v irsku a podobne, kde lekar zenu skoro ani nevidi a po porode pa domov🙂

bleelka
21. máj 2012

ahojte kocky, viete mi prosim poradit? tento tyzden idem na poslednu poradnu k svojmu lekarovi v 37tt. buduci tyzden som v utorok 29.5. objednana na monitor. aky je dalsi postup? kedy ma objednaju na poradnu? bude to este ten tyzden alebo az na dalsi co bude vlastne uz 39tt? je nejaka sanca aby som monitor a poradnu mala/mavala v jeden den nech sa nemusim trepat zo Senca dvakrat do tyzdna s bruchom a 2,5 rocnym dietatom? dakujem za info!

cincilla
21. máj 2012

@amouramour no prave ze to, chodila ku svojej obvodnej gynekologicke a ked prisiel cas aby si vybrala svojho lekara na kramaroch tak to nestihla lebo rodila cca o 5 tyzdnov skor. Mozno take ponaucenie pre ostatne maminy aby isli do poradne aj mozno o 3 mesiace pred terminom nech si stihnu vsetko dohodnut .

cincilla
21. máj 2012

@seiv a to je to smutne. Stalo by sa dokelu nieco tym doktorom, sestram a inemu zdravotnemu personalu aby si robili svoju pracu dobre a s ludskym pristupom? ktokelvek by v zamestnani pochybyl, alebo mi mal ku klientovi zly pristup bol by potrestany. Zdravotnikom sa vsak takmer vsetko toleruje. Chvalabohu najdu sa aj taky co tuto pracu beru ako poslanie a chcu pomahat. su mili, profesionalny a ochotni. Za to im patri obrovska vdaka. Skoda len ze to nie je u kazdeho standart.

lilitela
21. máj 2012

@amouramour Teraz uz viem, co mozem ocakavat. Verim, ze veci sa mozu zlepsit a snazim sa neverit, ze existuje taka pravdepodobnost, ze sa mi to udeje znova. 🙂

quaxi
21. máj 2012

@bleelka ja som mavala poradne aj monitor v jeden den, povedz pri objednavani ked budes telefonovat, ze takto dochadzas a urcite to nejako vymyslia, pri tom objednavani su celkom ochotni.

lilitela
21. máj 2012

@sofia27 To uz aby pacient kontroloval lekarov (a sestricky).

donka178
21. máj 2012

@bleelka ahoj ja chodievam na monitor c.d 221 a ked ma dr objedna na dlsiu poradnu tak sa idem objednat na monitor poviem ze kedy mam poradnu a oni ma objednaju na ten isty den ale skorse ako je poradna 🙂

donka178
21. máj 2012

@lucica ja som teras bola na rizikovom a on sa o mna staral ... amozem ti povedat ze supr dr 😉
ale aki je pri porode to naozaj neviem
🙂

sissmiss
21. máj 2012

@ponyxx
@amouramour k tomu prvemu, ze mozeme byt rady ze nerodime ako zeny v afrike....nuz...Platime si urcitu zdr.starostlivost a mame urcity zivotny standard. Predstav si situaciu, ze ides k svojmu zubarovi, vies ake su odporucania, vies aka ma byt starostlivost ktora je garantovana v zakonoch nasej krajiny, vies ze si platis. A zubar ti spravi nieco cim vies ze ohrozuje tvoje zuby, vies ze pouziva zakazane latky a material a vies ze za nasledok to ma zhorsenie stavu tvojich zubov. K tomu je neprijemny, zvlast necitlivy, krici na teba, voli jemu pohodlnu polohu, ale tebe sa v tej polohe nedaju dobre otvorit usta. Takze ides tamk tri krat za zivot a povies si, ze ved to odtrpeli ini, odtrpis aj ty. Cele to robi preto, lebo je tak zvyknuty, je arogantny, tebe sa zhorsuje stav zubov, kedze pouziva nevhodny postup tak nasledok je ze nebudes uz nikdy bezbolestne jest zmrzlinu. Zubar ale dostane za kazdu komplikaciu ktoru sposobi pouzivanim nevhodnych postupov zaplatene, kdezto keby nezasahoval, v 90% by si tie zuby poradili same (co je premrstene prirovnanie, ale cca tak to je s porodom, ak je prirodzeny a bez zasahov, tak nie su komplikacie, ak je rizikovy, vtedy je potrebna starostlivost lekara pre zachranu zivota. Preco ale robit z prirodzenej veci patologiu, ak nou nie je, preco neriesit len ak ta patologia je....) a on by nedostal nic. Ja by som k takemu zubarovi asi nesla...a to sa jedna len o zuby, nie dieta. Mne je jedno kto ako chce rodit, komu vyhovuje a nevyhovuje holenie a klystyr, oxytocin...ale ked viem ze je to nevhodne, ze to ma urcite nasledky, preco by som sa tomu mala podriadovat? Ja neprikazujem nikomu aby siel mojim sposobom, ani neposielam taku zenu rodit do ciny, aby si to vychutnala s este viac liekmi a s este vacsou bezmocnostou, preco by som ja s mojimi informaciami mala prizmurit oci a pretvarovat sa, preco by som mala platit za nieco v inej krajine co v mojej krajine moja nemocnica tvrdi ze robi, dostane granty a ocenenia a nakoniec to vlastne vobec nerobi? Preco maju niektore bfh titul? Ked nedodrzuju nic na zaklade coho ten titul dostali. Ved ked je to take zle, splnat tie podmienky bfh, preco to oficialne neodmietnu a nezavrhnu? Preco sa k tomu hlasia ale v realite povedia ze e-e, toto je zle, bububu...

danjelca
21. máj 2012

no ja vidím jedinu pomoc odliv rodičiek z takých nemocníc. Kým bude napráskané nič sa nezmení.
Lenže kam?

ponyxx
21. máj 2012

@sissmiss ak je niekto nespokojny, tak ako to riesila @lilitela, mozno mala dokonca na nemocnicu viac zatlacit. Su tu tieto fora a na internete niekde existuje stranka, na ktorej sa dane nemocnice hodnotia. Ano, aj mna vela veci prekvapilo a znechutilo, na chvilu, lebo som si povedala, ze mrzuta sestricka mi nestoji za zmienku. To by som sa len ponizila na jej uroven. Lekarska starostlivost je vec druha to je jasne. Lilitela sa tu krasne o tom rozpisala a je jasne, ze obstala na Kramaroch zle. Chyba personalu. Co ti tiez nikto nezaruci je to, ze ak niektori doktor odrodi jednu pacientku super, pretoze je to jeho znama, alebo mu lepsie primastila do vrecka, dalsiu nezazmluvnenu odrodi rovnako... Je samozrejme smutne, ze negarantuju to, co pisu.
@danjelca ma pravdu u nas moc na vyber nie je. A 1200€ zvysnych nemam aby som si mohla zaplatit Koch. 😒

danjelca
21. máj 2012

@ponyxx zoznam nemocníc je super vec..ale napríklad ist rodiť do Banskej Štiavnice ked to na mna príde nie je pree každu ženu, takže pre mna pripadá zoznam do úvahy len v okolí TT.

bleelka
21. máj 2012

@quaxi
@donka178 DAKUJEM kocky, takze ked som teraz objednana na prvy monitor, poradnu budem mat inokedy, ale na dalsi monitor sa objednam spolu s poradnou? lebo teraz na tento prvy monitor som sa objednavala telefonicky a som sa pytala aj na poradnu a oni mi povedali po telefone, ze ma potom budu instruovat... pri prvom tehotenstve som to mala tak, ze som mala monitor tiez v utorok a prvu poradnu v piatok, ale tam som uz nesla, lebo som den predtym vo stvrtok porodila... no a teraz mam v piatok zubarku, cize v ten tyzden mozem mat poradnu len v utorok v den monitoru, co pochybujem alebo v stredu alebo vo stvrtok ... ale to sa asi nebude dat, to sa asi objednava na dlshiu dobu dopredu, nie zo dna na den, ci?

bleelka
21. máj 2012

@danjelca ak cakas prve, tak by si to stihla aj do BS pekne po dialnici 😉 pri druhom a dalsom tehu uz to ide rychlejsie, tam by som uz asi neriskovala ci to stihnem... ale dochadzat tam do poradne mesiac pred porodom kazdy tyzden je teda dost. bratrancova zena rodila obe deti v BS a ona je z BB.

danjelca
21. máj 2012

@bleelka to nemyslíš vážne🙂))ist každý týžden vo vysokej tehotnosti do BS a potom tam uhánať po dialnici v krčoch🙂))))taká amazonka som neni

bleelka
21. máj 2012

@danjelca no vsak hovorim, ze je to moc, kebyze len odrodit, tak je to ine, ale tie poradne mesiac predtym, je fakt dost..., vsak po dialnici si tam za hodku a pol 😉 co napriklad ja zo senca na kramare v spicke mozem mat aj za hodku :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre