Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

veronika66
15. máj 2012

baby ktorému doktorovi chodievate do poradne na kramáre ?? Prosím popište mi tu čo sa robí keď idem prvý krát do poradne na kramáre do nemocnice 🙂 🙂 🙂 ďakujem pekne

radka1414
15. máj 2012

neviete nahodou kolko dni po termíne davaju vyvolavacku?

lucia16911
15. máj 2012

@radka1414 ja som išla po 7 dnoch po termíne do nemocnice a na 8 den mi vvolávali a porodila som...

amouramour
15. máj 2012

@radka1414 mna prijali po 7. dni prenasania, prvy den mi nedali vyvolacku, len vysetrenia a potom dva dni vyvolavali a kedze nic isla som nakoniec sekciou...

adinkag
15. máj 2012

@radka1414 mna priajali 3 dni po termine prvy den tiez len vysetrenia a az na 6 den po priajti som porodila po 5 vyvolavckach

amouramour
15. máj 2012

@adinkag fuha, no mne dali dve a kedze sa absolutne nic nedialo, tak to zbytocne nenatahovali

marianka0101
15. máj 2012

Ahojte, ja sa chcem opytat na tu vyvolavacku, napr.
@adinkag , to tych 5 vyvolavaciek si ako zvladla? Alebo je mozne, ze dostanem vyvolavacku a vlastne nic sa nedeje, ziadne kontrakcie? Lebo mne davali vyvolavacku, bolest potom bola strasna a nakoniec akutny cisarsky ☹

amouramour
15. máj 2012

@marianka0101 tak mne dali napriklad 2x pol tablety prostinu a nedialo sa vobec nic, ani bolesti, nic

marianka0101
15. máj 2012

@amouramour fuuu, aha... Lebo bolo mi to cudne, keby mi dali 5 takych ako mi dali tu 1 tak to urcite neprezijem. Ja neviem ani co mi dali, tabletku ale nie, nieco do zili, ale bola to ozaj sila. A davali mi na 7 den, to som mala prist rano na 9:00, no v noci o 1:00 mi voda odtiekla

anjelik3
16. máj 2012

@emka1 Ani ja som nemala zazmluvneneho lekara, tiez som si vybrala porodnicu Kramare...a ked to na mna o pol druhej rano prislo, s manzelom sme nasadli do auta, cca za tristvrte hodiny sme boli v BA a o pol piatej rano bola mala na svete...odrodila ma mlada pani doktora Katka Gerincova a velkou pomocou boli porodne asistentky, ktore mi malu takpovediac "vytlacili" von - na piate zatlacenie...co sa tyka samotneho porodu, vela si nepamatam, kedze som "spala" 😀 Takze ani epiduralku som nepotrebovala 😀 Na utlmenie zrejme postacili nejake tie analgetika, ktore sa pocas porodu davaju - teda myslim, ze som nejake dostala... 🙂 Okrem toho, ja som sa upenlivo modlila pocas celeho tehotenstva modlitbu k Sv. Dominikovi, ktory je patronom tehotnych zien, a On naozaj pomohol!!! Vrelo odporucam - www.dmc.sk/pasik. Na poziadanie vam ho poslu priamo domov zdarma, len im treba napisat ziadost..🙂 drzte sa, buduce mamicky..🙂

lucica
16. máj 2012

Baby, mam malu otazocku. Ako to chodí s partnerom pri porode? ked pridem napr. do porodnice na 3 cm otvorená a ešte neidem rovno na porodnu salu ale len na čakačku. Može tam ísť so mnou manžel? Môže byť pri mne odkedy ma privezie do porodnice? Teda chapem, ze prve vysetrenie po prijme budem sama, ale potom ked ma presunu na cakačku, tak ako to tam prebieha? Resp. ako to pri takom klasickom nekomplikovanom porode prebieha po prichode na prijem?
Ďakujem velmi pekne

emka1
16. máj 2012

@lucica .... na cakacku manzela urcite nepustia, niekedy tam mozes byt par hodin, niekedy aj 3 dni. Manzela k Tebe pustia, az ked bude na porodnom boxe, vtedy mu zavolaj a daj mu vediet, ze uz rodis 😉

adinkag
16. máj 2012

@marianka0101 vies co kazde rano pred vizitou mi dali prostin co jak sa to volalo do krcka maternice to zavadzanie ma celkom bolelo chvilku kontrakcie a nic az na den 5 den co mi ju dali oobedea niec a okolo 15tej ked mi robili monitor som dostala take kontrkacie ze som uz ani lezat nemohla:( tak potom som sla natu predporodnu miestnost prosim ta epiduralku mi nemal kto pichnut lebo tam pichali akurat jednu babu ale nemam dojem ze by jej to nejak pomohlo ja som behala vkuse do sprchy tak ani neviem ked presne voda otiekla cca okolo 18tej som tam stola nejaju upratovacku nech zavola setru no strasna ochota sestra dosla ze vy ste prvorodicka ze vy este nemozte rodit porodne saly plne sla som na vysetrovnu a uz halvicka sa stlacila 18.57 bola mala na svete porodnu salu som videla az ked ma uspesne na 3krat zasili .....tolko moja skusenost

adinkag
16. máj 2012

@amouramour u mna to natihali kedze som silna cisarsky moc nechceli kvoli hojeniu

ponyxx
16. máj 2012

@imzuna pardon, tak dnes som sa vyviedla z omylu na 222 je naozaj poradna 🙂

lucica
16. máj 2012

@emka1 Tak načo je potom otecko pri porode, keď pri tej dosť podstatnej časti kedy by mi mal pomahať pri mne nie je. Na pôrodný box sa kedy vlastne dostanem, ako dlho pred samotným narodením bábätka? približne

ponyxx
16. máj 2012

@lucica ono je to podla mna s tym oteckom individualne, moja skusenost. JA som dosla na 1cm otvorena, takze po vstupnej prehliadke som povedala muzovi, cakajucemu na chodbe, ze nech mi ide nieco kupit a aka je situacia. To som bola na cakacke tak od desiatej rana. Vodu mi pichli o dvanastej vecer a kazali mi zavolat manzela. Ten mi potom po klystyre pomahal chodit do sprchy, cvicil so mnou na fit lopte a pod. On pri porode byt nechcel, takze som si ho nechala zavolat po siti. A oteckovia pobehovali po oddeleni aj pocas dna, teda s mamickami. Vraj to vela zalezi od lekara na smene...

ponyxx
16. máj 2012

@veronika66 musis si tam kuratko zavolat a oni ti daju termin do poradne, lekarov je tam spusta, tak neviem podla coho to priradzuju

emka1
16. máj 2012

@lucica .....ja som prisla do porodnice rano o 5.30 hod, mala som kontrakcie kazdych 5 minut, urobili mi zakladne vysetrenie a povedali, ze mozem ist na porodnu salu, ze rodime - manzel isiel rovno so mnou. Na porodnej sale som bola s manzelom vacsinu casu sama, obcas ma prisli skontrolovat porodne asistentky, ktore kontrolovali kontrakcie na monitore a anestezilogicka mi chodila davat pravidelne davky epiduralky. Takze cisteho casu som bola v porodnom boxe asi 6 hodin - dcerka sa narodila o 11.30 hod. Potom este 2-3 hodinky po porode nas nechali vsetkych troch samych na sale aj s dcerkou, kym ma potom nepreviezli na izbu - manzel isiel po obede domov.
Na cakacke som nebola, ale je to klasicka mala izba s 3 postelami, kde su len cakatelky, ako som uz pisala, u kazdeho ma porod iny priebeh, manzel sa k Tebe dostane az na sale, dovtedy bude bud cakat vonku, alebo pojde domov - nikdy nevies, ako rychlo sa porod rozbehne. U prvorodiciek je to dlhsie, u druho a viac rodiciek je to vraj rychlovka 🙂. Ja som zvedava, ako to bude teraz pri druhom porode, mam pocit, ze mam vacsie obavy, ako pri prvom porode, ktory bol podla mna celkom v pohode 🙂.

veronika66
16. máj 2012

@ponyxx ja viem už som sa objednala do poradne len som chcela vediet akých lekárov a či sú dobrý

ponyxx
16. máj 2012

@veronika66 ja si myslim, ze su v pohode....ja som si nezazmluvnovala, alebo si nemyslim,ze by ma niektori z doktorov zle odrodil 🙂

veronika66
16. máj 2012

@ponyxx a ktorého si mala pri pôrode doktora?

emka1
16. máj 2012

@veronika66 .... ja som chodila pred 2 rokmi do poradne k Dr.Ferakovej a potom ma presunuli k Dr.Dzidzikovi - tie poradne su rychlovka, najdlhsie je cakanie na monitor a potom cakanie s vysledkami k Dr. Obycajne Ta len prehliadne, pozrie na kolko si otvorena a pozve Ta o tyzden na dalsiu poradnu. Ak by sa nieco dialo, tak Ti povie, ze mas prist zbalena v ten a v ten den a nechaju si Ta uz tam.

amouramour
16. máj 2012

@lucica no bohuzial to je preto, ze na tej cakacke ked je plno su aj tri maminy a predstav si tam este 3 oteckov...by asi nik nemal sukromie...ale mozno sa da zaplatit si sukromny porodny box - teda neviem ci na kramaroch ale niekde sa da

amouramour
16. máj 2012

@imzuna inak nemusis sa bat, nadavat nebudu, oni su mili...a teda ja som sa nacakala ovela menej ako v sukromnej nemocnici kde som mala plateny presny termin...na poradni som cakala raz a to 15 minut....niektore mamicky chodili v jeden den, ked sa dohodli
@ponyxx na ultrazvuk ale posielaju na 8.poschodie:)

ponyxx
16. máj 2012

@veronika66 ja som mala Gerincovu a bola fajn,
@amouramour niektore uzv robia na 214, ja som bola dnes na screeningovy na 8micke, ale na druhy screeningovy idem na 214tku, oni to maju nejak rozdelene..

amouramour
16. máj 2012

@ponyxx moze byt, ja som tam chodila az od 36tt, takze som zazila len jeden🙂

anjelik3
17. máj 2012

A tiež súhlasím s babami, na Kramároch sú naozaj profesionálni lekári, takže sa vôbec nemusíte obávať...len sa treba modliť a veriť, že všetko dobre dopadne...pozitívne myslenie je dôležité...a sestričky sú tiež veľmi milé... 🙂

ewicka223
17. máj 2012

Prave sme sa vratili z tyzdnoveho pobytu na Kramaroch.......... Skusenosti a pocity zmiesane...... Najma bacha na Dr. Rukavicovú !

amouramour
17. máj 2012

@ewicka223 a co bolo na nej zle?mne sa zdala mila...
@anjelik3 tak sestricky sa najdu aj menej mile, ale v principe je vacsina fajn🙂ja som nezazmluvnovala a lekari na jednotku s hviezdickou🙂

jana776
17. máj 2012

@lucica ahoj, ja som prisla do nemocnice otvorena na 5 cm, kontrakcie kazde 4 min. Na cakacke som vobec nebola, po vysetreni a pusteni vody ma dali rovno na porodny box aj s manzelom. Tam sme boli viacmenej sami kym neprisiel porod, asi 6 hodin, a potom este asi dve hodky aj s malou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre