Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

mimikyky
19. okt 2007

Ahojte kočky 🙂

Ja mám štyri deti,a z toho posledné tri som rodila na Kramároch,prvého syna na Zoške, druhú dcéru s Dr.Valentom,na Kramáoch, a to bol môj najkrají pôrod 😀
tretiu dcéru s Dr.Slezákom,to bolo také nemastné,neslané,
a posledného syna som rodila kedˇ slúžil Dr.Valent,ale sestričky sa ani neunúvali ho zavolať,až na šitie.
Na izbe na šestonedelí so mnou ležala Slezákova pacientka, a viem,že pre neostatok času ju ani nestihol po pôrode riane prezrieť na UZV a mala problémy lebo iný lekári našli zle vyčistenú maternicu, musela na kyretáž

zuzannas
19. okt 2007

Ahojte, zdravim Vas uz z domova...pisem ako som slubila, hlavne pre Ren..takze co sa tyka kramarov mozem vylucne iba odporucat!! 🙂 pristup doktorov aj sestriciek velmi profesionalny a milY, teda poviem vam, ze som cakala, ze to bude horsie, ale fakt super! snazili sa mi to ulahcit ako sa dalo (je pravda, ze cely porod prebehol u mna velmi rychlo-za 4hodky) len skoda, ze 1 dobu porodnu musel moj drahy cakat vonku, pustili ho dovnutra az hodinku pred porodom...ale aj tak by tam asi moc nepomohol kedze mi robili este vstupne vysetrenia. Len jedno negativum - toalety (to som im aj chcela povedat, ale akosi som nestihla...) na toaletach je velmi silny prud pri splachovani, co zapricinuje vyprsknutie stolice von z misy 😖 😖 to jedine bolo fakt hruuza!

A ked mozete urcite chodte na nadstandard - sa to oplati si priplatit (izby velmi pekne), taktiez pristup sestriciek velmi ochotny, mala som pri nich pocit dovery, ze sa na ne mozem s hocicim obratit, hlavne lakatcna sestra p.Lavotova je fakt perfektna! 🙂 🙂

babulka
20. okt 2007

Zuzannas, gratulujem k nadhernemu syncekovi a prajem vela, vela zdravicka. Pozerala som fotecky, maly je rozkosny. 🙂 Uprav si v pase, ze uz nie si tehulka 😉
Vratim sa k Dr. Slezakovi - je pravda, ze on je taky nemastny - neslany, urcite su tam razantnejsie a dynamickejsie typy (napr. Prochazka alebo primarka), ale to asi nie je podstatne. Ja som ho mala pri plnovanej sekcii, spolu s Dr. Klimentom (tiez fajn clovek), a vsteko klapalo ako hodinky. predomonou odrodil porod vakuovym extraktorom (alebo tak nejako sa to vola, len viem, ze hovoril, ze sa ospravedlnuje, ze som musela dlhsie cakat, ale ten porod predomnou sa skomplikoval). Inac potom som sa rozpravala s mamickou, co rodila predomnou a hovorila, ze ich obidve zachranil, ze bol perfektny, rychlo a spravne zareagoval a pouzil ten extraktor. A chodil ma pravidelne kontrolovat, informoval ma aj o stave maleho (ten bol hned po narodnei operovany v detskej fakultnej, tak sa spojil priamo s chirurgom). Ale asi je to naozaj o tom, ake mame kazda poziadavky a predstavy. Niekomu viac vyhovuje "vtipalek", niekto je z takychto lekarov nervozny.

zuzannas
20. okt 2007

Dakujem Babulka velmi pekne 🙂 este chcem pozdravit Jaju, este raz diky moc... 😉

jaja25
20. okt 2007

Ved si bola uplne vzorná mamina a pacientka. Mna si ani nepotrebovala. Zvladla si to, ako keby si uz doma mala 3 deti. Prajem Ti, aby sa Ti darilo a aby Ta Adamko posluchal... 😉 😀

zuzannas
20. okt 2007

Vdaka Jaja.. 😅 😀 si zlata,,, zatial Adamko pekne papka a dufam, ze bude vsetko okej aj nadalej 🙂

ren1
20. okt 2007

Ahoj Zuzannas, dakujem za info 😀 Potesilo ma, ze si si na mna spomenula. Jaja nas informovala ako si na tom a z toho som vyrozumela, ze Jaja tam asi pracuje...

VSETKO NAJLEPSIE K MALEMU ADAMKOVI, NECH STE ZDRAVUCKI, NECH MALICKY PEKNE PAPKA AJ NADALEJ A TEBE, CO NAJRYCHLEJSIE ZOTAVENIE!!!! Som fakt rada, ze ste to zvladli na jednotku. Dufam, ze aj ja budem taka vzorna mamina a pacientka ako ty! 😀

Inak, chcela som svojho Ivka pri porode aj pri 1. dobe a prave sa dozvedam, ze to asi nie je mozne. To ma velmi mrzi a bojim sa, ako to zvladnem. Predstavovala som si, ze bude cely cas pri mne a bude tak mojou psychickou oporou. No necham sa prekvapit...

zuzannas
21. okt 2007

Ahoj Ren, Vdaka moc! si mila... 🙂 😉
...ano Jaja tam pracuje, na novorodeneckom oddeleni..keby si cokolvek chcela vediet, kludne sa pytaj! rada Ti poradim 😀

ren1
22. okt 2007

Ahoj Zuzannas, prave som si pozrela Tvoj album a maly je fakt nadherny! 😵 Take malicke klbko stastia...
Dnes idem k svojmu lekarovi a mal by mi robit aj ultrazvuk, tak opat uvidim malicku po dlhsom case. Mal by mi asi uz aj povedat presnejsi termin porodu a aka je velka...
Ja mam velmi vela otazok, tak ak, ti neskor poslem IP. Dakujem za ochotu! Zatial pekny den... 🙂

matak
22. okt 2007

Zuzannas Gratulujem, praje Vam vela vela zdravicka stasticka a lasky..
Chcela by som sa ta opytat ci si mala zazmluvneneho lekara alebo si to nechala na nahodu?

uznetusim
23. okt 2007

Ahojte 🙂 , tak sme od včera doma a okukávame sa. Edris je v škôlke, Denis spí a ja periem a upratujem...ono mi tí moji dvaja muži narobili riaden bordel za tých 5 dní 😀 . Pôrod bol megarýchly by som povedala, krpcec veru nepočkal aby ,al spolu s bračekom narodky - on chcel mať SVOJ dátum 😉 . Celé to začalo teda v tú stredu o 16.00. To som prišla práve z Tesca, predtým som bola pešibusom na pošte a Tescu, potom po malého v škôlke a znova v Tescu - tam sme kúpili kolotoč nad postieľku. Prišli sme domov zmontovali ho a ozvala sa prvá kontrakcia, po 10 minútach ďalšia, tak som si povedala že pre istotu odvolám mužíka z roboty. Hneď potom som mala kontrakcie po troch minútach. 😕 . Zatiaľ som dobalila nejaké veci do tašky, osprchovala sa, aby som im tam nesmrdela 😀 , nachystala mužíkovi papať, aby nešiel hladný, lebo veď som nevedel koľko to bude trvať. 🙂 Prišiel, ja už obutá, Edris nachystaný k babke a čakala som kým sa naje pri dverách s taškou 😀 . V mesta najväčšie zácpy - no veď poobede každý z práce 😖 . Odovzdali sme Edrisa - čakali ho babkovci už na parkovisku a pokračovali na Kramáre. Ja som si predýchavala 😀 . Dorazili sme na príjem o 17.15, vzali ma hore na sály a mužík čakal predo dvermi že čo mu povedia - kedy má prísť. No lenže o pár minút ho volali k tlačeniu - malý bol von o 17.55 😀 . Nestihli sme ani klystír - čiže som sa im tam asi povšetkovala 😕 , ani monitor ani tlak zmerať ani nič. Drzo som predbehla všetky baby na čakačkách 😀 . Čiže moje bolesti trvali - také tie ozaj au - asi 15 - 20 minút. 😀 Šitíčko som cítila troška viacej ako minule - ale som si zacvičila aspoň - dvíhaním panvy - 😀 . A pred siedmou som už bola na izbe a krpca doniesli o deviatej. Aj somsa pýtala doktora, kým ma šil či už môžem ísť domov 😀 . Nuž nestihla som sa ani unaviť, ale veď super. 😀 Miery už napísala Jajuš - 3720 g a 52 cm, včera po prepúšťaní mal už kokonca viac - žrúúúút jeden. 😀 Inak Jajuš takééééééééto veľlkééééééééé ďakujéééééééééém. Si perfektná 🙂 😉 😀 😵 , už len kvôli Tebe by som rodila aj ďaľšie dítko na Kramároch, len na inej izbe ako 210 a 211 - chichi. 😀 Ja žiaľ - inak to nejde - musím drozdíka vytrepať dnes na 15 minút von - o pol tretej po malého do škôlky. A ešte takýto hnusný čas. Nuž musím ho nababušiť a šprintom tam aj nazad. Mi je ho ľúto ale muž už nemôže ísť skorej z roboty - oni sú tam taký ,,fasa" kolektív. 😠 Až bude trocha viacej času, ešte napíšem a hodím nejaké foto do albumu. Len ja technický magor, ..... 😖 🙄 Ahojte zatiaľ. 😉

certica
23. okt 2007

uznetusim, supeeeer!!! moc gratulujem, taky perfis porod by brala kazda vsetkymi 20-timi 😎

ren1
23. okt 2007

Uznetusim, tak som si prave dychtivo precitala Tvoj prispevok. Fakt som ani nedychala 😀 No ja ziram, co si vsetko stihla a ako to stihas!!! Vsak si ako taka raketa 😀 Klobuk dole ako si to zvladla! 😉

Vsetko naj naj naj Tebe aj malickemu drobcekovi, nech mu chuti papat aj nadalej a Ty nech si stale taka plna energie a samozrejme tiez nech ste zdravucki!!! 😉

Mna to, podla vcerajsich sprav od Dr., caka kazdu chvilu. Vraj to vidi na buduci tyzden. Tak som zvedava, ci budem taka superrodicka a supermama ako Uznetusim a Zuzannas. 😅

Zuzannas, mrkni IP. 😉

uznetusim
23. okt 2007

chichi vďaka Ren1 😀 , len dnes ešte nemusím variť 🙂 - svokra poslala fašírku ale zajtra už sa varenie pridá a to veru neviem ako budem stíhať. 😀 Ale keď musíš, tak musíš...... 😉 A želám minimálne taký rýchly pôrod ako bol ten môj. 😀 Inak baby ja od soboty myslím iba na ťuťu-muťu 😕 😵 , nuž ešte si počkám, keby to šitííííčko neťahalo....chichi 😀 , asi si uštvem mužíka tak o mesiac..... 😀 Keď ani v tehu sme nemohli....... 😝 Musím pokukať nejakú antikoncepciu..... 😀 😀 😀 😀

martina46
23. okt 2007

Uznetusim vitaaaaj! Som kazdy den zvedavo pozerala, kedy sa ozves, este som bola zvedava, ci Ti to vyjde s tym notebookom v nemocnoci 🙂
Tak sa velmi tesim, ze si to mala takto rychlo - velmi zavidim, tiez chcem tak - a ze ste ok.
Ja uz chcem tiez rodit, teda este nie, ale aby mi to rychlo ubehlo. Strasne mi lezie na nervy to "lenosenie" doma 🙄 no ale co uz. Pocitam kazdy den. Zajtra idem do poradne, mam trosku nervy, ci sa nieco nezhorsilo 😒 ale snad nie 🙂
Tak sa drzte s novym babatkom!!!

ren1
23. okt 2007

Uznetusim, dakujem za to zelanie rychleho porodu ako si mala ty! To by bolo fakt suprovneeeeeeee 😀
Na to tutu-mutu budes musiet asi este nejaky ten den pockat 😉 , ale potom neviem neviem, ci budu tvojmu muzikovi ostatni muzi zavidiet, alebo ho lutovat, ked sa ho chystas ustvat 😀 😀
Ozaj a ta antikoncepcia sa moze uzivat, ked sa koji? Neciti ju ten drobec v materskom mliecku? 😕

ren1
23. okt 2007

Martina46, nesmies mat strach, mysli pozitivne, zajtra drzim palecky, aby si dostala len same pozitivne spravy v poradni 😉

uznetusim
23. okt 2007

Ahoj martina46 😉 , neboj všetko bude OK. Vidíš kam ja som to až ťahala so skráteným krčkom a bábom nízko 😉 . A presne ako som sa bála - plodová voda bola zelená už. Ale našťastie bez následkov. 🙂 Aj lekár povedal, že na to akú mal vodu, je super. 😉 Ozaj ten notbook mi muž aj doniesol do pôrodky, ale nevedel spustiť internet 😠 , tak som mala aspoň liečenie - chichi. 😉 A ren1 antikoncepsiu môžeš - jasné že nie hocakú, pri prvom som mala Cerazette, ale ten už nechcem, lebo som počula o ňom všeličo zlé. 😒 Ale v kufríku, čo sme fasovali pri odchode, bol nejaký letáčik na antikoncepciu, len nepíšu ako sa to volá, vraj ,,informujte sa u svojho gynekológa"....čiže budem musieť. 😉 Keď sa mi podarí vyzistiť viacej tak dám vedieť, čo to je zač. Aaaa tramtadadáááá sa miu podarilo dať nejaké foto do albumu. Album je pod menom uznetusim, ako mam aj nick. 😉 tak kto chce môže kukúúúvať. 😉

lenusa
23. okt 2007

Ahojte babulky, tak gratulujem uznetusin 🙂 si šikulka...

Ja sa všetkého bojím ako to bude....jaja čo si zo sebou treba zobrať do nemocky? Ja som totiž na PN a v papieroch mám písané, že cervix dlžky 41,3mm a vag. niečo mäkkšie skrátené na 2,5cm čo to znamená?? Ďakujem za radu...a u koho sa treba nahlásiť, ked chceme ísť s manželom pozrieť na tie pôrodné sály?

uznetusim
23. okt 2007

Lenusa - s tými dĺžkami neviem. 😒 A na tú prehliadku sa ide v rámci prípravy otecka na pôrod. Najskôr je pokec a potom sa ide na sály - ak sa práve nerodí - , a nahlásiť sa treba u MUDr. Jandovej - ona to vedie. Len myslím, že máte ešte dosť času 😉 . Veď ak, tak si zavolaj a ona Ti povie lepšie. 🙂

ren1
23. okt 2007

Uznetusim, Denisko je nadherne dietatko!!! 🙂 A ako plačka drobec jeden 😀
A Edris je tiez zlatucky!!! Mas ty ale krasnych syncekov. Pocuj a ty po porode vyzeras fakt dobre. Tak dobre vyzerala aj Zuzannas. Ja nechapem ako to robite baby! 🙂

ren1
23. okt 2007

Uznetusim, my sme boli na tom stretnuti s Dr. Jandovou minuly tyzden a neisli sme pozerat saly ☹ Ani nepadla o tom zmienka, ze sa to vobec da?! 😠 Kebyze ma to napadlo na tom stretnuti, alebo by nam bolo povedane, ze sa to da, tak by sme sa hned isli pozriet.

ren1
23. okt 2007

Lenusa, poslala som ti IP, tak mrkni! 😉

uznetusim
23. okt 2007

Ren1 asi potom mali nejaké pôrody - vtedy sa nedá tam ísť. My sme vtedy šli ale ukázali nám iba šestonedelie, lebo tiež bol pôrod. 😉 Aj tak som si ho nepamätala z prehliadky potom 😀 . Teraz už som bola ,,ako doma". 🙂 My sme tentoraz prípravu obišli - však Jajuš 😉 😀 - . A že vypadám dobre? No vďaka - chichi. Len by to chcelo umyť hlavu už.... V stredu som šla ,,vyparádená" rodiť. Čerstvo umytá hlava, vyžehlené vlasy, vytrhané obočko, zafarbené vlasy....a o 17.55 som bola ako sléééépka.... 😀 Všade my všetko stááálo 😵 spotená ako prasiatko 😀 a obočko strapaté ako Brežnev....musím dať dokopy všetko zasa....Apropo dala som dole zatiaľ 6 kíl - ako som predpokladala....Čiže mám teraz 64....no ešte zvyšných 14 a budem fit...ale neponáhľam....ono to pôjde samo aj keby som nechcela ako aj pri Edrisovi 🙂 😀 😉

ren1
23. okt 2007

😀 Uznetusim, ja som tiez doteraz pribrala 16 kg 😝 /tiez povodna vaha 50kg/ Ledva sa hybem, to nie ako ty s vrtulou v zadku si behala do Tesca a z Tesca 😀 A fakt si isla k porodu ako na bal?!? 😀 To je parada! Paci sa mi to! Ked herecka, tak aj ked ides vyniest smeti, co?! 😀 Teda nechcem porod porovnavat s vynesenim smeti 😅 Ma napadlo take prirovnanie...

glorita
23. okt 2007

uznetusim,zuzannas, blahozelam ku krasnym detickam 😵 😵 😵
vy ste pri kom rodili?nechce sa mi uplne vsetko citat,ledva vidim na oci z toho pocasia...

tak ja som bola pevne rozhodnuta pre dr.slezaka,vraj je profesional a ma trpezlivost pre mnozstvo otazok co sa hlavne prvorodieciek tyka,ale ked som si teraz precitala nejake vase prispevky,hlavne o tom cisteni maternice,tak ste ma priznam sa trochen vylakali..Snad sa mi take cosi neprihodi...Dr.Valent je ako stary?citam,ze si ho tu velmi chvalite....
😵 😵

Teda dr.jandova mi povie co vsetko treba doniest so sebou do porodnice,ze?

martina46
23. okt 2007

uznetusim, ren1, dakujem vam za povzbudenie 🙂
a co sa tyka tej obhliadky saly a ostatneho, na jedinom cviceni, co som stihla absolvovat, o tom dr. jandova hovorila. udajne odkedy tam uz nerobi cvicenia sestricka, co to mala na starosti, obhliadky sa nerobia. ale pre upokojenie, vraj aj ked sa to dalo, vysla tak 1 z 10, prave kvoli prebiehajucim porodom.
idem kuk album... 😉

ren1
23. okt 2007

Glorita, ano Dr. Jandova okrem ineho posiela mailom zoznam veci do porodnice. Co sa tyka spominanych Dr., tak nemam skusenosti.

uznetusim
23. okt 2007

ren1 práveže vôbec, to len ku koncu som sa už hnevala že vypadám ako zrúda. Tak som šla radikálne, reku že už keď nosím vyťahané gate a sveter 3 mesiace vkuse, tak aspoň vlasy a obočko. Inak nemám problém ísť v teplákoch aj do obchodu 😀 Glorita, ja som rodila u Čunderlíka - sme sa ,,zrazili" pred pôrodnicou, práve šiel do služby - tak ma mal na začiatok ako aperitív - chichi, takú rýchlovku 😀 . Ešte som sa stihla sestričky opýtať že kto te je - aby som aspoň meno vedela že kto ma ide rodiť 😀 . A bolsvetový, aj si nechal ručičku mágať chvíľu - pri jednej kontrakcii, potom to prebral mužík. 😀 A od Jandovej na sedení dostaneš zoznam vecí ktoré si máš priniesť. 😉

glorita
23. okt 2007

ren a ku komu ides Ty?ja sa priznam ,osobne som sa este s nikym s kramarov co sa porodnikov tyka nestretla,len myslim ze s Plankom a KOvacovou pri uzv... 😕
tak zijem len z referencii.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre