Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

martina46
24. okt 2007

Nuž glorita, necítila som nič a tá imunita... práve je mesiac, čo som bola chorá a stale mi stekajú hlieny, kašlem z toho, aj keď už je to lepšie, ale nič moc aj tak. Nos mám síce voľný, ale nie je to v poriadku, už s tým asi nič. To už je 3. choroba od začiatku tehu ☹
Doktor povedal, že možno ešte ku koncu urobia jeden ster, že ak sa to aj podarí teraz preliečiť, neznamená to, že sa sviňa streptokok nemôže vrátiť. A že počas pôrodu ešte nejaké antibiotiká aj tak budú, asi na ochranu bábätka. No a teraz som bola vlastne 2.x na Kramároch, chodím k dr. Plankovi do rizikovej poradne.
Elize, takže takto to robíš, striedačka každé 2 týždne- akcia- ležanie, musím odkukať 😀
Uznetusim, trošičku energie pošli, každej z nás, aj tak Ti ešte veľa ostane 😉 a som Ťa vystriedala, teraz sa ja pýtam, či už niekto čaká k Plankovi. A došla som 9:20 a bola som prvá!

matak
24. okt 2007

Martina46 neboj sa vsetko bude ok co sa streptokoka tyka.Ja som ho pri druhej dievke mala tiez. Dali mi antibiotika pocas porodu, ty bolo dieta chranene aby sa nenakazilo.Pri prvej dievke som ho nemala.Proste kde sa vzal tu sa vzal....neviem.Lekar hovoril ze moze byt kdekolvek v tele.Cize bolo treba po porode zistit kde sa nachadza, co znamena absolvovat kopletme vysetrenie celeho cloveka.
Ani som presne nevedela co to znamena, lebo problemy som nemala ziadne.Iba kamoska mi hovorila ze o tom citala v MAMA a JA, az zostala vystrasena co sa docitala,akurat bola tehptna.Ja som o tom nevedela nic a bola som v klude.
Takze:
Elize nie vzdy je dobre lepsie vediet ako nevediet.Asi zalezi od situacie a osobnosti cloveka ako vie znasat taketo neprijemne situacie.

martina46
24. okt 2007

Ja o tom streptokokáči nechcem tiež vedieť viac... 🙂

julova
25. okt 2007

no babule hlasim sa do "Klubu streptokokovych" 😖 😀...ale tiez nezistujem viac...verim mojej Dr. a staci mi co mi povedala ona...lebo na nete sa najdu aj tak tie najnegativnejsie veci...sa nebudem plasit... 🙂

ren1
25. okt 2007

Ahojte kocky 🙂 ,
mne robil Dr. tiez ster pred tyzdnom a vysledky dopadli ok 🙂 Tiez si myslim, ze toho "koka" netreba velmi studovat po nete, lebo sa zbytocne vystrasite. Kedze citam, ze to ma viacej tehuliek, tak fakt je to asi nieco "bezne". Tak drzim palecky, aby ste sa preliecili a k porodu boli fit 🙂

uznetusim
25. okt 2007

Ahojte 🙂 , ja som sa včera už nedostala k PC - okupoval ho krpec. 😠 A ešte mal potom hysterický záchvat keď sme mu ho vypli o 22.00!!!!!!! 😠 No na zabitie. Potom som ho nejakym zazrakom dostala do postele - teda potom, čo fasol od tatíka na zadok. 😖 Ja dnes nevarííím, upratala som si a dám potom neskôr prať. Inak všetka moja činnosť. A chcem ísť dnes NAOZAJ chvíľu spať. 😀 Martina posielam energiu....... 😔 😔 😔 😔 😔 😔 ....prišla ? 😀 A vidíš, som vravela ýe je všetko OK. Streptokoka som nelapila ja ani prvý raz ani teraz. Čiže neviem, ale ozaj ho má každá druhá, čiže žiadneho boja. Dnes ideme s Denisom k lekárke - odniesť správu a na prvú prehliadku či čo. Malo sa to do 24 hodín, ale keď nás púšťali v pondelok tak už tam nebola, v utorok sa jej nedalo celý deň dovolať - až včera sa jej muž konečne dovolal a povedala že dnes o 15.30 máme prísť. Brzda jedna. A inak teraz sa pozerám po nete kvôli tomu dôchodkovému poisteniu - treba to dať do 15 dní od narodenia bába. No ibaže tam potrebujem rodný list a ten bude až o týždeň - tak čo akože teraz? Dobre si to vymysleli ozaj teda. Bude museť mužík skorej skúsiť volať na matriku či už to majú alebo čo. 🙄 . Včera mi krpec - menší - zaspal o 21.00 a spal s jednou ceckatou prestávkou až do 5.00 😕 😲 , som kukala. Nuž teda idem skúsiť UŽ NAOZAJ haji, Brúúú noc. 😀

uznetusim
25. okt 2007

Hlásim úspešný spánok od 10.30 do 11.30. 😉 - potom ma zobudil tatko 😀 , bol na kafčo, ale aj tá hodinka dobre padla. Malý spí STÁLE - od 10.30. Asi je to aj tým počasím. 😖 Baby ja som asi degeš - Denis má len 8 dní a ja myslím na tretie bábo - zastreľte ma.... 😵 , keď ja som ale VŽDY chcela aspoň tri deti.... no lenže v dnešnej ekonomickej situácii a ,,podporou" štátu 😝 , no lenže som nemyslela že budem na tretie myslieť týždeň po pôrode. Ešteže to nečíta môj mužík - asi by ma dal na liečenie 😀 , keď mne to brucho chýýýýýýýýýýýba ☹ . Ja som sa mala asi narodiť pred 80 rokmi keď mávali aj 8 detí....chichi nuž nič musím sa odreagovať nejako.... A ZASA si tu píšem sama, potom keď píšete vy, tak už je tu nasáčkovaný krpec a nemám šancu...a mužík dal notbook preč.....to je robota teda.... 😠 . Nuž ahojte zatiaľ. 🙂

martina46
25. okt 2007

ahoj uznetusim, si zlata, dakujem za "energiovu" podporu 🙂
a nie je to u nas tak, ze na prvu navstevu babatka pride lekarka domov 😕 ?? si neviem predstavit, ze pojdem niekedy v decembri abo v januari, ak bude -10, s babom von 😅 to je cudne...
a k tomu dochodkovemu poisteniu, myslela som, ze staci to vyplnene tlacivo... ale ved fakt, tam musi byt nejaky doklad ze babo existuje 😖 😅, to tlacivo si mala zo socialnej, alebo z nemocnice? kamoska hovorila, ze aj v nemocnici by to mali mat.

...varila som vianocnu kapustnicu... 😀 dobre od veci, ze...?

uznetusim
25. okt 2007

kapustnica mňaaaaaam, ale pre istotu počkám do Vianoc - skrz bruško Denisove - aby náhodou nemal problémy. Inak u nás varí kapustnicu mužík - perfektnú - ja robím šalát a obalím žraloka. Lebo kapra neľúbi môj muž - vraj smrdí 😀 a filé tiež máva sem tam kostičku 🙄 . Ale aspoň Edrisovi nič nehrozí... 😉 No niektorí lekári chodia domov, niektorí nie - ako naša ,,herečka", ale opýtaj sa jej , lebo s miminkom by sa nemalo ísť von už pri - 5 stupňoch 😉 A dôchodkové - v nemocnici nič nedajú - , tlačivo je buď na nete - tam si to stiahneš alebo osobne na sociálke. Môžeš vraj poslať aj poštou spolu s kópiou rod. listu, ale tam podpisuješ ešte také čestné vyhlásenie, že nemáš iný príjem a neviem či ja aj to na nete...hádam hej. Inak by to bolo od veci že jedno môžeš poslať a jedno osobne. Ale u nás nikdy nevieš.... Nacicial sa a ZASA spí...chichi 😀

gagarinka
25. okt 2007

Ahojte, ja sa chcem spytat na to cvicenie na Kramaroch. Bola som na prvom sedeni u dr. Jandovej par dni potom, co im sestricka, ktora robila cvicenia aj prehliadku porodnej saly, dala vypoved. Takze tam mali trochu zmatok a netusili este ako to bude s cviceniami. Takze sa chcem spytat, ci tam niektora z vas teraz niekedy bola? Nie ze by som bola taka zhava do cvicenia, ale rada by som sa aspon naucila dychat, nech ma to nemusia ucit na porodnom stole 😀

gagarinka
25. okt 2007

A niekto sa tu pytal na zoznam veci do porodnice na Kramaroch, mne ho dr. Jandova poslala, takze ak mate zaujem, posuniem dalej...

ren1
25. okt 2007

Uznetusim, si si mala radsej dat ako uzivatelka MK prihlasovacie meno nie "uznetusim", ale "duracelka" 😀 Aspon, ze si si doobeda trosku pospala. A ked citam, ze ty po tyzdni porodu chces tretie baby... 😅 ...ale to z teba vyjde 😀 Som zvedava, na co ja budem mysliet po tyzdni po porode.... 😉

Inak, co to tu za tlacivo k dochod. poisteniu spominate? Nie som akosi v obraze...

Martinka, ja som sa s buducim detskym lekarom nasej malickej rozpravala a vravel, ze do 24 hod. po prepusteni z porodnice mu mame bud volat a by prisiel, alebo ak, tak prideme my za nim.

Gagarinka, ja sice budem na Kramaroch rodit, ale nechodim na cvicenia. Tak dufam, ze to zvladnem aj bez cvicenia.

gagarinka
25. okt 2007

Ren1, tak mi potom dufam povies, ci si to zvladla aj bez nacviku 😉 Ja by som to tiez najradsej skrtla zo svojho zoznamu "veci", ktore treba do porodu stihnut 😎

ren1
25. okt 2007

Gagarinka, no nic ine mi uz nezostava, len to zvladnut... 😉 Urcite dam potom vediet...

megg
25. okt 2007

Tak sestricka Stefanakova dala vypoved? Jeee to je skoda, strasne mila osobka to bola a cvicenia viedla perfektne. Inak mne celkom pomohlo cvicenie na Kramaroch, dokazala som si pomoct aj sama od bolesti, ktore trvali hrozne dlho(tym co nas naucili) a tiez aj pri samotnom porode to slo bleskovo, kedze som vedela ako dychat 😉

martina46
25. okt 2007

Uznetusim, pošli prosím recept na kapustnicu do IP, by som rada porovnala s našou 🙂 A to je veľmi super, že rozmýšľaš už o ďalšom drobcovi, mne sa to veľmi páči 😉

Gagarinka, ja som sa informovala o cvičeniach zhruba v tom čase ako Ty a už som aj na jednom a asi aj poslednom bola. Býva to teraz v pondelok, stredu a štvrtok o 11 a robí to Jandová, ja by som tam kvôli tomu dýchaniu šla určite. Ono sú tie termíny mesiac dopredu narvané, takže treba sa prísť zapísať ďaleko dopredu. Na jedno cvičenie sa môže zapísať 12 maximálne. Ale Jandová povedala, že aj ak nie je voľné, treba sa prísť pozrieť a skoro vždy sa stane, že niektorá nepríde, tak môžeš potom cvičiť nezapísaná. Ja sa tam chystám aspoň si sadnúť keď nemôžem cvičiť a odpísať si tie cviky a inštrukcie o dýchaní.

Ren1, s tými detskými lekármi je to teda asi individuálne, skúsim zohnať takého aby prišiel 😉
To tlačivo treba zo sociálnej poisťovne, je to potvrdenie o narodení bábätka. Pozri na ich stránku pre dôkladnejšie informácie, idem aj ja 🙂

martina46
25. okt 2007

Ako hovorí megg, nie je to márne tie cvičenia. Mne bolo tiež ľúto, že sestrička Štefanákova skončila, že som ju nezažila, lebo som dobré veci počula o nej.

gagarinka
25. okt 2007

Ja som sa tiez na nu tesila, lebo som o nej citala len dobre referencie, takze ma zamrzelo, ze som vystihla zrovna ten cas, ked odisla. No skoda. Tak tam niekedy zbehnem, lebo co som sa tam x-krat pokusala dovolat, marna snaha... ☹

martina46
25. okt 2007

Áno, s dovolaním sa je problém.

gagarinka
25. okt 2007

Niekde som citala, ze je najlepsie volat okolo 7, vtedy sa ju da este ako tak zastihnut, ale ked ja mam vtedy este hlboku noc 😔

martina46
25. okt 2007

o 7 rano??? 😖 😅 😕 to je naozaj drasticke. ja som sa dovolala raz niekedy poobede. ona tam totiz je, ale zvykne mat takmer stale vyveseny telefon. potom ak, napisat mail. posielam Ti do IP

gagarinka
25. okt 2007

dakujem 🙂 keby mal niekto nahodou najcerstvejsie informacie z "telocvicne" tak prosim sem s nimi 🙂

uznetusim
25. okt 2007

Ahojte, 🙂 ren1 - tá sociálka... - do 15 dní od narodenia bába musíš ísť na sociálku s rodným listom a prihlásiť sa na dôchodkové poistenie - aby za teba platil štát + podpísať čestné vyhôásenie že nemáš iný príjem. 🙄 . Inak sa ti nebude rátať poistenie do dôchodku - respektíve sa bude rátať až odo dňa, keď sa prihlásiš potom. Niektorým babám sa stalo, že to zistili až po 6 - 9 mesiacoch a tie majú teraz v nenávratne - nikto im to nazaplatí spätne 😠 . Martina - na tú kapustnicu sa ho opýtam a dám recept, len on nič neváži - všetko je ,,od oka" ale zakaždým je perfektná 😀 . Malý ma vyhadzuje od PC - tak idem. Zajtra sa ozvem. 🙂

martina46
25. okt 2007

ja sa chystam buduci tyzden v utorok na prednasku o kojeni a potom ten dalsi vo stvrtok pojdem "posediet" 😉 na cvicenie, po cviceni mam poradnu.

ren1
25. okt 2007

Uznetusim, ja som si dnes nastudovala na nete vsetky mozne tlaciva/papierovacky, ktore treba "vybehat" po porode... Tu inspiraciu ste mi dali vy, ked ste pisali o tom dochodkovom poisteni. No poviem vam, je toho dost. Nasla som napr. tuto stranku:
http://budatko.budatinska.sk/index.php?clanok=c...

Inak dakujem za informacie. Ako super, ze existuje MK!!!! 🙂

martina46
26. okt 2007

Ren1, svetovy link!! Vdaka 🙂

zuzannas
26. okt 2007

ahojte, ano ja som chodila k p.Stefanakovej, bola fakt super! 😀
...ale mne osobne neviem ci tie cvicenia dako pomohli, pri samotnom porode som vyuzila iba tzv. psie dychanie, ale co sa tyka rad, tych som sa tam dozvedela mnoho - aspon pre tie sa tam urcite oplati chodit, pretoze vam poradi fakt niekto fundovany... 🙂

ren1
26. okt 2007

Matinka46, rado sa stalo. Dufam, ze viacej tlaciv netreba, i ked tomu az tak velmi neverim pri dnesnom byrokratickom state 😒

ren1
26. okt 2007

Ahoj Zuzannas, tie rady boli iba ohladom porodu, alebo aj take do zivota ohladom dietatka?

gagarinka
26. okt 2007

Ren1, ja som pocula ze ohladom vsetkeho, vraj na cokolvek si sa spytala, tak si dostala odpoved. Preto mi je luto, ze som tu sestricku uz nezazila. Ale mam kontakt na jednu pani, ktora robi tiez taketo cvicenia myslim ze v ProBiose, je byvala porodna asistentka, ale u nej sa plati 110 Sk ze za cvicenie (mozno sa cena zmenila, kamoska k nej chodila pred rokom). Robi to niekde v Ruzovej doline. Ale tiez pomoze, poradi, nauci dychat a dokonca som pocula, ze vie aj nejaky cvik, ako pred porodom otocit dietatko hlavickou dolu, ked je naopak... 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre