Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

valka
17. jan 2008

ahoj kacenqa...idem po poriadku...na obhliadku sme sa este uplne nedohodli, ale chcem sa popytat svojho lekara, ci by som nemohla ist kuk, ked bude mat sluzbu...so stanicnou je vraj dost komplikovane sa dohodnut...maju toho vela...ale este som to neskusala...uvidime...
o pruzincovi neviem, ale uz tu kde tu padlo jeho meno, takze asi bez problemov...skus zavolat a nechat sa prepit..ja mam len cislo do ordinacie cunderlika, ale netusim, ako sa tam vsetci striedaju...sestricka ti urcite poradi...02 59 54 27 94 🙂
co sa tyka cvicenia, je to o nahode, lebo tam naraz moze byt max 12 zien, co je dost poddimenzovane na potreby...ale nema kto cvicit...jedna zena (jandova) je malo...no ona za to nemoze... 😒 teda dostat sa tam znamena zapisat sa tak 2 tyzdne dopredu...ja chodim cvicit aj do fitka na zochovej k barbore a je fakt super...vsetky dychania a tlacenia tam s nami presla...ale cvici sa aj tak naozaj - light aerobic...
pripravu treba dohodnut najskor mesiac pred porodom, znova cez jandovu...na telefone je zriedka, skor jej napis mail : katarina.jandova (zavinac) kramare.fnspba.sk je velmi mila, tiez sa za nou chystame 🙂
povinna vybava je na http://www.dietaaja.sk/porodnica_kramare.htm je to zoznam, co posiela jandova...

tak to je asi vsetko 🙂

kacenqa
17. jan 2008

ahoj valka, dik za info. ten zoznam si pozrem, aj ked tusim som ho uz citala 😉 ja momentalne chodim na pripravu do GPN, tam to mam vramci starostlivosti, takze nejake dychacky mam za sebou ale predsa len som rozmyslala, ze je lepsie robit pripravu tam, kde chcem aj rodit. tak sa skusim opytat na maili.

inac poslem ti do IP tlf, ked by ste sa na tej obhliadke dohodli, rada sa pridam, ak mozem. tak zatim tolko.

maca28
17. jan 2008

ahojte,chysta sa niektora rodit na kramaroch koncom marca?

tonita
17. jan 2008

Kacenqa- juj tak som rada, ze aj ty mas termin tak ako my. Tesim sa 🙂 A co je este lepsie, ze aj ty chodis do GPN- mozno sme sa aj stretli. Inac aj ja idem na poslednu poradnu v piatok(zajtra) ale az na 11:30.
Zacala som chodit aj ja na cvicenia- bolo to super len potom mi Dr. zakazala lebo mi makkol krcok. Takze takto. S Valkou sme sa nedohodli ale chceli by sme nejako po tom 21-om. Mozem sa este spytat ku kt. Dr. chodis do GPN?
Tak na tie kramare by sme mohli ist spolu na tie poradne 😉 Ja som rozmyslala ako som uz pisala, ze by som chcela ist k Čunderlikovi alebo Prochazkovi. No o tom Pruzincovi som este nepocula. Jaj toho tolko je. Ja sa chystam za Jandovou ked budem na kramaroch snad sa mi to postatti ju tam zastihnut. Dohodnut sa ohladom otecka pri porode a tak...

Valka ahojky.: Tak co uz si v pohode docestovala domov? Dufam, ze ano.
Inac dozvedela som sa, ze sestricky su tam v pohode a ti aj ukazu odd. ked tam dojdes cez vikend a tak...

kacenqa
17. jan 2008

tonita: ja ma poradnu o 10.00 ale odtial idem hned na profylaxiu, lebo ta zacina tiez o 10.00 tak sa tam mozno aj zajtra stretneme. ja chodim k Maresovi.

co sa kramarov tyka - prochazka mi je vrcholne nesympaticky, bohuzial, lezala som 2x tento rok v CMFM, ten prvyraz s mimomaternicovym, robil mi dake vysetrenia, ked som sa ho na utz pytala, ze teda co tam vidi, lebo to som bola cerstvo 1x tehotna a este som vobec nemala paru o tych vsetkych ultrazvukovych terminoch a pojmoch, tak najprv mi povedal, ze sa musia poradit a ze potom mi povie, a ked sa mu vecer uracilo prist pozriet a pytala som sa, ze co mi teda je, sa na mna osopil, ze ved mi to hore na utz povedal... a ked som tam lezala teraz s tymto tehu v lete, tak chodil na vizity len aby sa nepovedalo, dosiel maximalne rano a vecer a cela vizita trvala asi pol minuty a to sme tam lezali na izbe tri...predpokladam, ze ked nanho chodia taketo chyry, bude urcite dobry odbornik, ale ja holt potrebujem aj troska ludskejsi pristup a on sa spraval total arogantne a mne to nepasovalo. cunderlika nepoznam, aj ked sa tam premlelo okolo vela doktorov, tak neviem, ktory by to mohol byt. este poznam slezaka, to je taky tichy pan, ale tiez sympos, ale od jednej kocky, co tam v lete lezala tesne pred porodom som pocula, ze sa s nim dohodla, aj cislo jej na seba dal, a lezala tam 3 dni a ani sa na nu pozret nedosiel ani nic nejavil nejak zaujem ze by ju chcel odrodit, tak neviem. mne robil v gpn 2x morfologicky utz, ja som bola spokojna.

inac mozem ist do poradne k jednemu a rodit u druheho na kramaroch? ja len ze teda ten pruzinec nema napisane poradne...tak preto sa pytam

tonita
17. jan 2008

kacenqa viem pochopit aj teba aj tych lekarov. Sama som zdravotnicka tak viem, ze niekedy mame toho strasne vela ale....Niekedy by sme sa mohli spravat k pacientom aj mierumilovnejsie. 🙂 Inac ten Slezak mi bol velmi sympaticky ked mi robil USG. Taky jak anielicek, zlatucky

kacenqa
17. jan 2008

tonita - no v zime s tym mimomaternicovym, tak ja som bola vobec prvy krat v zivote v nemocnici, pre mna to bol total deprimujuci zazitok a este aj s takouto vecou, a havne mi nikto nic nechcel povedat, to, ze mi idu zobrat dietatko som sa dozvedela asi 20 minut pred zakrokom a ked som sa rozplakala, osopili sa na mna sestry, ze nemam revat, lebo ma nezoperuju ked budem mat plny nos soplov...no aj tak chcem ist na tie kramare 😉 mame to relativne najblizsie a uz to tam poznam po tych 2 hospitalizaciach a ak by sa podaril ten pruzinec, tak by som bola celkom spokojna 😉

na slezakovi jedine, co mi vadilo bolo, ze rozpraval straaaasne potichu, mala som problem mu obcas rozumiet, ale inac taky premyslavy pan, ziadna velka voda.

tonita
17. jan 2008

kacenqa a chces si zazmluvnit doktora k porodu alebo len toho co chytis pri sluzbe. Inac davas si aj epiduralku? Ja som nad nou rozmyslala a asi si ju dam.

kacenqa
17. jan 2008

no epi by som chcela. a zazmluvnit asi jedine, zeby siel ten pruzinec, aj ked tiez este nie som uplne 100% presvedcena, ani neviem, ci na to budeme mat....sa to teraz s platbami rozsypalo na vsetky strany, tak uvidime.

valka
18. jan 2008

ahojte kocky, takze som uspesne docestovala...a uzivam si dazda na orave 🙂
vidim, ze sa tu rozprudila druzna debata 😉
co sa tyka tej "navstevy" na odd, tak sa mozeme dohodnut aj na vikend a skusit to len tak....na blink....
co sa tyka poradne na kramaroch, tak som sa dohodla s cunderlikom, ze mozem chodit k nemu do ordinacie a nemusim na kramare, mam to blizsie a moze so mnou manzel...aspon uvidi ten nas zazrak...naposledy videl luciu v 20 tyzdni...takze na kramaroch v poradni sa asi nestretneme ☹
ale na akekolvek ine stretnutia sa tesim 🙂

alififi
18. jan 2008

tonita doporucujem ti zaplatit si epiduralku, ak vydrzis a nebudes ju potrebovet, tak ti prachy hned vratia. neni to zle mat taku poistku, ked budes mat chut *skrabat steny*
ked ju nebudes mat zaplatenu dopredu, tak mas smolu, uz ti ju nikto potom neda

tonita
18. jan 2008

Alififi no ja sa ju chystam urcite uz po dnesnej debate s porodnymi asistentkami dat. Ako ty hovoris ked ju nebudem chciet- co v mojom pripade asi nebude pravda tak mi peniazky vratia 🙂

ren1
18. jan 2008

Ahojte "kramarcanky",
som nu na skok... Pisala mi Jaja /tie, co uz porodili vedia o kom je rec, zlata to sestricka na Kramaroch na novorodeneckom/, ktora vas vsetky nechava pozdravovat, ze nema teraz notebook a tak cas na MK. Uz je na inom novorodeneckom, kde su chore deticky, ale vraj je to super vidiet, ked odtial odchadzaju zdravucke. 🙂 Ak bude mat cas, tak sa ozve aj sama.

Baby, ja len som zahliadla rec o epi. Ta je k nezaplateniu. Necitila som ziadnu bolest, ked mi ju dali a vlastne ani predtym som poriadne necitila kontrakcie, ale pre istotu som si dala pichnut aj epi. A tiez som si ju zaplatila, ze akoze poistku 😉

tonita
18. jan 2008

ren 1 a je to fakt pravda, ze tie kontrakcie tak utlmi ta epi, ze nie su bolestive? To si citila len tlak alebo ako?

deniska30
18. jan 2008

Kočky ja len k tomu Pružincovi. Mne robil cisársky - bola to náhoda - mal službu, ale môžem ho každému len odporučiť - veľmi milý a sympatický s ľudským prístupom.

kacenqa
18. jan 2008

ahoj deni - no to ja viem, otazne je uz len, ci sa mi podari si ho zazmluvnit, ci to unho ide...dufam, ze ano. vsetci sa trepu k cunderlikovi alebo slezakovi, nehovorim, su dobri, ale tym padom bude u nich urcite terminovo natrieskane. preto zvazujem pruzinca, lebo som s nim mala dobru skusenost...no, snad budem buduci tyzden mudrejsia 😉

kyliefox271
19. jan 2008

tonita ja som taktiez ako ren ani poriadne kontrakcie necitila,resp cakala som nieco 1000x horsie takze sa ma pytali,ci chcem napozaj epi,dala som si ju a potom som uz necitila vobec nic.tak mi to utlmilo.mozno pocitis jemne tlaky,ale to je nic.epi je super 😉

ren1
19. jan 2008

Tonita, par hodin pred porodom som "konecne" nieco citila v pravidelnych intervaloch, ale tie tlaky/bolesti boli ako ked mas menzes. Cakala som ako kyliefox neskutocne bolesti a nic 😀 Potom mi dali, tesne pred samotnym porodom, nejaku injekciu, aby som citila tlak na konecnik a ako Dr. zavelil zatlacit, ked isiel ten tlak na konecnik, tak som zatlacila asi 3x a malicka bola vonku 🙂 Doslova do 3 minut! 😉

katakata
20. jan 2008

kacenqa, mne robill pruzinec sekciu, nahodou,a boll neskutocne zlaty...u neho jedineho som zaznamenal ludsky pristup...mal dobru naladu vedel ukludnit a hlavne zachranil ma...ja som sa po dvoch dnoch brutal bolesti vobec neotvarala zvaldla som to len da sest cm a malasa uz tlacila von...mala zle ozvy...kukli sa na mna asi traja dr ten jeden isiel normalne s pruzincom do konfrontacie ze to dame aj na tych sest sak "branka uz je zajdena! ale pruzinec trval na SC lebo ze to je riziko a ze ked sa neikto po dvoch dnoch nepootvara tak to neide...bol mimoriadne ludsky mily...fakt mi strasne pomohol..urobil svoju robotu vyborne mala nebola ani pridusena...a potom sa na mna prisiel pozriet aj na chodbe ked sa stretol sa zaujimal ako sa mam a isiel sa ja cielene pozret do mojej karty ked sa mu zdalo ze mam teplotu...bol fakt fajn...ale neviem aky je pri normalnom porode...

kacenqa
20. jan 2008

katakata - dik, stale sa len utvrdzujem v tom, ze asi za nim skocim 😉 mala som dost hadku doma s nasimi, lebo oni su stara skola, ze co uz si nejdem dakeho 'dohodnut' rozumej supnut nieco niekomu do vacku. no mna to strasne rozculuje taketo, neviem teda, ako vy, ci ste davali nejake uplatky, asi to malokto otvorene napise. ale mne sa to nehorazne bridi, povedala som nasim, ze ked sa rozhodnem, tak si ho oficialne zazmluvnim, ale ja nikomu nic na cierno davat nebudem, ani by som nevedela, ako mu to dat a ani kolko a vobec je to podla mna odveci, ale nasi len to svoje si hustia, ze tak aj dopadnem a ja reku ved ma tam hadam nenechaju umret na chodbe a matka ze aby som sa nedivila a ze oni mi len dobre radia a vzdy ked som si nenechala poradit, som zle dopadla....ona by bola hadam schopna ist tam namiesto mna a aj to zaplatit, este ze otec povedal, ze je to moje rozhodnutie a nutit ma nemozu....ja neviem, ja si stale myslim, ze ist to musi aj bez uplatku, to len ta stara generacia vsade len obalku strka... som divna????? ved lekar to nie je len povolanie, to je predsa poslanie. a mne takisto nikto ziadne obalky nedaval, za to, ze som si spravila svoju robotu...

alififi
20. jan 2008

myslim, ze staci dat 7 tisic ked si ho zazmluvnis, alebo vasi chcu, aby si mu dala este nieco okrem toho ? ja som mala prochazku zazmluvneneho a bokom uz som mu nic nedavala.

kacenqa
20. jan 2008

ali no to neviem. ono debata totiz zacala tym, ze by som si uz mala nejakeho dr. dohodnut, na co som im povedala, ze som sa este nerozhodla, ci si vobec dakoho budem dohadovat, nacoz oni zacali to o tom uplatku. tak som im povedala ze ked sa teda pre nejakeho dr. rozhodnem tak si ho oficialne zazmluvnim, ale do vrecka nic pchat nikomu nebudem. oni mozno ani nevedia, ze je taka moznost, to zazmluvnenie. ale proste principialne im vadi to, ze si nechcem nikoho dohodnut a ze to chcem nechat na toho, kto bude mat sluzbu. co teda zase mne vobec nevadi, no a z toho su potom zbytocne hadky a stresy pre mna....

alififi
20. jan 2008

myslim, ze kto rodi, ten nech si rozhoduje :o)
spomen tu moznost zazmluvnenia, ale ze sa este rozhodnes.
tiez som proti uplatkom - to radsej zazmluvnit
vasi nech ti daju na pupocnikovu krv, ked chcu niekam davat peniazky :o)
s rodicmi je niekedy tazko, to je fakt a hadky a stresy Ti momentalne fakt neprospeju

tonita
20. jan 2008

kacenqa neviem ci si sa rozpravala na tuto temu aj so sestrickou z GPN-ka co robi profylaxiu. Nam ona tak pekne povedala, ze ked budes rodit tak ci tak ta odrodit musia a oni potom vsetko beru na zodpovednost ak by nieco....Ja si Dr. nezazmluvnujem.Aj kopec inych bab ti napise na to to, ze ked si aj Dr. zazmluvnili prisli ju akurat pozriet ku koncu porodu. Tak potom naco? Inac mam spoluziacky porodne asistentky a ony mi hovorili, ze vacsinu cast porodu si so sestrickou....

Kacenqa ako si pochodila na poradni v piatok? Mne uz lekarka dala papier, ze mam ist na Kramare. Povedala mi, ze si tam mam radsej najprv zavolat alebo ist tam osobne.Inac na poradnu mam ist az v piatok, tak tak skusim zajtra zabehnut omrknut a spytat sa ci ma tam vobec nejaky doktor bude chciet v piatok vobec vidiet 🙂 Ja vobec neviem ako to tam chodi tak zas´jtra mi do smiechu nebude 😖

alififi
20. jan 2008

pripravte sa baby, ze to tam je jak na beziacom pase, ja som tam prisla - povodne k dr. slezakovi, ktoreho mi moja gyndoska doporucila.
ten tam nebol, bol na operacii, tak ma sestricka vypoklonkovala. a tak som sa vlastne dostala k prochazkovi a u toho som skoncila, zazmluvnila a porodila.
potom chodte tak o hodku skor, lebo je tam vzdy kopa bab. ale, kee doktor pride, tak to fici, jedna zadruhou. a necakajte nejaky pokec, na to tam neni cas. vyletite z kabinky od pol pasa hole do ordinacie, tam sa zoznamite s doktorom, spyta sa Vas na obtiaze, vylezete na kozu a za chvilu uz ste na chodbe .o))))))))))))))))

tonita
20. jan 2008

alififi prosim Ta a mam tam ist zmysel zajtra len sa tak ukazat? Nemam tam radsej zavolat? Lebo ked som bola u svojej Dr. v piatok tak mi povedala, ze dalsia poradna bude v piatok- 25.1. ale ze sa tam mam ist ukazat alebo zavoalt a ja neviem pochopit na co?!Co pridem k sestricke a poviem jej, ze som tu a prisla som sa vam ukazat a ci ma v piatok zoberiete?????!!!!A kde to vlastne mam ist?To bude ale sranda.

kacenqa
20. jan 2008

tonita - no dopadla som tak nijako - Dr. mi zobral ster a povedal, ze buduci tyzden si mam prist po vysledky a ze s tymi potom na kramare, ze nech sa uz so mnou pre zmenu trapi niekto iny...samozrejme s humorom to povedal, ale nic viac k tomu nedodal. takze netusim, ci v piatok, alebo kedy tam ist, ci vobec v piatok su poradne, kto ma poradne a tak. v stredu mam v gpn cvicenie, tak sa spytam, ci uz su vysledky a dovtedy sa nejako pokusim zistit toho pruzinca...pripadne tam skocim len tak na blind, musim ist este aj tak do prace nejake danove vyhlasenia podpisat a praca je kusok od nemocky, tak uvidime aj ako sa budem citit....

inac ja zhruba viem, ako to tam chodi, ked som tam po laparoskopii bola parkrat na kontrole, videla som to tam, chodba dlha jak to a zenske tam cakali jak sliepocky na bidielku jedna vedla druhej...takze na to, aj na to cakanie som pripravena. ale je to hrozne aj tak.

tonita
20. jan 2008

kacenqa tak ja idem cvicit v stredu tiez o 10.00. dufam, ze aj ty 😉
Rozhodla som sa tak, ze nakoniec tam zajtra zavolam a opytam sa sestricky, ze aky je tam vlastne postup ci staci ak pridem v piatok a tak...Lebo si neviem predstavit keby ze tam pridem zajtra a kazdy akurat pise, ze je tam strasne vela tehu a ja tam pridem len tak a pojdem za sestrickou alebo by som cakala a cakala a na nete pisu, ze v pondelok maju ordinacne hodiny len od 12:00-13:00

julova
20. jan 2008

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/...

ahojte baby - citam, z neviete ako to chodi v poradni na Kramaroch...tu mate link, kde su rozpisane vsetky ambulancie, a aj kedy ktory Dr. ordinuje, tak mrknite ... ked chcete ist k niektoremu konkretnemu Dr. najdite si ako ma poradnu...ale ak nie, tak kedze ste v poslednom mesiaci tehotenstva, tak treba ist do dveri c. 222...ale objednava sa tam..funguje to asi tak, ze pridete na tu danu hodinu, sestricka Vam odmeria tlak, skontrolujre moc a cakate vonku na Dr. a potom uz ako pisala alififi - beziaci pas je suvix 😀....a ridite asono polhodku skor, lebo tam vacsinou byva dost bab ak aby ste tam neprsedli zbytocne hodinu-dve 😉

Tonita - mne ked moja Dr,. povedala, ze sa mam najneskor v 36 tt hlasit na Kramaroch, tak som sa tam isla objednat osobne, ked som bola za Dr. Jandovou na priprave pre ockov....ked uz sme tam boli, omrkla som si poradne...ale inak sa tam nemusis ist ukazovat 😉...nie je dovod...staci ked sa rovno telefonicky objednas a potom Ti povedia kedy zasa mas prist....ale spravidla kazdy tyzden v rovnakom case 🙂

tonita
20. jan 2008

julova dakujem ti krasne akurat som z toho vystresovana....Tak ja tam zavolam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre