Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krpcek
20. júl 2009

este doplnim kvietok :

ak chcete EPI treba ist na poucenie k anesteziologicke - tak sa vyplni dotaznik a vysvetli ti co sa bude diat.

alexandrah
20. júl 2009

babz, fakt sa tam neda, ye si yaplatite ye ste na cakacke sama, a tzm padom aj s muyom, kamoska na antolskej to tusim mala tak

ribizek
21. júl 2009

csina - neboj, zmenilo sa to. 🙂 7 rokov je 7 rokov. 😉 Vyzerá to tam lepšie. Ja som tam tiež rodila minulý rok, odtrpela som si svoje /však byť tam 56 hodín nie je sranda/ a mala som traumu, no akosi ma to už prešlo a druhé pôjdem odrodiť tam. Len sa už pripravujem dopredu na CS, nerada by som ho urgentne na poslednú chvíľu. 🙂 Na novorodenecké a šestonedelie nemám zlé spomienky, spolu sme sa trápili pri kojkení a sestričky mi dosť pomohli. Takže ked si odmyslím tých 56 hodín predtým, tak sa to dalo vydržať.

Dievčatá, mám na vás 1 prosbičku. Keby ste išli náhodou niektorá tento týžden na Kramáre a náhodou aj popri ambulancii 215, nevedeli by ste mi zistiť, či MUDr. Pružinec alebo Valent nemajú dovolenku a dokedy ? Už tam volám 3 dni, ale nikto mi to nezdvíha a nechcem tam isť zbytočne aj s malým. Ak by ste niektorá niečo vedeli, pošlite mi, prosím, IP. Ste zlaté, dopredu dakujem. 🙂

gabika20
22. júl 2009

krpcek: prepáč ale budem rodiť prvý krát tak som z toho úplne mimo. Na tú prednášku ma pošle lekár a kedy tam stačí ísť?

nitkan
22. júl 2009

dievcata, potrebovala by som poradit, ako sa najlepsie dostat k MUDr. Valentovi. Ci ist nadrzovku na osme poschodie sa niekedy spytat, alebo ako. Tiez sa do ambulancie neviem dovolat. diky vopred

kvietok23
22. júl 2009

nie, to je na prizemi v nemocke anesteziologicka, treba tam ist a povedat jej,ze chces EPI, urobi ti kratku prednasku, da ti razitko do tehu knizky a tam ti napise, ze ti ma gynekolog zobrat krv ... a hotovo 🙂

natashkaa
22. júl 2009

MUDr. valent ma v tomto obdobi dovolenu mozno preto sa neviete dovolat

nitkan
22. júl 2009

natashkaa a nevies nahodou kedy sa z nej vrati? diky

beerucha
22. júl 2009

Dobre odpoledne vsem 🙂 Chtela bych rozpoutat takovou mensi anketu. Zijeme s manzelem na Slovensku a pokud vsechno pujde tak dobre, jako do ted, nekdy mezi Vanoci a Novym rokem bychom meli rodit. Protoze mam pojisteni v CR i v SR, muzu si svobodne vybrat, jestli rodit v Praze nebo v Bratislave. Pokud bychom rodili v Praze, jednalo by se o Ustav pro peci o matku a dite v Podoli, pokud v Bratislave, pravdepodobne by to byly Kramare. Jde mi o to - rodit radeji v Praze nebo v Bratislave? Porod v Praze by nas (podle toho, co tak ctu) asi vysel o dost levneji, ale o to ve skutecnosti ani nejde. Spis o to, ze Podoli je dost vyhlasene v dobrem slova smyslu (moznosti porodu, pritomnost manzela nebo kohokoliv, koho si reknete, od zacatku az do konce, manzel s vami muze prespat na pokoji, atd., atd., tech pozitiv je - podle me - nepreberne mnozstvi)... Ale: museli bychom se do Prahy presunout uz cca 2 mesice pred porodem (podle me pani doktorky by nebylo nejmoudrejsi absolvovat 350 km po D1 po 32. tydnu). Mame sice v Praze bez problemu kde byt, u rodicu mame samostatny zarizeny pokoj, naproste soukromi. Ale znamena to nebyt "doma" o vanocich a hlavne nemoci travit ty posledni tydny a dny ve svem a "cancat" postylku a veci pro miminko atp. (plus navic nevime, jestli by manzel dostal povoleni byt celou tu dobu taky v Praze, asi by se chudak trosku najezdil). Pokud bychom rodili v Bratislave, muzeme byt doma az do posledni chvile (coz by bylo uzasny), ale na druhou stranu: cetla jsem, ze je dost velika moznost, ze manzela k nam vubec nepusti pri cekani na porod, ze rodit se da pouze na lehatku (a s privazanyma nohama???), ze tady porad mate snad povinny klystyr???, a vubec same dalsi podobne radosti... (O penize za nejaky nadstandart nebo za lekare ani nejde - nadstandart se v Praze musi platit taky, i kdyz co se tyce lekare, muzete mit primo primare a nestoji to ani korunu...) Takze: paklize by se kterakoliv z vas mela rozhodovat na zaklade informaci, ktere jsem popsala, a toho, co znate z vlastni zkusenosti, jaka by byla vase volba? Rodit v Praze-Podoli nebo Bratislave-Kramaroch? Predem diky za vase "hlasy" 🙂

lubatenko
22. júl 2009

Caute, chcela som sa spytat ako to je na Kramaroch s nadstandardom, bo mne povedal lekar, ze ak chcem nadstandard, tak ho na 99% budem mat. Chodim k docentovi Plankovi, ale nie na Kramare, ale do Medifery, na tehu cvicenia som chodila do Pezinka, bo Jandovej som sa nemohla ani dovolat a ani domailovat a zoznam do porodnice som si nasla na internete.
Viem, ze by som si mala asi prezriet celu tuto komunikaciu, ale 123 stran sa mi akosi nechce moc prechadzat, mohla by ste mi niektora, ktora tu rodila len prednedavnom napisat IP, co je najlepsie si tam zobrat, aby som si to mohla porovnat a mozno napisat aj ako ste sa tam citili a ako to vlastne csetko bolo?
Bola by som Vam veeeeelmi povdacna.
Termin mam 30/7 🙂))
Dakujem velmi moc.
Lubica

nitkan
23. júl 2009

ahoj lubka, drzim palce k porodu, mas IP s linkom na temu nadstandard na kramaroch, co je na babetku (neviem, ci sa sem mozu vkladat taketo linky)
inak dr. jandova nam hovorila, ze kto chce sa na ten nadstandard naozaj aj dostane, maju 9 izieb, kazdy den prepustaju mamicky s detmi, takze ak nie nahodou aj na prvy den, na ten dalsi sa dostanes. treba to hovorit PA pred porodom, ze potom chces ist na nadstandard, ak sa ta nahodou neopytaju.

given
23. júl 2009

Lubatenko, to sa tam mozno aj stretneme, ja mam termin 2.8. Na nadstandard sa da dostat logicky len vtedy, ked je volny. A dopredu sa to zarezervovat neda. Takze nam ostava len dufat...

maumau
23. júl 2009

beeruchka, ja som riesila podobnu dilemu. som z BA a rozmyslala som, ci nepojdem rodit do banskej stiavnice alebo do dunajskej stredy, presne kvoli tym veciam, z ktorych si ty na bratislavskych porodniciach zhrozena. v BS aj v DS si mozes urobit porodny plan, ktori by mali respektovat, plus v DS sa da rodit do vody, nakoniec som ale tieto veci zavrhla z praktickeho hladiska - do BS by som sa musela presunut aspon mesiac pred porodom - my tam sice mame chalupu, ale predsa len je to pre cloveka zvazujuce, ja este aj teraz par dni pred porodom riesim tu v blave rozne veci a to by som tam nemohla. okrem toho priatel by si musel kvoli tomu brat dovolenku skor a takto si ju vezme az ked pridem z nemocnice. DS sice nie je az tak daleko, ale je to taka hodka cesty a priatel dlho pracuje, takze este absolvovat po praci hodinouvu cestu za mnou do DS by bolo dost narocne. plus som riesila take te prakticke veci, ze by bolo treba vybavovat matriku v DS alebo BS a okrem toho su to mensie nemocnice, takze predsa len, keby sa vyskytli nejake komplikacie, kramare su lepsie vybavene. takze u mna nakoniec zvitazili kramare - su tam dobri doktori a vraj je tam vyborne novorodenecke - velmi dobry personal. to, ze za tebou nepustia partnera, kym budes na cakacke je dost pravdepodobne a je to asi najhorsie z tych veci, co si vymenovala, ostatne sa podla mna da zvladnut. a este si zvaz jednu vec - ked budes rodit v prahe, budes potom s pardnovym babenkom musiet cestovat z prahy do bratislavy autom, to podla mna tiez nie je moc komfort ani pre teba ani pre babo.

beerucha
23. júl 2009

maumau - moc diky! U nas budou bohuzel komplikace spis v te Bratislave, pokud porodime tady, ceka nas potom silene litani v Praze - osvedceni o statnim obcanstvi, posilani SK rodneho listu do Brna na specialni matriku, aby nam vystavili CZ rodny list, cele toto martyrium muze podle vseho trvat az pul roku... Kdybychom chteli vyrazit s miminkem na dovolenou do zahranici, nemuzeme dokud nebudeme mit rodny list a nebudeme ho moci zapsat do pasu. Otazka zni, jak to bude i s takovy prejizdenim hranic CZ/SK, kdyz tim padem vlastne pul roku nebude mit miminko zadny doklad...Takze z tohoto pohledu bych mela supajdit do Prahy. A jak jsi psala o porodu jako takovem - klystyr jim nedovolim, to vim urcite, da se to zaridit i jinak. Nohy at mi treba prisneruji, to je mi ve finale jedno, ale bez manzela po celou dobu porodu to proste nepujde. V Cechach je to absolutni standart a myslim, ze neco takoveho je natolik dulezite, ze by clovek nemel za zadnou cenu dovolit nechat se o to pripravit. Je mi uplne jedno, jak by to pripadne udelali, nebo kolik by to melo stat, ale tohle je u nas proste nepruchodne. Ja jsem do vcerejska ani netusila, ze tady tenhle problem existuje (ze vubec jeste nekde existuje), zase uz jsem se priklanela k tomu, ze i kdyz je to papirove i jinak tady komplikovanejsi, preci jen jsme tu doma a nejak se to potom vsechno zaridi a zvladne, ale pokud by opravdu mel byt problem s pritomnosti manzela, budeme tu cestu muset asi prece jen nejak vymyslet... 😒 Myslim, ze cestovani zpet uz bude v pohode, moje kamaradka, ktera bydli asi 30km za Prahou a rodila v Praze jela normalne z domova do porodnice a potom z porodnice zase rovnou domu. Tahle cesta jen bude o neco delsi, ale komfort je podle me v pohode, nastesti nemame zadny natrasadlo 😉 Proste to musime cele poradne promyslet, aby to bylo nejlepsi pro me, pro manzela a hlavne pro miminko 🙂

maumau
23. júl 2009

no, tak v tom pripade to mas podla mna jasne... netusila som, ze tieto administrativne veci su take zlozite, shak uz sme v EU 🙂 inak klystir ti podla mna nemozu nanutit, tak ako ti nemozu nanutit ziadny zakrok, pokial si ho nezelas, existuju predsa nejake pacientske prava. mne klystir taky strasny nepripada, ale tak kazdy ma ine predstavy... tak drzim palce...

natashkaa
23. júl 2009

baby ono klystyr nieje najprijemnejsia zalezitost ale co chcete aby babatko prislo na svet rovno do vasho ....... ved treba trochu ozmyslat predsa a ja osobne by som sa aj citila pekne trapne ak by zo mna na sale nieco vyslo rovno porodnikovy do narucia

natashkaa
23. júl 2009

okrem babatka samozrejme 🙂

beerucha
23. júl 2009

Nene, to nejde o to, ze by babetko prislo rovno do mojho... Ale existuji i jine zpusoby, nez klasicky klystyr. V Cechach (ale mozna i tady, ja nevim, nemam odsud zadne zkusenosti) se napriklad pouziva Yal gel - predepise ho doktor jeste v poradne a vy, az se porod definitivne priblizi, si ho samy bud aplikujete jeste doma nebo az v porodnici, podle toho, jak se to stiha. Cele je to mnohem prijemnejsi a setrnejsi. Ja osobne uz leta neznam nikoho z okoli, kdo by mel pred porodem klasicky klystyr, vsichni ten Yal gel.

nitkan
24. júl 2009

beerucha - pokial viem, yal funguje aj tu, len si nie som ista, ci to lekari predpisuju. predpokladam, ze si treba kupit a upozornit PA, ze si si aplikovala, alebo nech ti ona. alebo vraj je teraz aj nejaka miniklyzma od jednej farmaceutickej spolocnosti, co je jemnejsia ako klasicka klyzma.
okrem toho, natashkaaa, aj keby sa stalo nieco take pri porode, ze unikne aj ine ako len babatko, pre lekarov je to normalne (hoci zvycajne telo pred porodom sa aj tak na to chysta a vyprazdnis sa aj sama bez klystyru) a nikto by sa nad tym nemusel pozastavovat. to len u nas je ten klystyr tak zauzivany, ze to vacsine pripada normalne...no ale nechcem tu mudrovat, to bolo len take predporodne zamyslenie...

maumau
24. júl 2009

no... klystir alebo Yal... nazory sa roznia, ze co je lepsie https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

wewe4
24. júl 2009

baby, ja si s tým klystírom nejak nelámem hlavu...veď myslím, že na pôrode sú dôležitejšie a zložitejšie veci ako toto...a doktori to už robia roky tak asi vedia prečo

rut
24. júl 2009

Každá mamička, ktorú má štipku úcty k sebe aj k personálu, ktorý bude pri jej pôrode asi absolvuje klystír alebo yal... Ja som si kúpila yal v lekárni, môžem si to aplikovať doma, nemusím to absolvovať v nemocnici. Absolvovala som to i pri prvom pôrode a ešte na sále sa ma sestrička pýtala, či nepotrebujem kakať, už po hodine, každá mamička reaguje individuálne. Aj my aj oni sú ľudia, nemali by sme si to znepríjemňovať, ale snažiť sa o čo naj hladší priebeh pôrodu.

mirka2710
25. júl 2009

Prosim vas,.......rodina som skoro pred dvoma rokmi na Kramaroch a mam len pozitivne skusenosti. Rodila som vsak CS a maleho mi dali na cely cas na izbu az treti den, skor nechceli, aj ked som si ho pytala. Teraz idem rodit asi opat CS......nemate niektora s tymto skusenosti? Su to nejake interne predpisy, ze mi ho nemozu dat, aj ked mam pocit, ze to zvladnem a vyslovene si ho na izbu ziadam? Toto jedine mi dost prekazalo, ze som nemohla byt s Tomaskom okamzite spolu. Tentokrat by som to chcela inak, len neviem ci je to vobec mozne.

emily3
26. júl 2009

ahojte chcenm sa spytat komu chodite do poradne pred porodom? minule som chodila Cunderlikovi, ktory ordinoval utorok...je tam este?

babulka123
27. júl 2009

baby co ste boli na nadstandarde, pls. je tam klima.. nikto mi neodpisal.. dakujem

natashkaa
27. júl 2009

babulka
nie nieje

babulka123
27. júl 2009

sa tam uvariiim pomoooc heeheh

given
27. júl 2009

Ale Babulka, nebud naivna 😀 😀
Ja som sa pytala Jandovej, ci maju klimu na porodnych boxoch, a to na mna kukala jak puk. Klima je len na operacnej sale, takze si ju trosku uzijes.

babulka123
27. júl 2009

given.. aha a na jiske nevies???
toto bude este vesele.. chcelo by to nejake vudu na pocasie..
ozaj a objavila som dalsiu kolegynku z robotky , dokonca sme v jednej teme augustovky a spoznala ma podla radia co som mala zbalene do nemocky.. no uznaj.. heheheh

given
28. júl 2009

Jaaaaaaj, tak nad tymto som dlho rozmyslala...az potom ma napadlo pozriet tvoj album, ze co mas v tom kufri a uz mi zaplo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre