Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzica13
9. okt 2012

ahojte, ja som rodila na Kramároch tento rok v lete - pochvaľujem si. Parádny pôrod, perfektný personál, milé sestričky, ktoré poradia s každým problémom. Ohľadom zoznamu vecí, čo si treba priniesť odporúčam kontaktovať pani Jandovú (kontakt nájdete priamo na stránke nemocnice). V zozname však nie je písaný príbor a pohár - mne na jeden deň požičali kým mi manžel priniesol vlastný. Každopádne ďalší pôrod budem riešiť tiež na Kramároch - odporúčam zaplatiť si izbu kde sú dve mamičky - tam je výhoda vlastného WC so sprchou. 🙂

zojaaa
9. okt 2012

@aduska_ba
Citala som to tu na mk v inej diskusii.....
Vsak ale vidim, ze ty mas teraz termin, takze predpokladam, ze aj keby to aj malo byt tak, tak teba sa to nedotkne....
A mozno su to len keci......

miriamka
10. okt 2012

@kikuska16 Ahoj, nadstandardnu izbu si dopredu nevies zaplatit, to az ked Ta prijmu sa Ta spytaju ci chces nadstandard a ked bude volny, ides tam.Cena 18EUR na noc, a na izbe su 2.

liz_lemon
10. okt 2012

@kikuska16
@anjelicek30
predporodna priprava je zadarmo, treba sa prihlasit na katarina.jandova@kr.unb.sk
tu je kompletne info http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
recenzie na lekarov najdete na http://www.lekar.sk/

liz_lemon
10. okt 2012

@kikuska16
na nadstandarde je aj jedna izba, kde su 3 postele, a ma kupelnu s WC na chodbe, ale plati sa za nu rovnako ako za 2-lozkovu, teda 18 E/noc

anjelicek30
10. okt 2012

@liz_lemon ďakujem 😀

pusikh
10. okt 2012

@moni244 ak si vydata, tak potrebujes kopiu sobasneho listu 🙂

lin123
10. okt 2012

@kikuska16
@anjelicek30
ohľadne prednášok - sú tri.
Prvá sa týka všeobecných informácií 60-90min.
Druhá sa týka najmä dojčenia a starostlivosti o bábätko a o seba po pôrode 90 min.
Tretia je v prípade, keď chcete mať otecka svojho dieťaťa pri pôrode, to je prednáška aj pre neho a celkovo sa opisuje priebeh pôrodu 120 min-táto tretia prednáška sa absolvuje najskôr mesiac pred pôrodom.
Svoju účasť na prvej prednáške a na tretej si treba dohodnúť s Dr. Jandovou cez mail, nie telefonicky. Na tú druhú môžete ísť bez ohlásenia. Odporúčam, napísať mail Dr. Jandovej, ona vám odpíše kedy a kde sa dostavíte a všetky podstatné informácie sa dozviete počas prvej prednášky. Za prednášky sa neplatí. Ozvať sa je vhodné najskôr približne od 26.tt.
Cvičenia pre tehotné, ktoré kedysi u nich fungovali, sú zrušené, resp. zmenené-konajú sa niekde v Petržalke za poplatok.

anjelicek30
10. okt 2012

@lin123 vďaka 🙂

ponyxx
10. okt 2012

Dievcence, na co sa uplne zabuda je kuchynka 🙂 Neviem ako je to na osmom, ale na deviatom na nadstandarte je k dispozicii kuchynka s mikrovlnkou a chladnickou. Uz si presne nepamatam dalsiu vybavenost. Mne ked doniesli v termoske polievku a misku, tak som si pekne dva dni prihrievala domacu 😀

liz_lemon
10. okt 2012

@ponyxx to iste je aj na 8. poschodi

moni244
10. okt 2012

@pusikh nie som vydatá, viem že musím ísť pred tým vybaviť potvrdenie o otcovstve

rienok
10. okt 2012

@lin123 ahoj, ešte sa chcem spýtať ako v ktorom tt treba začať s tou prípravou?

liz_lemon
11. okt 2012

@moni244 vybavene to mat nemusis, ale ak nechces po porode vybavovat rodny list na matriku, tak je lepsie to mat vybavene

liz_lemon
11. okt 2012

@rienok napis dr. Jandovej, ta ti vsetko povie, aj kedy su prednasky, ja som tam bola v 36. tyzdni

katie1
11. okt 2012

@ponyxx @liz_lemon baby a treba pribalit teda aj pribor? Lebo na zozname od Jandovej nie je, tak nemam zabaleny... Pohar mam.

liz_lemon
11. okt 2012

@katie1 jasne, zober si svoj, aj ked v kuchynke sa podla mna pribor urcite najde, ale ja by som to neriskovala

susans13
11. okt 2012

Ahojte, neviete nahodou niektora ako to byva na kramaroch ked prenasam, v utorok to bude 41. tyzden, mam prist rano na prijem, to mi hned v ten den porod vyvolaju alebo sa bude este nejaky ten den cakat, ci sa maly nevypyta? Zabudla som sa to spytat dr. a teraz uz zacinam mat trosku stresy. dakujem

liz_lemon
11. okt 2012

@susans13 hned v ten den asi nie, mozno na druhy den ti zacnu davat nejake vyvolavacky

susans13
11. okt 2012

liz_lemon: dakujem za odpoved, dufam, ze sa maly vypyta skor, som z toho uz nervozna

lin123
11. okt 2012

@rienok na Kramároch sa začína s predpôrodnou prípravou najskôr od 25.tt.

lin123
11. okt 2012

@susans13 ahoj, ja uz som v 41.tt. a zajtra (to uz budem mat dva dni pred zacatim 42.tt.) idem na prijem. Dr. mi povedal, ze nas budu sledovat a podla toho sa uvidi. Ze porod nebudu hned vyvolavat. V priebehu 42.tt. uz budem musiet porodit ci s vyvolavackami alebo ked sa teda maly/mala vypyta na svet...uvidime, ale sledovat uz nas budu musiet.

iviatko
11. okt 2012

@lin123 no, ja som rodila v 41 tt a voda uz bola nazelenala :( nastastie je synator ok, ale ked si pomyslim, co by sa mohlo... a to mi ju pustali oni, nepraskla mi.

lin123
11. okt 2012

@iviatko dakujem za poznamku, som si vedoma tychto rizik, preto aj idem do nemocnice, aby nas odsledovali. Zatial mam vsetky vysledky v norme, ziadne hranicne hodnoty, nic podobne, tak som pokojna.

pusikh
12. okt 2012

@katie1 ja som si zabalila pribor. Uz pred 3rokmi mi tam manzel musel priniest pribor...tak teraz som radsej uz zabalila

susans13
12. okt 2012

@iviatko ja sa tiez toho bojim, aby bolo vsetko s malym ok. Odkedy prenasam chodim len castejsie na monitor, na prietokoch som bola naposledy pred tromi tyzdnami.

sofia27
12. okt 2012

V stredu 17.10. o 9.30 sa v Materskom centre Podunajské Biskupice, Latorická 4, uskutoční prednáška skúsenej lekárky - anesteziologičky o epidurálnej analgézii a spinálnej anestézii. Príďte si vypočuť všetky relevantné informácie, na ktoré ste sa nestihli opýtať svojho lekára 🙂

iviatko
13. okt 2012

@pusikh pribor na nadstandarte nebol, salky ano.

domeli
18. okt 2012

@liz_lemon chcem sa spýtať k tej izbe, kde sú 3 postele a WC+sprcha na chodbe oproti - isto je aj tam cena 18 eur/noc? Ja som na nej totiž ležala v r. 2010 a vtedy to bolo 6,66 eur/noc - tzv. nižší nadštandard to volali a teda aj cena bola nižšia v porovnaní s tým dvojposteľovým nadštandardom, kde je sprcha a WC na izbe. V rozpise ju vtedy nemali vôbec uvedenú, ale bola tam a bola to tá lacnejšia verzia, lebo som na nej ležala.

liz_lemon
18. okt 2012

@domeli je tam rovnaka cena, hovorila to dr. Jandova na predporodnej priprave, a mam aj kamosku, co tam lezala tento rok v auguste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre