Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

blackswan75
29. feb 2012

@lenka_21 moja neterka u neho rodila obe deti a nevie si vynachvalit. druhe dokonca s KP a vsetko ok, a raz jej musel v 21tt robit sekciu, lebo babatko umrelo a nmohla ho porodit neviem nejake komplikacie, takze ho odporucaa teraz je v 27tt a rodit bude u neho,

sabiatko
29. feb 2012

@sundance ja idem na monitor o tyzden. nevies, ci tam moze byt vedla mna manzel? lebo to trva dakych 20 minut asi, ak si dobre pamatam, tak reku nech sa nenudime 🙂

sundance
29. feb 2012

@sabiatko ahoj, manžel nemôže byť vnútri, tam ho nepustia, lebo sú vždy vnútri dve tehulky:_) ano trvá takých 20 minut, môj čaká vždy v čakárni - ja mu kúpim vždy noviny a vydrží🙂

sabiatko
29. feb 2012

@sundance tak nevadi. aj ja toho mojho dacim zamestnam, asi jedlom najskor 😀

sundance
29. feb 2012

@sabiatko no dneska, sme boli na ultrazvuku a potom sme pol hodinu čakali na poradňu a pomohli forneti a nový čas 🙂 teda sudoku z nového času🙂

sabiatko
29. feb 2012

@sundance to je zlate, tych nasim chlapom staci tak malo ku stastiu 🙂

lenka_21
1. mar 2012

@seiv @blackswan75 Baby, dakujem za povzbudenie ... v nasom meste mame tiez porodnicu a skvelu neonatologiu, ale prave s gynekologiou je to dost velky problem ... moja Dr.ma nahovara, aby som rodila v BA ... okrem toho, ze je toto nase vytuzene tehu - zazraky sa deju aj po 11 rokoch 😀 , vsetko je relativne Ok s tehu az na ten hematologicky problem a tak potrebujem aby na mna niekto dohliadol ... bohuzial lekarov v BA vobec nepoznam, iba Cunderlika kedze som chodila k nemu na sono 🙂 😉 🙂

Baby, viete mi napisat Vase skusenosti s touto porodnicou ... akekolvek nazory su vitane. Dakujem 🙂 🙂 🙂

ivulik211
1. mar 2012

@lenka_21 ahoj čunderlík je ozaj veľmi chválený ak sa ti sám ponúkol tak neváhaj lebo on bežne k pôrodom nechodí. ešte som na kramároch nerodila ale podla toho čo sa píše v tejto téme za posledné roky tak ženy sú dosť spokojné. veľmi dobrý personál, milé sestričky. a zatiaľ chodím iba na poradne a ozaj prístup velmi dobrý. nemám zlú skúsenosť snáď to tak bude aj v deň D. držím palce aby všetko dobre dopadlo a bola si spokojná.

ivulik211
1. mar 2012

dievčatá mam jednu otázočku a týka sa prípravy pred pôrodom teda klystír a pod. ako to je na tej čakačke s toaletami? sú tam nejaké spoločné pre viac žien predpokladám a ako vyzerajú dá sa to zvládnuť? ja som na toto straasšne háklivá a mám viem ako vyzerajú tie toalety v nemocke tak len dúfam ze už na oddelení to bude lepšie. dík za akékolvek info

emily3
1. mar 2012

@ivulik211 ahoj, jedno wcko je spolu so ssprchou, a jedno je zvlast na chodbe, teraz neviem ako to vyzera, lebo malovali porodnicu a aj sestonedelie, tak asi to vyzera skvele... 😉 .
.takze mas tam sukromie, lebo nedaju naraz klistir a ak ano, su tam dve vecka zvlast. drzim palce
a na oddeleni na nadstandarte mas wecko na izbe spolu so sprchou..take klasicke...da sa... ale stale lepsie ako na 8poschodi, ked su dve wecka pre celu chodbu....

lenka_21
1. mar 2012

@ivulik211 Dakujem ... vidim, ze ty uz ides onedlho na to a tak budem cakat na tvoje skusenosti 🙂 😉 🙂 Drzim palceky!!!

ivulik211
1. mar 2012

@emily3 jej dakujem tak je tam aspon nejaké to sukromie tak fajn. :D

ivulik211
1. mar 2012

@lenka_21 no malo by byť kazdú chvílu ale necítim sa tak takže uvidíme. určite potom dam info

lenka_21
1. mar 2012

@ivulik211 Ono to vraj pride ako prekvapko 😀 😀 😀
Ked cital co mame vsetko za sebou tak nam na kontrole povedal, ze rad rodi take zazraky ako je ten nas 🙂 😉 🙂

sabiatko
1. mar 2012

caute 🙂 este by som rada vedela, ako je to s navstevami. ked som tam v pondelok bola na 8. pochodi a cakala na prietoky, maminky chodili s babetkami schodami hore, asi na 9. poschodie. tam je akoze miestnost pre navstevy? a kedy mi moze navsteva dojst?

lenka_l
1. mar 2012

ahojte maminky, tak ja som tiez rodila na kramaroch, lekara som nemala vybraneho, rodil ma prave sluzbu konajuci lekar, dokonca ani neviem ako sa volal, akosi som sa nemala kedy opytat, kedze u nas to bolo velmi rychle 🙂 Bol to taky pohodovy mladsi muz, mam pocit, ze vlasy do blond, nie uplne na kratko, ale taky pansky strih.... velmi prijemny a myslim, ze aj ako porodnik fajn... akurat tam bola jedna sestricka, starsia, taka "velka" zena a ta na neho par krat vybehla, neviem preco ho mala tak v zuboch 😒 Inak mali sme otca pri porode a to som musela poriadne otravovat, aby ho konecne za mnou pustili na porodny box, takze myslim ze aj tu plati, ze ak nieco chcete musite sa toho dozadovat a dozadovat 😉
@sabiatko ja som bola na 9-tom, prave kvoli tym wc na izbach a s navtevami to bolo tak, ze sa dalo kedykolvek (ak teda nebola vizita), samozrejme, ze bolo treba povedat sestricke, ze mas navstevu, ale s tym nebol problem.... miestost pre navstevy tam nie je, je tam len spravene take sedenie, je to normalne pri vytahoch, ale tie maminky mozno chodili na 9-te preto, ze je tam novorodenecke oddelenie, takze bud okupat, alebo na nejake vysetrenia...

nikush29
1. mar 2012

@sabiatko na 9.poschodi je tiez oddelenie sestonedelia - nadstandard a je tam aj novorodenecke oddelenie, kde sa ide na vysetrenie sluchu babatka, okupat, atd..., preto tam maminky z 8.poschodia chodia. Navstevy ti mozu prist tam do tej "cakarne" pri vytahoch, a to takmer hocikedy, ale radsej nie rano okolo desiatej v tom case zvyknu chodit vizity.

sabiatko
2. mar 2012

@lenka_l
@nikush29 vdaka, dobre vediet. tak som rada, ze nie su prisni ohladne navstev. manzel by chodil ked tak naobed alebo po robote.

strihalka
2. mar 2012

Baby, jake vsechny pripravy na Kramaroch je treba absolvovat?

lenka_l
2. mar 2012

@strihalka teraz si nie som ista ci musis, ale mala by si absolovat sedenie s Dr.Jandovou, tam rozprava ohladom porodu, o izbach, cenach, pupocnikovej krvi a v podstate o vsetkom, co vas zaujima, tusim aj vpisuje do tehotenskeho preukazu, ze si to absolvovala, ak chces, da sa tam chodit aj cvicit (bezplatne), kde vam ukaze ako spravne dychat a predychavat kontrakcie a ako sa trosku hybat a cvicit aj s bruskom, no a ak chces sprevadzajucu osobu pri porode, tak musi s tebou ist na jedno sedenie aj ta osoba, kde dostane listok, ze bola "zaskolena" 🙂 Ak chces epiduralku, tak vtedy je este aj nejake posedenie s anesteziologom, aj o tom Jandova rozpravala.
No a potom uz len chodit do poradne a na monitor, raz do tyzdna... ale to ta posle tvoj gynekolog so sprievodnym listkom. Tak tolko, hadam som na nic nezabudla. 😉

strihalka
2. mar 2012

@lenka_l dakujem, takze nejelpe napsat mail pani Jandove a s ni se primo domluvit...jsme si rikala ze porad cas cas cas a nejak to utika rychleji nez jsem cekala...

lenka_l
2. mar 2012

@strihalka ano ano presne tak, napisat jej mail a dohodnut sa, ak by si nenasla mail tak mi napis, vyhrabem ho niekde v starej poste 😉

strihalka
2. mar 2012

@lenka_l mail sem nasla dakujem za laskavost 🙂

rybka31
2. mar 2012

Co sa tyka porodneho planu, bolo nam uz na predporodnej prirpave povedane,naznacene, ze mame na porodny plan zabudnut.j je to taka vec, ktoru podla mna skor vyuzivaju v inych zemepisnych sirkach ako u nas. Tu ti nedovoli ziadne doktor, aby si mu hovorila do toho, co ma kedy robit. 😠 Toto je naozaj skor otazka americkyhc nemocnic, resp. mozno inych zahranicnych, ale nie nasich.

rybka31
2. mar 2012

Lenka, dobre si to zhrnula, kvoli epiduralke musi ist buduca mamicka (podotykam najneskor 3 tyzdne rped porodom by si to mala zaplatit a absolvovat to sedenie s anesteziologickou), dke jej anesteziologicka vyvsetli ako to cele prebieha, a poinformuje ju aj o rizikach, atd.Ked sa rozhodne mamicka, ze chce mat sprevadzajucu soobu pri porode, ci uz manzela, matku, kamosku, treba ist zaplatit poplatok za toto sprevadzanie, ako aj za epiduralku.Ak by sa stalo, ze ti epiduralku nestihnu podat, napr. by ti robili nakoneic cisarsky, poplatok ti vratia, ale stiahnu ti z neho nejaku malu ciastku, cosi ako manipulacne.Tieto dva doklady o zaplateni treba mat pri sebe pred porodom, pretoze stanicna sestra si ich od teba bdue pytat. Nadstandard bdues platit uz priamo pocas pobytu.Tak si pamatam, ze mi to platil manzel, ked som tam lezala prvy den, elbo sestricka ma nahanala.Ak yb si este neico chcela vediet, kldune sa ozvi.Drz sa a nech ti to vsetko dobre dopadne.

strihalka
2. mar 2012

@rybka31 uz jsem psala Jandove, takze cekam odpoved a ohledne epi se kde hlaist?otecko pri proode si domluvim u Jandove?

rybka31
3. mar 2012

PhDr. Jandova ti povie, kde konkretne, ale ked vojdes do nemocnice, tak po pravej strane mas malu lekaren a taktiez napravo je spojovacia chodba s druhou castou nemocncie a v tej chodbe sidli anesteziologicka.Tam pockas na chodbe a ked vyjde sestricka, treba jej povedat ze by si chcela pri porode epi a ona ti prinesie von papiere na vyplnenie, kde je aj poucenie o rizikach aj vsetko co potrebujes vediet k epi.ked to bdues mat vyplnene, tak pojdes dovnutra a tam ti uz anesteziologicka vysvetli vsetko co bude treba a mozes sa jej aj sama spytat.Kred bdues mat papier od nej, pojdes do tej dalsej budovy co ej vedla spojovacej chodby a v okienku orijimacej miestnosti pacientov zaplatis to co treba.Ale neboj sa, dr. Jandova Vam vysvetli vsetko co bude treba.Neskor ti posle aj to co potrebujes do nemocncie so sebou ako zoznam, ale doporucujem riadit sa zoznamammi veci, ktore najdes na takychto mamickovskych forach a urobit si z toho zlatu strednu cestu.Minimalne plienky pre dietatko musis mat spolu s vlozkami atd pre seba.Dr. Jandova zvykne promptne odpovedat, takze nedues moc dlho cakat, je to prijemna pani, vyzaruje z nej pohoda.🙂Posobila na mna ukludnujuco.

rybka31
3. mar 2012

Nie, to je sprevadzajuca osoba, tu si musis zaplatit v okienku kde bdues platit aj za epi.

strihalka
3. mar 2012

@rybka31 a nevis nahodou ci priprava na porod se da spojit aj s diskuzi otecko pri porode?ci budu muset dvakrat dorazit na pripravu?

seiv
4. mar 2012

@strihalka myslim ze je tov jednej priprave....aspon my sme tak boli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre