Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriem
11. jan 2012

@ivulik211 Ja som EPI nechcela, takze my sme dosli naozaj na doraz- na prijem 1:47 a maly sa narodil 2:53 😀 Vzdycharen som nevidela ani zdaleka 😉

hajajanka
11. jan 2012

@ava11 Pri prvom porode mojho manzela nechali pred porodnymi salami a postal si tam dve hodinky, kym ho zavolali dnu. Zavolali ho az ked som bola na sale, lebo vtedy boli vzdycharne plne. Upozorni tvojho manzela, ze na Kramaroch je WC az na prizemi a teda nemal by pozivat vela tekutin (lebo ten moj to kvoli tomu skoro zmeskal 😀 - stihli ho zavolat vo chvili, ked bol rozhodnuty ist dole).
Teraz, pri druhom porode, som manzela pri sebe nemala - pri mojej 5-minutovke by som to nestihla 😉 A na cakacke som bola asi 5 minut, bola som tam sama a teda keby to manzel stihal, tak by tam mohol byt so mnou. Videla som tam mamicku predychavat kontrakcie spolu s oteckom - prechadzali sa po porodnici a rozdychavali 🙂 Takze vzdy zalezi na obsadenosti cakaciek. To sa dozvies, az ked prides do porodnice.

hajajanka
11. jan 2012

@ivulik211 Odporucam ti prist o nieco skor, lebo inak ti EPI nepodaju, ani keby si ich prosila na kolenach 😀 . Ked je rozbehnuty porod a oni zhodnotia, ze je to zbytocne, tak sup rovno na salu. Alebo sa moze stat, ze anesteziolog je pri inom pripade a nemoze prist do par minut a medzitym sa porod rozbehne, ze EPI je zbytocna. A pravdupovediac, Epi by som najviac prijala, ked ma trapili kontrakcie. Samotny porod som mala za 5 minut za sebou a mozem povedat, ze oproti bolesti pri kontrakciach je to uuuuuplna pohoda 🙂

saska697
11. jan 2012

@krpcek Tak prvy dojem sice len telefonicky mam dobry🙂). A urcite napisem🙂)

ivulik211
11. jan 2012

@hajajanka no ved to odhadnúť ten správny čas zasa nechcem utekať do nemocky pri prvej kontrakcii ale ak ma to bude moc bolieť tak utekám neviem si tú bolesť vôbec predstaviť či to znesiem či nie... najhoršie na to je že nič si nemôžeš naplánovať aj tak to vypáli uplne inak 😀

kamilka22
11. jan 2012

baby, riesite tu zazmluvnovanie lekarov - hovorim teraz o Kramaroch, lebo to bol moj pripad. Nemala som zazmluvneho ani raz a nelutujem. Prvy porod - bola som tam jedina rodicka a lekar teda mal cas vyhradne na mna. Podla mna skvely odbornik - bol to doktor Jany. Druhy raz - porodnica praskala vo svikoch, v ten den mali 20 porodov z toho 13 cisarskych rezov. Vsetci makali na 200 %. Odrodila ma mladucka lekarka /evidentne v zacviku/, nic vsak nenechali na nahodu, napriek natresku pri nej stal dalsi lekar a dalsia lekarka dozerala na sitie, aby vsetko bolo tak, ako ma bit. Takze nebojte sa nezazmluvnit, oni su tam vsetci dobry odbornici a kto by si zobral na triko nieco zbabrat? Asi nikto. A ak sa aj nieco "stane", moze sa aj pri zazmluvnenom lekarovi.

prettybaby
11. jan 2012

@krpcek a ty este 2 v 1? 🙂

elisisse
11. jan 2012

Ahojte maminy ako to je s tou prvou navstevou porodnice???

hajajanka
11. jan 2012

@ivulik211 Ano, to mas pravdu. Darmo si moze clovek planovat, realita je ina 😀 Hlavne, ked cloveka prekvapi rychlost (alebo naopak pomalost) porodu. Ja som mala obidva porody rychle (aj ked ten prvy komplikovany), takze ziadne plany mi nepomohli.

A este k zazmluvneniu lekara: Ja som mala zazmluvneneho lekara pri obidvoch porodoch. Prvy porod nestihol, pretoze babatko bolo na tom zle a preto ma rodili hned. Takze mi uz len pogratuloval 🙂 Ale vsetci lekari aj sestricky si svoju pracu odviedli vynikajuco (a ze ich tam bolo na tej sale!). Pri druhom porode (planovany predcasny) som mala svojho lekara pri sebe a mozem povedat, ze to bolo uzasne (aj vzhladom k tomu, ze ziadna komplikacia sa pri porode nevyskytla). Uz som to tu popisovala niekde vyssie. Podla mna nikto neurobi chybu, ked si lekara nezazmluvni, lebo vsetci si tam svoju pracu vedia robit dobre. Ale ak sa ja rozhodnem pre dalsie babatko, jednoznacne idem rodit len s mojim doktorom.

sabiatko
11. jan 2012

@amouramour dakujem. som nevedela, ze sa to zaznacuje do tehu knizky. a to bude len to jedno sedenie, ci treba chodit aj na tie cvicenia?

amouramour
11. jan 2012

@sabiatko myslim, ze netreba, ja tam neplanujem ani chodit, ta pani jandova mi napisala, ze len jedno 2hodinove sedenie s ockom🙂

sabiatko
11. jan 2012

@amouramour aha, tak to je v pohode. dakujem, velmi si mi pomohla 🙂 pekny vecer 🙂

amouramour
11. jan 2012

@sabiatko pekny vecer i tebe🙂

lady1
12. jan 2012

rada by som sa k vasej teme pridala. ja idem prvykrat na poradnu tento pondelok 16.1. sestricka sa ma hned pytala ci si chcem aj zazmluvnit lekara. som povedala, ze zatial asi nie. je to bezne, ze to na vas vyhrknu takto? prv by som toho lekara chcela aj vidiet 🙂. alebo je to taky standard a oni si rozdelia pacientky hned v poradni?

amouramour
12. jan 2012

@lady1 aj mna sa hned spytala🙂a tebe poslali rovno na poradnu? lebo mna poslali dnes len na monitor a tam som dostala az termin, na 15.01, inak vcelku obsadeny ultrazvuk tam je, najskorsi termin som dostala az 23.01

lady1
12. jan 2012

@amouramour zaujimave. no rano mam ist na monitor, a odtial do poradne. preco az 23.1? vyzera to tak, ze mame takmer zhodny termin porodu, cize sa mi to zda trosku neskoro. Aby to uz nebolo nebodaj aj zbytocne 🙂.

amouramour
12. jan 2012

@lady1 no oni prvy krat vzdy zevraj objednavaju len na monitor, jedna mamicka dnes so mnou bola a presne to iste...a na ten ultrazvuk na 8mom bol termin az na 23.1. ty si sa uz na neho objednavala?tej druhej mamicke dali az 26.1....normalnu poradnu mam buduci tyzden v stredu a v utorok predtym ten monitor znova...

lady1
12. jan 2012

@amouramour ja som len zavolala a povedala, ze sa potrebujem objednat do poradne pre tehotne. sa spytali kedy mam termin porodu a potom mi dali termin 16.1. - najprv na monitor a odtial hned do poradne. O ultrazvuku neviem nic. to aj nieco take je povinne?

amouramour
12. jan 2012

@lady1 zvlastne🙂a kedy mas termin?asi ano, lebo v tej miestnosti, kde vyhodnocuju monitor, mi ta sestricka dala termin na poradnu a potom mi povedala nech idem na 8. poschodie a objednam sa na ultrazvuk...

lady1
12. jan 2012

@amouramour tak uz sa tesim na pondelok, ze cim ma prekvapia. ja som sa tam chcela rovno spytat na to zazmluvnenie, ze co by z toho pre mna vyplyvalo a tak. Len neviem ci budu mat na mna cas. Snad ano. termin mam 11.2, ale zevraj to bude asi skor.

amouramour
12. jan 2012

@lady1 a aj poznas lekara ktoreho chces zazmluvnit?prinajhorsiom ti spravia monitor a objednaju ta na poradnu, ale to je asi najhorsi scenar...

lady1
12. jan 2012

@amouramour no v pondelok tam je Prochazka. k nemu idem. ale nepoznam ho.

amouramour
12. jan 2012

@lady1 a to si ho teda zazmluvnujes len tak na zaklade nejakych referencii?

lady1
12. jan 2012

@amouramour davam skor vahu na moj nazor, nie na inych.zatial nemam nikoho, a ty?

krpcek
12. jan 2012

@lady1 to ze sa ta sestricka hned pytala, ci chces zazmluvnovat je normalne, lebo keby si chcela, tak sa ta bude pytat koho a k tomu ta objedna do poradne. 🙂
ja chodim tiez Prochazkovi, rano pridem, sestricka mi odmera tlac, skontroluje moc, idem na monitor a potom cakam na dr.
na ultrazvuk sa musite objednat hore, lebo aj tam robi kazdy den niekto iny UTZ. ak si ale budete zazmluvnovat, tak sa dohodnete priamo s dr. kedy pridete a on vam UTZ urobi.

pajka22
12. jan 2012

@vivi nie ...

amouramour
12. jan 2012

@lady1 asi tak, preto ani zazmluvnovanie neriesim, kedze nikoho nepoznam🙂

inak tie skolenia o epi byvaju kedy?ja musim buduci tyzden utorok, streda, stvrtok na kramare, tak by som to tam nejak chcela vtesnat🙂 som zvedava na poradnu, idem v stredu a nebol pred nou ani volny termin na ctg, mi sestricka hovorila, ze vtedy chodia vsetci a co som videla aj s dalsiou za mnou nas objednali na rovnaky cas...takze asi poriadne velka kniha a pevne nervy to istia🙂

krpcek
12. jan 2012

@amouramour skolenie o EPI sa nerobieva zvlast - ked tam budes zastav sa na anesteziologickej ambulancii - je to chodba co spaja nemocnicnu cast s poliklinickou, hned ako mas platene sluzby a tam ti daju vypisat dotaznik a potom sa s tebou anesteziologicka porozprava a vsetko ti vysvetli. da ti razitko, do tehu knizky a papier na zaplatenie. 🙂

jankohrasko
12. jan 2012

Baby, pisala som tej p. Jandovej, ale mi dodnes neodpisala na mail, kedy byvaju tie prednasky o EPI a otecka pri porode, treba sa objednavat alebo staci len prist? Dakujem

amouramour
12. jan 2012

@jankohrasko ja som sa kvoli tomu oteckovi pri porode objednavala u pani jandovej, odpisala mi na druhy den a idem 19.1:)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre