Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

prettybaby
16. mar 2012

@seiv no hrozne prijemna bola, kokos, zazila som ju aj dva roky dozadu a na nu veru zabudnut sa neda.-))))

seiv
16. mar 2012

@prettybaby ikona nemocnice :D a sanitarka ? aka bola ?

prettybaby
16. mar 2012

@seiv jooooj to uz nepamatam .-)))kto ta rodil?

seiv
16. mar 2012

@prettybaby Dedinska a Gerincova, teba ?

prettybaby
16. mar 2012

@seiv chichi.-) pri prvom Gerincova, pri druhom Rukavicova (Gerincovu poznam, je o rok starsia a chodila o rok vyssie na zakladku, je to kamoska a mala sluzbu,ked som rodila .)

seiv
16. mar 2012

@prettybaby ano??????velmi prijemna doktorka. Ludska a mila . Som sa jej nestihla ani podakovat. Ona to dotiahne este daleko🙂

prettybaby
16. mar 2012

@seiv .)))hej, mas pravdu, suhlasim s tebou .) aj druha bola super.)

p4
16. mar 2012

@prettybaby mna tiez rodila mlada dr. neviem jej meno na 100% ale myslim ze sa volala Mlynarcikova. Ale tiez mala atestaciu,takze to nebola ona. 🙂

seiv
16. mar 2012

@prettybaby mne spolu s primarkou zachranili zivot,takze je ozaj spicka a kebyze rodim znova, tak si ju zazmluvnim...

prettybaby
16. mar 2012

@p4 .-))))
@seiv ano? joj, co sa stalo,ak smiem vediet?

seiv
16. mar 2012

@prettybaby mala som gestozu a nepokracujuci porod. Museli mi v noci robit sekciu........Dlho som to este rozdychavala,ale dnes je to takmer po roku uz ok ....

prettybaby
16. mar 2012

@seiv pls,co to znamena?

seiv
16. mar 2012

@prettybaby Vysoky tlak az dochadzalo k odmumieraniu organov a havne teda syncek bol v ohrozeni koli prietokom krvi............Inak sak isla by som tam znova rodit.

prettybaby
16. mar 2012

@seiv esteze vsetko dobre dobre dopadlo a ste ok obaja .-) ja mam tiez vysoky, tolko liekov, co mne davali aj pocas pobytu tam ....

seiv
16. mar 2012

@prettybaby Dopegyt,magnezku,fraxiparin.....vybavicka na den. Tych dopegytov som mala8 na den!

prettybaby
16. mar 2012

@seiv ja dopegyt,nebilet a tiez euthyrox na stitku. tiez dopegytov viac ,ale az 8 nie

seiv
16. mar 2012

@prettybaby no pozehnane sme mali toho🙂a potom este infusky....hotova chemicka kupel pre telo:Daky si mavala tlak?🙂

prettybaby
16. mar 2012

@seiv myslis uz v porodnici? vacsinou ten spodny okolo 80-90 ale po liekoch,snazila som sa nemysliet a uvolnit sa ked merali, inak v poradni aj 160 na 110-100 niekedy. ale ja osobne si myslim, ze len u lekarov mam az taky vysoky. doma ako kedy. ja to na sebe nepocitujem

prettybaby
16. mar 2012

@bleelka ja som na poslednu chvilku zatrhla, aby maly dosiel s manzelom, ja by som to nezvladla, viem ,ze by strasne plakal pri odchode domov a ja ani nehovorim, hadam este viac ako on, tak som bulila do vankusa na izbe za nim a tak moc sa tesila domov, ze az... .-)uz nikdy viac, povedala som, ze uz rodit nebudem, bez deti ani nakrok .)

blackswan75
16. mar 2012

@bleelka vsadev kazdej porodnici za sklom je len babatko, ty mozes vyjst normalne za nimi na chodbu,

seiv
17. mar 2012

@prettybaby mne obcas este skace ten tlak.... ja som po tych 8. dopegytoch mala tlak stale 140-110 a podobne .....ale ja som bola dost stresovana

bleelka
17. mar 2012

@amouramour dakujem, no mne staci vyjst za nimi s babom do tej chodbicky 😉

@blackswan75 aha, to som nevedela, tak prinajhorsom by to slo aj inde a prezila by som aj to sklo...len kde dam babo kym ja budem s nimi... no zatial zostavam pri Kramaroch, snad nevyvedu nejaky pruser ako ked som mala rodit prvu, chcela som Antolsku, potom tam boli 2 umrtia rodiciek v priebehu par dni a manzel povedal, ze tam ani nahodou nepojdem, tak sme to zmenili na Kramare 😀 ale tak stat sa moze hockde hocco...len dufat a modlit sa, ze uz nie..

p4
17. mar 2012

@bleelka v Ruzinove si mozes to babatko nechat za sklom a byt pri rodine,ale stale na neho vidis a keby nieco,tam su dvere,cize keby plakalo,hned si pri nej. boli sme teraz nedavno za kamoskou a mala to cele prespala,takze snami mohla kecat,ale zase na tych Kramaroch to babatko mozes mat pri sebe polozene. tam su robne take boxi na sedenie v strede kazdeho je taka mekky stolik kde si babo mozes polozit. a videla som jednu mamicku vychadzat aj s celou postielkou a v pohode. 😀

biba07
17. mar 2012

baby aj idem rodit za mesiac na kramare lebo bohuzial musim som sice z nitry ale malinka ma cysty takze ju budu muset previest hned do destkej nemocnice, chcem sa spytat na sestricky a doktorov ci su ochotni lebo ja budem po sekcii tak si moc nepomozem a v blave nikoho nemam takze to bude tazsie, su ochotne tie sestricky mi po narodeni aj pofotit malu keby je treba ci take nehrozi?A este by ma zaujimalo ako to vyzera na normalnej izbe standard..? da sa? Prípadne nejajky zoznam co treba zobrat do porodnice vsetko ked som po cisarskom...

blackswan75
17. mar 2012

@bleelka napr na Antolskej babo ukazes rodine cez sklo a ked ides za nimi na chodbu tak ho das sestrickam na novorodenecke, tam ti ho postrazia, 😉 😉

pele
17. mar 2012

Ahojte baby,nemate niekto akutalny zoznam co treba pre babatko a seba do porodnice? Resp. ci nie je nieco nove v posled. dobe, ja som rodila pred 1.5 rokom. Davaju este balicek s alkoholom na pupcek a olejcekom, alebo si treba priniest? Vdaka.

domeli
17. mar 2012

@biba07 moja skúsenosť je z 05/2010 - pozitívna čo sa týka sestier i lekárov. Nebudem ani vychvaľovať do nebies, ale zasa ani kritizovať, lebo nebolo čo. Natrafíš na skvelé sestry, aj na odmerané (teda určite na jednu) tak na odd. šestonedelia, ako na novorodeneckom, na JIS-ke (kde budeš ležať po sekcii 24 hodín) boli sestry v pohode. Malú odfotil manžel - ukázali mu ju hneď po narodení. Zásada znie pýtať sa na všetko, čo budeš chcieť zodpovedať, vedieť - ochotne odpovedia, pomôžu. Vizity Ti prídu možno smiešne, ako budete musieť mať všetko upratané ako v pionierskom tábore 🙂, ale inak na tú profesnú starostlivosť a pomoc nemôžem povedať nič zlé. Akurát k dojčeniu dostaneš mnoho rozličných informácií, tak si treba z toho vybrať tie ozaj odborné (určite pozri na www.dojcenie.wordpress.com), ale zasa chodili sa uisťovať, či je všetko OK aj večer, aj o polnoci, keď niekoho počuli za dverami plakať. A tiež my sme mohli zájsť za nimi kedykoľvek či pre radu, odsávačku, oblečko pre bábo... Ako ale vyzerá normálna izba neviem, ležala som totiž na tom "nižšom" nadštandarde (vtedy to bola jedna izba pre 3 maminy s deťmi, WC a sprcha oproti dverám na chodbe a nocľah tam vtedy stál 6,64e, teraz ale šli ceny hore). Tak všetko dobré Tebe i maličkej.

prettybaby
17. mar 2012

@pele ahoj,rodila som druhykrat v septembri, davaju to, nemusis si nosit.)a v podstate vsetko tak ako pri prvom porode, ziadne zmeny .-)) ja som rodila prveho v okt.2009 a teraz v sept.2011 .-)

sabiatko
17. mar 2012

@amouramour no ja na nadstandarde nebudem, ale aj tak jandova hovorila, ze okrem vikendu to nikto nekontroluje. a to su vzdy navstevy na chodbe, ci pocas tych hodin su v izbe? ja ked som tam naposledy bola, tak maminky boli s babekami na chodbe, ale to bolo doobeda, takze mimo navst. hodin. a tiez hovorila, ze cez vikend treba ist cez centr. prijem a tam kontroluju, ze kto kedy a za kym, ze si treba pripravit daku dobru vyhovorku :D

pele
17. mar 2012

vdaka @prettybaby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre