Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sabiatko
7. apr 2012

@amouramour hej, tak aj ratam, ze v utorok absolvujem tieto vysetrenia. ako sa vam inak dari s malickou? ako to zvladas? pre mna to bolo tazke, vsetko nove a hlavne som bola hrozne nevyspata. ale zaroven strasne stastna pre toho malickeho milacika 🙂

lenkapar
7. apr 2012

@1eli Možno myslíš mňa 🙂 no ja stále prenášam a nič sa nedeje 🙂 v utorok ráno na príjem... Stále dúfam, že sa to rozbehne samé, nechcem zažiť tú utorkovú tlačenicu 🙂

sabiatko
7. apr 2012

@1eli no my mame rovnaky termin, takze dnes prenasam stvrty den. ale tiez ktovie ako mi to ta moja gynekologicka vypocitala. v 35 tt mi povedala, ze babo je o vyse 3 tyzdne mensie, tak som upalovala na kramare a tam mi namerali o 2 dni vacsie. tak ale okolo toho 3 aprila som mala rodit. a nic sa nedeje a to som si myslela, ze druhe porodim skorej. aj krcok sa mi rychlo skracoval, trosku som sa otvorila, no ale za posledne 2 tyzdne to prestalo postupovat. tak dufam aspon, ze kontrakcie nebudu trvat tak dlho a porod bude rychly 🙂 tiez budem menit gynekologicku, lebo tato je neschopna, este aj stery dala do zlej skumavky, vysetrenie ma vzdy boli... proste nechcem u nej ostat.

1eli
7. apr 2012

@lenkapar

Jej ahoj už som si myslela, že si nás nechala v štichu.

amouramour
7. apr 2012

@sabiatko uz lepsie ako na zaciatku...na zaciatku bolo velmi tazke zvyknut si na novu situaciu, ze uz nie som len ja a je tu niekto, kto ma potrebuje 24hodin, ze uz nemam svoju slobodu a pod, som si veru svoje poplakala aj ta vycerpanost robi svoje...ale zas je krasne byt mamou i ked je to velmi narocne niekedy🙂

1eli
8. apr 2012

@lenkapar
Akurat som si mrkla, že si z okresu Malacky môžem vedieť odkial?
Nakoniec ešte prídem na to, že ťa poznam.

ava11
8. apr 2012

Čaute baby, pripájam sa k aprílovým prenášačkám 😖 Termín sme mali v piatok a vyzerá to, že tak skoro nič nebude. V utorok mám ísť ešte do poradne a tam sa rozhodne, čo so mnou ďalej. Vy už idete asi rovno na príjem, však? To ani neviem, kam sa chodí, poradíte? Ach jaj, tie naše barančatá tvrdohlavé 😒

lenkapar
8. apr 2012

@1eli bývam priamo v Malackách, ale krátko, som tu len 3/4 roka a moc ľudí tu nepoznám 🙂

lenkapar
8. apr 2012

@ava11 ahojky, mne povedali na posl. poradni, že mám prísť na 217-ku, tam mi vypíšu prijímacie papiere a ďalej povedia čo a ako. Takže na poradni ti určite povedia 🙂 A možno to začne aj skôr, nezúfaj. U mňa to tak nevyzerá 😒

sabiatko
8. apr 2012

tak co baby, ktore prenasate ako ja... nepohlo sa to este? toto cakanie je hrozne. zajtra posledna sanca bez vyvolavacky...

katkadz
8. apr 2012

@sabiatko u mna sa stale nic nedeje...a to som vcera drhla vanu ako diva a zmyvala podlahy...uz to beriem tak, ze zajtrajsok si este uzijem doma a v utorok rano sa dogulame na Kramare...uz som z toho nervozna a zajtra to bude este horsie...citim sa ako pred nejakou skuskou... 😝 akurat, ze teraz vobec netusim, co ma caka...

sabiatko
8. apr 2012

@katkadz no my rovnako, akurat ze neupratujem 😀 pri prvom som zliezala v nemocke schody z 11 na prizemie a nic. sa mi zda, ze taketo veci nepomahaju. okrem toho teraz cele tehotenstvo lietam okolo syna, furt sa zohybam, dviham ho a vysledok... nist. tak sa mi zda, ze sa nas tam vela dogula v utorok, zidzik bude z toho v soku, dufam, ze na salach budu posily, inak sa budeme musiet spolahnut same na seba... alebo nasich manzelov 😀

1eli
9. apr 2012

@sabiatko @katkadz
Čaute herečky tak aj ja som ešte stále s Vami. Kedže sa nič nedeje tak v utorok sa vidíme. Akurát včera sa nám zasekol výťah takže to je posledná možnosť ako niečo urýchliť. Ale aj tak si myslim, že drobčekovia vedia najlepšie kedy prísť takže na čo to siliť. A na aku hodinu idete v utorok? Mne kázali okolo osmej.

sabiatko
9. apr 2012

@1eli no a ja som si myslela, ze nas daju pausalne na jednu hodinu. ja idem na deviatu... eli a hovorili ti aj, ci dostanes este ten den vyvolavacku? ja som sa pytala a doki ze podla nalezu. tak ale ked 7 dni prenasam, tak naco to budu este natahovat?

1eli
9. apr 2012

Baby, ktoré máte skusenosti ešte potrebujem poradiť. Ako to funguje s rodným listom? Kde sa to vybavuje? Je priamo na Kramároch matričný urad alebo ako to funguje? Dik za rady a aké doklady tam potrebujem?

lenkapar
9. apr 2012

Krásne ránko babule, ani u mňa sa nič nedeje. Vidíme sa zajtra v pôrodnici 🙂 Mne povedali, že mám prísť na pol deviatu.... A tiež by ma zaujímalo, či budú hneď vyvolávať, ja pevne verím, že áno.
@1eli
@sabiatko
@katkadz

strihalka
9. apr 2012

@1eli Jandova rikala, ze na Kramaroch chodi matrikarka, ktera s tebou vypise vsechny potrebne udaje a pote si uz jen otecko alebo ty vyzvednete rodny lsit na matrice ktera spada pod Kramare...co se tyce dokladu, tak urcite obcanky, a ofoceny sobasni list, nemusi byt notarsky overeny, alebo v druhem pripade doklad o uznani otcovstvi a ten musi byt uradne overeny mam pocit..

sabiatko
9. apr 2012

@1eli v nemocnici ti daju taky papier - potvrdenie o narodeni dietata a s tym treba ist na matriku, kde im ho das a vystavia rodny list. aspon tak to bolo v kosiciach.

amouramour
9. apr 2012

@sabiatko v BA netreba ziadne potvrdenie...priamo na izbu pride za tebou matrikarka, spise potrebne veci, ty podpises a potom partner uz len s tvojim a jeho obcianskym vyzdvihne RL///
@lenkapar nebudu, az na druhy den, prvy den ta len pozru, spravia monitor a ultrazvuk...

sabiatko
9. apr 2012

@amouramour vazne? som myslela, ze to je na celom slovensku tak. tak aspon je to jednoduchsie, menej papierovaciek. a vyvolavacka teda az v stredu? to na co chcu cakat? som trocha sklamana 😒 uz by som to chcela mat za sebou...

amouramour
9. apr 2012

@sabiatko uplne ta chapem, ja som bola na tom takisto🙂na prijme som bola na 8mu rano v utorok, vypytala som si nadstandart, kedze na standarte bola veeelmi neprijemna sestra - sa po tejto mojej ziadosti rozhorcila ale nakoniec ma supli na pooperacny nadstandart...a tam uz bolo fajn🙂na izbe mi vzali krv, vysetrili ma, poslali na monitor, ultrazvuk a vecer este na monitor a az rano mi dali prostin, na cisarsky som isla v piatok...

katkadz
9. apr 2012

@lenkapar @1eli @sabiatko Ahojte kocky...no ani u mna nic nove...v noci ma slabucko pobolievalo brusko, uz som si myslela, ze do rana sa mozno nieco rozbehne...ale to boli asi len moje velkonocne creva 😀 Ja mam prist zajtra na 9-tu, ale k dveram 214 - moja gynekologicka je MUDr. Gottschallova a zajtra doobeda tam bude, takze rovno za nou... Ja som tiez zvedava, co budu robit - ci vyvolavat, alebo este cakat...tiez si myslim, ze podla aktualneho nalezu... Ale som z toho dost nervozna... Uz ste komplet pobalene? Ja uz 2 mesiace (som si myslela, ze skor porodim predcasne), akurat musim doplnit papiere (OP, sobasny list, tehuknizku...) a drobnosti (zub. kefku, pastu, hreben, papuce)...a nejako to cele prebalit, lebo mam kufor + cestovnu tasku, pomaly ako keby som sla na 2 tyzdne na dovolenku (dufam, ze tak dlho na Kramaroch nestvrdnem 😀)

seiv
9. apr 2012

@sabiatko uprimne povedane, vyvolavacky su svinstva a ak to ide prirodzene, tak radsej pocakt! 🙂

bleelka
9. apr 2012

@marianka0101
@amouramour dakujem za rady 🙂 tak osobne bude problem, nemam to vobec po ceste a musim sa kvoli tomu trepat aj s dcerou a bruchom zo Senca! skusim vyslat manzela, to bude jednoduchsie. neviete ci sa da objednat pocas ordinacnych hodin alebo len rano v tom case ked maju napisane ze sa objednava telefonicky? dakujem este raz!

lenkapar
9. apr 2012

@katkadz ja už som tiež veľmi dlho pobalená, určite aspoň 6 týždňov a teraz sa nie a nie dočkať 🙂 a aj s tými bolesťami to mám presne rovnako ako Ty, všetko sú to skôr tráviace ťažkosti 😀 ale už to musíme nejako vydržať, nedá sa nič robiť

1eli
9. apr 2012

@lenkapar @katkadz@sabiatko@

caute babenky akurát som došla domov to znamená, že som vyšlapala 5 poschodí funím jak pes ak mi nepomôže ani to tak naozaj zajtra ráno sa vidíme. Tašku mám pobalenu tiež už pár mesiacov takže zajtra ju zoberiem a budem stáť na tej chodbe ako jednoduchá Mária, ktorá išla prvý krát do mesta. Myslím tu telenovelu asi 10 rokov staru. No a tiež dufam, že nebudeme musieť dlho čakať ale hlavne dufam, že nas neotočia na päte a nepošlu domov furt mám obavy, že nás tam bude strašne vela. A mimochodom velmi ma pobavili tie reči, že či su to príznaky pôrodu alebo len parádny veľkonočný obed. Som na tom podobne som tak prežraná, že fakt neviem či ma boli brucho z jedla alebo sa niečo deje. Takže dnes už len dietka jablčka, chlebik z maslom a tak.

tak pevne verím, že sa zajtra fakt stretneme dobrá partia,

PS: nemáte tu nejaké fotky nech viem komu sa mám zajtra prihovoriť?

1eli
9. apr 2012

@amouramour

Dik za info a prosím ťa kde si pôjde vyzdvihnuť ten RL? To netušim lebo Blavu absolutne nepoznám.

katkadz
9. apr 2012

@1eli 😀 citim sa takisto...v nemocnici som lezala naposledy pred 20 rokmi, takze myslim, ze aj jednoducha Maria prvykrat v meste bola na tom lepsie...aj ked myslim, ze odvtedy sa v nasich nemocniciach, najma co sa tyka vybavenia a pristupu k pacientom, toho vela nezmenilo... 😀 ...inak aj mna napadlo, ze este ma mozno aj domov poslu, ked to nebude este vyzerat na porod a nebude ma kam supnut... ja na konikovi fotky nemam...ale som taka mala (teraz skor preskocis ako obides 😀), mam polodlhe hnede vlasy, brucho ako keby som cakala dvojicky a budem mat na sebe modre rifle, pravdepodobne biele tricko s kvetovym vzorom a cervenu bundu, ktoru nezapnem a prigula ma manzel k 214.
Neblazni s dietou...dnes je mozno posledny den, kedy mozes bez vycitiek papkat...dietovat budeme v Hoteli Paradise Kramare 😀

miskaska
9. apr 2012

Ahojte. Mozno blba otazka, ale toto je moje prve tehotenstvo...som rozhodnuta, ze rodit pojdem na Kramare...som v 29 tt. Kedy sa to vsetko zacina v nemocnici vybavovat? Este stale chodim a par krat pojdem na poradnu k svojmu lekarovi a predpokladam, ze pri poslednej navsteve mi vypise "papier" s ktorym pojdem do porodnice....kde budem pred chodit pred porodom do poradne..mozem si tu porodnicu zacat vybavovat skor? Predpokladam, ze sa chodi na predporodnu pripravu, obzriet si to tam atd...Ako to zmanazovat? Dakujem za rady.

1eli
9. apr 2012

@katkadz

No moja ja som akurát pisala kamoškam na facebooku, že domov nepojdem ani náhodou proste tam ostanem nasilu. Pôjdem do budetu predávať fornetti. Alebo radšej nie to by som sa zas prežrala a to nie je moc dobre. Takže rano hladam babenku s kvetovaným vzorom na tričku. Ja idem na 217 to je trošku vedla ale nevadi. Nosim okuliare takže oči mam jak jastrab určite ta nájdem.

Tešim sa

aby som to upresnila nie na pôrod ale na nové kamošky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre