Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cryonae
2. okt 2010

hello koleginky, neviete ako to teraz vyzera na kramaroch?

kiwinka
2. okt 2010

@cryonae jéjo, ty uz si tusim v termine 🙂 ako sa citis? 🙂

cryonae
2. okt 2010

@kiwinka no kto by to bol povedal, ze to sem dotiahnem 🙂 pekne ma zabetonovali na tych kramaroch :D
citim sa veeeeeelmi tehotne ;) uz by som sla dobrovolne

kiwinka
2. okt 2010

@cryonae huráá, ved to ako krasne si to zvladla a dobojovala, uz synček moze prist kludne na svet!
drzim palce nech mas rychli krasny porod 🙂 !!! a potom moc zdravicka a stasticka s malym uzlickom! 🙂 a daj vediet urcite ked ta to chyti,,teda ak stihnes 🙂 !

cryonae
2. okt 2010

@kiwinka dakujem, si zalta 🙂

cryonae
2. okt 2010

@kiwinka zlata :D

ponyxx
2. okt 2010

@romy31 ty keď si bola u Jandovej, bola si s ňou dohodnutá, že prídeš na daný deň. Ja som jej písala mail, a má to nejak v trubke 😒

romy31
2. okt 2010

@ponyxx ahoj, hej ja som sa jej pýtala tak celkovo na kramáre a ona mi asi za dva dni odpísala, že v ten utorok robí tú úvodnú konzultáciu a má tam ešte voľno, tak som sa jej tam nahlásila....

lulu4
2. okt 2010

@cryonae jeej ahoj som tu dlho nebola a co to vidim 🙂 ty si to dotiahla do 40tt paraaaada 🙂 tak to sa potom doma pekne snazis oddychovat ze? 🙂 alebo sa mylim 🙂 drzim ti palce ved uz to na teba moze prist kazdym dnom... a co ako to vyzera zatial po poslednej poradni a ku komu chodis na poradne? uz si odvtedy co sme tam spolu lezali dufam nebola v nemocke? drzim palce nech ti vsetko dopadne dobre a nech mas tento porod rychlejsi a prijemnejsi ako ten prvy...

cryonae
2. okt 2010

@lulu4 jej caf spolubyvajuca 🙂 no na poradnu chodim k Prochazkovi a od pondelka tu strasim s CS9!!! a nic, bobek sa ma drzi zubami nechtami 🙂 pockaj, este dopadnem ako ty :D Inak ako ma pustili, tak mi tie kontrakcie uplne presli a to som si uz nedavala ani len magnezko... a ako to doma zvladate? Vsetko ok?

lulu4
2. okt 2010

@cryonae takze ty si od pondelka v nemocke ci ako? a s cim strasis co je CS9? asi si sedim na kabli 😀 no ja som prave asi pol hodku drzala na rukach maleho a snazila sa ho uspat, nejako sa mu nechce spat.. tak kukame este s mm telku a cakame kym zaspi a isli by sme si aj my lahnut... no tie noci su tazke od kedy je drobec...ale tak zvykame si... ved to tak bezi... maly bude mat v pond. uz mesiac... budi sa nam kazde tri hodky na papanie aj vnoci prespi tri hodky a potom sa ohlasi je presny ako svajciarske hodinky 😀
ale nemaluj certa na stenu, urcite to nebudes mat ako ja a aj keby ti maleho nakoniec vyvlavali tak urcite dopadnes s tym samotnym porodom dobre, urcite nebude taky komplikovany ako som to mala ja... len to nie... u teba to musi byt ok... som zvedava potom sa mi urcite ozvi a napis IP, budem cakat, to si najskor precitam 🙂 a ako sa Tominovi lubi v jaslickach dali ste ho tam nakoniec?

cryonae
2. okt 2010

@lulu4 nie, nie strasim doma :D CS je to cervikalne skore, co popisuje vyzretost krcka... ja mam 9z12 😅
no tak to super zlvadate 🙂 tesim sa 🙂 ani som nemala sancu Vladika vidiet :/ fnuk, to je neuveritelne, ze mesiac!!! pripada mi to ako vcera!
Tomino je v jaslickach uplne vystasteny 🙂 chodi od septembra 🙂 aj mi bude luto ho stadial zobrat, ale zase nekradneme.... vsak vis
a jasne, ze dam vediet, ked uz sa konecne rozpadnem :D

kiwinka
4. okt 2010

@lulu4 a aky si ty mala porod...? pises, ze tazky? asi si si uzila dost, co? ja tiez, neboj.
a kto ta rodil? a normalne ci cisarskym?

cryonae co to citam stale v celku?! tak syncek sa drzi vies,,, mu kazali lekari vydrzat tak on drzi stale 🙂 ale uz cochvila bude vonku 😉 ak uz nie je...???? taka som zvedava!

ponyxx
4. okt 2010

jáááj no konečne sa mi dnes podarilo zapísať u Jandovej 🙂

tanija133
4. okt 2010

Ahojte baby , chcem sa spytat na zaplatenie poplatku za EPI? Ako to teraz funguje? Uz som sa na to pytala, je to na prizemi v amb.casti , c.dv. 150 alebo na 2 posch. na anesteziologickom? Lebo c.dv.150 rekonstruovali....ako to je teraz?

gumimaci
4. okt 2010

@tanija133 poplatok platis na prizemi, ako je vratnica, je aj okienko platenych sluzieb. Ale treba mat aj papier od anesteziologa.

lulkax5
4. okt 2010

@ponyxx si s tym mala problem ? ja tam mam ist zajtra prvy krat 🙂

janka46
4. okt 2010

@ponyxx a ideš na prvú konzultáciu, či už na cvičenie, lebo ja som zatial stále bez úspechu u nej 😒

poludnica99
4. okt 2010

Áno, chod do tych dveri 150 a tam im len das tehotensku knizku a oni ti daju precitaj nejake informacie o epiduralke a vyplnit dotaznik a potom si ta zavolaju dnu, daju nejaku peciatku do knizky a mozes ist zaplatit a este ti potom bude musiet gynekolog odobrat krv. Inak ja som tam isla okolo pol 11 a iba jedna pani bola predomnou. Cize zachvilku by si to mala mat vybavene.
Inak je tu niekto, kto ma termin na konci oktobra? Lebo uz sa mi to blizi a uz sa pomaly zacinam bat. 🙂

tanija133
4. okt 2010

@gumimaci Dakujem, ale myslela som ten papier od anesteziologa, kam mam ist?

tanija133
4. okt 2010

@poludnica99 Super , dakujem, lebo uz sa tam chystam asi 2 tyzdne ,a uz je fakt najvyssi cas..pojdem zajtra, alebo v stredu si to vybavit. Ja rodim tiez koncom oktobra...zajtra idem prvy krat na poradnu na Kramare....Ty si uz bola?

sialucia
4. okt 2010

@romy31 ahoj 🙂 a kde budes rodit? na kramaroch?

poludnica99
4. okt 2010

@tanija133 Urcite si to chod co najskor vybavit, aby si to mala, ked pride cas 🙂 Pretoze ja sa dost na to spolieham, ze ked to bude moc zle, tak mi to trosku pomoze. Ano, uz som bola, u doktora Cunderlika, urobil mi aj ultrazvuk a aj som uz bola na ctg, teraz v stredu idem zas do poradne. A tiez ideme s manzelom na tu konzultaciu pred porodom, aby tam mohol byt, neviem ci to uz mas. To som mozno aj na porodnici stretneme. A inak mas vsetko ok? Este sa neotvaras?

tanija133
4. okt 2010

@poludnica99 Viem uz je najvyssi cas si to vybavit, lebo nikdy nevies kedy to pride, a presne pre istotu to treba mat. Ja idem zajtra prvykrat k Dr. Valentovi, tak uvidm ze co nove v brusku.......Minuly tyzden som bola este u mojho gyn. a zatial u mna vsetko OK, krcok je iba malicko zmaknuty, hlavicka je uz velmi dolu zostupena, ale nic vazne, telo sa iba prirodzene pripravuje na porod.... Iba to , ze uz som ako balon, opuchnuta, citim sa ako slon, zle sa mi otaca na posteli. Budes si aj zazmluvnovat tvojho doktora? a ty si oK? 😉

poludnica99
5. okt 2010

@tanija133 to ja sa presne tak isto citim 🙂 Kym sa v noci prevratim na druhy bok, tak to fakt trva a uplne citim, ze to brusko je stale tazsie a tazsie. Ja mam presne tak isto, krcok okolo tych 2 cm, aspon tak bol pred tyzdnom, no a tiez maly je uz dost nizko. Potom daj vediet ako si dopadla. My ideme zajtra.

ponyxx
5. okt 2010

@janka46 na prvú konzultáciu. Ja som jej písala mail, ale bez odozvy. Tak som tam išla osobne. Prvý krát bez úspechu, lebo som nemohla dlhšie čakať (mala som dohodnutý termín u lekárky) a včera som bola na kontrole u lekára, tak mi to dobre vyšlo, že som na ňu nemusela dlho čakať. O jedenastej sa jej mala končiť konzultácia, tak sa to trochu pretiahlo, ale dočkala som sa. Konzultacie začínajú cca o 9tej a končia cca o 11tej. Po skončení konzultácie si ma zapísala.

lucul
5. okt 2010

@tanija133 ahoj, aj ty ides dnes k Valentovi? kedy tam budes, aj mne kazal prist dnes, mozno sa tam stretneme 😉

romy31
5. okt 2010

@sialucia ahoj hej..chystám sa na kramáre 🙂
@lucul luci ty už ideš na poradňu? teeeda...ja sa chystám až tak za dva tt....ale tiež mi minule povedal, že sa mám ozvať sama, keď budem v 36tt, ale neviem, že či ten týždeň stačí mať začatý alebo už ukončený 😕

tanija133
5. okt 2010

@lucul Jej , super, kazal mi prist vecer, ma sluzbu, okolo 6, 7, 8....Ale ze mozno si aj pockam, ked by mal nejaky porod....Tak okolo 18, 30 by som tam chcela byt....A tebe co povedal? kedy tam mas prist?

andys11
5. okt 2010

baby, nam sa na kramaroch narodila pred dvoma tyzdnami dcerka a povzbudim vas, ze som bola strasne spokojna s doktorom, s nadstandardom, sestrickami na sestonedeli aj novorodeneckymi...vsetko bolo perfektne... isla by som na kramare s prehladom znova 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre