Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kuratenko11
10. júl 2008

ahojte,takze Suellin ja k Slezakovi nejdem na poradnu,ale len na ultrazvuk,takze preto som objednana asi dooobeda,myslim,ze poradnu ma v poobednajsich hodinach.Teraz som tam volala ako to s nim vyzera,ci tam uz v pondelok bude,sestricka povedala ze nie,tak neviem kedy sa vrati.Skus si tam zavolat a povedia ti blizsie info.Ja idem na ultrazvuk k nejakemu inemu lekarovi.

eliska1983
10. júl 2008

🙂 ahojte babenky .....ja mam termin na 27 septembra....osobne mam narodky 25 som prvorodicka a straaasne sa bojiiim....ale Kramare budu podla toho co tu citam fajn

babuci
10. júl 2008

dandy, kamoska rodila pred tyzdnom a pol na Kramaroch a povedala, ze tam bol cely den natresk. ked rodila ona, tak tam rodilo naraz 8 zien a ze chodby boli dost plne.
my sme boli teraz s manzelom v piatok a tento pondelok v Ruzinove na prehliadke porodnice a mozem povedat, ze tam bol uplny klud. rodili iba dve maminy a aj na nadstandarde bolo miesto.

dandy05
10. júl 2008

Babuci, ono je to asi vzdy ine. Kamoska bola nedavno v Ruzinove a ze jeden den bolo 17 porodova druhy den iba dva. To viete, ked su teraz tie populacne vlny 😉 aspon vieme, kolko ludi a co robili zhruba v tom istom case na jesen hehehe. Ja mam Kramare najblizsie, tak preto chcem ist tam a uz som tam aj dvakrat pocas tehu lezala, tak uz tam poznam aj skoro vsetkych doktorov 🙂 no, a kedze mam pocit, ze sa pocas tehu uz vo mne hrabalo pol Bratislavy, tak to mam asi jedno 🙂

kuratenko11
10. júl 2008

Ahojte,ma niektora termin 28.8?Rada pokecam

babuci
10. júl 2008

karatenko11 ja mam termin 28.8. 🙂

kuratenko11
11. júl 2008

No super babuci,tak dufam,ze sa stretneme.Aj mas niekoho zajednaneho?Ja som chcela Slezaka,ale ma zlomenu ruku,tak neviem.A ked si bola na prehlisdke nemocnice,za kym si isla?My ideme v pondelok na sono a aj za dr.Jandovu,takze dufam,ze nas poprevadza.

capy
11. júl 2008

eliska1983: ja som rodila dva krat a super. na porodnej sale som bola sama v oboch pripadoch. ak mas neake otazky tak sa pytaj.

kuratenko11
15. júl 2008

Ahojte,co na kramaroch sa nerodi,ci co?Vcera som na na ultrazvuk u Dr.Kleskena,mala som s neho velmi dobry pocit,mala ho niektora pri porode?

miriamka
15. júl 2008

Ja ked som rodila na Kramaroch tak tiez tam v ten den rodilo 17 zien,a dokonca som ani na porodnom boxe nerodila ale na takej izbe ktoru na porodny box par minut pred porodom prerobili,ale musim povedat ze bolo super...urcite aj dalsi porod bude na Kramaroch.

kuratenko11
15. júl 2008

Miriamka,aj si mala manzela pri sebe,lebo pre taky pocet zien si to ani predstavit neviem!!

capyy
15. júl 2008

ahoj miriamka. jakubko je zlatucky 🙂

lucia82
15. júl 2008

ahojte kuratenko11 a babuci ja mam ties termin 18.08 a v piatok idem prvy krat do poradne na kramare skoro rano tak som zvedava ake to bude.inac z akej casti ba ste ja som zo zahorskej.

kuratenko11
15. júl 2008

ahoj lucia 82,ja som neni s BA,ale rodit chcem na kramaroch kvoli nasmu malinkemu,ma zdrav.problemy tak keby nieco hned vedla je detska fakultna....Dufam,ze vsetko bude oK,inak do poradne zatial budem chodit k mojmu lekarovi tu u nas a az o mesiac mam ist na UZV na kramare,dufam,ze dotial neporodim 😉 A komu ides do poradne?Mas aj zazmluvneneho lekara?Ja som chcela,len ten moj si zlomil ruku a ked pojdem az o mesiac,neviem ci nebude uz neskoro.

miriamka
16. júl 2008

Kuratenko...nie,manzela som pri sebe nemala cely cas,az poslednu hodinu ked som uz bola na porodnom boxe tam bol so mnou 😉

lucia82
16. júl 2008

ahoj kuratenko no ja si lekara nezazmluvnujem tak neviem na koho natrafime pri porode a v poradni tam sa aj tak ti lekari stale striedaju tak nikdy nevies ku komu prides.a ja mam planovany cisarsky tak uvidime co sa podozvedam v piatok v poradni vela veci sa chcem popitat tak len dufam ze si aj na vsetko spomeniem.a inac uz mas pobalene veci do porodnice ja si to pomaly zacinam pripravovat no este co to mi chyba tak musim dokupit.a inac ak smiem co je vasmu malemu je to nieco vszne?drzim palce

kuratenko11
16. júl 2008

Ahoj Lucia,neviem ako to bude s tym zazmluvnenim,uvidime,ja chcem len kvoli malemu pretoze ma rozsirenu jednu mozgovu komoru,zatial nic vazne,ale chodim do BA na pozorovanie tak to nechcem nechat na nahodu,chcem, ked pojdem rodit uz lekar o tom vedel.Ja pojdem rodit asi normalne.Ja som si myslela,ze pojdem teraz od 36 tyzdna do poradne na kramare,ale budem chodit stale k svojmu lekarovi.A do poradne by si uz mala chodit k tomu istemu lekarovi nie?A ty ides preco cisarskym?Ja sa este nebalim,ale uz je asi najvyssi cas zacat
😉

lucia82
17. júl 2008

akoj kuratenko no mne asi tak cca v polovici tehu zistili infekciu a mam ju v porodnych cestach a liecit sa to da az po porode tak koli tomu bude sekcia ale v podstate mi je to jedno hlavne nech sa nenakazi mala.a v tvojom pripade je asi urcite lepsie si toho lekara zazmluvnit ja co som pocula od znamych a tak tak najviac vychvalovany je doktor Cunderlik aj moj kolega teda jeho manzelka u neho prednedavnom rodili takisto priatelova sesternica pri nom odrodila 2 deti a uplne maximalna spokojnost z ich stran ja osobne nemam ziadne skusenosti s lekarmi na kramaroch lebo som tam nikdy nechodila a nikoho osobne nepoznam tak ja to staviam na nahodu na koho natrafime myslym si ze vsetci su dobri odbornici tak hadam sa nemam coho bat.inac uz sa to tak krati ze sa neviem dockat malej ale tak este si co to pockat musime 🙂 nastastie sa citim dobre nic ma netrapi a vsetko zvladam sama. 😉

kuratenko11
17. júl 2008

Ahoj lucia,neboj malinkej sa dockas uz onedlho,s tym zazmluvnenim je to tak ze si chcem zazmluvnit,len dufam,ze to stihnem,aj som rozmyslala nad tym Cunderlikom,uvidime.Aj ja sa citim nastastie dobre,nemam ziadne problemy,az na to,ze mi sem tam opuchaju nohy s tepla,ale to je nic oproti druhym tehu co vsetko si musia vytrpet ☹ Aj si das izbu nadstandart?Ja uvidim,nie som este rozhodnuta,vsetko zavisi od situacie.

mataaaaa
17. júl 2008

Ahojky , ja taky tak idem na kramare. no nemam zazmluvneneho ziadneho doktora, takze to nehavam na nahodu. ale stale rozmyslam o epiduralke. ma tu niektora termin na 21.9 ??:D

otta
17. júl 2008

Caute, ja som rodila na Kramaroch nedavno. Musim pochvalit vsetok personal! Nemala som zazmluvneneho lekara. Nadstandard bol super, mile a starostlive sestricky, MUDr. Rusnak velmi prevelmi sympaticky, doporucujem aj MUDr. Dedinsku, ktora si dala zalezat na mojom cisarskom. Sestricky z novorodeneckeho perfektne, starali sa vzorne o babatka. Bol to moj druhy porod, prvy som absolvovala v Ruzinove v r 2006. Tam nam dali vsetko, od plienok pre deti, az po podlozky pod pacienta. Na Kramaroch som si musela vsetko doniest sama. Ked mam vsak porovnavat, Kramare zabodovali viac! Je to hlavne o LUDOCH!!!

cat
18. júl 2008

otta, diky za prispevok, toto sa dobre cita 😉 😎
mataaaaa,ja mam TP 21.9.

elize
18. júl 2008

otta ono asi zalezi na aku zmenu natrafis a ci mas bezproblemovy porod. Pretoze akonahle sa objavi nieco necakane a komplikovane - koniec. Asi nevedia co robit tak radsej nerobia nic. Vid moj pripad. Predcasne mi odtiekla plodova voda v 32tt a aj napriek tomu, ze som tvrdila, ze mam kontrakcie kazdych 5 minut mi tvrdili, ze porod zastavia a kontrakcie to urcite nie su, pretoze na monitore nic nenatocili. Ked som zacala naliehat zacali vybavovat inkubator pre bejby a vtedy zistili, ze na novorodeneckej JISke nie je miesto 😲 Tak vybavili prevoz na Antolsku, kde o mne mali akoze vediet. Prevazali ma s trojminutovymi kontrakciami, velke stastie ze sa drobcek nenarodil v sanitke, inak by sme o neho prisli. Narodil sa 5 minut potom co ma priviezli na Antolsku. S tazkym poporodnym traumatizmom, fialovy bol od hlavy po paty. Az po mojom prijazde zacali vybavovat inkubator, pretoze z Kramarov im nikto nedal vediet, ze ma prevazaju k nim. Dokonca v prepustacich papieroch bolo napisane, ze som otvorena na 3cm a nemam ziadne kontrakcie - to bolo aktualne z pred 6.tich hodin. No coment

Nechcem vas strasit, naozaj to je o ludoch, na ktorych natrafite. Ja som si povedala, ze svoj porod budem prezivat v pohode, usmiata a tesit sa na drobceka. Nastastie sa mi to splnilo, ale az na Antolskej, kde bol super team lekarov a neonatologov. Im vdacim za to, ze mame teraz zdraveho krasneho chlapceka 😉

titkovamiriam
18. júl 2008

elize bud rana ze si mimi nemala na jiske na kramaroch,moj maly tam lezal a horor sestricky a sanitarny personal

sivula
18. júl 2008

Ja mam zase opacne skusenosti s JISkou na Kramaroch. Rodila som 31 tt (cisarsky kvoli komplikaciam vaznym)dva roky dozadu a na lekarov ani sestricky nemozem povedat ani pol slova. V pamati mi utkvela Dr Frankova, ktora bola uzasna aj svojim pristupom. Kazdy den ma niekto prisiel informovat na izbu, aj ked som tam v ten den aj bola. Chodit som mohla az na druhy den pre zdrav.stav aj operaciu. Ale priznavam dobrovolne, ze na Kramare uz teraz rodit nechcem ist. Vybrala som si teraz Antolsku. Je to asi indi-vindy. Kazdy ma ine skusenosti...Ved aj my sa spravame nie vzdy rovnako.

titkovamiriam
18. júl 2008

na lekarky nemozem povedat nic zle ,ved Marekovi zachranili zivot,ale ked sestricka vyhukuje ze robi za 8tisic,preco by sa ponahlala k inkubatoru tak to je sila!a este mareka nechali v noci tak plakat ze mu potom museli dat monitor na srdiecko co ho islo rozdrapit a o tom ako bol vypareny ani nehovorim ☹ 😠

sivula
18. júl 2008

Tak to mi je luto. Ja som mala asi stastie aj na sestricky. Tato praca by mala byt povolanim a nie zamestnanim. ☹ S ludmi je to vsade rovnake, su aj dobri aj horsi.

elize: ktori konkretni lekari na Antolskej na teba zanechali dojem? Ake su sestricky? Chcem ist teraz rodit tam.

lucia82
18. júl 2008

Ahoj kuratenko no ja si chcem dat nadstandard ked bude volny hadam ano a s tymi nohami to mam aj ja opuchaju mi jak budzogane 😀 a inac po dnesnej skusenosti v poradni vazne uvazujem ci nepojdem radsej rodit do ruzinova moj lekar rodi v ruzinove tak uvidim co mi poradi v utorok idem k nemu na kultivaciuco ma poslali z kramar tak potom sa rozhodnem.bola som zhrozena z vyjadreniami lekarov p.Prochazka a p.Ferakova to su lekari ktory sa somnou o mojom planovanom cisarskom bavili ako lajici a ze oni v tom nevidia problem preco by som nemohla rodit normalne.no v skratke mam infekci v porodnych cestach a liecit sa to da az po porode a keby ma nehali rodit normalne tak sa to moze preniest na malu.hm nemam slov som hrozne sklamana a soknuta.

krajcoanka
19. júl 2008

lucia, ja som mala to iste pri prvom.rodila som normal.pri druhom som mala cisar a ak by som si mala vybrať, radšej necham nasadiť malemu lieky(kôli infekcii), ako si dať robiť cisara.Ešte do teraz ma boli rana a to ma maly 9 mesiacov-neviem či to tak ma byť,už som aj rozmyšlala že sa skočím opýtať gyndy, ale maly ma nechce pusťiť ani k zubarke 😖 .
A na Prochadzku by som nedala dopusťiť-je super doktor aj človek. Rozumie sa veci 😉 🙂

lucia82
20. júl 2008

ahoj krajcoanka no ja beriem do uvahy aj to ze oni su ties len zamestnany ludi a maju narok ako kazdy iny na zly den a podobne no mna prekvapil otazkou Prochazku ze kondylomy su infekcne no prepac ale taka to otazka od lekara a to este gynekologa ma ozaj polozila a ako bodka bola ved to ale mozte rodit aj normalne no ked vydel moj vyraz v tvari zdvyhol telefon a zavolal nejakemu kolegovi a po rozhovore s nim mi povedal ze no prepacte to je iny pripad a toto je na sekciu a nato pridem do poradne je tam lekarka Ferakova a ta mi splechne poznamku ze toto ale nieje na sekci iba sestricka si na mna spomenula ako som tam bola minule u prochazku ze som sa s nim o tom bavila a na dalsiu poradnu ma uz objednala k nemu no predtym mam ist k svojmu gyn.na kultivaciu tak som zvedava co bude v dalsej poradni ale dufam ze nieco take tam uz nezazijem.a este tato infekcia sa neda liecit liekmi nieje to take jednoduche ja ties mozem odstupit liecbu az po porode.a ps ja neodsudzujem ziadneho lekara ale popravde ked sa stretnete s niecim takym tak vas to asi kazdu zarazi.tak drzim palce vsetkym maminam nech maju len dobre skusenosti a zdravucke deticky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre