Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lusa889
9. máj 2010

domeli, gratulujem 🙂

domeli
10. máj 2010

Dik, kočky. Prajem Vám ešte pokojné dotehuľkovanie 🙂

skelin
10. máj 2010

domeli pripajam sa ku gratulááácii, už mas štastíčko pri sebe. Nech ste zdravučké 🙂

ameanda
12. máj 2010

Baby, je aj niektora, ktora sa nechysta si zazmluvnit lekara? Som prvorodicka a samozrejme mam obavy, ale neviem koho by som si zazmluvnila. Mam to za par a svojho gynekologa mam naozaj vyborneho, len on bohuzial nerobi porody.
Prosim vas, pridajte skusenosti dobre aj zle v poslednom obdobi z vasho porodu na Kramaroch.
Dakujem.

meggie.sk
12. máj 2010

Ahojte, po dlhšej dobe opäť niečo píšem.
Domeli tebe gratulujem. Pekne si to opísala. A to prekvapko. To by bolo u nás raodsti keby povedali, že máme chlapčeka namiesto dievčatka, ktoré videli na ultrazvuku. Možno sa pýtate prečo. Ja viem, že by mi to mohlo byť jedno a vlastne aj je. Ale pred 2 týždňami sme pochovali priateľovho ocina, tak to je soť nepríjemný posledný mesiac tehotenstva. Tak veľmi sa tešil na vnúčatko lebo s prvým moc v kontakte vraj nebol. Tešíme sa keď sa narodí, celá rodina príde na iné myšlienky. No asi to tak má byť, že niekto odíde a niekto nový príde. Ak by to bol teda chlapec, tak asi bude mať meno po tom dedkovi. Hlavné však aby bolo zdravučké .
Ameanda ja som si ako prvorodička nezazmluvňovala a nebudem ani teraz. Lekár Ťa predsa musí odrodiť najlepšie ako vie. Podľa mňa sú to vyhodené peniaze. Ja jediné nad čím premýšľam je epidurál. Pri prvej som ho nemala pretože mi ho nestihli dať a vydržala som. Ale teraz sa neviem rozhodnúť. Asi si ho aj zaplatím a ak zase nestihnú. no tak peniažky vrátia. A ak ho budem mať tak dúfam, že nebudú komplikácie.
A ešte čosi. Objednala som sa na prvú poradňu na Kramároch, mám ísť 19ho v stredu k dr. Valentovi. Moja otázka je či tam ide niektorá z vás a čo je to za lekára. Viem, že sa tu o nich dosť popísalo, budem hľadať ale ak nenájdem budem rada ak mi o ňom napíšete.
Do tehuľkovania 🙂

angie267
12. máj 2010

ahoj meggie, taktiez nebudem zazmluvnovat ale epidural tiez si zaplatim ako poistku, ze keby nieco 🙂 chcem sa ta spytat, to si volala priamo dr. Valentovi lebo ja by som k nemu tiez chcela chodit. Inak dr. Valent je celkom fajn......

filantropka
12. máj 2010

ahojte! ja sa tiez chystam rodit na Kramaroch a rozhodla som sa nezazmluvnit si lekara. Dost dlho som o tom uvazovala. Akoze mam dobre referencie na niekolkych, ale co som si citala aj tu na fore, tak kazdy moze mat zly den 🙂 Zazmluvnovanie doktora mi dava zmysel, ak ho poznam a doverujem mu, ak sa o mna dlhsiu dobu stara a nie ze ho vidim parkrat pred porodom v ultra rychlej poradni co trva do 5 min. Ziadneho lekara na Kramaroch osobne zatial nepoznam, vlastne prvy krat tam idem do poradne zajtra a to som zavolala na ambulanciu a mam ist k Dr.Zidzikovi... tak som zvedava. Ale co mam info priamo z porodnickeho odd., tak su tam vsetko skveli odbornici a vacsinou aj ludski, tak verim ze to dobre dopadne. Epidural si tiez idem zaplatit ako poistku, ak by bolo zle... 🙂

meggie.sk
12. máj 2010

Angie nevolala so priamo jemu, ja som sa bola objednať osobne na č.d. 222 a tam ma napísali k jemu. Tak som zvedavá ako to bude. O 8 na monitor a o 8.45 na poradňu. Hádam to stihnem. filantropka máš pravdu, každý lekár môže mať svoj zlý deň.

ameanda
12. máj 2010

ja som sa definitivne rozhodla nezazmluvnit si lekara, tie prasule radsej miniem na maleho
epiduralku si urcite zaplatim, lebo ja som bojko a este aj partnera chcem mat pri sebe, aspon aku-taku psychicku podporu
inac ja mam termin v polovici juna, ale maly je taky velky, ze sa to moze cele spiskat koncom maja... no kazdopadne som velmi zvedava a zaroven sa tesim na ten pocit, ktory vsetky mamicky, co babo uz maju opisuju .. 🙂

angie267
12. máj 2010

meggie dakujem za odpoved, no skusim tam zajtra zavolat a tiez sa objednat, no som zvedava komu ma nakoniec supnu 😵
ja mam baby taky strasny strach z porodu ze to je katastrofa. A co sa tyka toho zazmluvnovania si myslim tiez ze to su zbytocne peniaze, i ked pri prvom som mala zazmluvneneho dr. Rusnaka aj tak cely cas sa o mna starali len sestricky, dr. prisiel, skontroloval a zas odisiel a potom na finale az prisiel. Inak on je dobry odbornik a bolo by fajn ak rodi este keby som na neho natrafila.....

meggie.sk
13. máj 2010

Ameanda možno sa tam stretneme 🙂
Angie možno sa stretneme v jednej poradni, možno v pôrodnici, ktovie.

nikuska0411
14. máj 2010

Ahojte 🙂
Tak sa pridávam k nastávajúcim v júni 🙂
Poznáte niekto dr. Mašuru ?? V piatok idem k nemu do poradne 1. krát...
Tak som zvedavá....
A čo hovoríte na pôrodnicu na kramároch ?? 😎

elika
14. máj 2010

to je zvlastne, uz tolko lekarov tam robi poradne.... ved predtym to boli len 2 a teraz tolko.... co priberali novy personal? to by bolo inak super, ked je tolko porodov, aby si ti lekari stihali aj oddychnut. 🙂

angie267
14. máj 2010

ahojte 🙂 objednala som sa a idem v utorok zevraj k dr. Bohacikovej 😒 no nepoznam ju, nemate s nou niektora skusenosti?
meggie no mozne to je ze sa tam stretneme a bolo by to fajn 🙂

tinad
14. máj 2010

Ako vyzera Dr. Bohacikova a Rukavicova? ake mena este porodniciek poznate?

jaja25
14. máj 2010

Bohačiková- tak výška asi 165cm, chudá, žlté krátke vlasy, Rukavicová- 28r. (ak som to dobre vyrátala), krátšie vlasy, farbu toho času neviem, ale bola blond, výška 167. Tokolyová- 28r, 165cm, tmavé vlasy, dlhé, chudá a ukecaná 😀 , Dvorecká- 170cm, tmavé vlasy asi po plecia, Gerincová- 31r. blond, asi tiež po plecia vlasy, Gočalová, blond, po plecia- vek asi 34r.
Ten vek berte plus minus 1-2r.

jaja25
14. máj 2010

Najviac nového personálu zobrali v r. 2007.

lucy1990
15. máj 2010

Ahojte baby, chodili ste niektora na psychoprofilaxiu na Kramare? Ako to funguje? 🙂

elika
15. máj 2010

jaja 25, jeeeee, vy cakate baby 23.6. Ja mam termin 25.6. 🙂 na tvoje prispevky priamo z terenu sa vzdy velmi tesim. drzim palce nech sa vam dari... 🙂

stanka33
15. máj 2010

Ahojte...ja si zazmluvnim lekara urcite, pri prvom porode som nemala a si ma pohadzovali,odrodila som az 36h po odteceni plodovej vody a po dlhych bolestiach..a chela by som sa spytat ako sa to robi zavolate do tej ambulancie c.dv.222 a tam vam pridelia doktora alebo si aj mozete vzbrat ku komu chcete ist??? a v ktorom tyzdni tam treba zavolat???

angie267
16. máj 2010

ahoj stanka, ja som sa objednavala telefonicky a oni ma pridelili k dr. Bohacikovej. Ja som v 36 tyzdni a volala som tam teraz v piatok, cize uplne to stacilo....

domeli
16. máj 2010

nikuska a iné tehuľky-čoskoro kramárske mamičky,
personál na Kramároch bol skvelý. Tak na šestonedelí, ako aj na novorodeneckom. Samozrejme, neboli všetky sestričky iba samý úsmev, ale nebolo im čo vytknúť. A tým novorodeneckým už vôbec nie - prišli aj o polnoci, keď počuli plač, zaklopali, či všetko v poriadku, pomáhali s dojčením, prišli aj na druhý deň sa opýtať, či sa to zlepšilo. Jedna je tam úplne super sestra - taká čierna, niečo k 50-tke - vždy usmievavá a veľmi, ozaj veľmi milá. No a nezľaknite sa: je tam jedna sestra, taká silnejšia aj po hlase aj v postave, ktorá má také rázne jednanie. Spočiatku z nej išiel ozaj strach. Ale jej rady sú jasné, zrozumiteľné a účinné.
A k tomu zazmluvneniu: boli kočky, čo išli osobne za tým-ktorým lekárom, ktorého si chceli zazmluvniť. Rovno na ambulanciu podľa ordinačných hodín.
Tak veľa šťastia a pekný zážitok z pôrodu.

miriam11
17. máj 2010

domeli, mozem sa spytat, ci si lezala na nadstandarte, alebo na standarte? Myslim vsak, ze asi si bola na nadstandarte, kedze sa v staroslivosti o mamicky isli sesticky "potrhat". Na standarte to vsak takto nefunguje, kazdemu ste tam "ukradnute" je im fuk, ci vam dietatko preplace celu noc, alebo ci potrebujete pomoc........ ja len tolko, ze ak mate peniazky a bude volne, bojujte za to, aby ste boli po porode na nadstandarte. prajem vsetko dobre 🙂

filantropka
17. máj 2010

ahojte kocky, ktore uz chodite do poradne na Kramare, poslali vas aj na ultrazvuk? Lebo ja som bola v poradni zatial prvy krat minuly stvrtok, bola som na monitore a potom v ambulancii na vysetreni, vsetko ok, ale ultrazvuk mi nerobili ani ma neposlali pred dalsou poradnou o tyzden, iba na monitor pred vysetrenim. Potom na cviceni niektore baby spominali ze ultrazvuk sa od 36 tt robi kazdy tyzden, tak neviem, ci sa na to mam spytat, aby sa volaco nezanedbalo...

nikuska0411
17. máj 2010

domeli dakujem 🙂
počula som, že sú tam všetci zlatí 🙂
aj na štandarde a aj na nadštandarde...
Teraz asi týždeň do zadu mi tam rodila kamarátka na štandarde a vravela, že bola spokojná úplne.....
Ja mám teraz v piatok prvú poradňu na Kramároch...
Nemyslíte, že je to troška neskoro ?

kacenqa
17. máj 2010

miriam - je mi luto, ze si mala taku zlu skusenost....ale ja som lezala aj na standarde tyzden kvoli tlaku, a nemozem povedat jedineho kriveho slova na sestricky ci doktorov....sestricky boli hrozne fajn, dokonca mi hovorili casy, kedy mi pridu zapnut monitor, aby som tam nemusela kvasit cely cas pocas navstevnych hodin...

na jednu jedinu sestricku mam tazke srdce...a to este z cias CMFM, ktore je momentalne v rekonstrukcii, takze ta sestricka (vysoka blondina s vycesanym copom) robi terz na osmom, no a to sa mi stalo, ked som bola prvykrat tehotna (bolo to mimomaternicove tehu), tak ked som sla z toho pavilonu, kde je cmfm hore na operacku, tak mi ta sestricka strasne oprsklo povedala, ze si mam niest veci sama, lebo ona ma problemy s krizami...a celkovo bola dost neprijemna a este kocky, co tam lezali dlhsie, ako rizikovky, tak vraveli nanu vselico, ale kedze to nemam overene, tak radsej nebudem pisat...

jedine, co mi prekazolo tak na standarde, ako aj na nadstandarde, boli tie ofuky pred velkou vizitou, jak v pionierskom tabore...upratat stoliky a stokrat sa dosli presvedcit, ze zupany su zavesene, uteraky sa nesusia kadetade, papuce mi skopli tak daleko pod postel, ze som po tom mojom cisaraku nemala sancu sa k nim zohnut...a detto kufor mi zastrcili uplne az ku stene...

a filantropka - k tvojmu prispevku vyssie ohladne 5min poradni, ked si dr. zazmluvnis, tak urcite v ordinacii stravis viac casu ako 5 min, teda ja sice neviem posudit, ako prebiehaju poradne na poliklinike, kedze prve tehu som tam nechodila vobec, pretoze vtedy moj gyndr. este rodil na kramaroch, takze poradne az do porodu som absolvovala unho, a druhe tehu som zas mala zazmluvneneho dr. valenta (nepoznala som ho predtym ale odporucil mi ho moj gyndr. a max. spokojnost)

given
19. máj 2010

Caute, tak som si zaspominala, ja som rodila na Kramaroch v auguste u Valenta (odporucam). Tiez som mala zabavu z tej velkej vizity, uplne boli vsetky sestricky pokakane z toho 🙂 Stravila som tam po porode celkovo 10, takze par tych vizit som zazila. Neskutocne manevre a stresy si robili tie sestry okolo toho. Asi tak, ze co mam mat na nocnom stoliku a ako ulozene a podobne. Ked si zoberiem, kolko som im tam nechala prachov, pomaly ako v hoteli a on sa spravali fakt ako v pionierskom tabore.
Ale celkovo som bola spokojna.

meggie.sk
19. máj 2010

No tehuľky tak dnes osm bola prvý raz v poradni na Kramároch. Najskôr na monitore, tam som nečakala, možno 2 minútky a hneď dovnútra. No ani na ambulancii to nebolo dlho, mal síce dr. ordinovať od pol deviatej, no došiel o 9 a to som sa dostala dovnútra cca o štvrť na desať. Som rada, že som nemusela čakať tri hodiny ako niektoré píšete a čo mi aj kamoška písala. Kacenqa možno by som bola vo vnútri aj ldhšie keby som sa opýtala čo som chcela, ani neviem na čo som myslela keď som na to zabudla. Nabudúce už nudem mať poznámky. A vlastne ani sa dr, nepýtal ako sa cítim. No... na budúce... Ale inak spokojnosť. Ozaj dnes som si v tehu knižke všimla stĺpec opuchy. To znamená, že tam má byť niečo napísané ak mi opúchajú nohy, ruky a sem tam tvár? Alebo je to niečo iné? Lebo tento "problém" mám, kvôli tomu som išla na PN a skoršiu materskú a v knižke to nie je napísané. A ešte ma napadá. Ak máte v knižke napísané hrdlo 2cm ako dlho Vám trvalo kým ste porodili?

angie267
19. máj 2010

ahoj meggie, no ako citam tak si tam fakt necakala dlho, to ja som tam bola vcera a stravila som tam cca 3 hodiny 😒 bola som u dr. Bohacikovej no prilis na mna nezaposobila ale inak ok. tiez som bola na tom monitore uz ma tam aj porazalo lezat tam 😉
Dr. mi povedala, ze uz to dlho nepotrva a ze sa otvaram, podotkla ze CS 6 ale neviem co to znamena, ak by ste to nahodou niektora vedela prosim napiste blizsie info 🙂 Buduci tyzden idem tiez na monitor a ultrazvuk na 8 poschodie tak som zvedava ako dopadnem.

lucy1990
19. máj 2010

Angie, cervikalne skore mas zaznamenane v tehotenskej knizke, jednoducho povedane pomyselne zbieras body od zaciatku tehotenstva, zo zaciatku byva 0, postupne 1, max.2. Ja som v 28 tt a CS mam uz 4, co je max. tolerancia u prvorodiciek za dany tyzden. Ty ako druhorodicka uz mozes mat kludne v 37.tt aj CS 8...takze nic kriticke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre