Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

strihalka
5. jan 2013

@chelonka tak tak veru, ked uz bola polevka ok, druhe jidlo alergen aebo nafukovala..takze vyber bol, ale bud ejedno alebo druhe jsme radeji nejedla...

natfek
6. jan 2013

...nejaké aktuálne zážitky/pôrody/infosky...? Ja už to mám na spadnutie tak že či ani nemám dúfať že sa dostanem na nadstandard alebo mám nádej... 🙂
koľko nechávajú prenášať...?

eriwap
7. jan 2013

Tak dnes prvýkrát ctg, vraj všetko o.k., vstredu poradňa tak uvidíme čo povedia-dúfam že mi spravia utz kedže som KPčko . Robili z vás niekOmu na prvej poradni utz? Termín mám podľa môJho doktora 26teho januára

domeli
7. jan 2013

@natfek aktuálne info nemám - iba z predvianočných čias - na nadštandard som sa nedostala, ale ani ten štandard nebol zlý (ak nie je človek veľmi náročný a nemá problémy po pôrode nejaké závažné). A mňa nechali prenášať iba 6 dní - ak by sa dovtedy malý nerozhodol von, už by ma riešili - ale to šiel štedrý deň, tak asi preto sa ponáhľali. No malý sa zľakol, ja tiež a v noci pred nariadeným príjmom praskla voda. Držím palce a veľa sily na pôrod 🙂

mmacka
7. jan 2013

@eriwap ja mam termin 24.1., prave dnes som bola na prvej poradni, 2-krat na CTG... a na UZV ma neposlali... chodim k MUDr. Prochazkovi, velky sympatak a mily, ale zda sa mi,ze to tam beru ako na pase... vysetril ma iba vaginalne a ked som sa pytala na UZV,lebo dva mesiace nemam ani ponatia ako babo rastie, povedal, ze to nie je potrebne,ak je CTG v poriadku... tiez som chcela vediet, ci je vsetko OK, lebo babo naliehalo KP mesiac dozadu, ale mam pocit, ze sa otocilo... kde Ti namerali srdiecko pri CTG? mne pod pupkom na lavej strane, z coho usudzujem, ze uz je hlavickou dolu.

mmacka
7. jan 2013

holky, kde a ako dlho pred terminom ste sa nahlasovali na poucenie o Epiduralke?

sonik28
7. jan 2013

mamicky, aktualne koncom januara idem na kontrolny UTZ, kedze drobec je KP....bude aj posledna poradna a nasledne ma caka nemocnica kramare.,,.chcem sa opytat, aky je v sucasnosti "trend" na kramaroch - po prvej sekcii spred 4 rokov, ak je druhe babo otocene hlavickou dole (co dufam sa nam podari), mam sancu rodit prirodzene?...potrebujem sa dostat k lekarovi, ktory automaticky nebude planovat sekciu (len kvoli prvej sekcii v roku 2008)...

myslite, ze takeho najdem?...momentalne robim vsetko pre to, aby sa babätko otocilo....

dakujem za odpovede....🙂

k_a_t_k_a
7. jan 2013

@mmacka sme na tom rovnako...asi sme sa dnes aj videli 🙂 mne posledny ultrazvuk robili v 31.tyz. a od vtedy nemam ziadnu info o tom ci babatko dobre rastie. Som z toho trochu nesvoja, ale tak snad lekari vedia co robia. Lekar mi dnes oznamil, ze je mala vraj poriadne vysoko, tak snad nebudem tehotna do jari 😒

k_a_t_k_a
7. jan 2013

@mmacka a este som chcela k tomu srdiecku...mne malu uz druhykrat na ctg nasli na lavej strane dole....malu mam od cca 20 tyz. otocenu dolu hlavickou...takze mozno sa aj u vas zadarilo 🙂

natfek
8. jan 2013

@domeli Dokelu...takze podľa očakávania je asi natresk čo... Aaaach.... ☹

mamami3
8. jan 2013
marianka0101
8. jan 2013

@sonik28 máš obrovskú šancu rodiť prirodzene, aspoň teda sa o to určite pokúsia. Ja som rodila v 2009 sekciou pre nepostupujúci pôrod, ukončené po 19 hodinách akútnou sekciou pre nepostupujúci pôrod a problémy s ozvami. Bábo malo 4,3kg. Druhý pôrod 10/2012, návrh od ošetrujúceho lekára na sekciu pre veľkosť plodu a podozrenie na ruptúru maternice zamietnutý prednostom (odhadom malo mať bábo 5kg), ale podľa odborníka to vraj nieje dôvod na sekciu, treba sa pokúsiť o spontánny pôrod, po týždni prenášania pôrod začal spontánne, nakoniec po 12 hodinách ukončený akútnou sekciou, znovu nepostupujúci pôrod, problém s jazvou po prvom cisárskom a hlavne znovu problém s ozvami bábätka... "malinká" mala 4,9kg - takže asi tak
Ako vidíš, snažia sa do posledných síl, ale poviem ti, prednosta môže ďakovať bohu, že to dobre dopadlo, lebo keby sa malinkej niečo stalo, tak to čo by nasledovalo, to sa mu ani v tých najhorších snoch neprisnilo.
Prepáč, ešte som plná emócií, no na 99% sa budú snažiť aby si rodila normálne, ak sa teda bábo otočí hlavičkou dolu a nemáš aj nejaké zdravotné problémy, pre ktoré sa odporúča sekcia

marianka0101
8. jan 2013

@mmacka ja som sa nahlasovala asi v 38tt, v anesteziologickej ambulancii, tá sa nachádza v tom prechode medzi poliklinikou a nemocnicou, číslo dverí si už nepamätám. Zaklopeš tam, víde sestrička, dá ti vyplniť dotazník, ten vyplníš na chodbe, potom zaklopeš, pôjdeš dnu, doktorka s tebou ten dotazník preberie, všetko ti vysvetlí, ak máš otázky odpovie a dá ti potvrdenie o absolvovaní poučenia, s ktorým môžeš ísť na pokladňu zaplatiť. Pri príjme potom iba nahlásiš, že budeš chcieť alebo že možno budeš chcieť epidurál a dáš im to potvrdenie o zaplatení. To je celé, len si urob kópiu o zaplatení a maj zo sebou tú, aby si náhodou neprišla o ten doklad. Mňa prijali týždeň pred termínom na hospitalizáciu, lebo mi mali robiť sekciu, ale si to rozmysleli a mala som to založené v tehotenskej knižke, potom ma prepustili,ale až doma som zistila, že potvrdenie mi nevrátili. Našťastie to bola iba kópia 🙂 a keď som išla potom na ostro, tak som mala znovu radšej iba kópiu a originál doma založený, keby sa náhodou kópia znovu stratila 🙂

llienkaa
8. jan 2013

Babule prosim Vas o radu 🙂 uvazujem nad porodom na Kramaroch, len som sa docitala ze na nadstandarde su 2 maminky? a ak je navsteva otecko ten nemoze ist tym padom na izbu za nami? ako tam funguju nasvetvy? treba ist mimo izbu ci ako? vdaka.

marianka0101
8. jan 2013

@llienkaa dá sa zaplatiť nadštandard taký, že budeš na izbe, stojí to raz toľko, ale radi to nevidia, pretože je tam dosť plno a bojujú o každé miesto, ak by mali miesto,tak ti ho v pohode dajú. Ak si na nadštandarde sama, môže za tebou prísť aj návšteva, ak ste dve, tak nie. Za návštevami sa chodí na chodbu. Na nadštandarde je ta návštevná hala super, sú tam také boxy, kde je aj "stolík" na položenie bábätka, je to tam také útulné. Bábätko si môžeš samozrejme zobrať so sebou. Na štandardnom poschodí je v hale pre návštevy iba pár stoličiek, je to tam dosť ošarpané, ale tak dá sa a tiež si môžeš bábätko zobrať so sebou. Návštevy sú "povolené" aj mimo návštevných hodín, to nieje problém. Nieje to oficiálne, ale nikto nestriela, keď za tebou prídu aj mimo tých hodín. Iba treba dať vedieť sestrám, že si na chodbe - keby niečo potrebovali, napríklad nejaký odber, alebo niečo a samozrejme ráno než neskončí vizita, by si mala byť na oddelení

marianka0101
8. jan 2013

@llienkaa a ozaj, ono to byť sama na izbe možno nieje až také super, lebo ak si napríklad prvorodička a druhá mamička sa už vyzná, tak ti aspoň pomôže, podporí ťa a aj rýchlejšie čas ubieha... Alebo môžeš byť po cisárskom, treba počítať, že sa to môže stať... a vtedy ti dobre padne, keď ti prvý deň, možno aj druhý tá druhá mamina trošku pomôže, prípadne si navzájom strážite detičky, keď príde návšteva a nechceš bábo budiť...ono všetko má svoje plus aj mínus. A že sa budú detičky navzájom budiť, toho sa neboj, oni sa nejako nevnímajú

fialkaa
8. jan 2013

@llienkaa

ani ja by som si z vlastnej skusenosti nevybrala izbu jednotku. ked tak len v pripade, ze by tam bol so mnou aj muz alebo niekto iny, myslim, ze aj take VIP izby su. presne z tych dovodov, ako spomina @marianka0101. ked sa mi narodil syn, bola som na nadstandardnej dvojke, prvy den som vobec nevstala po prirodzenom porode z postele, pretoze som prisla o vela krvi a nevladala som stat. bola tam so mnou kocka, ktora mala cca 3 dni po porode a vo vsetkom mi pomohla - podat babo, odniest nieco do smetneho kosa, podat jedlo, vlozky, podlozky apod. vyzera to ako drobnosti, ale v stave, v akom si po porode, casto bez pomoci neriesitelne situacie. keby tam nebola, som stratena. a ked odisla, ja som zase pomahala maminke, co prisla po nej. vela veci sme mohli spolu prekonzultovat, nebola som v tom sama. hoci bola len o 3 dni dlhsie mamou ako ja, bolo to perfektne.

sonik28
8. jan 2013

@marianka0101 dakujem velmi pekne za odpoved...ja som mala prvu sekciu kvoli tomu, ze moje telo ani nevedelo, ze ma rodit...🙂...a babulka bola nejaka malinka...2,3 az 2,7 kg...nakoniec mala 2,7, ale prednosta priznal, ze sama by porodnymi cestami nepresla, keby aj porod vyvolali...☹...

teraz teda cakame chlapceka, a podla vsetkeho bude dostatocne "velky" na to, aby mohol byt porodeny prirodzene...len sa musi otocit...🙂...takze lezim vpravo, vraj ma dost miesta na otocenie...a uz aj citim, ze ma nekope pod zaludkom, ale pri pravych rebrach....dufam sa pretoci!

marianka0101
8. jan 2013

@sonik28 tak držím palce aby to dopadlo ako si želáš, hlavne nech ste zdravunký 🙂

eriwap
8. jan 2013

@mmacka aj mne na ctg namerali srdiečko pod pukom na ľavej strane, no mám pocit že bábo sa moc neotočilo od posledného utz, ide o to že naposledy mi utz bolo robené 30 tt a ešte vždy neviem či to bude chlapˇcek alebo dievčatko 😉 doteraz mi to bolo v podstate jedno ale už teraz som aj ja trošku zvedavá 😀

domeli
8. jan 2013

@sonik28 ja som mala sekciu kvôli KP v 05/2010 a nik ani neuvažoval o tom, že budem rodiť zasa sekciou. Ak sa bábo otočí, istotne Ťa nechajú rodiť prirodzene - aspoň začať. Určite to nebude plánovaná sekcia len kvôli tomu, že si v 2008 mala sekciu. A poznám viacero báb, ktoré to takto mali, dokonca ešte menší časový odstup bol medzi deťmi, než ten môj. Mňa rodila Dr. Rukavicová, ale už ráno doc. Plank mi pri vyšetrení hovoril: v 2010 sekcia kvôli KP, teraz bábo otočené hlavičkou nadol, skúsime prirodzene? A rovno s mojím áno aj rátal. Jasné, povedal mi, že nejesť, nepiť, ak by predsa len nastala nepredvídateľná situácia, ale inak problém na spontánny pôrod nevidel. Vlastne nik mi počas celej starostlivosti na Kramároch ani nenaznačil, že treba sekciu. Tak držím prsty, nech aj Tebe výjde spontánny pôrod -nech sa malé otočí 🙂

domeli
8. jan 2013

@natfek to sa mení zo dňa na deň, nakoľko každý deň prepúšťajú. Ja som napr. nemala nátresk pri pôrode (rodili sme v ten deň iba 3), ale izby na nadštandarde boli obsadené tento i nasledujúci deň, no na tretí deň už bolo na štandarde veľmi veľa prázdnych izieb, bola zrejme aj možnosť presunúť sa na nadštandard, ale kvôli jednej noci som to už neriešila.

domeli
8. jan 2013

@llienkaa nám bolo povedané, že návštevy aj pre maminky na nadštandarde sú povolené iba na chodbe. Avšak ak nie je veľký nátresk a "odobrí" to buď prednosta, primár alebo službukonajúci lekár, tak je možné, že pustia otecka aj na izbu, ak je tam ubytovaná mamina iba "sólo". Návštevné hodiny sa ozaj nesledujú. Inak ale súhlasím, že ja by som radšej brala niekoho k sebe na izbu - aj Ti postráži bábo, kým budeš v sprche, aj prehodíš zopár viet a možno sa dozvieš aj pár dobrých rád... Ja som to ako prvorodička ocenila pred dvoma rokmi. Ale každému podľa chuti.

lucikan
8. jan 2013

@sonik28 ja aktualne chodim na kramare, termin mam buduci tyzden, som tiez po akutnej sekcii robenej 10/2010 a sekciu doteraz nikto sam od seba nespomenul, iba ja 🙂 Tak si myslim ze sance mas velke a sami doktori ta do nicoho tlacit nebudu, pokial by ozaj nebol dovod, kedze kadzy pripad je indi vindi...

lucikan
8. jan 2013

@marianka0101 no tvoj prispevok ma veru nepotesil, fuha, ja mam nocnu moru z toho ze aj pri druhom skoncim pri akutnej sekcii. Na druhej strane si strasne zelam, aby sa porod zacal spontanne. Ten minuly bol vyvolany na 9 den po termine, a aj tak sa babu za pana nechcelo von. Mali snahu ti druhy porod nejako vyvolat, kedze si prenasala? Teda pises, ze zacal spontanne, ale nasledne uz rozbehnuty, davali ti nieco? A prosim ta problemy s jazvou ake? Resp. ako pocas porodu kontrolovali jazvu?

mmacka
8. jan 2013

@k_a_t_k_a ale nechapem to velmi s tym utz, lebo ine kamosky,co su teraz tehotne,ale chodia k inej lekarke, na utz poslali... aj ty si bola u Prochazku?

mmacka
8. jan 2013

@eriwap vidim, ze si presne v rovnakej situacii a budeme mat obe velke prekvapko pri porode 😅 ani nam sa doteraz neukazalo...

mmacka
8. jan 2013

@marianka0101 dakujem velmi pekne... a je treba aj hned zaplatit za EPI? ja by som totiz chcela skusit rodit bez nej, ale chcem mat tu moznost,ak by som to nezvladala nahodou... viem,ze na antolskej to vyplaca manzel tesne po prijme na porod,ak sa rozhodne mamina,ze chce EPI...

k_a_t_k_a
8. jan 2013

@mmacka ano, tiez som bola u Prochazku...sa na najblizsej poradni na ten utz spytam. A nie sú kamošky na rizikovom?

cecil36
8. jan 2013

@marianka0101 @fialkaa na jednotke moze byt s tebou aj muz (cely den, moj odchadzal az niekedy po 22.00) a tak sa o teba dostatocne postara aj on ak si po cisarskom. Ja na jednotku nedam dopustit, lebo jeden den som bola na 2-ke a vychytala som maminu s dvojickami po cisarovi, takze parada. Hned ako sa uvolnila jednotka sla som tam- bozsky klud 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre