Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

llienkaa
8. jan 2013

@cecil36 preto chcem byt na jednotke aby bol iba manzel somnou a s nasim drobcekom 🙂

mmacka
8. jan 2013

@k_a_t_k_a ani ja sa uz nedam odbit... ides zase v pondelok? kamosky nie su na rizikovom, proste asi iny lekar, ine metody... ja som sa ho na to aj pytala, ci nepojdem na utz,aby sme vedeli ako babo rastie a on na to,ze nie je to nutne, ked je CTG v poriadku, ved na prijme sa robi sono automaticky :D tak akoze to vyzeralo,ze zrejme to ani neplanuje, kym neporodim... 😕

k_a_t_k_a
8. jan 2013

@mmacka hej, mam prist v pondelok, aspon tak mi povedala sestricka na poradni...len potom ked som doma pozerala do knizky, nenapisala mi tam ziadny termin ani hodinu, tak dufam ze nebude problem s monitorom...hm. 😒
Ak ti dal taketo stanovisko, pochybujem ze ho o tyzden zmeni 🙂 takze cakam rovnaku odpoved...joooj ..verim ze vie co robi.

mmacka
8. jan 2013

@k_a_t_k_a ani ja nemam ziaden termin ano hodinu, treba prist rano a hotovo... zrejme sa zase vidime 🙂 pekny dnik zelam a nech je vsetko v poriadku zatial 😉

llienkaa
8. jan 2013

@marianka0101
@domeli
@fialkaa baby moc dakujem za info, musim to tam ist omrknut 🙂 ozaj a este ma zaujima ze plienocky odovzdam sestram alebo ako to je? ide mi o to ze to co kupim pre drobca aby mal on a nie niekto iny 🙂

fialkaa
8. jan 2013

@llienkaa plienky budes mat pri sebe a davat ich len svojmu babu.

cecil36
8. jan 2013

@llienkaa ja si 1-ku neviem vynachvalit 😉 Co sa tyka plienok, ja som rodila minuly rok v decembri a plienocky som mala pri sebe, ak bolo treba (lezala som na jiske po casaraku, dali erarne). Na nadstandarde som si ho uz prebalila sama s vlastnymi plienkami.

fialkaa
8. jan 2013

@cecil36 ano, vo svojom prispevku pisem, ze by som na jednotku isla jedine vtedy, ak by tam bol so mnou muz alebo niekto iny, kto by mi prve dni pomohol

tanjana
8. jan 2013

Ahojte, má niekdo prosím skúsenosť s Dr. Čunderlíkom ? Uvažujem nad ním ako gynekológom, prípadne pôrodníkom. Teraz mám gynekológa v Kochu. Viem že má aj súkromnú ambulanciu. Ďakujem. 🙂

strihalka
8. jan 2013

@llienkaa ja jsem bola po sekcii, plinky sme odevzdaly sestram na novorozencekem, nestalo se mi bay je pouzivali na jine deti....kazda postylka mela svoje plenky a aj ubrousky......kdyz jsem byla na pokoji a mala bola semnou, uz jsem mela plenky u sebe

llienkaa
8. jan 2013

@fialkaa
@cecil36
@strihalka sa pytam lebo jedna buduca maminka pisala ze u nich to funguje tak ze odovzda plienocky a mozu mu dat ine, ale uz neviem v ktorej porodnici to tak bolo. Tak som bola zvedava 🙂

cecil36
8. jan 2013

@tanjana zvol si ineho dr. Cunderlik je dobry na uzv, fakt klasa, ale ako gyndos a porodnik by som si ho ja osobne nezvolila. Je vela ooovela lepsich 😉

tanjana
8. jan 2013

@cecil36 Dávnejšie som chodila v Medifere k Dr. Plankovi a bola som spokojná. Ale už nemajú zmluvu s pois. dôvera pre všetkých lekárov. Preto som teraz v pro care, ale tam moc nechcem gynekológa. Chcela by som lekára z Kramárov, ktorý má aj súkromnú ambul., alebo je aj v nejakom med. centre. Kamarátka mi odporúča ešte Dr. Havaldu z Antolskej. Tak neviem. Viete mi poradiť ? 😕 🙂

cecil36
8. jan 2013

@tanjana tak to potom skor toho havaldu. Ja mam super gyndosa, ale uz nerodi, tak ma rodil jeho kamos- dr. Turkota. A teda super max spokojnost 😉

eriwap
8. jan 2013

Baby ja si myslím že všetci dr sú fajn na Kramároch, ide asi aj o to v akej náklade ktorého vychitíte

eriwap
8. jan 2013

Ešte otázočka- na sekciu Vám poďa čoho dali termín pôrodu? Mne môj doktor dal termín 26teho čo vychádza na sobotu 😖

eriwap
8. jan 2013

Zajtra idem na prvú poradňa na Kr - tak som zvedavá že čo a jak

liz_lemon
8. jan 2013

@llienkaa na Kramaroch sa ti to urcite nestane, aj ked je babo v inkubatore, su plienky aj obrusky oznacene jeho priezviskom

liz_lemon
8. jan 2013

@tanjana ja Cunderlika poznam len z videnia, ale jedna baba, ktoru som stretla na Kramaroch k nemu chodila do jeho sukromnej amb., a viem ze sa tam strasne vela platilo

marianka0101
8. jan 2013

@cecil36 tak to už je potom ozaj o tom, aká je mamička povaha.... mne ale vyhovovalo - hlavne teda pri prvom, že som mala s kým rozprávať
@llienkaa plienky budeš mať pri sebe, lebo hneď po pôrode ako ťa dajú na izbu a si v poriadku aj ty aj bábo, tak už máš stále drobca pri sebe, sama si prebaluješ... jedine, že si po sekcii, tak to príde za tebou doktorka z novorodeneckého a vypýta si plienočky, ja som ich mala po 10ks pobalené v sáčkoch, ona si zobrala 2 sáčiky a napísala tam fixou meno bábätka, potom dávajú tie plienočky vždy bábätku, ktorému patria. Bolo to tak aj pri prvej aj pri druhej sekcii ako mi potom deti dali na izbu, tak spolu s nimi mi priniesli aj zvyšné plienočky. A napríklad moja suseda im dala celé balenie plienok, okolo 40ks a pekne spolu s bábätkom dostala aj zvyšné plienočky,tak žiadny strach. Ona sa tiež bála, či o ne nepríde, ale nie.
@lucikan Nechcem tu robiť bububu 🙂 tak som ti poslala poštu...

@mmacka epidurál treba mať zaplatení, na príjme by si už mala mať ten doklad o zaplatení, teoreticky by možno mohol aj manžel počas pôrodu odbehnúť... no neviem ako je to v praxi, určite ale musíš mať to poučenie, to na 100% vyžadujú. Ale inak sa to robí tak,že si zaplatíš epidurál a ak oň nepožiadaš, tak ti vrátia eurá, ale teda nechajú si 10€ ako administratívny poplatok, alebo ako to volajú....

fialkaa
9. jan 2013

Dievcata, nejake nove spravy o situacii v porodnici na Kramaroch? Maju volne nadstandardy, ci nas uz budu ubytuvat na chodbe? Ja sa uz kazdym dnom zacnem delit, tak nech viem, do coho idem 🙂 🙂 🙂

domeli
9. jan 2013

@mmacka utz nie je bežnou súčasťou poradne na Kramároch, ak lekár neuzná, že je na to pádny dôvod, resp. ak nemáš zazmluvneného doktora. Čo sa týka EPI, aj ja som plánovala rodiť bez nej, resp. aspoň to skúsiť, ale pre istotu som na poučenie bola aj mala o tom doklad. Platiť sme ju platili až počas mojej prvej doby pôrodnej, keď som sa rozhodla, že si ju teda dám (váhala som kvôli predošlej sekcii a tomu, že sa to považuje za relatívnu kontraindikáciu a ani názory lekárov neboli jednoznačné, či áno či nie) - platil to manžel, vybehla som mu dať OP a doklad o poučení, on to uhradil a potom mi to doniesol späť aj s dokladom o zaplatení a tak mi ju pichli. Ak by som si ju nedala po zaplatení, sumu 140 eur by mi vrátili, 10 si nechávajú oni akože "storno poplatok" či ako to nazvať.

domeli
9. jan 2013

@eriwap pred 2,5 rokom som dostala termín na sekciu v deň, keď mal môj pôrodník službu - tiež v sobotu

k_a_t_k_a
9. jan 2013

Dievcata viete mi poradit, ci je potrebné na Kramároch absolvovat nejake poucenie v prípade ze chce byt partner pri porode? Moj sa totiz rozhodol na poslednu chvilu a neviem teda ci sa mame niekam hlasit alebo moze prist k porodu aj bez nejakeho poucenia? Ja som neabsolvovala ziadne pripravne predporodne kurzy, tak neviem ako to chodi.

mmacka
9. jan 2013

@domeli dakujem za odpoved 🙂 urcite na poucenie pojdem, resp. by som si uz mala asi svihnut ;)

mmacka
9. jan 2013

@k_a_t_k_a bez pripravy manzela k porodu nepustia, musis to mat zaznacene v tehotenskej knizke.,ze taku pripravu absolvoval. Na Kramaroch ma tieto veci na starosti pani Jandova telefón 02/ 5954 5215, katarina.jandova@kr.unb.sk , treba jej zavolat a dohodnut sa. My sme s manzelom absolvovali predpripravu u jednej porodnej asistentky a ona mi dala zapis do knizky.

katuska782
9. jan 2013

@k_a_t_k_a pani Jandovej sa nedovolas lebo je tam sama a ma toho vela a dokonca niekedy sa stane,ze neodpovie ani na mail..nam sa to stalo a tak sme isli osobne..pani Jandova je velmi prijemna a ospravedlnila sa ze ma toho vela.. 🙂 takze zajtra mame o 10 predporodnu pripravu ,ktora trva cca 2 hodiny... 🙂

eriwap
9. jan 2013

Tak prvá poradňa za mnou, priradili ma k dr. Židzikovi, poznáte ho niekto? Zdal sa mi celkom fajn.

hviezdass
9. jan 2013

@tanjana mna rodil cunderlik...suprovy doktor, robil mi cisarsky a vytiahol mi moje krasne dvojicky...velmi je prijemny...jedina zvlastnost je ze stale ale naozaj stale zuje zuvacku.... 😀

tanjana
9. jan 2013

@hviezdass 🙂 Chodila si k nemu do súkr. ambulancie ? Ja to zvažujem. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre