Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

baryana
19. feb 2012

@amouramour no ja mam skusenost, ale ta sa ti asi pacit nebude. prijali ma s prenasanim 11 dni. zacali mi davat kazdy den prostin tabletku, ale stale sa so mnou nic nedialo. asi po tretej, cize tretom dni som sa otvorila na 2cm, inak nic. mala som bolesti, ale inak nic. siestu tabletku som uz odmietla, pretoze som bola vycerpana, nevyspata. tie bolesti neboli silne, ale ked uz su, spat sa neda. sekciu mi nechceli urobit, len ma monitorovali a sledovali. ale to uz bolo dost depresivne pre mna. dali mi len podpisat papier, ze som odmietla tabletku. siedmi den som zacala rodit, ale velmi som sa bala, ze malicku ani nevytlacim od vycerpania. aj sa mi trosku pridusila, kym som ju vytlacila. porodila som osemnasty den po termine a nikto z mojho okolia vratane mojho lekara v terajsom kochu nechapal, ako ma mohli nechat prenasat tak dlho. tolko moja skusenost z kramarov.

lili777
19. feb 2012

@ava11 podľa toho na akom oddelení budeš. na nadštandarde to vooobec neriešia. môžeš mať návštevu hocikedy. Ešte aj sestrička koľkokrát ma prišla volať na večeru alebo mi doniesla von jedálny lístok, aby som si vybrala jedlo na druhý deň. Alebo keď merala teplotu, vyšla za mnou von. po návštevných hodinách musí partner cez urgentný príjem dole na prízemí, či to je už tuším mínus 2. Na normálnom oddelení neviem ako to funguje, vraj je to prísnejšie, tak netuším

domeli
19. feb 2012

@jariinka ja som na tej izbe ležala - 3 baby, 3 bábätká, sprcha na chodbe, WC tiež (oproti izbe a len pre nás tri, čo sme tam ležali). Cena bola 6,64/noc (máj 2010, ale teraz k 2/2012 ceny dvíhali) a vôbec som neľutovala, že neležím na drahšom nadštandarde. Ešte sú tam 2 izby také, kde ležia po 2 maminy, ale sprcha je spoločná pre obe izby.

amouramour
19. feb 2012

@baryana a to bolo niekedy nedavno?ci uz davnejsie?ja idem na prijem teraz v stredu, to bude 7. den....

baryana
19. feb 2012

@amouramour bolo to pred dvoma rokmi. ale pokial viem, lekari sa vo väcsine nemenili.

amouramour
19. feb 2012

@baryana tak som zvedava ako to dopadne,dakujem za skusenost...ono je to asi ozaj aj o stasti - ja zas viem o kocke, co ju nechali dost vytrapit v kochu, clovek si asi nenavybera...a este posledna otazocka, mala si aj nejakeho konkretneho lekara zazmluvneneho?

baryana
19. feb 2012

@amouramour nemala. vravela som si to, co tu uz aj niekto pisal. ze nebudem zbytocne platit, ved uz som rodila na kramaroch a bolo to v pohode, ved na chodbe, alebo na ulici ma nenechaju rodit. a mala som smolu. keby som si lekara zazmluvnila, mozno by som tolko neprenasala a pri porode by som nemala tu lekarku, co som mala.

jariinka
19. feb 2012

@domeli dekuju, tak snad tam bude misto az ja budu rodit 🙂

ella_joy
19. feb 2012

@amouramour ja som tam rodila takmer pred rokom, isla som na prijem na 8den..ale uz som bola otvorena, ani som sama nevedela na 4 prsty..tak nemuseli vyvolavat,ale pichli mi epidural bez toho,aby mi pustili vodu, takze mi zastavili cely porod,a isla som pod noz, prvorodicka som nevedela, aky je presne postup ☹ tiez som nemala zazmluvneneho dokyho, mozno by to nieco zmenilo, ale ako si sama pisala, je to aj o stasti..v ten den boli len 4porody, a den predtym 12 len za poobedie...inak som mala velmi dobru skusenost a tento rok tam idem rodit zas. Drzim Ti palce, uz len paaar hodin 😉

amouramour
19. feb 2012

@ella_joy dakujem krasne, aj ja ti drzim prsty🙂

johanka.
19. feb 2012

@pele tak ohladne poradni s malym dietatom som vymyslela akurat toto: naozaj to vyzera byt ako pise @denaalubos ze poradne v porodnici posledny mesiac uz nie su povinne, asi rok to uz plati. Takze by si mohla poprosit svojho doktora, nech ti robi poradne on az do porodu, tam to uz mas asi nejak s dietatom zabehnute. A tvoj doktor ta mozno akurat posle obcas na monitor alebo na ultrazvuk na Kramare, zavisi asi od doktora, no to su vysetrenia cez brucho, takze kludne mozes zobrat dieta so sebou.

merry580
20. feb 2012

@amouramour Ahoj, ty ideš v stredu na už prijem do nemocnice ? ja len, že tiež už mam po termine a neviem ako je to s prenašanim, v stredu mam poradnu, tak sa spýtam ale oni su tam velmi stručny a tým, že nemám nikoho zazmluvneného tak ma moc neriešia. Tak zato ma zaujíma, že čo tebe povedali... dikes a držim palce, nech to mame čim skôr za sebou....

amouramour
20. feb 2012

@merry580 ahoj, hej uz v stredu rano...ja som povodne mala termin 31.januara, ktory mi v 12tt skorigovali na 14.februar, takze asi po tom tyzdni prijimaju...som sama zvedava ake to bude, lebo napriklad s rovnakym terminom uz dnes prijimali znamu na antolsku a zacinaju rovno s vyvolavanim....tak velmi dufam,ze ma tam nenechaju tyzden len tak lezat....

merry580
20. feb 2012

@amouramour ja som zas mala pôvodný termín 20.2 s tým, že mi ho doktorka upravila na 10.2 no ale evidentne sa malému nechce. A to na poradni ti povedali, že maš prisť v stredu na príjem?? Ku komu chodíš na poradňu? ja sa v stredu tiež opýtam ale už to vidím ako sa doktorka kukne na termín 20.2 a povie, že to je ešte času....a nebude to riešiť, zato ja som už dosť nervózna...asi vieš o čom hovorim 🙂

amouramour
20. feb 2012

@merry580 no ja si to viem uplne zivo predstavit🙂aj moja mala podla posledneho ultrazvuku vyzerala o tyzden starsia, takze asi ozaj ta necha cakat este, ale to cakanie je hrozne....na poradni mi povedala, ze nech uz na dalsiu nechodim a idem rovno rano na prijem a chodim k rukavicovej....

merry580
20. feb 2012

@amouramour ja chodim k ferakovej ako je velmi mila ale ked som sa pýtala na ultrazvuk, tak že to sa chodi až pred pôrodom. takže ani to neriešila. Ja som sa potom sama objednala na 8 poschodi ale to bol ešte 39 týždeň. Tak uvidim v stredu, ked pre nich je to normálne a ja som už každym dňom nervóznejšia...teraz by sa asi hodil zazmluvnený doktor ale ked aj tak tam nikoho nepoznám a tie sumy sú strašne vysoké... tak ti držím palce, nech to máš čím skôr za sebou...a dakujem za info

amouramour
20. feb 2012

@merry580 mna zas poslali uz v 37 tyzdni....a prave pozeram neveriacky do knizky, ze nie v stredu, ale uz zajtra idem na prijem...tak ak sa bude dat a ujde sa aj nadstandart, dam vediet ako to prebieha a cerstve dojmy z nemocnice....

sundance
20. feb 2012

@amouramour Držím palce, nech už malinkú držíš v náručí🙂

amouramour
20. feb 2012

@sundance dakujem krasne🙂

wieruska1
21. feb 2012

Viem, ze to tu uzniekolko krat bolo napisane, ale kde presne je to poucenie o epidurale? Treba sa tam objednat? Dakjem za info

amouramour
21. feb 2012

@wieruska1 netreba sa objednat, robia to priamo na anesteziologickej ambulancii, ta je ked vojdes cez nemocnicnu cast v chodbe nalavo, ale poradia ti aj na vratnici🙂

ja som prave na kramaroch, s poterminovou graviditou, podarilo sa mi dostat nadstandart na pooperacnom, ale neviem ci tu budem moct ostat aj po porode, ale bolo by to fajn, je tu dokonca aj mamicka s babatkom🙂nadstandart vyzara fajn, su tu mili {klop,klop🙂) a aj strava je dobra...zajtra by sme mali zacat s vyvolavanim, tak som zvedava...inak co som pocula, mmt tu nie je az tak vela porodov....

blackswan75
21. feb 2012

@amouramour drzim palceky , vela sil a zdrave babatko 🙂

amouramour
21. feb 2012

@blackswan75 dakujem krasne🙂

rybka31
21. feb 2012

Ahoj Henuska,ja som rodila na Kramaroch v aprily 2011. Starstlivost co sa tyka lekara pocas porodu perfektna, detto sestricky.samozrejme mala som tam jednu, ktora na mna pcoas porodu nahucala, elbo som to naozaj zle znasala, ale faktom je ze to uz zaradujem do ludskeho faktora.Kazdy mozeme mat svoj zly den a ked rodis, a akurat pri tebe nieje nikto z pribuznych, urcite nemas chut sa s niekym hadat.Ostatne sestricky boli skvele, starostlive, atd..Ja som lezala na nadstandarde, a mylsim si ze som urobila len dobre.Rozhodla som sa ze si radsej zaplatim za tych par dni, ked bdueme dve na izbe, ale bduem mat poruke aj sprchu na pouzitie kedykolvek a zaroven nebudem uplne sama a oplatilo sa.Na nadstandarde mas sprchu, stol so stolickami a upratovacky chodia 2x do dna upratovat izby, cize je to ciste.Moezs si vybrat aj druh stravy aky chces pocas tych dni jest.Zial, nadstandard sa neda zabezepcit dopredu.Jednoducho funguje pravidlo, ktora prv pride, ta prv melie..O nadstandarde je podstatne pvoedat stanicnej sestre uz pred porodnymi salami, tam chvilu predt procedurami za tebou pride vypisat rozne papiere.Samozrejme, musi mat uz dopredu zaplateny nadstandard.Podrobne informacie dostaned od Dr. Jandovej an predporodnej priprave v nemocnici, zaraduju sa do toho aj cvicenia pred porodom.Robi naozaj podrobne prednasky a boli tam aj mamicky, ktore nakoneic rodili na Antolskej. Ked som tam chodial ja, este sa za predporodnu prirpavu neplatilo, takze ti neviem povedat, ako je to teraz.Sestricky na oddeleni sestonedelia, tam budes lezat po porode, boli naozaj starostlive a takisto tam hodne chodili aj laktacne poradkyne, poradit nam ako mame spravne kojti, v akych sklonoch a nielen v prvy den.V noci ked dieta zaplakalo silnejsie a dlhsie, hned zabehli zistit co sa deje.Mozno porodne saly nevyzeraju ako v americkych filmoch, ale myslim si, ze nadstandard je naozaj velmi slusny na ase pomery a stoji to za to.Tak sa drz a nech ti vsetko dobre dopadne.🙂

zz134
21. feb 2012

@rybka31 ja som bola dnes na Kramaroch na predporodnej "konzultacii" a nic sa neplati ani za tie cvicenia. Zatial sa ale necvici, maju nejake problemy s priestorom. Dr. jandova na mna urobila velky dojem a povodne som chcela rodit na Antolskej ale po prehliadke porodnice ...som bola konsternovana. Najma tie porodne boxy...take ako pre zvieratka to na mna posobilo...ale asi to je tak vsade.len som bola v soku.Teraz silne uvazujem o Kramaroch. Na rozdiel od Antolskej to dnes dr.jandova vysvetlovala a rozpravala o tom velmi prijemne, tak ukludnujucu. nevypichovala negativa. Aj pani na Antolskej bola mila ale ta skor tie negativa vypichovala ...neviem

zz134
21. feb 2012

@amouramour drziiim palce!

amouramour
21. feb 2012

@zz134 dakujem🙂inak co som mala zatial moznost vidiet z operacnych sal na 9tom, kde chodim na monitor, posobili fajn...akurat tam nejakej mamicke na vzdycharni niesli fit loptu🙂

rybka31
21. feb 2012

No mozem povedat, ze ja som dala na vnutorny pocit a tiez sme zvazovali s manzelom aj tu variantu, kolko nam bdue trvat presun autom z domu.Aj to bolo dolezite+samozrejme predtym som si robila vlastyn sukromny prieskum na lekarov, ktori rodili kocky v mojom okoli a podla toho som sa zariadila.Ano, realita ej taka, ze na Kramaroch to nie je ruzove co sa tyka porodu, ale poviem to tak,podla mna je podstatnejsie, ze je to tam ciste a je tam naozaj slusna starostlivost.Aj ekd ja neviem posudit starostlivost mimo nadstandardu.Ja som sa rozhodovala aj podla pocitu.Okrem toho na Antolsku som pocula aj pozitivne reakcie, ale vaic tych negativnych na starostlivost po porode.Toto vsak sama neviem posudit, nemam skusenost.Kamoska pred 2 tyzdnami v Ruzinove a hovorila ze im zial nevysvetlili an nadstandarde ani veci okolo kojenia atd..A to bol na nadstandarde, takze je to fakt individualne.

whi
21. feb 2012

ahojte, ja som v roku 2008 rodila na kramaroch, najprv sme boli na izbe 4, kedze ja som mala komplikovany porod, ktory bol planovany, musela som nastupit o 2 tyzdne skor ako bol planovany datum a ani nie 48 hodin natom som uz mala syna :0)
najprv som lezala so 4 zenami ktore bud prenasali alebo mali nieco podobne ako ja, mna nonstop monitorovali lebo som nemohla dostat kontrakcie. tie izby nie su nic moc no vela konfortu tam nie je. ja som mala postel oproti dveram takze mi celu noc svietilo svetlo do tvare, neviem preco sme nemohli zavriet dvere. postele strasne vrzgali :0)
na druhy den o 14 som si odpochodovala na porodnu salu, neviem Vam opisat ani inu miestnost ako porodnu lebo ja som isla rovno tam. mala som super anesteziologicku ktora sa potrapila kym ma napichla kedze som nechcela celkovu narkozu ( rodila som cisarskym), a potom to zacalo, doktori boli uplne uzasni a aj vtipkovali ze tam ma este jedneho zabudlivca :0).... synceka som hned videla ak ked ten nezbednik hned zaspal a ocicka vyceril az na manzela. kedze som mala cisarsky manzel s mojou mamou cakali vonku. potom ho ale hned zavolali k syncekovi a mohol mat na rukach a aj fotit. mna hned potom previezli na ARO, tam som mala byt 24 hodin ale kedze uz bola aj tak ta miestnost preplnena tak som tam pobudla ledva 6 hodin.
Ja som si priplatila za nadstandart, prvy den som bola na izbe s jednou babou a mali sme spolocnu kupelnu s vedlajsou izbou, no uprimne baby odvedla neboli moc cistotne a musela som si zakazdym ocistit WC, lebo oni to nechali tak, nastastie na druhy den sa uvolnila jednotka a ja som sa prestahovala a priplatili sme aj za manzela. bolo to super kedze byval som mnou na izbe aj do 11-12 vecer a potom uz isiel domov aby rano mohol ist v pohode do roboty a cez den chodila za mnou moja mama. viem, ze nie kazda si to mozete dovolit ale mne to velmi vtedy pomohlo.
drzim palceky vsetkym nastavajucim mamickam.... :0)

jariinka
21. feb 2012

ahojte, mam jeste takovy dotaz. nevite jak je to na kramaroch s porodnim planem? ci ho akceptuji a dodrzuji nebo to nema smysl ani resit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre