Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

babika131
16. máj 2014

@zuzuliak1981 No to potom neviem aký význam má,že tam majú cenník pre všetky tri,no nevadí. Jasne,že dám vedieť,hlavne som zvedavá ako sa budú tváriť. Ale aj pre rodičky by to bolo jednoduchšie a lepšie,hlavne by som to nemala také komplikované ako pri prvom. Inak v y ste už absolvovali ten kurz u Jandovej?

gilmoregirl
16. máj 2014

@babika131 no chcela by som si EPI pre istotu zaplatiť.. Pri malom som mala zaplatenú, ale nakoniec som nestihla využiť, a vydržala som to v pohode, ale tak človek nikdy nevie, že koľko sa budem tam trápiť ... tak pre istotu si to zaplatím a ak nevyužijem tak kašlem na tých 10E čo mi strhnú.
A ešte keď si spomenula tan kurz u Jandovej, je to povinné alebo ako? Teda ak by som chcela otca pri pôrode musí to absolvovať inak ho nepustia - či ako?
Lebo v Ružinove nevyžadovali nejak aby aj partner chodil na kurz a ja som tiež bola len na jednom a potom už nie, lebo viac som sa dozvedela na nete ako tam 😀.

babika131
16. máj 2014

@gilmoregirl No ja keď som sa zastavila za tou Jandovou,vravela,že je to povinné pre oboch aby otca pustili k pôrodu. Lenže je to len jedenkrát a trvá to 2 hodiny a na to môj muž fakt nemá čas,a mne sa tam teda tiež nechce sedieť. Okrem toho,pri prvom sme nič také neabsolvovali a ani nám o tom nikto nepovedal a bol pri mne. Ani neviem,o čom by ho tam poúčali

gilmoregirl
16. máj 2014

@babika131 aha no ďakujem za info.
POVINNÉ aj pre nás?! To akože ak si to tam neodsedíme tak nám nedovolia porodiť 🙂 divné nie také pritiahnuté za vlasy ?!
Ja to ešte s tým mojim teda musím prediskutovať, či bude ochotný to absolvovať 😝 .

babika131
16. máj 2014

@gilmoregirl No veď ja tomu tiež nechápem,že ak tam nebudem ja ako rodička tak asi nerodím. 😀 Ale šak nevadí,ale aj tak nechápem,čo tam chcú vysvetlovať dve hodiny.

liz_lemon
16. máj 2014

@gilmoregirl
@babika131
vobec to nie je povinne, moj priatel to ani neabsolvoval (nestihli sme) a pri porode mu povedali, ze jasne ze tam moze ostat, staci, ked zaplati 30 E (najlepsie je, ze pri porode ani nebol, lebo som mala cisarsky)

gilmoregirl
16. máj 2014

@liz_lemon @babika131 no hneď sa mi to nejak nepozdávalo s tým povinne. Veď keby sa tu neopýtam tak ani neviem... videla som to tam po stenách polepené, ale neriešila som to. Však už viem čo ma čaká.
Ďakujeme za informáciu 🙂

babika131
16. máj 2014

@liz_lemon No mne pani Jandová povedala,že to povinné je. Preto som aj napísala,že neviem prečo,keď pri prvom bol bez akejkoľvek prípravy. Povedala mi to priamo ona.

liz_lemon
16. máj 2014

@babika131 ved nie kazdy k nej chodi na pripravu, niektore baby nechodia ani len na kontroly na Kramare, a v pohode tam rodia, a maju aj muzov pri porode, ide im len a len o prachy

swifty
16. máj 2014

chelonka, no ja som mala naplanovany cisarsky kvoli velkosti malej, msla 4,5 kg, ale prisla som skor, lebo som zacala mat kontrakcie. Cisarsky som mala v spinalke, toho som sa bala ale vsetko bolo ok. Cely porod trval cca pol hodinky aj so sitim. Pocas porodu so mnou stale niekto komunikoval, ci uz anesteziologicky, alebo doktor. Fakt boli vsetci velmi mili. Potom ako malu vybrali mi ju ukazali a po vysetreniach aj prisali. Na konci som mala z tej spinalky triasku, strasne mi bolo zima ale preslo to za taku polhodinku. Po cisarskom ides na jisku a po spinalke musis lezat 24 hodin, aby sa predislo pripadnym bolestiam hlavy. Potom ta prevezu na normalnu izbu. Potom ti donesu babatko na par hodin a na noc ho zoberu na novorodencke aby si sa este dala dokopy, lebo ta rana dost boli. Niekedy byva problem aj s mliekom, ale netreba mysliet na to zle skor na to ze vsetko
Pojde aj kojenie. Urcite sa da rozbehnut aj po cisarskom uplne bez problemov.

babika131
16. máj 2014

@liz_lemon No veď toto. A tak snáď nebudú robiť problémy

ala85
16. máj 2014

@babika131 aj ja som rodila u Ela, mal akurát službu a bol super🙂 bez epi, vtipkoval, super atmosféra 🙂

sharmana
21. máj 2014

Dievčatá boli ste niektorá na nt skrining a morfo na Kramaroch? Kde to tam je a je problém s termínmi? Rozmýšlam že by som rodila v tejto pôrodnici, len neviem ako to tam je s týmito vyšetreniami. Predtým som rodila v Ružinove, tam mi na nt ani nevedeli dať termín, tak mali plno, až na morfo som sa k nim dostala. A ak viete, tak mi dajte aj kontakt, kde sa dá objednať a kde to vlastne je. Ja to tam veľmi nepoznám.Ďakujem za každú radu 😉

norosko
21. máj 2014

Ahojte,nuž ja Čunderlíka a nemocnicu na Kramároch už vobec neodporúčam!!!!!!!Hrozné,a to vôbec nepreháňam!Bola som tam zhruba pred rokom,najprv u Cunderlíka v súkromnej ambulancii,je to len obyčajný vypisovač bločkov,nič nepovie a ked sa ho opýtaš tak niečo odvrkne.A to my zistil,že jedno bábo má srdcovú vadu /čakala som dvojičky/ nezlučiteľnú so životom.....Aj po tomto náleze pekne vypísal bloček,zobral peniaze /k tomuto by som len dodala,že po nom, čo som bola všelikde na morfo utz.ani jeden lekár nezobral ani cent,pretože mali súcit - keď sa uz raz tak stalo,že to babo nie je v poriadku a to som bola v Martine,v Cechách aj v Komárne/ a na druhý deň ,že mám dojsť do nemocnice na Kramároch,že na odber plodovej vody,aby sa zistilo či to bábo nie je geneticky choré.To som už bola v 23 týzdni.Dal mi teda papier s ktorým som tam mala ist a ešte tam dal aj vyšetrenie bába kardiograficky.Nuž došla som teda na druhý deň na príjem,sestrička vyčitala zo správy co napísal Cunderlík,ze mne maju spraviť kardio vysetrenie!!!!!!jasne tam bolo napísané ,že plod B maju vysetriť!,no dobre povedala som si,isla som tam,spravili kardio mne a isla som teda dalej na ten odber plodovej vody,ked som tam uz stála v rade,tak v poslednej sekunde dosla jedna sestrička,že vraj nebude odobratá voda,lebo že Cunderlik sa rozhodol,ze som uz v moc pokročilom týzdni tehu!!!!!Pre boha!!!!a deň predtým som nebola?ked mito on sám vypísal na správu??????Potom dosiel z mnou a povedal,ze ma teda este niekto vysetrí,aby to videli aj iné oči - to bábo.mno to vám bolo vysetrenie!Došla mladá Dr.čo nevedela ani,že kde sa zapína sono!!!!!Pýtala sa sestričky!A ked ja som sa jej pýtala,že co je s bábom,tak že nevidí,lebo že je v tieni!!!!!!Je normálna?Po tomto všetkom som sa zblalila a povedala na prijme že idem preč,neostávam.Tak volali Cunderlikovi,ze chcem ist prec a ten len odkázal,že ked odídem,ze uz sa sem nikdy nemozem vrátit!!!!!!A kto je on????Boh,že rozhoduje o tom koho tam možu a koho nie prijať?Tak som sa spakovala a šla domov.Počkala som na svoju gynekologičku / bola totiž v tomto čase na dovolenke v zahraničí/ a začali sme riešiť situáciu,nakoniec diagnoza co urcil Cunderlík vobec nebola správna,malo síce problém so srdiečkom,ale nie ten co povedal on.A koniec?Zial,bábo sa nám nepodarilo zachránit,kedže sa jednalo o dvojičky,museli sme vždy uprednostňovat to druhé-zdravé,chýbali už len 2 týzdne,ale žial drobec nevydrzal.zomrel v brušku a tak sa narodil aj druhý predčasne,ale chvala bohu je v poriadku,uz máme 7 a pol mesiaca emoticon Tím v NZ bol neskutočný,týzdenne ma monitorovali, a prístup?neporovnatelný s Kramáre.Tak tolko stručne moj príbeh.

zuzuliak1981
21. máj 2014

@swifty koľko vážila nakoniec mala? Moja má vraj 3,8kg, ale ja sa utesujem, že sono sa mýli +-500g, tak to bude určite mínus 😀

zuzuliak1981
21. máj 2014

@norosko je mi ľúto, že Ti jedno bábätko umrelo ☹, prajem veľa zdravicka

babika131
24. máj 2014

@zuzuliak1981 Tak baby ja už to mám od včerajšej noci za sebou. Na Kramároch a zasa silná spokojnosť. Takže máme Simona,váži 3 380g a meria 50 cm

chelonka
24. máj 2014

@babika131 ja som tam rodila dnes a tiez spokojná

sarinka2012
24. máj 2014

@norosko Velmi ma mrzi čo sa ti stalo a chapem aj tvoj hnev a postoj,ale ja na Kramare nedam dopustit,rodila som tam pred dvoma rokmi,mame tam pediatričku a boli sme uz aj nutení navštiviť dvakrat pohotovosť,pristup lekarov či uz pri vyšetreniach,porode alebo teraz s malou si neviem vynachvaliť,tolko len pre baby čo sa tam chystaju na porod,mrzi ma že mas tak diametralne odlisnu skusenost

jankalac
24. máj 2014

@chelonka no konecne sa princovi uracilo prist na svet 😉 gratulujeeeeeeeeem

babika131
24. máj 2014

@chelonka A ja tu ešte stále som. 😀

chelonka
24. máj 2014

@babika131 to mi je cica jasne 🙂

babika131
25. máj 2014

@chelonka A pozerám,že si z okolia PK. Odkial?

chelonka
25. máj 2014

@babika131 hej som z pezinku

jankalac
26. máj 2014

@chelonka no ako sa mate? si na 8.poschodi, ci na nadstandarde? potom nam tu napis vsetko, na co sa mame pripravit 😉

chelonka
26. máj 2014

@jankalac bola som aj aj, teda pred porodom na 8. a po porode na nadštandarte, jasnéé neskor popíšem presnejšie a viac

zuzuliak1981
27. máj 2014

@babika131 blahoželám, hlavne veľa zdravicka, ste na štandarde? Ja som bola cez víkend hospitalizovana kvôli kontrakciam a otváraniu, ale nic sa nerozbehlo, tak som šla v pondelok domov, možno sme sa tam videli 😉

zuzuliak1981
27. máj 2014

@chelonka blahoželám, veľa zdravicka

zuzuliak1981
27. máj 2014

@chelonka my sme sa tam museli stretnúť, nemala si náhodou kontrakcie, ale monitor nič neukazoval?

zuzuliak1981
27. máj 2014

@babika131
@chelonka pri kom ste rodili a ako to prebehlo? Napíšte, keď budete mať čas a cítiť sa lepšie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre