Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

libertine
2. jún 2013

mne davali vstrebatelne stehy na kramaroch. nikto mi nic potom nevyberal a na kontrole po sestonedeli dr pochvalila,ako ma pekne zasili a ze vsetko pekne zahojene.

zuzi235
4. jún 2013

@lovesista neboj sa ist na nenadstandartnu izbu fakt je tam super personal.myslim,ze aj izba bola viac krat umyta ako na nadstanarte.ked je dobra partia je jedno kde lezis...

zuzi235
4. jún 2013

@denask1234 ahoj ja som mala dve cestovky a nikto nic nepovedal.

brumka
10. jún 2013

ahojte idem v stredu na monitor na kramare ale jasi nepamatam cislo dveri

ala85
11. jún 2013

ahojte, tak ja som mala na kramároch len dobré skúsenosti 🙂 rodila som u doktora Ela Obieromaha - bol úplné skvelý (bez zazmluvnenia), veľmi sa snažil, počas pôrodu vtipkoval 😀 manžel bol celý čas pri mne, taktiež dve sestričky, ktoré mi pomohli malého vytlačiť von lebo som nevládala 🙂 Pôrod bol bez epi (narodil sa trochu skôr, tak sme nestihli), ale niečo mi pichol a dalo sa to vydržať, šitie som necítila vôbec (až na druhý deň 😉 ) asi preto, že som sa dosť bála, to nakoniec nebolo také hrozné. Nebola som ani na nadštandarde, ale kto býval v Mlynskej doline na VŠ internátoch, nič ho tam neprekvapí 😀 Sestričky boli tiež milé, malý zle spával už v nemocnici, na celom oddelení ticho, len z našej izby plač - hocikedy prišli a postrážili ho, dokonca uspali a ja som sa mohla kľudne osprchovať. Samozrejme, každý môže mať blbý deň a nemusíte si sadnúť s každým lekárom alebo sestričkou, ale sme ľudia...
Bola som sa pozrieť aj na nadštandarde, ale štandard mi prišiel taký "ľudskejší", baby neboli pozatvárané na izbách, celkovo mi to tam prišlo akési veselšie 🙂 ale asi závisí od toho, aký ste typ človeka, ja kramáre odporúčam 🙂

ikacka
11. jún 2013

Ahojte, aj ja planujem rodit na kramaroch - zatial to vyzera tak 50:50 na sekciu vs prirodzeny porod. Zacinam 33tt a gynekolog ma poslal na anesteziologicke vysetrenie kvoli pripadnej Epi. Viete mi poradit, ci sa tam da nejak objednat, lebo momentalne uz asi 8t doma lezim s vylozenymi nohami a nemam chut niekde cakat (hlavne preto lebo sa zacinam otvarat a kedze so m po ivf, lekar dost trva na absolutnom klude, aby sme to potiahli co mozno najdlhsie, ked sa nam to konecne podarilo). Dakujem.

tamaris
11. jún 2013

@ikacka Rodila som vo februári a vtedy nebolo potrebné objednávať sa. Nebolo tam ani veľa ľudí, vtedy som bola asi piata v poradí a v čakárni som nečakala viac ako 20 minút. Sestrička mi zatiaľ dala prečítať poučenie o epi, potom v ambulancii pokec s lekárom, podpis a po 5 minútach hajde domov!

vvia
14. jún 2013

baby surne zhanam mobil na Masuru. prosim prosim

andrejta
15. jún 2013

@ala85 ahoj, aké sú podmienky pri prítomnosti otca pri pôrode? potrebuje nejaké potvrdenie o absolvovaní prípravy alebo stačí zaplatiť?

ala85
16. jún 2013

my sme mali aj potvrdenie, absolvovali sme jednu prednášku, ale viem aj o ľuďoch, ktorí to "nestihli" a dostali sa k pôrodu aj tak, stačilo že zaplatili

janinka13
17. jún 2013

a keď máme psychoprofilaxiu absolvovanú a zaplatenú inde, budem musieť absolvovať aj tú, čo posyktuje nemocnica?

ema13
19. jún 2013

Ahojte dievcata, uz som sa preluskala niekolkymi strankami, ale niekedy sa konkretne info zhanaju tazko - mohli by ste mi, prosim, povedat, kde zozeniem zoznam veci pre mamicku a dietatko do porodnice? A ake su najnovsie ceny (rodila som pred 2 rokmi, tak to uz nemam aktualne info) - cena za epidural a sprevadzajuca osoba (manzel) pri porode? Vopred vdaka.

libertine
19. jún 2013

@ema13 aj ja som rodila pred 2 rokmi, vtedy mi z kramarov poslali mailom ten zoznam, uz sa to neposiela? ta pani, u ktorej je povinna priprava.

mabliss
21. jún 2013

@andrejta Ahoj, napis e-mail dr. Jandovej na katarina.jandova@kr.unb.sk - napise ti vsetky informacie. Ona robí ti povinne prednasky, ci ako sa to volá. 🙂 Je velmi zlatá.

andrejta
21. jún 2013

@mabliss ďakujem veľmi pekne

edibedi
21. jún 2013

@ema13 ahoj, ja som rodila v marci... epi stoji 152 eur a manzel pri porode je 30 eur...a zoznam veci najdes v mojom blogu medzi clankami...je to ten co dava Jandova

ema13
22. jún 2013

@edibedi Ahojky, vdaka za spravu. Idem to mrknut.

denask1234
25. jún 2013

ahojte babulky, prosím Vás ako ste sa objednávali na ultrazvuk na osmom poschodí, je lepsie osobne,alebo telefonicky? A ešte ako dlho sa caka na objednanie.

janinka13
26. jún 2013

Mamičky, prv sa objednáva na poradňu? Idem prvý krát, ďakujem a aké tč?

lenuska1lele
26. jún 2013

Ahojte, ja sa tiež chystám rodiť na Kramároch, zaujímalo by ma ako je to s poradňou poslednú mám 1.7. u môjho Dr. rovno od neho mám bežať do Ba sa objednať na poradňu alebo ako to funguje stačí zavolať? Neviem si predstaviť, že keď bude vonku 30 stupňov budem tam čakať pol dňa ☹

mabliss
26. jún 2013

@lenuska1lele Ahoj, ja budem volať na Kramáre teraz v piatok, tiež kvôli poradni, tak Ti potom môžem napísať. Zatiaľ som absolvovala úvodnú prednášku s Dr. Jandovou včera tiež na Kramároch. Bolo to v pohode, akurát to bolo na 7-mom poschodi a jedine WC je na prizemi... 😒 Tie WC su pre navštevy aj pre ambulantných pacientov, takže to tam bude asi celkom sranda. 🙂 Ale však vydržíme. 🙂

lenuska1lele
26. jún 2013

@mabliss a komu budes presne volat? A tá príprava je načo? 🙂 ja chodím na prípravu do TT to je príprava na dojcenie ale aj porod sme rozoberali.
A na Kramároch mám ísť na 1.poschodie c.dveri 217 Dr.zidzik alebo tak nejak mi vyhodil net, takze ja vlastne ani neviem kam presne mám volat 🙂
Ale budem rada ak mi das vediet.

crocus11
26. jún 2013

Nechcem nikoho odradiť od pôrodu na Kramároch a nemám skúsenosť s inou pôrodnicou, ale asi horšie to snáď nemôže byť nikde inde. Začala by som šatňou také zariadenie vôbec neexistuje, som myslela, že oblečenie,topánky budem môcť nechať pri centrálnom príjme ale nie taška so mnou putovala po celyýčas, v predpôrodnej miestnosti bola pod posteľou,potom na JIS pod posteľou tam sa tvárili, že sa jedná o steril.prostredie a na koniec aj na izbe, skriňa žiadna akurát nočný stolík. V izbe to bolo ako v sklade, izba prerobená na 4 postele, pôvodne pre 3 pacientky, takže postele neboli na šírku ale na dĺžku, tým pádom lampy k posteliam boli úplne inde, takže aby nebola tma a nemuseli sme svietiť stropným neónom museli byť do chodby otvorené dvere,ja som mala posteľ pri dverách takže celú noc svetlo do tváre z chodby, sociálne zariadenie hrúza 2 záchody pre preplnené oddelenie bez možnosti zamknutia, toaletný papier to by bol prepych ale aspoň na WC pri pôrodných sálach by mohol byť. Je zaradená medzi baby friendly hospital ale mohla by byť trošku aj mother friendly.

mabliss
26. jún 2013

@lenuska1lele Ahoj. Budem volať do poradne v nemocke na Kramároch. Tu prípravu, čo sme mali včera - to bolo aj o tom, čo všetko a kde vybavíš. Bolo to s pani pani dr. Jandovou, ktorá robí prípravu na Kramároch. Napr. ak chceš mať partnera pri pôrode, je nutne absolvovať u nej konzultáciu aj s partnerom - je to zadarmo a robí sa to hromadne. Robí to stredy a štvrtky o 10.00, ale treba sa s ňou vopred dohodnúť. Ona nám poradila aj to, že sa treba objednať nielen do poradne, ale aj na monitor. Tu sú ordinačné hodiny ambulancii - http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/... - môžeš vraj ísť k hociktorému lekárovi. Aj tak budú za chvíľu dovolenky, takže sa tam budú každú chvíľu striedať, aby sa zastúpili. Na tej stránke majú napísané: "Presný termín (deň a hodinu) vyšetrenia si objednajte na tel. č. 02 / 59 54 27 94. ", takže budem volať na toto číslo. Ak chceš, kľudne si tam zavolaj aj Ty a uvidíš. 🙂

lenuska1lele
26. jún 2013

@mabliss jeej ďakujem za podrobne info 🙂)

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka
28. jún 2013

@crocus11 nepreháňaj. Skús niečo o pôrode, zdravotnej starostlivosti o teba a bábätko. Tie ostatné veci, čo si popísala, sú bohužiaľ všade na Slovensku. Nemalo by to tak byť, ak si platíme zdravotné poistenie.
Na druhej strane - pobyt v nemocnici nie je waikiki dovolenka s all inclusive. Dôležitejšie ako to, či mám takú a takú skriňu je to, či sa o mne a bábätku dostala tá najlepšia zdravotná starostlivosť. V BA je Koch sanatórium, kde si mohla ísť rodiť, ak ti záleží na prostredí a nie až tak na zdravotnej starostlivosti (lebo tam by ti v prípade komplikácií nevedeli pomôcť a putovala by si do štátnej).
Žiadna JISka nie je sterilné prostredie, veď to by sa tam muselo vstupovať v skafandroch cez také "fúkače" a sprchy na odev (iste si videla doktora Housa). Oblečenie na centrálny príjem?? Teda si predstav, že ťa prepustia z nemocnice aj s novorodencom a ešte po prepustení stráviš v nejakej šatni s desiatkami rovnako prepustených pacientov z iných oddelení čakajúc hodinu na oblečenie z centrálnej šatne. Toaletný papier - veď ten si nosíš do každej jednej nemocnice na Slovensku, to je už tak notorická vec, že sa čudujem, že sa čuduješ. Atď, atď. Okrem iného - na Kramároch funguje naštandard, kde si mohla ísť a nemuseli ste byť natrieskané na izbe.
Takže poznámka "horšie to už ani nemôže byť" je značne scestná, lebo všade je to úplne rovnaké.

libertine
28. jún 2013

@babulka podla mna crocus11 neprehana,opisala to realne,je to tak. ked som tam ja lezela, na standarde pred porodom,tak to tam bolo v sprchach plesnive,zachody neumyte,nafajcene na nich a sestricka jedna pod vplyvom a druha hrala solitaire na pocitaci. miesto na nadstandarde sa neujde kazdemu. niekedy ani na normalnej izbe. ked som tam bola na amnio, tak som musela 24 h lezat na zakrokovni. lebo inde nebolo volne. sestricky tam prisli,iba ked si nahodou spomenuli. no clovek na to zabudne,je rad,ze sa vrati domov so zdravym babom. nadstandard je ale fajn, to som sa nemohla stazovat, tam bolo vsetko ok.

babulka
28. jún 2013

@libertine ak bola jedna sestrička "pod vplyvom" a druhá hrala solitaire, predpokladám, že si na to upozornila vrchnú sestru alebo najbližšieho lekára. Lebo kým sa bude každý sťažovať iba na fórach, nič mu to nepomôže. Všetko treba riešiť tam na mieste a s kompetentnými.
Plesnivé steny a nafajčené na záchode - to je samozrejme katastrofa a tiež treba na to upozorniť hneď a zaraz. na druhej strane, keď som tam rodila pred takmer 8 rokmi, nebol nadštandard, takže spoločne WC na chodbe a sprchy tiež, záležalo od samotných mamičiek, akú čistotu si udržiavali. Lebo ak niektorá švacla krvavú vložku vedľa záchoda, to nebola chyba nemocnice, ale hygienického štandardu spolurodičiek. Ako si mamičky zasvinili, tak mali. Ale ja som na to vždy išla upozorniť sestričku a tá hneď zavolala upratovačku, ktorá to hneď upratala. Nikto na mňa nezazeral, to by si ani nedovolil 😉

martinazvo
28. jún 2013

suhlasim plne s @babulka - chystam sa rodit na Kramaroch, lebo viem ze bude o mna aj o babo kvalitne postarane... a situacia na oddeleni je najma o mamickach co tam su... operovali ma tam pred 2 rokmi a personal bol perfektny - od upratovaciek, lapiduchov, cez sestricky az po lekarov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre