Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ema13
26. júl 2013

@lovesista Ahoj, citala som si diskusiu a ty si rodila na Kramaroch celkom nedavno. Chcem sa ta opytat, ci nevies, ako je to s vybavenim epiduralu? Rodila som tam pred 2 rokmi, ale presne si to nepamatam. Len viem, ze je potrebne ist asi za internistom, ktory ta pouci, vypises dotaznik a da ti potvrdenie na zaplatenie. Len si nepamatam, ake je to c. dveri a ci ma tam niekto musi odporucit. Alebo len tam pridem a poviem, ze by som chcela epidural? Vopred vdaka za odpoved.

liz_lemon
26. júl 2013

@ema13 je to na prizemi dvere 152, a to poucenie robi anesteziolog

ema13
26. júl 2013

@liz_lemon Jej, vdaka za odpoved. A nepotrebujem tak odporucenie od nejakeho lekara, ci od. Jandovej? A nevies, ako maju ordinacne hodiny?

liz_lemon
26. júl 2013

@ema13
Anesteziologická ambulancia č.dv. 152
po - od 8,15 - 13,30 hod. kl. 2376
v ost. dni - od 8,15 - 13,30 hod.
Lekár: MUDr. Jaroslava Macková - zástupca prednostu KAIM
Sestra: Jarmila Weismanová
Anestéziologická ambulancia je klinická ambulancia v priestoroch polikliniky č. dverí 152. V ambulancii sú vyšetrovaní pacienti pred plánovaným operačným výkonom s cieľom zhodnotenia celkového stavu, posúdenia potreby prípadných ďalších odborných vyšetrení. Pacient prichádza do ambulancie najlepšie týždeň pred plánovaným operačným výkonom s interným vyšetrením nie starším ako 3 týždne, nie je potrebné objednávať sa.
Súčasťou ambulancie je aj konzultácia a anestéziologické vyšetrenie gravidných žien pred plánovanou PEDA (pôrodníckou epidurálnou analgéziou). Každá budúca rodička , ktorá má o túto službu záujem, prichádza na ambulanciu s odporučením pôrodníka minimálne 3 týždne pred termínom pôrodu.

ema13
26. júl 2013

@liz_lemon Velmi pekne dakujem.

pritt98
26. júl 2013

Odporučenie od pôrodníka netreba...ja som prišla, počkala, dali mi dotazníky, vyplnila som a to bolo všetko 😉

lovesista
27. júl 2013

@ema13 ahoj, ja som rodila obe deti bez epiduralu takze neviem poradit 😉

ema13
29. júl 2013

aha, jasne, nevadi, dakujem

ema13
29. júl 2013

@lovesista aha, jasne, nevadi, dakujem

kajuska9999
29. júl 2013

Chcem sa opýtať, nejaké mamičky čo mali teraz niekedy pôrod na Kramároch? viete mi povedať ako to tam prebieha tak v skratke? Hlavne sa chcem opýtať že či každej z vás dali oxytocín, pretože veľa známych mi odporúčila vydobiť si to aby mi to nedávali, tak chcem vedieť nejaké také čerstvejšie skúsenosti. Ďakujem za odpoveď a rady 🙂

ema13
29. júl 2013

Ahojte baby, neviete, kolko sa plati teraz za nadstandardnu izbu po porode? Da sa tam dostat aj bez protekcie???

janinka13
30. júl 2013

@ema13 18 euro na deň, ak majú voľné

domeli
30. júl 2013

@kajuska9999 rodila som 12/2012 a som zrejme jedna z mála, ktorej oxytocín nedali. Teda už aj chceli, ale opatrne som sa spýtala, či je to nutné, hlavne preto sa pýtam, lebo som po sekcii (a mňa jedna dula upozornila na to, že po sekcii by oxytocín nemali dávať, ak to nie je vyslovene nevyhnutné). Tak pôrodná asistentka začala čosi argumentovať, že to len na urýchlenie a ... nedopovedala ale vetu a zmenila ju na: Alebo viete čo? Choďte sa ešte prejsť, vycikať a uvidíme potom, či dáme. A nedali, pretože po príchode späť som už bola otvorená natoľko, že volali doktora k pôrodu 🙂 Ale bolo to skôr o dobrej súhre náhod v mojom prípade, lebo pokiaľ viem, oxytocín ozaj dávajú akosi rutinne. Ale skús s nimi o tom komunikovať.

miriem
30. júl 2013

@kajuska9999 ja som rodila 12/2011 a bez oxytocinu. do porodnice sme ale prisli na poslednu chvilu, do hodiny od prichodu sa maly narodil. oni tam ale vseobecne velmi neradi vidia, ze rodicka si chce urcovat, co jej maju pichnut a co nie (aspon ja som mala taky pocit). Ked sa dula spytala, ci je nastrih naozaj nutny, tak porodnik len zaganil, nic nepovedal a strihal... Stale to u nas nie je na takej urovni, ze by personal prihliadal bez reci na zelanie rodicky. To si mala vidiet ako sa na mna divali sestry z novorodeneckeho, ked som si maleho vybalila z osusky, ze ho chcem mat skin-to-skin. stale mi ho chceli zobrat, ze sa podchladi, ale ja som sa nedala a tak som ho mala pri sebe cele dve hodiny a az ked ma prevazali na izbu, tak si ho vzali a dali na termolozko. treba si stat za svojim, slusne, bez urazania a zdvihnuteho hlasu si stale trvat na svojom. pomaha aj, ked partner vie, co chces a tiez im stale opakuje, co chcete a ako to chcete. nam sa to osvedcilo 😉

tamaris
30. júl 2013

@kajuska9999 Rodila som vo februari 2013 a oxytocin som nedostala.

luckamorka
30. júl 2013

a mozem sa spytat ako je to s nastrihom hradze? robia ho tam automaticky alebo nie ked si to nezelam? ja by som tiez chcela rodit na kramaroch tak zistujem

tamaris
30. júl 2013

@luckamorka Mne urobili nastrih automaticky. Asi zalezi na porodnikovi. Podla mna je to vsetko vecou dohody.Treba sa na mieste pytat...lekarov aj porodnych asistentiek. Nie som zastanca nastrihu, ale verila som lekarke, ktora ma rodila. 😉

kajuska9999
31. júl 2013

@luckamorka Ja tiež osobne , by som nechcel aby ma nastrihávali, ale vždy je tam možnosť že sa môžeš sama natrhnúť o mnoho horšie .. Kamarátka tiež odmietla nastrihnúť čo by mala max 5 štichov a nakoniec sa chúďa roztrhla na 30 štichov sama.. preto radšej pouvažuj, ja už uvažujem, ale tak v poslednej dobe, je to vraj už rutinná záležitosť, robia to asi preventívne každej čo som počula

kajuska9999
31. júl 2013

@miriem Tak presne to je v tom, že ja som bohužiaľ ten typ človeka že keď sa mu niečo nepáči, budem sa hádať do krvi.. čiže sa obávam aby mi tam nerobili ešte naschvál

miriem
31. júl 2013

@kajuska9999 Pozri, ide predsa o porod, zazijes ho len par krat za zivot a verim, ze to chces prezit co najviac v klude a pohode a nie vynervovana, vystresovana, v zlej nalade....babatko by nemalo prist do takejto atmosfery. Treba ubrat volume, nevravim, ze si treba vsetko nechat, ale ver mi, ked si ty mila aj personal casto pochyti tvoju naladu. No a ked tam prides neustupna a budes na nich nevrla a hadat sa, budu sa spravat rovnako. Preco by mali vychadzat v ustrety niekomu, kto im prisiel "rozkazovat"? Treba si stat za svojim, ale v klude, trpezlivosti. Drzim palce, aby ste tam nasli spolocnu rec 😉

miriem
31. júl 2013

@luckamorka Ja myslim, ze maju take interne pravidlo, ze vsetkym prvorodickam sa robi nastrih- bohuzial. Mozno sa ti ozvu nejake kocky, ktorym nastrih nerobili, ale ja som sa s takymi nestretla. Pri druhom a dalsom porode sa to bez nastrihu moze zaobist ale pri prvorodickach sa to podla mna pohybuje okolo 99,9% nastrihov.

domeli
31. júl 2013

@luckamorka dá sa rodiť na Kramároch aj bez nástrihu - som toho príkladom. Síce som druhorodička, ale prvé bábo som rodila sekciou, takže ma brali ako prvorodičku. Ja som o to pekne požiadala Dr., ktorá prišla už k samotnému pôrodu (nemala som nikoho zazmluvneného), argumentovala som aj, že som cvičila s epinom, takže to chcem skúsiť bez, ak je to čo i len trochu možné a vyhovela mi. Hoci pomedzi to došla akási pôrodná asistentka či sestrička a kričala, že to má Dr. strihnúť, lebo ide veľké dieťa (malý mal takmer 4 kg), ale som rada, že rešpektovala moje priania a zároveň spolupracovala a napomáhala pôrodu tak, aby tá hrádza bola čo najpružnejšia. Takže dá sa to.
A čo sa týka argumentov, že nástrih je lepší ako roztrhnutie - aj na to sú odlišné názory... Môj názor: ísť obrazne povedané "cez mŕtvoly" to nie, ale zas nechať všetko len na rutinu, to tiež nie. Držím palce, nech je pôrod tým najkrajším zážitkom po všetkých stránkach 🙂 A to adresujem všetkým bruškovým maminám tu 🙂

domeli
1. aug 2013

@jana_pk doc. Rusňák Ti v noci či cez víkend k pôrodu nepríde... Vedomosť potvrdená slovami jeho kolegu. Ale je tam kopec šikovných lekárov a lekáriek. M)a rodila Dr. Rukavicová a veľmi si ju chválim.

jana_pk
1. aug 2013

to ja viem ze Rusnak nedojde :(, len ci dufat, ze mi to vyjde na den alebo skusit niekoho ineho. A aby nepraskal vodu a neroztvoril tie obaly atd.
Aj ked vsetko by som prezila, keby mi umoznili nechat male hned pri mne. Aby mi ho nezobrali prec, nechali ho na mne liezt k prsniku a prisat sa a vysetrili ho bud na mne (Ttie zakladne parametre0 alebo az po tej hodke, hodke a pol.

evelynba
1. aug 2013

@domeli a pomohlo ti epi-no? nakoniec teda nebol nastrih ani natrhnutie?

domeli
1. aug 2013

@evelynba ani jedno, ani druhé 🙂 Takže určite pomohlo. Cvičenie mi dodávalo akosi nielen fyzickú, ale hlavne psychickú silu a podporu, že to zvládnem a tým, že som si bola v tomto istejšia, nebránilo mi nič požiadať Dr. o to, aby sme to skúsili bez nástrihu. Jednoducho som vedela, že tá hrádza je tým precvičovaním elastická a že teda ak by aj bol nutný nástrih, tak určite nie veľký. K tomu, že som nemala ani malú ranku isto dopomohla aj Dr, ktorá mi to tam masírovala a uľahčovala teda prienik hlávky a tiež moja spolupráca - tlačenie podľa jej inštrukcií.

domeli
1. aug 2013

@jana_pk veľmi Ti želám, aby Ti to vyšlo podľa Tvojich predstáv. Som trošku podobný prípad - nezazmluvňovala som (hoci som s tým zvádzala boj do takého 37 tt, či áno či nie), ale tajne dúfala, že to na mňa príde v deň či noc, keď bude mať službu môj gyndoš alebo práve doc. Rusňák. Nevyšlo to takto, ale za to som trafila ozaj skvelú doktorku, aj tí predtým, čo ma vyšetrovali, boli OK (doc. Plank, Dr. Mlynarčiková, Dr. Gernicová alebo nejak tak, Dr. Procházka - hoc so svojským prístupom). A možno aj dobre, lebo napr. keby ma rodil môj gyndoš, neviem-neviem, či by som ho tak ľahko ukecala, aby nestrihal, keďže bábo šlo veľké...
Čo sa týka toho, aby nechali malé hneď pri Tebe - nuž u mňa to bolo také, že hneď po pôrode ho brali na tie vyšetrenia a doniesli zabalené, ale bola to ozaj rýchlovka, kým som ja vydýchla, poďakovala Bohu i všetkým tam, porodila placentu, nechala sa vybozkávať manželom a už aj my ho niesli zabaleného ku mne. Viem, že by to malo byť inak, ale bolo to ozaj rýchle a kratučké odlúčenie a už sme boli spolu. Síce nie 2 hoďky, lebo sme skôr zavolali na sestričku, nakoľko malý ťažko dýchal a z nošteka mu vychádzalali zvyšky plodovky zrejme, takže sme zavolali sestru, či ho nepoodsáva a tá už, že OK, ale že už mi ho donesie až na izbu. Tak som sa naštvala, že radšej sme ju volať nemali, ale ozaj ťažko predýchaval a z nošteka mu vychádzalo všetko možné, tak som sa dala ukecať. Ale bolo mi to ľúto. No do 3 hodín sme už potom boli spolu na izbe.
Držím prsty, nech nájdeš ústretovosť na pôrodnej sále i potom.

tatanka1
1. aug 2013

Ja som sa prave vratila z porodnice Kramare. Musim velmi podakovat a skutocne len v dobrom odporucit celemu personalu a to ci uz priamo v porodnici, kde boli velmi mili, ustretovi, upokojujuci, a profesionalni Tak aj na sestonedeli. Ci uz lekari alebo sestricky.
Bola som v 37tt s tym za na 39t som mala planovanu tretiu sekciu. Ale drobcek sa rozhodol ze mu uz stacilo toho tepla. Odtiekla mi plodova voda. V porodnici napriek obrovskemu natresku co bol pocas 3 dni - teda streda minuly tyzden celu nic prichadzali mamicky a aj nasledujuce dva dni, boli lekari pokojni a velmi ustretovi. (jedine pani sanitarka v porodnici v nocnej sluzbe bola general trosku to prehanala ale to tak byva ze posledni sa radi robia prvymi). Pano doktorka skontrolovala monitor aj utz babo a mnozstvo vody. taktiez ma vysetrili. nakolko neboli ziadne kontrakcie a ani ziadne otvaranie tak sa rozhodli ze pokial sa bude dat pockame na rano - riadnu smenu ze bude lepsie takto Sc vykonat aj bezpecnejsie kedze islo o tretiu. rano napriek vela planovanym aj neplanovanym sekciam a vela porodom ma vzali okolo9 na sal. Sprevadzal ma sanitar alebo brat? neviem, ma tak upokojoval ako ma viesol na sali tak isto pani anesteziologicka bola velmi ohladuplna a trpezliva, nakolko mi pichala spinal (priprvom mi ho pichli az na 5x a tak som sa toho trosku obavala), postupovala opatrne vsetko mi vysvetlovala a hlavne sprevadzala, davala velky pozor (ako mamicka panike som ju prosila aby ma nerezali kym sa nepresvedcia ze zabrala anesteza 🙂 ) tak aj bolo aj lekari boli zlati, pekne sa mi prihovorili, napriek konplikaciam nedali nic poznat na sebe ale naopak ma zas upokojili, ked mi zacalo byt na sale na zvracanie hned mi pichli nieco proti tomu, stale so mnou komunikovali a co je hlavne aj mi dali maleho prisat - po skonceni operacie jasne. Taktiez na Jiske pristupovali ku kazdej sekcii individiualne ak mal niektovacsie bolesti poskytli viac utisujucich liekov, lekari boli mili, mna teda vzdy velmi upokojili a taku harmoniu navodili akoby pocit bezpecia ze vsetko maju pevne v rukach. a to skutocne od prichodu az po moj odchod zo sestonedelia. Sestricky boli vzdy napomocne a aj napriek uplne preplnenemu stavu mile a ustretove. A tak isto na novorodeneckom. Akurat s lekarkou som musela zapasit kvoli nepriberaniu a ja som vedela ze mam dost mliecka aj drobcek hodne papal, ale kedze bol mensi tak aj muchvilu trvalo az sa rozbehol a znizila sa zltacka. ale zvladli sme to bez prikrmov a tu mi pomohli sestricky kde sa mi jedn individualne venovala robili sme skusky kojenia, skusali odsavat (co mne nidky neslo) prevazovali az sme dostali pozitivny vysledok v priberani 🙂. takze akutocne ja nemozem povedat pol zleho slova na cely personal. A to mali prave najvytazenejsie dni...

tatanka1
1. aug 2013

este dodam lekara som nemala ani vybaveneho ani zaplateneho.

cherinna
7. aug 2013

Ahojte. Velmi malo recenzii som nasla na MUDr. Romana Procházku na Kramároch. A ak aj áno, nie sú moc pozitívne.... ☹ Neviete mi poradiť aký je??? Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre