Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
29. aug 2013

@cucorieda45 je dobry odbornik, naozaj precizny, ale je aj naladovy, a niekedy sa divne sprava, na mna bol raz perfektny, a inokedy na mna zvysoval hlas, ze kedy mam teda ten termin porodu, chodila som k nemu cele tehotenstvo a napr. v porodnici, nemal potuchy, kto som, takze neviem, co si o nom mysliet...

libertine
2. sep 2013

baby, na kramare sa klystir musi doniest, ked ho chcem, alebo mi ho tam daju?

martinka_martinka
2. sep 2013

@libertine daju ti teplu vodu z vodovodu 🙂

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek94
6. sep 2013

Ahojte, ja som rodila na kramaroch. Bola som tam na dvoch kontrolach u gynekologa, na troch monitoroch, nechodila som na ziadne cvicenia, ani pripravu. Rodila som na termin. Vybavila som si akurat epiduralku. Ked ma vzali v den porodu z urgentu na porodnu salu tak mi vsetko co som potrebovala vediet povedali sestricky alebo lekar, takze si myslim ze by som za tu pripravu aj zbytocne platila. A cvicenie??? A naco??? Ja som rodila normalne a neverim zeby bolesti boli íine, ked by som chodila nekam cvicit. Takze prisla som na salu, dali mi klistir, zaviedli epiduralku a uz som len cakala na porod...Ten som skoro necitila, lebo epiduralka mi skvelo zabrala...Samozrejme kontrakcie pri porode musite citit, inak by ste nemohli tlacit. Ale ked som tlacila cez tu kontrakciu, tak mi bolo jedno ako boli...Chcela som len aby bol maly uz vonku. Sestricky na porodnej sale boli take odmerane, ale pocas porodu mi pomahali,.ale ked ma potom prelozili na pooperacne a neskor na sestonedelie tam boli uz velmi mile a lekari tiez perfektni. Oplati sa mat nadstandardnu izbu, bo obycajne izby na oddeleni sestonedelia su v katastofickom stave...a o soc.zariadeniach ani nehovorim...Najskor som bola na pooperacnom oddeleni...tam bolo vsetko nove, zrekonstruovane, ciste...Potom ma prelozili na 8C a to uz ako do kaluze keby ma hodili. Chvalabohu ze personal bol super a bola som na izbe s kamaratkou, co tiez rodila...inak by ma tam piclo asi. Na novorodeneckom sa mi o synceka starali ako o krala, ale to urcite o vsetky deticky, lebo vzdy ked som za nimi prisla s nejakym problemom vzdy mi s usmevom a radostou poradili, aj ostatnym mamickam, ktore tam chodili.

Je tam dobre, ked si clovek odmysli tie strasne pristory. 😅

Takze drzim palceky...

anjelicek94
6. sep 2013

@libertine tam ti ho daju a ani sa ta predtym neopytaju ci ho vlastne chces

hela31182
12. sep 2013

Ahojte. Ja som na kramaroch rodila vcera uz druhe babo. Na cely porod od prijmu az po odvezenie na izbu nemozem povedat nic zle, manzel bol pri mne asi do 2 hodin odkedy som vosla do porodnice, a mali sme sukromie v ramci moznosti na porodnom boxe. Trvalo to asi 6 hodin, ale mala som epidural, takze sa to dalo... Lezim na 8c, standard, je pravda, ze su stare sprchy a wc spolocne, ale tak ja myslim ze tie 4 dni sa to da vydrzat, a to aj preto, ze starostlivost aj o mna aj o babo je na urovni. Oba razy som bola na izbe s prislusnickami mensiny, a tiez nemozem povedat nic zle, slusne, na urovni. Takze ja z kazdeho uhlu pohladu mozem kramare len odporucat.

monika.hudakova
13. sep 2013

Ahojte baby, uz 3. Den sa snazim dovolat na Kramare na ultrazvuk a nikto mi to nezdviha a to na dverach maju napisane, ze obj. Telefonicky denne od 7:30-9:00. ..na cislo 02/59542673..:( potrebujem ist na prietoky, tak ako sa inac mam objednat.? Dakujem za rady

zitaje
13. sep 2013

ahojte zienky,
o take dva tyzdne sa chystam rodit na Kramaroch. Uz som tam rodila druhu dceru, ale teraz mam akosi trocha ine poziadavky... Chcela by som sa opytat, ci je tu niekto, kto rodil na Kramaroch v nejakej nestandardnej polohe? A ak ano, ako to docielila? Ide mi o to, ci je sanca, ze mi daju pokoj a nechaju ma porodit napr. na kolenach na nejakej zinenke - asi nie, ze? 😅 vyzenu ma na kozu, a tam si uz zas polohu nevyberiem.
ALebo zeby predsa?
Dakujem za kazdu reakciu, pokojne aj IP.

tamaris
13. sep 2013

@zitaje Na Kramaroch tazko pochodis s vyberom polohy... Podla mna to zalezi na lekarovi a najma na porodnych asistentkach, ktore tam vtedy budu. Ja som tam rodila tento rok koncom februara. Porod prebiehal za standardnych podmienok, ale v skvelej atmosfere a so skvelym timom. Lekara som nemala zazmluvneneho. Na svoj porod mam len a len dobre spomienky ako aj s pobytom na 8c 🙂 Zelam vsetko dobre. Potom daj vediet, ci boli nakloneni alternative 😉 Z.

zitaje
13. sep 2013

@tamaris vdaka... hm. ☹

hradnapani
13. sep 2013

@monika.hudakova najistejsie je ist sa objednat osobne, ja som sa tam tiez nevedela dovolat tyzden. Potom sa tam zastavil manzel cestou do roboty a dali mi termin. Takze, ak sa da, tak sa tam vyber alebo niekoho popros.

monika.hudakova
14. sep 2013

@hradnapani Dakujem za info..aaa nakoniec mi to vcera zdvihli😉 pekny den

miriem
14. sep 2013

@zitaje Podla mna ti nedovolia inu polohu ako na koze. Aj keby si si tu zinenku sama priniesla, tak by si vymysleli, ze je to nehygienicke, alebo je zinienku nie je kam dat- co je aj pravda, na tom porodnom box nie je vela miesta. Lozko je dost vysoke, takze rodit na nom na kolenach...asi tiez nie. Vidim to akurat na polohu na boku ale to zas az taka alternativa nie je... No proste tato nemocnica nie je vybavena a podla mna ani ochotna, aby sa rodilo inak ako na koze, pretoze pani doktori by to potom mali tazsie- museli by si klaknut ci sadnut na zem k rodiacej zene a kto to kedy videl aby doktor klacal 😀

hallie
14. sep 2013

@zitaje toto presne zaujima aj mna, prosim, ak sa bude dat, daj neskor vediet, ako si pochodila... Ja mam este jednu poziadavku, ktoru mi ale asi u nas nikto nesplni - chcela by som placentu... :-/

zitaje
14. sep 2013

@miriem @hallie dakujem baby, aj ja by som chcela placentu 😖 ale budem rada, ked nechaju aspon pupocnik dotepat 😠 No hlavne ze baby friendly hospital...
A keby som vyliezla na kozu, dala si ju nastavit do polosedu, a rodila by som opacne, cize vlastne ako keby na styroch, myslite, ze ani na to by nepristupili? Pravdu povediac, ked si predstavim svoju trojcifernu vahu, ako sa stveram na kozu, je mi do smiechu aj do placu, ale v podstate to by mohla byt este moznost, nie?

hallie
14. sep 2013

@zitaje no, s dotepaním počítam, s tým už hádam dnes nemôže mať nikto problém, nie? rovnako s bezprostredným priložením bábätka. teda, samozrejme v prípade, že pôrod prebehne dobre a bez komplikácií.
mne na Kramároch rodilo veľa kamošiek, ale žiadna nemala nejaké extra požiadavky, ja som v tomto v mojom okolí a pre moje okolie úplný exot. ale skúsim si tam vyboxovať, nech ma nechajú aspoň čo najdlhšie v inej polohe ako na koze. asi závisí aj od toho, koho chytíš k pôrodu, ja si chcem zazmluvniť môjho lekára a budem s ním hovoriť o pôrodnom pláne a o možnostiach, len ešte neviem odhadnúť, ako to prijme...

zitaje
14. sep 2013

@hallie ja som tam rodila pred viac ako 5 rokmi, k porodu som tiez nemala nejake extra poziadavky, ale aspon som si vybojovala, ze ked mi potom malu doniesli na izbu, uz som ju nedala z ruk 🙂
No ale teraz chcem viac 😅 .
Inak co sa tyka tej polohy v druhej faze, moja skusenost je taka, ze na kozu sa chodi vyslovene len tlacit, teda ja som tak rodila 2x v 2 roznych porodniciach. Celu 1. fazu som bola dole, chodila som, cupela, opierala sa kadejak, len vytlacit ma nahnali na kozu, nech to ma personal pohodlne, co o tom, ze pre rodicku to pohodlne byt nemusi. Hlavne ze mamicka musi spolupracovat, aby personal mohol vykonavat svoju pracu - toto ma vytaca do vyvrtky, ako keby som tam ja isla preto, aby si oni mohli vykonavat svoju pracu. Ved ja tam idem rodit, oni maju pomahat mne, nie ja im, nie? No divny pristup, ale to asi potrva, kym sa to zmeni...

hallie
14. sep 2013

@zitaje u nás to, žiaľ, asi bude trvať ešte dlho ☹ a človek by aj išiel rodiť do Rakúska, ale čo ak sa veci skomplikujú, zostaneš tam dlhšie a potom sa nedoplatíš... :-/

anjelicek94
17. sep 2013

@monika.hudakova
@monika.hudakova
drzim palce, tam je umenie sa objednat...ja som tam tiez volala na 5 x a az potom sa nekdo unuval mi to dvihnut a objednat ma.

kajuska9999
18. sep 2013

@hallie Ja som si zisťovala ohľadom pôrodu v Rakúsku, a nakoľko tam nie som poistená tam pôrod s klasickou hospitalizáciu cca 4 dni by tam vyšiel na cca 2500eur. Ale zas prístup lekárov je tam na omnoho inej a lepšej báze. 🙂

hallie
18. sep 2013

@kajuska9999 no, to hej, ale je to palka :-/

kajuska9999
19. sep 2013

@hallie Áno pre normálneho človeka ako som aj ja, je to dosť.

hallie
19. sep 2013

@kajuska9999 ja si hovorím, či vziať toľko z úspor, ktoré sú práve na bábo, nie je predsa len nerozumné... skrátka len chcem, aby po mne nikto v špitáli nekričal, aby mi nenútili epidurálku, nástrih a oxytocín, ak to nebudem chcieť a aby mi priložili bábo hneď po narodení. to by hádam mohli zvládnuť už aj u nás, nie? 🙂

kajuska9999
19. sep 2013

@hallie no ja kebyže toľko mám , tak by som ich nato dala, lenže nemám. Epidurálku ti nenanútia, tú si musíš vopred zaplatiť a ešte k tomu aj konzultovať s anesteziológom, len keby náhodou si išla cisárskym teda ti ju dajú zadarmo a automaticky. Nástrih teraz robia už ako rutinnú záležitosť čo som počula, a prvorodičkám automaticky. Ale po skúsenosti pár mojich kamarátiek som zmenila názor na nástrih. Radšej sa dám nastrihnúť na 5 štichov ako sa rozthať na 30 štichov. Ale zas stať sa to nemusí, každá žena sa prispôsobuje osobitne. Oxytocín neviem ako dávajú. Ale tak počula som že sa aspoň v tomto dá urobiť výnimka, ale vraj poväčšinou len keď má rodička zazmluvneného pôrodníka (podľa mňa zbytočne vyhodených 300 eur). S tým priložením neviem ako to chodí. Ja len dúfam že nebudú hnusný doktory alebo sestričky lebo ja osobne nemám dobrú skúsenosť s nimi priamo z Kramárov a nato že som dosť výbušná povaha tak si nenechám skákať po hlave. Ale čo som doteraz videla na Kramároch, nechcem ťa strašiť ale je to fakt najšpinavšia nemocnica čo sa sociálnych zariadení týka (WC napr.). A tak môj osobný názor na slovenské pôrodníctvo je taký že sme tu ešte sto rokov za opicami.

hallie
20. sep 2013

@kajuska9999 myslela som to s tou epi tak, aby na mňa niekto nevrčal, že si ju nechcem dať. zaplatenú vopred by som ju mala. kamoške sa stalo, že na ňu personál hulákal, či je úplne hlúpa, že si nedala epi, teraz rodí v bolestiach a pomaly sa otvára. ☹ pokiaľ ide o nástrih, presne to som mala na mysli - nechať ma, či sa prispôsobím, nech ma skrátka nestrihajú automaticky hneď, ako ma tam položia 😀. Ako pôrodníka by som si zazmluvnila svojho lekára, predsa len by to mohlo byť iné a on by mohol byť ústretovejší. priloženie keby vybavili tak na dve minúty, by ma dosť naštvalo...
no, ja by som určite išla do toho najvyššieho štandardu, zase taký komfort si v našej nemocnici doprajem 🙂 tam by to hádam malo byť čisté a v pohode, aspoň kamošky, čo takto rodili, sa nesťažovali.
včera som ale dostala odporúčanie rpdiť predsa len v Česku, konkrétne v Brne. V decembri mi rodí kolegyňa vo Vyškove, ak bude spokojná, možno aj ja zdrhnem za hranice, je to lacnejšie ako v tom Rakúsku a vraj prístup je neporovnateľný.

kajuska9999
20. sep 2013

@hallie No tak ty osobne máš ešte možnosť si vybrať kde pôjdeš rodiť, no ja už nie. Veľmi som rozmýšľala že či nepôjdem rodiť do rodného mesta , viac si to tam kamošky chvália a na moje počudovanie je tam možnosť pôrodu do vody, čo bohužiaľ v Bratislave nie je nikde. Tak mne je jedno či štandart alebo nadštandart počula som už kadečo o Kramároch takže je to jedno.. špina je tam všade...

ala85
20. sep 2013

tak ja som rodila na Kramár takmer presne pred rokom, bola som na štandarde a špina tam teda naozaj nebola. Nevravím, že bolo všetko nové a krásne, ale určite nie špinavé. Malého mi hneď priložili, bol s nami celé dve hodiny po pôrode na boxe a keď ma previezli na izbu a myslela som si, že si trochu oddýchnem, tak mi ho po hodinke priniesli a už nezobrali🙂 akurát som stihla sprchu 😀

iviatko
20. sep 2013

@ala85 tak mne maleho priniesli po 2hodinach, spiny tam bolo... kupelna nacisto... samy vodny kamen,sprchac som drhla ja. rodila som takm pred rokom a bola som na nasdtandarte.

iviatko
20. sep 2013

@hallie inak som nemala nikoho zazmluvnenho a velka spokojnost. su tam vsetci dobri.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre