Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lucul
5. okt 2010

@romy31 hej, uz som s mojim gyndosom skoncila nateraz 😅 uz len kramare

@tanija133 mne kazal prist podvecer, sa chystam tak okolo 17h ked koncia navstevne hodiny, nech mam kde parkovat. aj mne povedal, ze nepovie mi presny cas, lebo moze mat operaciu, porod, ale ze mu mam zavolat ked budem na 8.posch.

lu
5. okt 2010

ahojte tak uz to mame za sebou a sme uspesne doma z porodnice. 🙂 nakoniec sme rodili z 30.9 na 1.1O- 5dni po termmine. maximalna spokojnost so starostlivostou na porodnici i sestonedeli !!!

kiwinka
5. okt 2010

@lu supiš! gartulujeeem! a kto ta rodil? porod bol rychli?

kiwinka
5. okt 2010

@andys11 suhlasim s tebou ! 🙂 a kto ta rodil?

ponyxx
5. okt 2010

@lu blahozelam k babatku, drzte sa a budte zdarvi 🙂

sialucia
6. okt 2010

romy31 a kedy mas termin? 🙂

romy31
6. okt 2010

@sialucia teraz najnovší mám 16.11.....tak uvidím kedy to nakoniec bude 🙂
@lu gratulujem!!! 😵

poppy1
6. okt 2010

ahojte! prosim vas pekne, chcem sa opytat na jednu vec... na priprave nam pani Jandova hovorila, ze na Kramaroch sa da vybrat tzv. vyssi nadstandard a nizsi nadstandard...vyssi je taky, ze priamo na izbe je sprcha aj wc a ste tam dve a nizsi je o tom, ze ste tam tri a wc a sprcha nie je priamo na izbe, ale hned oproti na chodbe. Dobre tomu rozumiem, ze ta sprcha a wc co su na chodbe nie su verejne, teda pristup tam maju vylucne baby z tej izby s nizsim nadstandartom?? alebo je to pristupne aj pre ostatnych? ako sa to riesi? kazda baba dostane svoj klucik od sprchy a wc, aby tam ostatni nechodili?

a este ma zaujima... Jandova hovorila, ze na nadstandard si netreba brat vlozky ani podlozky, lebo to tam daju...plati to len pre ten vyssi nadstandard alebo aj pre ten nizsi...? lebo cena je dost rozdielna.. za vyssi sa plati 16.60 eur na den a za nizsi 6.64 eur na den...

A posledna otazka... kolko tam maju tych nizsich nadstandardov? teda izby po troch s vlastnym wc a sprchou oproti? je o ne vacsi zaujem ako o tie izby kde sa plati 16.60 eur?? DAKUJEEM 🙂

andelik8
6. okt 2010

@poppy1 ahoj. ta izba s nizsim nadstandartom je iba jedna, a je to na rovnakej chodbe ako vsetky tie ostatne s vyssim nadstandartom. vraj je to tak preto, lebo uz sa im na tu jednu izbu po architektonickej stranke nedala dat kupelka a WC. Cize na to WC na chodbe nikto iny nechodi, pretoze vsetky ostatne baby maju WC na svojej izbe.
Co sa tyka podloziek a vloziek, tak je pravda ze davaju, ale nam sa napr. jeden den minuli, bol vecer, tak som bola rada ze mam aj svoje, lebo inak by som do rana neviem co robila... ale mozno ak by som zasla za sestrickami tak by mi dali, no inac to nosila vzdy rano upratovacka, ked prisla umyvat kupelku.

a inac, mna ked sa pytali ci chcem na nadstandart tak sa nepytali ci na nizsi alebo vyssi, ale mozno bol nizsi vtedy prave plny... ale poviem ti, som rada ze som mala WC takmer pri posteli, lebo ten prvy a druhy den som po cisarskom ledva chodila 😅

poppy1
6. okt 2010

@andelik8 super, dakujem za informacie 🙂

ponyxx
6. okt 2010

Jandova je na STV 1 v Damskom magazine 🙂

ponyxx
6. okt 2010

Aaaa sakra neskoro som prepla, ale posledne o com rozpravali bola depresia 🙂

romy31
6. okt 2010

@ponyxx skúsim to pozrieť v archíve 🙂

ponyxx
6. okt 2010

stv ma archiv? na toto 😉

romy31
6. okt 2010

http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-magazin ale je tam len zo včera...tak asi zajtra pridajú 😉

lu
6. okt 2010

@kiwinka ahoj porodili sme dost rychlo, do nemocnice sme sli o 22 a maly sa narodil o 1.40. rodil ma lekar v sluzbe- taky mlady cernoch len neviem ako presne sa pise jeho meno. bol zlaty 🙂

kiwinka
6. okt 2010

@lu supeeeer, ten je skvey 🙂 ! mna sice nerodil, ale velmi ma povzbudzoval ked som mala bolesti. a krasne rychli porod ozaj, skvele!

tanija133
6. okt 2010

@poludnica99 Ahooj, tak vcera som boal prvy krat u porodnika,a vsetko v poriadku, robil mi ultrazvuk, prietoky, aj zvnutra ma vysetroval, a zatial je vsetko v uuuplej norme.....Tasku mam pre istotu uz nachystanu, ale aj tak si myslim ze to bude v mojom termine, alebo aj po......Dnes som si bola zaplatit aj tu epiduralku, vsetko som nasla,vybavene,,Len to parkovanie na Kramaroch je brutal.... 😉

sofia27
6. okt 2010

tanija133, mozem sa spytat ku ktoremu porodnikovi chodis, resp. ci ho mas zazmluvneneho aj na porod? lebo ja som tam bola na poradni uz 3x a ultrazvuk ani prietoky mi nerobili ani robit nebudu, tak by ma zaujimalo od coho to zavisi. vdaka 🙂

mirkabrez
7. okt 2010

@lu Ahoj tak ja som nakoniec rodila 28.09 a bola som na nadštandarte.02.10 ma pustili domov tak asi sme sa nestretli🙂

mirkabrez
7. okt 2010

@lu aj mna rodil černoch.mne začali kontrakcie o 19.00 a 21.00 som bola v nemocnici a o 22.27 sa Matúško narodil takže rýchlovka🙂🙂som rada, že už to máme za sebou

kiwinka
7. okt 2010

baby ako to robite, ze take rychlovky rodíte??? 🙂

franziska
7. okt 2010

ahojte, chcem sa opytat, ci je na nadstandarde aj monitor dychu v postielke?

kiwinka
7. okt 2010

@franziska nie nieje.. ale viem, ze smies doniest vlastny 🙂
i ked ja si myslim, ze je to zbitocne, ved si stale s babetkom! a keby sa naahodou vyskitli komplikacie, babetko Ti vezmu na pozorovanie... pripadne potom mozno zapozicaju monitor dychu na izbu... ale v klasickom postupe to nie je.

franziska
7. okt 2010

no ja mam iba obavu z toho, ze ked babo tych prvych 24 hod po porode vracka ze aby sa mi nahodou nezalialo, viem ze ked sa mi narodila mala tak som ju stale pozorovala az som bola brutalne vycerpana ze uz som dostavala mikrospanok. Tak som si myslela, ze monitor by bol fajn. Mam ho doma tak si ho asi vezmem so sebou. 😉

kiwinka
7. okt 2010

@franziska ja so ani nevedela, ze babetko moze vrackat po porode... ani som to nesledovala,, az som zbadala na druhy den ze daco tmave ma na seba a na pusinke a okolo seba,, a to vrackala chudatko male ani neviem kedy.. ze zvysky plodovej vody ci co... ale neboj sa,, to nie je nebezpecne, ani nato neupozornuju ,, to babetko to ma vsetko zriadene tak, aby to krasne zvladlo 😉
a kolegynka co so mnou lezala, jej dcerka nevrackala vobec,,takze ani to nie je pravidlo!

ponyxx
7. okt 2010

kamoske sa po navrate z porodnice zapalili prsniky, ze to ma z porodnice nejaky bacil abo virus abo daco! Berie antibiotika a nesmie kojit aj ked ma dost mliecka. Poculi ste o tom uz nieco?

janka46
7. okt 2010

@ponyxx vdaka za info, tak ja by som mala k Jandovej ísť na tu prvú konzult. 12.10.
@tanija133 s parkovním sme sa aj my včera na Kramároch potrápili 😠 a to nehovorím o tých zápkach v celej Ba 😒

ponyxx
7. okt 2010

baby nakupovanim veci do porodky sa riadite zoznamom, co je na nete?

poludnica99
7. okt 2010

@tanija133 no tak to je super, ze je vsetko v poriadku. Ja som bola tiez na vysetreni vcera, tiez mi robil ultrazvuk aj zo spodu pozeral a povedal mi, ze to vyzera tak na termin, napisal mi do knizky, ze CS 111111, tak to teraz lustim, ze co to znamena. Uz mame 2998 g, tak som sa celkom potesila. Ides aj na ctg? My uz asi budeme chodit kazdy tyzden. Inak my sme mali s manzelom stastie, lebo sme tam hladali parkovacie miesto a zrovna niekto odisiel a parkovali sme par metrov od vchodu, to som ani neverila, ze take miesto mozeme chytit. Ale inak chodim autobusom a celkom je to v pohode, ani plny nebyva, takze si vzdy aj sadnem. Chces mat aj muza pri porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre