Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

prettybaby
8. nov 2010

no ja ju poznam, tak preto viem, nahodou mala sluzbu .-)

snezienka07
8. nov 2010

@zvedavec1 Ja som tam bola osobne ešte pred 36.týždnom a dali mi tieto čísielka:
02/595 42 794, alebo koncovka 425, alebo 423, alebo 424. Stačí zavolať tak 1-2 týždne predtým ako tam treba ísť a objednať sa.

lolittka
9. nov 2010

kto ide dnes na prípravné stretnutie s psychologičkou na Kramáre? 😉

kvetinqa
9. nov 2010

@romy31 oki, vdaka za info.

este jedna vec, asi sa to tu uz rozoberalo. V ktorych castiach porodu moze byt manzel pri mne? az v druhej?

kvetinqa
9. nov 2010

@lolittka ja som bola pred 2 tyzdnami, je to v pohode. drzim palce 🙂

ponyxx
9. nov 2010

@luculele klasicky za 4 dni 😀 , ale bolo to dost na tesno, som si musela ist poziciat na novorodenecke. Spolubyvajuca mala este viac plienok a aj tie minula na ltt. Manzelikovia doniesli a vratili sme 😎

lolittka
9. nov 2010

@kvetinqa ahojček, ja len že s kým sa stretnem.. 😉 nebojím sa..ledajak tak trošku pôrodu 😀

kvetinqa
9. nov 2010

@lolittka kym len trosku, tak je dobre 😀

tanija133
9. nov 2010

@vejkadu Mal by ju absovlvovat, ale aj nemusi, ja som zo zaciatku nechcela ,aby tam bol moj priatel, tak sme to neabsolvovali tu pripravu a ja som sa rozhodla az v den porodu, ze ano chcem ho tam, a nemali s tym problem, pustili ho tam , a zaplatilo sa to az po porode.... tiez mi nepozeral spredu....stal mi za hlavou , a poviem ti nakoniec ze to bolo fajn ze tam bol, lebo asi 2 hodky som tam bola na koze v bolestiach, a aspon sa mas na kom vyzurit... 😉 alebo ma ta kto aspon podrzat, sucitit s tebou, alebo ti davat studene obklady na celo, alebo ta drzat za ruku, povzbudzovat ta.... 🙂 Zazmluvnenie som si nechavala na poslednu chvilku a nakoniec som to nestihla, rodila som 6 dni pred terminom, ten lekar moj nemohol prist, tak ma rodila sluzbukonajuca lekarka, a vsetko bolo ok, spokojna.....

kvetinqa
9. nov 2010

@tanija133 ahoj, mozem sa spytat kedy s tebou uz moze byt manzel pri porode? uz aj v prvej faze? alebo az ked uz rodis? dik

vejkadu
9. nov 2010

@tanija133 no tak nejako to bude aj u nás. už dopredu viem, že sa stále bude vyhovárať a v deň pôrodu ho definitívne zlomím a išiel by. presne tak si jeho oporu predstavujem i ja. Ja si zazmluvňovať nebudem. Ďakujem Ti veľmi pekne 😉

katakata
9. nov 2010

@kvetinka211 vyplnila som formular ktory si tu zavesila, len sa chcem opytat, preco nie su viditelne vsetky pisane odpovede, ale len urcitiy pocet...rada by som si precitat vsetky skusenosti rodiciek...

kvetinka211
9. nov 2010

@katakata ahoj, dakujem za vyplnenie ... google docs nema dobre spravene spracovanie slovnych odpovedi, preto dam do celkovej spravy (za chvilu idem na matersku, takze to budem mat cas pisat) vsetky taketo odpovede. to, co je vidno na konci dotaznika automaticky vygeneruje google a neda sa to nastavit inak ... to je len docasne, aby ste mali zatial aspon nejaky vystup ...

katakata
9. nov 2010

@kvetinka211 aha dakujem krasne za odpoved...rada si to precitam, v maji ma caka druhy porod tak zacinam sondovat co sa za 4 roky od mojho prveho porodu zmenilo v bratislavskych porodniciach...

tanija133
9. nov 2010

@kvetinqa U mna to bolo tak, ze tam mohol priatel prist az ked som uz isla rodit,az na porodny box, ked som bola dostatocne otvorena... Skor na izbu pustaju iba ked by si bola nahodou sama na izbe cakateliek, normalne na izbe su 3 postele........

tanija133
9. nov 2010

@vejkadu Urcit e nakoniec zmakne, a ked uz budes rodit, bude taky vyplaseny, ze ti na vsetko prikyvne...Urcite tam s tebou pojde.... 🙂 Myslim si tiez , ze zazmluvnovat netreba. Drzim palce.... 🙂

p4
9. nov 2010

ahojte. Baby,neviete mi poradit,kedy je najlepsie sa prihlasit na tie pripravne kurzy na Kramaroch? som v 27 tt a nemam o tom ani sajnu. Dakujem 🙂

kvetinqa
10. nov 2010

@p4 na kramaroch sa s pripravou zacina od 25. tt, ked som tam bola ja, boli tam kocky od 29 tt. vyssie

kvetinqa
10. nov 2010

@tanija133 vdaka za odpoved 🙂

p4
10. nov 2010

@kvetinqa ahoj. a to staci iba zavolat pani Jandovej a dohodnut sa s nou, na termine a tak? dakujem za odpoved, vidim,ze by bol navyssi cas zacat. 🙂

kvetinqa
10. nov 2010

@p4 neviem, ci najvyssi cas zacat. ja som to vsetko absolvovala pred 2 tyzdnami, podla mna skor netreba. Jandova ti telefon nedvihne, nestiha. treba jej napisat mail na katarina.jandova@kr.unb.sk . Uvodne prednasky su v utorky o 9.15, treba sa nan nahlasit. Potom byvaju psychoprofylaxie myslim v stredy a stvrtky. Vzdy su o tom istom. Chvilu sa cvici, potom si cvicite ako sa predychavaju kontrakcie, ako sa dycha pri porode atd. Kazda hodina je o tom istom, ja som absolvovala dve, na viac sa ani nechystam. V utorky byvaju aj prednasky o dojceni a v stredu mavaju prednasky o pupocnikovej krvi, len neviem, ci su tieto dve prednasky viazane na fixne dni. Treba jej napisat mail, dohodnut sa, da ti vsetky informacie. Robi tiez prednasky otec pri porode, nam povedala, ze bez nej otca k porodu nepustia, ale ako si si tu mohla precitat, tak pustia. ale to sa robi najskor az 4 tyzdne pred porodom.

p4
10. nov 2010

moc moc dakujem. idem jej aj hned napisat. 🙂

kvetinqa
10. nov 2010

@p4 nie je za co

janka46
16. nov 2010

Ahojte maminky, len sa chceme ohlasiť aktuálnou info z Kramárov 😉 , nakoľko sme rodili 11.11.2010 o 11:08.Síce bol na pôrodnici riadny "frmol" ale sme maximálne spokojí s prístupom a profesionálne odvedeným porodom 😉 ako aj novoroden. starostlivostou!
Tiež všetkým maminkám odporúčam využiť nadštandard sestonedelia, s vlastne skusenosti je to neporovnatelný rozdiel, nakolko som si pred porodom vyskusala aj hospitalizáciu na rizikovom, kde je aj sestoned. standard 😝

gumimaci
16. nov 2010

@janka46 gratulujem... krasny datum aj cas 🙂 nam sa tiez zadarilo 8.9.10 😀 inak moj muz je 11.11 😉
Suhlasim s tym, ze nadstandart sa oplati. uz le to prostredie je prijemnejsie ...

kvetinqa
16. nov 2010

kocky, neviete mi nahodou poradit ako je to s otcom pri porode pri sekcii? je mi jasne, ze na sale byt nemoze, ale kedy sa potom dostane k malemu? az ked ma pride pozriet? vdaka.

bec
16. nov 2010

@kvetinqa k malemu sa dostane okamzite po jeho narodeni. Hned ako sa narodi a zabalia ho, tak k nemu moze otecko

lulkax5
16. nov 2010

@janka46 gratulujeme k malinkej 😉

gumimaci
16. nov 2010

@kvetinqa tak ako pise bec, hned po narodeni, si ho moze na novorodeneckom pofotit a pomojkat 😉

dendy1
16. nov 2010

môžem sa opýtať ako je to s priložením dieťatka hneď po pôrode na prsník mamičky? Robia to automaticky, na požiadanie, alebo vôbec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre