Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuziq
21. jan 2010

pre mna je dolezite, ze na Kramaroch nemusim mat stastie na dobry personal, len nesmiem mat smolu, ked tam ma niekto z personalu zly den... snad niekto pochopi, ako to myslim 😀
Kamoska tam rodila pred mesiacom a velmi si pochvalovala.... a dalsia zas rodila pred pol rokom na antolskej a ziadna slava - nechali ju trapit asi 15 hodin a nikto si ju poriadne nevsimal... takze nikde to nie je idealne 😉

dianka08
21. jan 2010

v case ked som na sestonedeli lezala ja upratovali denne, takze to bolo v pohode...
spolubyvajuca bola skvela, ved dones si piseme a volame 😉
ale co mna nahnevalo, tak na cakacku nam dali jednu "spolubyvajucu" z mensiny...to, ze hygienicky standard u nej nehrozil som brala ako fakt, ale co ma vytocilo bolo, ze nenormalne kaslala, mala aj mocovu infekciu, napchavali ju ATB...a ked som bola za dr., ze to snad nemyslia vazne, ze s takou chorou tam mame lezat, ze ved nieco este od nej chytime, tak dr. na mna vybehla, ze a kam ju mame dat??? 😠 a fakt ju tam nechali...

misss
21. jan 2010

Ahojte..k tomuto sa musím pripojit aj ja..ak tu čitam tie prispevky, tak musim pridat aj moju skusenost..mna prijali na čakačku o 5:30 ráno (začali mi kontrakcie, krvácanie)..najprv sestričky nevyzerali byt nejako nadšené, že mi tam Ahojte..k tomuto sa musím pripojit aj ja..ak tu čitam tie prispevky, tak musim pridat aj moju skusenost..mna prijali na čakačku o 5:30 ráno (začali mi kontrakcie, krvácanie)..najprv sestričky nevyzerali byt nejako nadšené, že mi tam prišla nejaká rodička (nikto okrem mna tam zatial nebol, bolo tam ticho), ale to sa o pár minut zmenilo..boli príjemne, usmievave a trpezlivé (ak som sa pomaly šuchtala, alebo dlho prevracala na bok)..ked mi pustili vodu a kontrakcie boli každe 2 minuty (po 6-7 hodinách bolestí), tak mi pprišli pichnút injekciu proti bolesti(ani som si žiadnu nepýtala)..a rodila som bez epi..okolo 12hod ma sestricky pobalili, odniesli mi tasku, 2 ma vzali pod pazuchu a pomalicky ma odviedli na salu..tam mi priviedli manžela..na sále som si ešte 2 hodiny pobudla, než som mohla začat tlačit..medzitým chodili za mnou sestricky a hladkali ma po ruke so slovami "ešte chvíločku a bude to"..prišla nejaká rodička (nikto okrem mna tam zatial nebol, bolo tam ticho), ale to sa o pár minut zmenilo..boli príjemne, usmievave a trpezlivé (ak som sa pomaly šuchtala, alebo dlho prevracala na bok)..ked mi pustili vodu a kontrakcie boli každe 2 minuty (po 6-7 hodinách bolestí), tak mi pprišli pichnút injekciu proti bolesti(ani som si žiadnu nepýtala)..a rodila som bez epi..okolo 12hod ma sestricky pobalili, odniesli mi tasku, 2 ma vzali pod pazuchu a pomalicky ma odviedli na salu..tam mi priviedli manžela..na sále som si ešte 2 hodiny pobudla, než som mohla začat tlačit..medzitým chodili za mnou sestricky a hladkali ma po ruke so slovami "ešte chvíločku a bude to"..o 14:08 sa Tomaško narodil..potom prisla za mnou sestra, či možem ist na nadštandars, lebo štandard je plny..sestričky prijemne a všetko bolo OK..jedine čo sa mi nepozdavalo, bola jedna sestra na novorodeneckom..inak žiadne zle skusenosti..určite tam pojdem aj druhy krat..8o))

elika
21. jan 2010

Ahojte, som rodila pred 2 rokmi, tak neviem co sa zmenilo. Znova pojdem na Kramare aj tento krat. Rodila som zaciatkom januara. Boli sme tam iba 3 rodicky. Nikto nas nejak velmi neriesil, priebezne nas vysetrovali, ta co mala zazmluvneneho lekara, mala na neho cakat. Tu vysetrovali najmenej. Nakoniec vsak museli, lebo jej lekar nestihal prist a uz vyzeralo, ze kazdu chvilu porodi. Manzela mi tam pustit nechceli, ze este musi cakat. Tak chudak cakal na tej studenej chodbe. Verim, ze keby som bola viac asertivna, dalo by sa. Sestricka prijemna, tej vsak koncila smena. Zostala jedna, co mala teda naladu pod psa. Nic nevysvetlovala, len robila ako stroj. Lahnut - a schytila ziletku a kmasala kade tade, no hruza. Na dalsi krat lahnut - a dala klystir. WC na opacnom konci od vysetrovne 😖 Lekar prijemny, docela sa snazil. Potom pustili aj manzela a bolo vsetko ovela lepsie. Nakoniec som skoncila cisarskym, za co sa lekar velmi ospravedlnoval. manzel pri cisarskom nemohol byt, ale potom mu dcerku dali, ze si ju moze popestovat a sam zaniest na novorodenecke. Dali ma na pooperacku a ked som sa prebrala, nic mi nevysvetlili. Vraj musim pockat na detsku doktorku, ktora mi vsetko vysvetli. Manzel o mne nemal ziadne spravy, lebo som sa nevedela pohnut a hladat v taskach mobil. Povedala som si, ze nejdem stresovat, ze je vsetko urcite ok. Manzel prisiel, ale nepustili ho na izbu, len povedali, ze som ok a v tom momente mi priniesli aj malu. Vysvetlili a pomohli prilozit na kojenie. Mala som nadstandart, uzasnu spolubyvajucu. Upratovali nam tam 1-2x za den. Jedna sestra mala dokonca take osiale upratovania, ze nam chodila prevliekat periny rano o 4tej, aby to stihla do skoncenia sluzby. Podlozky nam menit velmi nechceli, lebo ved boli len malo spinave a pod. Ale ked sme pytali, tak dali. Boli tam sestricky aj uzasnejsie, mohli ste sa opytat co bolo treba. Bola tam aj jedna velmi mlada, velmi pekne sa obliekala, starala sa o seba, taka kraska, ale veeelmi mila. Bola velmi prijemna aj sa snazila pomahat. Potom tam bola uzasna laktacna poradkyna - rozpravkova babicka. Akonahle pocula niekde plakat dieta, hned tam bezala a pomahla prebalovat, prikladat na kojenie, doporucovala lepsiu polohu, alebo proste prilozenie babatka na hole telo, pripadne odsala ucpany nosik (tak to by ma fakt samu nenapadlo - skutocne). Z novorodeneckeho chodili este uzasnejsie lekarky aj sestricky. Ale co ste chceli ste sa dozvedeli len ked ste sa pytali. Znova a znova. V posledny den mali strasne moc roboty, lebo prisli kontrolovat elektrinu a oni nestihali vypisovat prepustacie spravy a vyberat stichy. Takze na to moc dobre spomienky nemam, ale inak tam bolo ako v hoteli. Ked som potrebovala oddych, dcerku som mohla zaniest na novorodenecke a postarali sa. Navstevy na izbu nesmeli, co bolo skoda, lebo ta chodba vonku je veeelmi studena. Ako vsade, su tam aj fajn veci aj menej fajn. Vsetko je o ludoch. Aj ja mavam zle dni a ani si neuvedomujem, ked som horsia ako zvycajne. Manzela pri porode doporucujem velmi a cim skor tym lepsie. Domahajte sa. Ak ste povaha, co sa vie presadit, je to vsetko jednoduchsie. Vsetkym drzim palce, hlavne nech sme my a deticky zdrave.

weronyca
21. jan 2010

Ahojte kocky, no mam chvilocku na to, aby som vam napisala.

Moj ,,porod" na Kramaroch vnimam velmi zvlastne.. neviem ani sa necitim,zeby som rodila.

Rano o pol1 mi odtiekla plodova voda, o 2zacali kontrakcie. O pol 7 rano sa dostala do nemocnice. Vzali ma na prijem, samozrejme vsetky vysetrenia , klystyr. Nakolko som bola malo otvorena dali mi cipok. Potom nasledovala epiduralka, dali mi uz aj jednu davku. Zrazu na mna nabehlo 10lekarov-len som nechapala co sa deje. Davali mi kyslik, kontrolovali monitor.. Len mi kazali,aby som si presla na operacku(este stale nic netusiac) .. Neskor dobehla rychlo primarka, vraj sekcia.Maly je pravdepodobne obtoceny pupocnikom.

Nezazila som poriadne kontrakcie, neviem ake je to trpiet bolesti pocas porodu.. ☹ ☹ citim sa akoby som ani nerodila.. Chytili ma kontrakcie, zaspala som a zrazu som mala dieta.. Citim sa asi tak,ze ved ja som ani nerodila. Dozvedela som sa ze maly mal 2xobtoceny pupocnik okolo krku a okolo rucicky..

zuziq
21. jan 2010

weronyca hlavne ze je drobcek v poriadku 😉 aj ked viem,ze je to asi "blbe" ze si si to nezazila ale kolko zien, ktore rodili 36 hodin by si radsej zelali taky porod 😀 takze hlavu hore, ved si to mozno este niekedy vyskusas 😉

tin007
21. jan 2010

weronyca netrap sa, ja som mala 4 hod. kontrakcie po 2 minutach a vobec som sa neotvarala a tiez nabehlo vela lekarov (tusim 7) a bol z toho CR. maly vraj nedostaval dostatocne kyslik, takze srdiecku mu zle pracovalo a ja som medzi kontrakciami odpadavala a ani tlacit som nemohla. bud rada, ze ste obaja zdravi, to je to najdolezitejsie

hajdylca
21. jan 2010

weron hlavne ze ste obaja zdravi, a malinky je nadherny 🙂 ja osobne si myslim, ze mozes byt rada, ze si nemusela trpiet bolesti pocas porodu, vsak si pisala, ze si mala dost velke bolesti potom...

mizu416
21. jan 2010

weronyca vobec,ale vobec sa tym netrap.ja som bola hospitalizovana v nemocke koli zlemu monitoru v 38tt...po 5 dnoch stravenych v nemocke na Kramaroch,som si myslela za ma pustia domov.ved vysledky som mala ok...prisliel utorok-velka vizita...no a namiesto toho aby ma poslali domov,poslali ma na porodnicu...maly bol KP.takze sekcia...takze ja vooobec,ale vobec neviem ani co je kontrakcia 😝 ... tiez som mala zo zaciatku take divne pocity...ale preco sa tym trapit??? mam krasneho 16 mesacneho synacika Jakubka a ci som rodila tak,alebo onak???to je jedno,hlavne ze sme zdraviii

katikaba
22. jan 2010

Babenky,zaujima ma,či hneď po pôrode prepichujú dievčatkám na Kramároch ušká?

zuziq
22. jan 2010

katikaba jj pisala o tom kacenqa na 182 strane tejto diskusie 😉

zuziq
22. jan 2010

citujem:
a tie, co cakate dievcatka a chcete im tam hned nechat prepichnut uska (inac robi to vrchna z novorodeneckeho a uplne fantasticky!) tak si treba nachystat plienky (pampers) a/alebo vlhcene obrusky v hodnote cca 400 korun - teda tak to bolo aspon 2 roky dozadu. ja som sice nedala pichat uska hned, ale az ked mala krpata 2 mesiace, no a kedze oficialne za to nemozu brat peniaze, tak sa to riesilo takouto materialnou protihodnotou. a este - tie nausnice treba namocit do flasky s liehom a takto namocene ich tam priniest (ja blba som ich doma tyzden macala a potom som ich strcila naspat do krabicky a tak ich tam doniesla a vrchnu skoro slak trafil)

katikaba
22. jan 2010

ale to bolo dva roky dozadu,nezemnilo sa to teraz nejako?

lindula3
22. jan 2010

co ja viem tak prepichovala jedna sestricka na novorodeneckom a normalne sa za to platilo tusim 300 alebo 400 este korun... neviem presne, lebo my sme dali nakoniec nastrelit... ak niekto chcete, poslem kontakt, dala mi vizitku...

katikaba
22. jan 2010

no posli prosim,diki 🙂

kacenqa
22. jan 2010

ahojte - weron, nic si z toho nerob, nie je dolezite odtrpiet si tie bolesti, to z teba lepsiu ci horsiu maminku nerobi. bud rada, ze doktori prisli na ten obtoceny pupocnik a vsetko dobre dopadlo, o rok si uz na tieto pocity ani nespomenies, ja som zazila aj kontrakcie aj naslednu sekciu a po 2 rokoch si uz vazne nepamatam poriadne nic z tych bolesti....drz sa kocka!!!! neboj, bude to len lepsie a lepsie!!!!

a inak presne ako elika napisala - uz len kvoli tej laktacnej by som tam sla znova....to je fakt zazracna babicka z rozpravky.....mala jacala jak najata, v momente dosla pozriet, co sa deje, chytila ju na ruky a jak keby otocila gombikom - to vrestadlo v sekunde stichlo...uzasna zena, kiez by kazda porodnica taku mala...

beruska.zuzanka
22. jan 2010

Škoda, že mala zrovinka dovolenku, keď sme tam boli my, lebo som už veeeľa chvály na ňu počula... 🙂

Ale u nás doma ako taký "gombík" funguje mm, keď mi malá plače, mm ju vezme a v momente je tíško 😀 😀 😀

lenocka23
22. jan 2010

jeej beruska, aj u nas takto mm funguje, niekedy ma to az "stve".. 🙂
tu sestru z novorodeneckeho som zazila aj ja, len skoda ze az v den mojho odchodu.. ale strasne zlata bola, moju spolubyvajucu si dokonca pamatala, a to tam rodila pred troma rokmi... 🙂

weronyca
22. jan 2010

Ahojte kocky. Mate pravdu. Tie pocity su asi nasledkom nejakych poporodnych stavov. K tej laktacnej sestricke. Hotovy zazrak- maly mi nechcel prve dni vobec sat z prsnika. Odkedy mi vysvetlila nejake tie svindle, maly mi papa ako divy. Ja som ju chcela domov.

laxity
22. jan 2010

weronyca...a viete mi povedať ako sa volá tá pani? Ďakujem

tinad
22. jan 2010

Mamicky, berie alebo brala niektora antikonc. Azaliu?

kacenqa
22. jan 2010

laxity: laktacna poradkyna sa vola pani Lavothova

amisa
22. jan 2010

caute babule je tu este niekto ako ja ze zacal 41tt a nic?

amisa
22. jan 2010

pani Lavothova? skusim zapametat... dobre vediet

amisa
22. jan 2010

weronyca gratulujem k malemu, som rada ze to nakoniec vsetko dobre dopadlo, ved podla toho co pises mohlo to mat aj iny scenar.

beruska151
22. jan 2010

Este ja som tu som na konci 40tt. 😉 Ja uz to neriesim ale mam popraskane brucho a boky a stehna to ma stve najviac ☹ .No uz si dvojdielne plavky neobleciem keby som sa pozrela do zrkadla tak placem cely den 😔 .A co vy?

weronyca
22. jan 2010

Berus ja mam nastastie strie len na zadku ale v takom mnozstve...ale neriestm..strie vyblednu a maly mi to vybahradza 😉

beruska.zuzanka
22. jan 2010

Aj mne sa urobili strie, ale na potvoru až za posledné dva týždne, čo som už prenášala 😒 malá sa narodila až v 42 tt... ale neva, aj keď zatiaľ veľmi neblednú, tak snáď do leta sa to spraví a Emka mi stojí za to 🙂

beruska151
22. jan 2010

Ale zadok zakrijes ale brucho?!Kurna hlavne ze som si kupila krem za 20e
Nic na to nepomaha ak ich mas mat tak ich budes mat nic sa neda robyt 😖
Ale verim tomu ze ten drobec mi to vynahradi. 🙂

beruska.zuzanka
22. jan 2010

no, mne sa zrobili na brušku a trošku na prsiach.. ☹ ale neva, aj ja som mala krém, tuším elastiq sa volá a mám ho takmer celý, som flákala to natieranie, tak si za to asik môžem sama.... no sranda, že sa mi zrobili, až tie posledné dva týždne pred pôrodom, celé tehu som mala krásne hladké bruško, aj na fotkách vidno....

ale ako vravím, malinká mi stojí aj za to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre