Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

beruska.zuzanka
22. nov 2009

Johanka, ešte raz blahoželám 😉 dúfam, že aj tiež budem mať pôrod bez komplikácií a v pohode tím ľudí okolo seba... 🙂 tak sa držte, papajte, spinkajte 😉
Ja mám zajtra poradňu, tak som zvedavá, aké novinky sa dozviem 😀 😀 😀

mir09
23. nov 2009

Johanka este raz super porod a gratulujem,

cakatelky ako ste na tom ? kto je na rade ? 🙂 ja mam poradnu az v stredu tak snad dovtedy vydrzime

j777
23. nov 2009

Johanka, gratulujem a tisko zavidim 🙂 ..ja idem dnes do poradne, tak som zvedava...

mir09
23. nov 2009

aa j777 uz som sa bala ze si nam aj porodila, ked si sa neozvala, tusim ze si mala jeden z terminov aj vcera, co ? tak nech poradna dobre dopadne
mna uz vselico pobolieva, ale nerobim z toho paniku, kamosku bolelo 2 tyzdne pred terminom a nakoniec ju aj tak vyvolavali .....

j777
23. nov 2009

mirO9 , este som nemohla, az dnes...nechcela som Skorpiona 😉 ...aj ked, cest vynimkam... 😉 inak ja mam pocit, ze mna viac pobolievalo tak pred tyzdnom, dvoma, teraz akoby to ustalo...alebo, zeby to bolo tym, ze som sa tento posledny tyzden viac setrila? no neviem, ale zato dnes rano to bol horor ked som sa chcela otacat...ci krize, lovova kost, alebo co chce byt, ale takto moc to doteraz nebolievalo...

mir09
23. nov 2009

hehe aj ja som si tak hovorila ze nech vydrzi do dnes, aj ked teoreticky ako rak by som si so skorpikom rozumela,

daj potom vediet co a ako na poradni, aj na monitor ides ? lebo mne tam zatial nenatocili nikdy nic, tak som zvedava ci sa to tam teraz zvlni 🙂 lebo kontrakcie zatial rovna ciara, aspon ze maly je vzorovy

baby a neviete ako je teraz na kramaroch, ci plno, alebo sa da ? minula poradna vyzerala hrozivo, taky natresk som ta este nevidela tak dufam ze to neboli vsetko baby - novembrovky

tinad
23. nov 2009

Maminky, ja uz den prenasam, ako pomoct drobcovi, aby isiel von?

mir09
23. nov 2009

tinad no hovori sa vselico, od sexu, orgazmu, cez chodenie po schodoch, prechadzky, tusim odporucaju aj nejaky caj (malinikovy, a uz som citala aj o materinej duske), a hlavne, ze nestresovat ale relaxovat 🙂 lebo ak stresujes tak vyplavujes adrenalin co to este spomaluje,

dnes je nahodou vonku pekne tak sa treba vybrat von, pripadne dokoncit vianocne nakupy

ale podla mna ked si to krpec rozmysli tak asi sam, a neboj ved dlho ta nenechaju prenasat, ja dufam ze max do tyzdna to vyvolaju keby to neslo normalne,

drzim palce nech sa krpcos rozhybe

meggieya
23. nov 2009

Johanka. teba si tusim pamatam z cvicenia od Jandovej... tak to je super, ze si mala taky super porod... na mna si posobila uz tam taka pripravena a vyrovnana. Tak gratulujem k dcerke, aby ste pekne rastli a mali vela radosti... 🙂
Mna caka porod az v januari, takze do vtedy casu dost...

j777
23. nov 2009

..tak dnesna poradna, iba kontrola prietokov cez ultrazvuk...nic viac.... 😕 v nedelu dalsia....ak sa dovtedy nerozpadnem, co by som bola uz celkom rada... 😉 no nic, od zajtra trosku pridame na tempe nech sa to trosku rozhybe...aj ked, niekedy podla mna moze robit clovek cokolvek a prirodu neukeca.. 😉

mir 09 : na monitore som este vobec nebola, takze nemam sajnu.. 😕

j777
23. nov 2009

mir09, kedy ides ty do poradne?

mir09
23. nov 2009

ja mam poradnu v stredu,
to je divne ze ti nerobili monitor, mne zatial zakazdym, tak predpokladam ze som ako ty, ak sa v stredu neukaze nic tak som zvedava co potom, ci si ma tiez zavolaju na dalsiu poradnu uz v nedelu, alebo to vydrzi zas do stredy, co bude 3 dni po termine, 😀

no ale ved sa snad mali vypytaju ked toho uz tam budu mat plne zuby

je asi uplne normalne ze prvorodicky prenasaju, tak si to este musime s tymi ratolestami v brusku uzit, ja mam este planov 🙂 vo stvrtok by som chcela stihnut kino s kamoskou, len som jej nakazala aby zobrala listky niekde pri kraji, kebyze nahodou budeme musime utekat 😀

j777
23. nov 2009

ja si dam dnes este take klido pido...ale od zajtra mam co doma este porobit, takze v ramci moznosti, uz nebudem pozerat na to ci sa setrit ci nie...kolko budem vladat, tolko porobim... 😉 ja by som brala teraz v piatok....27.11. taky sympaticky datum.... 😉 ..prenasat s ami moc nechce, pri tom ked mala mala byt udajne velka uz pred dvoma tyzdnami... 😒

csina
23. nov 2009

no dnešná porada u jandovej sa riadne natiahla, boli sme tam 2,5 hod... 😝 ako na potvoru som si nevzala ani hlt vody...muž si ma stále doberal, že kedy budú podávať kávu a chlebíčky.. 😀
no a poradňa dopadla štandartne, len ma nepotešil doky, bo mám toho streptokoka, či čo...ani neviem, čo to pre mňa znamená...povedal len, že keď to na mňa príde, mám prísť radšej včas, aby mi stihla stiecť infúzka s antb... 😒

algida
23. nov 2009

Ahojte tehuľky,
tak aj moja dnešná poradňa dopadla moc kľudne - nález rovnaký ako minulý pondelok, takže mimi si ešte užíva.... 🙂 Ja mám termín v stredu, a tiež to beriem tak, že už môžme ísť na to, škorpióna máme za sebou.
Inak ja doma stále niečo robím, včera večer ma chytil záchvat umývania podlahy, tak som ju štvornožky poumývala, ešte som malej dohovárala, že keby chcela, môže vykuknúť, a ona nič, počkala si, kým doumývam, a potom sa trochu pohniezdila, a zrejme hodila šlofíka....
Jeden jediný krát som mala silnú kontrakciu ( jednu... 😒), v sobotu, práve som šoférovala, tak ma zdvihlo od bolesti, aj som zvažovala, že niekde zastavím a predýcham, a za pár sekúnd bolo po nej.

Akurát som dostala sms od kamošky, mali sme na deň rovnaký termín, a ona sa ráno zobudila, odišla jej plodová voda a o ôsmej sa už prechádzala na čakačke. O 16-tej písala, že má už kontrakcie, ale nepravidelné, rozbieha sa to pomaly. Tak som zvedavá, ako pokračuje, snáď do večera to už bude mať za sebou.

Beruska, ako si dopadla v poradni ty?

jaroe
23. nov 2009

johanka a v akej polohe si rodila, spominas, ze na boku...?

mirulienka
23. nov 2009

caute baby,
aj ja som dnes bola na kramaroch v poradni, prvy krat... no, caka sa tam celkom dlho...i ked som s tym trocha aj pocitala...
pravdepodobne sme sa tam s niektorymi aj stretli :-O

csina: ja mam tiez streptokoka a niekde som pocula, ze 4 hodiny pred porodom podavaju atb, takze asi zbytocne nebudem natahovat cas doma a pojdem skorej do porodnice...pre istotu.

csina
23. nov 2009

mirulienka..tak asi to bude pomerne nerizikové...aspoň sa tak ukľudňujme, keď aj dokinovia z toho nerobia vedu... 🙂

mirulienka
23. nov 2009

no ja len viem, ze pre mamicku je to nerizikove, ale babatko z toho moze chytit infekciu na ocka pri porode. mne dala na to este moja lekarka taku masticku, takze budem aplikovat... a potom cakam aj tie atb. uz som pocula aj take, ze babatko aj napriek podaniu atb pred porodom chytilo tu infekciu.

beruska.zuzanka
23. nov 2009

Ahojky kočky, algida, tuším sme tam dnes zasa spolu čakali, že 😀 😀 😀 dneska bolo ako prázdno, som sa čudovala, o pol dvanástej som odchádzala a po mne nikto, teda jedna mamka dnu 🙂
A dopadla som rovnako ako minulý týždeň, CS stále 5, kíl rovnako, akurát tlak nejaký trošku nízky, 90/50...
Takže tak celkom fajn 🙂

algida
24. nov 2009

Čaute tehuľky, tak mám nové správy - kamarátka porodila dnes ráno o ôsmej, má krásne zdravé dievčatko. No, popravde, nechcela by som rodiť 24 hodín....išlo to pomaly, na obed otvorená na tri, o polnoci na sedem, no a cakala, kým príde tá magická desiatka. A prvá epi nezabrala, tak dostala druhú, ale veľmi si pochvaľovala, že potom ani šitie necítila. A podarilo sa jej dostať nadštandard, tak si môže užívať sprchu každú chvíľku. Takže, ja úprimne závidím, že to má zasebou, tak isto ako johanka.
j777, mir09, tinad - tak ako, dáme stretko na čakačke v piatok? 😀 😀 😀 aj mne je ten dátum sympatický, ešte tak vymyslieť, ako prehovoriť tie naše miminká, aby vystrčili noštek.... 😉 nechce sa mi do poradne v pondelok, zase tam trčať tri hodiny, už je to sedenie v jednej polohe pre mňa dosť nepohodlné. Inak mne vôbec nerobili prietoky, nebola som na ultrazvuku a nemám šajnu, aké veľké bude moje dieťa, dokonca ani pohlavie neviem presne, pretože mi bolo povedané, že "nie je nič vidieť, asi dievčatko".....tí doktori..... Neviem, podľa čoho lekári posielajú na tieto vyšetrenia, takže pre mňa bude všetko prekvapko...

mir09
24. nov 2009

Algida no mas to vesele, to je fakt divne ze si ako my v 40tt a este ti ani prietoky nerobili, ved musia zistit ci ma drobec dost vyzivy. Evidentne si tam kazdy robi co sa mu zachce, ale obdivujem tvoj anglicky pristup, ze si ich nedokopala ti povedat co to bude, hehe, tak to mas vecicky asi v neutralnych farbach.

S tou poradnou mas uplnu pravdu, nemusiet tak tam uz ani nejdem, nastastie som este nikdy dlho necakala kedze sa snazim dovalit sa tam ako prva, ale zeby ma to bavilo sa neda povedat, hlavne ked su tam vsetci nervozni z toho, ze cakaren je plna, a co my za to mozeme ? 🙂

a uplne suhlasim ze na tych nasich drobcov treba vymysliet nejaku taktiku, lebo vyvolavacku by som si radsej odpustila, tak ak na to nejaka pridete, ako na nich, dajte typ 🙂

beruska.zuzanka
24. nov 2009

Ak by ste radi rodiť, tak sa vraj odporúča zapojiť manželov 😉 ževraj spermie nejako zmäkčujú krčok a neviem čo... takže ak vládzete, tak hybaj na to 😀 a držím vám palce, ak by sa to rozbehlo 😉
Inak ani mne nerobili prietoky myslím ešte ani raz...

mir09
24. nov 2009

Baby inac prietoky robia normalne vramci sono vysetrenia, tak je mozne ze vam ich aj robili len kedze bolo vsetko oki tak vam o tom ani nepovedali 🙂

no ja silno rozmyslam ze ci a kedy maleho motivovat uz ist pozriet aj von z bruska, kedze na stvrtok mam este planovane kino a v piatok by som sa isla este pozriet aspon na pol hodku na rozlucku s kolegom... tak aspon ze nemam stres z toho ze uz nech ide von 🙂

algida
24. nov 2009

mir09 - to vieš, že som sa snažila svoju lekárku dokopať, aby mi povedala pohlavie, ale spustila na mňa prednášku o tom, že to zle psychicky pôsobí na bábo, keď je iného pohlavia, ako si želá matka....povedala som jej, že som prvorodička a je mi jedno, akého pohlavia bude moje dieťa, len som proste zvedavá, vtedy som dostala tú neochotnú odpoveď - nič tam nevidím, asi dievčatko.....samozrejme, že po pôrode mením doktora, mám za sebou viacej divných skúseností. A posledných 6 týždňov na Kramároch nikto nevidel dôvod na ultrazvuk, takže fakt neviem. Sestričky som sa pýtala, či sa mám objednať alebo ako to chodí, a vravela, že to určuje lekár podľa potreby. Asi teda nepotrebujem..... 😒
Vecičky mám všetkých farieb, okrem ružovej a červenej, tie nemusím, a páči sa mi žltá, oranžová a zelená, tak si mimi bude musieť zvyknúť.....

No a trochu som pátrala - vraj pôrod pomáha vyvolať masírovanie bradaviek (to spomínala aj Jandová), nejaký pohyb, napr. jemný tanečný krok (mám doma veľkého psa, ktorý na mňa vyskočí a položí mi laby na ramená, keď sa trochu roztancujem, takže parťáka už mám....), a pitie maliníkového čaju, ktorý má vraj aj nejaký vplyv na pružnosť hrádze pri pôrode. No a z akupresúry je to masáž 4 prsty nad vnútorným členkom. A ešte ako píše beruška - ale môj partnej sa už bojí, na to ho asi neukecám..... 😉 Takže idem skúšať tie daľšie metódy.... 😀

beruska.zuzanka
24. nov 2009

Tak som teda zvedavá, čo zafunguje na vyvolanie pôrodu 😀 pottom poprosím info, ale tak ja sa neponáhľam, kým nebudem prenášať, tak ja ju nútiť nebudem, ak jej je dobre v brušku 🙂 aj ja som si už naň zvykla 😀
inak ten čajík som si aj ja včera kúpila, ale moc mi nevonia, tak uvidím, ako bude chutiť 😝

j777
24. nov 2009

baby, ja by som ten piatok brala vsetkymi styrmi... 😀 len zas ked sa tam vsetky dovalime naraz.... 😅 noo, vyvolavacku by som nerada...tusim s tym idem nieco robit..aj ked vzdy sa zaseknem, ze ci vlastne uz to ozaj chcem ??? 😕 😉

mirulienka
24. nov 2009

baby, a ktora mate vlastne zazmluvneneho lekara?? a koho? mne sa ten Prochazka v pondelok celkom pozdaval... taky "salam, veget, parek" tipek ...
no a ked sa bavite o urychleni porodu, tak tusim ste nespominali umyvanie podlahy stvornozky...
no ja kedze nechcem travit vianoce v nemocnici, tak sa chystam vyglancovat bejvak na kompletku. dufam, ze to zaberie.
a este som pocula aj o skorici ako vyvolavaci...

tinad
24. nov 2009

mamicky, ja som skusala uz vsetko a od nedele prenasame... vydrhla som dom, umyvala stvornozky, prechadzky, sex, a nic.. prenasame dalej..

zuzitka
24. nov 2009

tinad ... ja som prenášala presne 7 dní 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre